Keresés

Részletes keresés

kobaltselyem Creative Commons License 2008.05.08 0 0 104

"Tehát a házaspár vagy ne éljen házaséletet"

 

Öhömhöm. Ha ez ilyen egyszerű volna. Házaséletet nem élni is bűn - marylou boncolgatta ezt, asszem, valamelyik topikban. Aki nem alkalmas gyerekcsinálásra egészségi okokból, az tudtommal nem is köthet házasságot. (!)

 

És persze tilos az orális szex is, legalábbis a házasságban. Ezt viszont biztosan tudom.

 

Előzmény: Schrödinger macskája (75)
serezono Creative Commons License 2008.05.08 0 0 103
ez jo
Előzmény: hollow man (-)
kobaltselyem Creative Commons License 2008.05.08 0 0 102

Érdekes.

Ebből kimaradt a pedofília?

Miért?

Előzmény: satya (20)
Hwang Creative Commons License 2008.05.07 0 0 101
"Ha Isten ért az addiktológiához, akkor Erdő Péter bíboros a pokolra jut.

"Erdő Péter bíboros, Magyarország prímása, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke új kezdeményezésként létrehozta a Prímási Borrendet, amelynek céljául a Kárpát-medence szőlészeti, borászati örökségének feltárását és $ terjesztését, valamint a minőségi bortermelés elkötelezett támogatását és a kulturált borfogyasztás terjesztését tűzte ki"
http://uj.katolikus.hu/cikk.php?h=800"

ez ide is beillik :)))
Hwang Creative Commons License 2008.04.27 0 0 100
ááá..rosszul reagálsz rá...nem így kell...

megmutatom, hogyan is kell...

na szóval én meg ismerek olyat, aki 1 gyerekkel szenved...alig van valamilyük...örülnek, ha egy hónapban egyszer laknak jól rendesen...lassan már átfognak térni a "fénnyel"táplálkozásra...

na mi van? akkor most? nekik is legyen 56 gyerekük?
Előzmény: ebenezer (99)
ebenezer Creative Commons License 2008.04.27 0 0 99

meg van mindenük, ami kell.

 

Hogyhogy megvan? Apuci bankvezér, vagy Orbánnak hívják, és annyi a fizetése?

Vagy netán másoktól kapják a segítséget?

Milyen alapon? Mert ha mindenkinek lenne 5-8 gyermeke, biza nem tudnának másokon segíteni. Ugye aki alatt beszakad a jég, azt is csak akívül, a jégen állók tudják segíteni, nem akik alatt szintúgy beszakadt.

Nem, ez nem működik, már a mai viszonyokat életszintet nézve, mert két szülő erőfeszítése önmagában nem elegendő ennyi utód felneveléséhez.

Ahhoz kell a társadalom segítsége is, azoké, akiknek nincs gyermekük, vagy csak egy kettő.

 

Előzmény: satya (82)
ebenezer Creative Commons License 2008.04.27 0 0 98

Persze hogy így igaz. A szeretet gyermeke, eredménye, Isten ajándéka.

Aztán mind a tizennégyet ki lehet majd a legelőre zavarni, kosztoljanak együtt a marhákkal.

Csakhogy!

Csakhogy ez a szemlélet még akkor keletkezett amikor minden tíz élve született gyermekből még nagykorúsága előtt vagy 8 meghalt.

Ha nem volnának a gyógyítás eredményei, gyógyszerek, ma is így lenne, és nem lennénk hatmilliárdnál is többen a sárgolyón.

 

Előzmény: satya (74)
ebenezer Creative Commons License 2008.04.27 0 0 97

Van? Ne legyen! A vallás alapítója, illetve akire épül, az alapköve, maga is gyalog járt, még szamáron is csak kivételes alkalomból ült.

 

Előzmény: satya (45)
ebenezer Creative Commons License 2008.04.27 0 0 96
Hát igen, a hívő, az más. A hívő hisz, mások meg gndolkodnak inkább.
Előzmény: elemes2 (16)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.27 0 0 95
Egyetlen bűn létezik: a destruktivitás, amit az
emberiség ma már mánia szintjén gyakorol.
JPBemondó Creative Commons License 2008.04.27 0 0 94

 

A magyar lakosság hány százaléka jár heti rendszerességgel templomba, arborétám?

 

Hat-hét is talán?

 

Előzmény: arboréthum (85)
hollow man Creative Commons License 2008.04.27 0 0 93

 

Kihirdette az egyház a hét újkori főbűnt

 

Dátum: 2008-04-27 10:48:12

 

Kihirdették a hét újkori főbűnt a Vatikán egyhetes gyónás-konferenciáján. A hittudósok, papok szerint az eddigi bűnök lajstromát a katolikus egyház kreálta a középkor hajnalán, a nép erkölcsi féken tartására. Márciusban Gianfranco Girolatti püspök, a szentszéki bíróság vezetőjének azt javasolta, hogy nevezzék meg a modern világunk képébe jobban beilleszthető, új főbűnöket.

(Független Hírügynökség)

sajnos boka Creative Commons License 2008.04.11 0 0 92
de azt ugye nem mondod, hogy ez a szám éppen csökken?:)

Na ja, így is van rendjén, mert már nem engedik az évszázadok alatt megszokott hittérítéseket:)
Előzmény: arboréthum (85)
Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.04.11 0 0 91
Bocs, azt hittem mondani is akartál valamit, de látom, hogy tévedtem.
Előzmény: arboréthum (88)
Hwang Creative Commons License 2008.04.11 0 0 90
33%-1 fő..az biztos... :)))

Előzmény: Schrödinger macskája (87)
MayItBe Creative Commons License 2008.04.11 0 0 89

 

Lehet a pápa páncélozott járgányát is lecserélni a bibliából megismert szekérre, szamárra. Azok nem szennyezik annyira környezetet, ráadásul a 7. pontban felvetett főbűn is remekül kiküszöbölhető velük.

 

Esetleg gyalog...? Mint a zarándokoktól elvárják...?

:-)

A 7. pontra visszatérve:

Akkor a világ nagy aukciós házai ugrásra készen állnak, mert biztos vagyok benne, hogy hamarosan kalapács alá kerülnek a Vatikán termeinek falán lógó képek, a szobrok is kiállításra kerülnek a hívek számára múzeumokban és az egyéb vagyontárgyak pedig különféle alapítványok számláját fogják gazdagítani.

Vagy tévedek?

:-)

Előzmény: Törölt nick (40)
arboréthum Creative Commons License 2008.04.11 0 0 88
Sajnálom cicus, de ez egy olyendolog amit nem te és nem a libbencs média dönt el !
Előzmény: Schrödinger macskája (87)
Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.04.11 0 0 87
Nem, én voltam az, aki aszonta.
Azt viszont nem tudom, hogy ezzel a hozzászólással mit akarsz itt most? Abból a 33%-ból hányan gyakorolják ténylegesen a vallásukat, és hányan vannak csak megkeresztelve?
Előzmény: arboréthum (85)
arboréthum Creative Commons License 2008.04.11 0 0 86
Előzmény: arboréthum (85)
arboréthum Creative Commons License 2008.04.11 0 0 85

Évről évre kevesebb, aszondod libbent boy, ugye ?

Hát akkor figyelkezz, mert vannak még kesresztények.Sokan és elegen:

 

Catholics accounted for 17.4 per cent of the world population while Muslims accounted for 19.2 per cent.

.........

However Christians as a whole, including Catholics, Orthodox, Protestants and Anglicans make up 33 per cent of the world population.

 

Capito, liebe junge ?

Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.11 0 0 84
"És még csodálkoztok, hogy évről évre egyre kevesebb a hívő a templomokban."

Én nem is értem, hogy a katolikus egyház minek foglalkozik azokkal a hitetlenekkel, akik néha megjelennek nál egy kis szolgáltatásért ?
Miért kell eltemetni, vagy összeadni olyan embereket, akik szarnak rá az egészre ?
Európa nagyrésze mára ateista lett, de még egy csomó idióta van aki igényt tart mindenféle tevékenységre tőlük, meg egyfolytában azt lesi, hogy mit mondanak, mi a véleményük a világról.
Akiket ennyire érdekel, az vagy legyen rendes hívő, vagy kussoljon !
Tömören ez a véleményem a sok nyávogóról !
Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.04.11 0 0 83
Nézd, ha figyelnek egymásra, vannak olyan időszakok, amikor nem lehet gyerek.

Nem, nincs olyan időszak. Csak a klimax után. Olyan van, hogy kisebb a valószínűsége, de ez a max.

De ha az az alapállás, hogy egyetlen módon lehet megélni az emberséget, mégpedig az állandó szexxel, mindegy mikor és kivel,

Kissé sarkallatos a gondolkodásod, nem gondolod? A szex mindenáron mindegy kivel, és a fogamzásgátlás tiltása között van néhány fokozat.

Sok olyan házaspárt ismerek, akik megélik ilyen módon a házasságot, és vállalják a 4-6 gyereket is, szép, boldog életet élnek, meg van mindenük, ami kell.

Biztos van ilyen, de mit csináljon a csórikám, ha nem és nem akar nemhogy6, de még 3 gyereket sem? Erre válaszolj. Ne éljen nemi életet, ugye? Ennyi az egész.

Lehet, hogy nektek ez hihetetlen, de sok tapasztalat mutatja, hogy működik.

Működik ahol működik, de a többségnél nem működne. Én pl. a 4 gyerek gondolatától is hisztérikussá válnék.
Előzmény: satya (82)
satya Creative Commons License 2008.04.11 0 0 82
Nézd, ha figyelnek egymásra, vannak olyan időszakok, amikor nem lehet gyerek.

De ha az az alapállás, hogy egyetlen módon lehet megélni az emberséget, mégpedig az állandó szexxel, mindegy mikor és kivel, akkor persze, hogy nem érthető ez az álláspont.
Sok olyan házaspárt ismerek, akik megélik ilyen módon a házasságot, és vállalják a 4-6 gyereket is, szép, boldog életet élnek, meg van mindenük, ami kell.
Lehet, hogy nektek ez hihetetlen, de sok tapasztalat mutatja, hogy működik.
Előzmény: Schrödinger macskája (75)
macmester Creative Commons License 2008.04.11 0 0 81
  1. Kábítószer-kereskedelem és a kábítószerek használata
  2. Gyermekek bántalmazása és pedofília - najd megmutatják hogy is van ez :)
  3. Környezetszennyezés - CO2 kvota kereskedelem
  4. Prostitúció
  5. Az emberi gének manipulálása
  6. Felebarátaink szegénységbe taszítása, profitszerzés céljából - "inygenes" egyházi szentcségek csak teljes összeg előre befizetése után adhatók...
  7. Luxuscikkre való költés - szegény pécsi püspök, mit kezd a 3 7-es BMW-vel, és Wolf gazdasági főnök a luxus jachtjával :)

az egyház mindig élen járt a betartásban LoL

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.11 0 0 80
.....és még gumit se húz a hülyéje mer' az tilos. :)
Előzmény: Z757 (77)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.11 0 0 79

"Fogamzásgátlásra sincs szükség."

 

Olyan szép mélykeresztényi, szeretetteljes gondolkodás. Szülje meg a gyereket a szerencsétlen - mert védekezni hülyeség - utána legalább ki lehet kiáltani bűnösnek, el lehet zavarni a templomba a lelki üdvéért imádkozni. +1 hívő. Gratula. 

Előzmény: satya (74)
Hwang Creative Commons License 2008.04.11 0 0 78
jah...értem...de persze csak miután jól betépett...és megmutatta neki a luxusaudiját, amivel telepöfögi a templom udvarát szomggal...

egyébként "isten" már írtja a csúnya "drogosokat"...

http://drogriporter.hu/hu/node/953

erre jó a tiltás???
Előzmény: Z757 (77)
Z757 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 77
Nézd, a katolikus papság magából indul ki, mert ha az atya
beakaszt a ministránsfiúnak, abból úgyse lesz gyerek :-DDD
Előzmény: Hwang (76)
Hwang Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76
vazze...pont ittam, miközben ezt a hszt olvastam...hát cseppet félrenyeltem...

tudod ez k..vára nem egyszerű dolog...
a fogamzásgátlán ellen fellépni az igazi "bűn"...
Előzmény: satya (74)
Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.04.11 0 0 75
Ó persze, ilyen egyszerű. Tehát a házaspár vagy ne éljen házaséletet, vagy ha 15 gyerek születik belőle, akkor 15 gyerek születik, mi? Aki meg nem óhajt siserehadnyi gyereket terelgetni és egyik napról a másikra létezni éppencsak módon, az nyilván nem "Isten szándéka szerint él", és megérdemli, hogy a pokol tüzében sülögessen nyársra húzva, ugye?
És még csodálkoztok, hogy évről évre egyre kevesebb a hívő a templomokban.
Előzmény: satya (74)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!