Keresés

Részletes keresés

padisah Creative Commons License 2024.03.15 0 0 6990

közben gyűjtögetem az alkatrészeket a sajátomhoz (pár röpke év és kész lesz)

- szivattyú, van egy kisebb, ezzel fog a dolog menni, meg egy nagy, amit már árulok, az munkagéphez való, ez bolti

- munkahenger, sajnos keskeny, nem tud akkora erővel nyomni, de ezt majd meglátjuk, ez vaterás

- kétállású 24V-os mágnesszelep, ez is vaterás, a boltban azt mondta róla a szakeladó, hogy rugó van benne, ami az A/B irányok közül az egyik felé terel, és a mágnes behúzásával lehet a másik irányba

- a szivattyúhoz egy alaplap, amin a csatlakozásai lesznek, a dugók, és egy túlnyomás szelep van beépítve

- autós szervó olajtartály, ez lesz az olajtartály amiből a szivattyú szív, és ide nyomja vissza a munkahenger az olajat

- tengelykapcsoló, amivel talpas motorhoz kapcsolható  (bolti, megvetették velem, ami miatt most a motornak illeszkednie kell majd ehhez)

 

 kelleni fog:

 - tömlők, és dugók amivel a szivattyú összekapcsolható az alaplappal

 - alaplap és szivattyú között a csavarok ami egymáshoz rögzíti

 - az a cső, ami majd felvágva kúposan tömöríteni fog, kb 40mm átmérőre, és 5mm falvastagságra keresek 60-70cm hosszban

 - zártszelvény anyag amiből a váz létrejön

 - kitalálni és megépíteni a vezérlés villamos részét, amivel alternálni tud, esetleg még a motort is le tudja állítani

  - a vezérléshez megfelelő táp, nekem csak 12V-om van

 - a villanymotor, ezt is a vateráról tervezem, illeszkednie kell a tengelykapcsolóhoz, vagy másképp lesznek kapcsolva 

 - hidralika olaj, ami részemről lehet használt is, bár lehet hogy naív vagyok, és erre érdemes inkább áldozni, szűrő egyelőre nincs a rendszerben

 - dugattyú ami a csőhöz illeszkedik, és rá tudom szerelni a munkahenger végére, azon most egy gyűrű van

 - fűrészpor adagoló tartály, esetleg rázással 

 

első körben oda szeretnék eljutni, hogy asztalra kifektetve a munkahengert az megmozduljon, kézzel tudjak irány váltani stb

aztán jöhet hozzá asztal építése, alternáló mozgás vezérlése villamosan, a sajtoló henger, a dugattyú ami mozog benne, fűrészpor adagoló tartály

 

eddig van benne kb 120 ezer forint, abból 50e egy felesleges szivattyúban :(

 

lehet hogy rossz irányból közelítek, főleg hogy már ott áll az ágapríték zsákokban, lassan nem férek el tőle, és ebből nem mostanában lesz működő gép

hanem magát a sajtoló csövet, asztalt és dugattyút kellett volna elsőre megépíteni, és kézi erővel, csigával, akár olajos emelővel hajtani, hogy az a része előbb elkészüljön, akkor jobban láttam volna mihez kell a hidraulikát építeni, és az olcsóbb is, tehát nem akad el a projekt az alkatrészek költsége miatt

 

másfelől meg pont a hidraulikával való játszadozás a fő motiváció, ennyi pénzből a hétvégi házam tüzelő igényét 4 évre előre megvehettem volna már...

padisah Creative Commons License 2023.04.15 0 0 6989

https://www.youtube.com/watch?v=bastL-OInP0

 

orosz bácsi, de nagyon ügyes, látszik a gép működés közben, mit kell rajta állítani, és szerintem magyar zsebből ez realistább mint a cseh/német

főleg ha az ember arra pályázik, hogy a veteráról/jófogásról szed össze bontott gépelemeket

 

már régen vettem egy szűkítőt vasboltban, hogy majd egyszer abba fogok belepréselni valamit, de itt látszik hogy egészen más a préselés aránya, néhány százalék csak

a hosszában felvágott 65-ös csövet szorítja kisebbre bilincsekkel, kb 65-ről 60-ra vagy még annyit sem

 

nálam ágapríték van, amit egyelőre a cserépkályhába lapátolok de ez nem túl kényelmes és jó megoldás, fojtja a tüzet, a rostélyon átesik, ezért csak fa parazsára tudom rászórni

zsebacsi88 Creative Commons License 2023.02.20 0 0 6988

sziasztok

 

van egy rakat "agro szemetem", van benne minden. 

szotyi, repce, léha, fureszpor, gazmag, nemi apritek. Jelenleg zsakba szedem fel es a kazanhazban kiontve lapatolom be, de kezdem picit unni.

 

valaki esetleg probalkozott mar nem árammal es nagy nyomassal osszenyomni, hanem pl osszeragasztani?

gondolok itt olyanra, hogy pl valami rossz buzaliszttel vagy valami enyves anyaggal osszekeverni, formaba onteni es megszaritani?

hely van, ido van (megszaradni), de nagy áramom sajnos nincs.

 

Larrybrikett Creative Commons License 2023.02.02 0 0 6987

Szia

 

Nem nyitja meg a videót, el tudnád küldeni?

 

Kösz Lóránd

Előzmény: Hardbrikett (6953)
Larrybrikett Creative Commons License 2023.02.02 0 0 6986

Sziasztok

 

Segítséget szeretnék kérni csigás brikettólával kapcsolatban. Ha volna valaki aki már épített és üzemel is annak a tanácsait nagyon megköszönném.

Volna egy pár alap kérdésem amire hátha megkapom itt a választ.

 

Adott egy 50 mm es csigás brikettáló prés, az mekkora fordulaton kell forogjon, mekkora motort érdemes rátenni, rá lehet közvetlen tenni vagy érdemes valami hajtóművet vagy oldható hajtást rátenni.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Üdv Lóránd

Larrybrikett Creative Commons License 2023.01.31 0 0 6985

Sziasztok

 

Csigás brikettálót szeretnék venni, vagy ha van valakinek olyan infója, hogy napraforgó pellet gyártásához hol lehet megfelelő csigát venni vagy készíteni.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Infókat és ajánlatokat a 0630 7248629 es számra várnék vagy a mihucz.lorand@gmail.com címre

basinger Creative Commons License 2023.01.26 0 0 6984

Cuki... jó kis gép. De ezért az árért??? Még ha fűrésztelepem volna.... de házi felhasználásra kéne.

Előzmény: galvin (6983)
galvin Creative Commons License 2023.01.12 0 0 6983
Előzmény: Sjunior (6982)
Sjunior Creative Commons License 2023.01.12 0 0 6982

Sziasztok! Eladó csigás brikettálót keresek, vagy csigát házzal együtt! 
aki tud kérem jelentkezzen 

+36305943553

kosmoo81 Creative Commons License 2022.11.20 0 0 6981

üdv.

 

lenne róla pár kép esetleg egy rovidebb leirás?

Előzmény: Bea Pirint (6980)
Bea Pirint Creative Commons License 2022.11.14 0 0 6980

Eladó Brikettálógép. Érdeklődni: 06309587495

galvin Creative Commons License 2022.10.25 0 0 6979
Előzmény: nnmini (6978)
nnmini Creative Commons License 2022.09.14 0 0 6978

Sziasztok, van olyan aki épített már excenteres brikettálót?

Előre is köszönöm... István

galvin Creative Commons License 2022.05.20 0 0 6977

Tetszik, követem...

Előzmény: novak74 (6976)
novak74 Creative Commons License 2022.05.16 0 0 6976

. Erre gondoltam 😂

Előzmény: novak74 (6975)
novak74 Creative Commons License 2022.05.16 0 0 6975

Üdv mindenkinek....èrdekelne egy ilyesmi brikettàló vagy olyan valaki aki tudna csinálni.. Volna nekem egy 6,5 tonnás hasìtógêpem,azt kellene àt alakítani.. csatolok egy képet hogy milyenre gondoltam...

István 0815 Creative Commons License 2022.01.25 0 0 6974

Üdv! Az lenne a kérdésem hogy Szalma/ széna egyéb biomassza brikettàlásàhoz hány tonnás nyomás kell hogy összeálljon kb 60mm átmérőjű? Köszönöm a válaszokat előre is.

defi2020 Creative Commons License 2021.03.04 0 0 6973

Üdv.Valaki tudna esetleg segiteni.Valaki tudna mondani olyan receptet,összetételű briketett,ami megállja a helyét a kereskedelemben,vagy a forgalmazok saját maguk kisérletezik ki az összetételeket?

Tóth Gellért Creative Commons License 2021.01.07 0 0 6972

Üdv mindenkinek!

Egy pár szakmai tanácsot szeretnék kérni olyanoktól akik készitettek csigás brikettálót. 

Van egy 50 mm átmérőjü 15 cm hosszú csigám, amelynek a vége sajnos nincs elvékonyitva ( lehet ez a baj? ). 

 A csiga egy 52 mm-es csőben dolgozik, majd lecsönkettentem ezt a csövet 35 mm-re. Tehát 35mm-es briketát gyártanék ezzel. 

A problémám az, hogy bár működik és présel, de akkora nyomást hoz létre és annyira összenyomja a préselt anyagot a  leszűkitésnél, hogy már nem képes kiüríteni. Mit tehetnék, hogy rendesen préseljen? Egy új csiga amely hosszabb és leszűkitett végü megoldaná a problémát? 

Előre is köszönöm a segitséget! 

 

galvin Creative Commons License 2020.12.20 0 0 6971

Esetleg egy ilyen gép, kisebb teljesítménnyel?

https://www.youtube.com/watch?v=rkXiD6XbmH4

lyzso01 Creative Commons License 2020.12.19 0 0 6970

Sziasztok !

 

Itt egy szintén hasonló gép.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zPqNfD69Qw4

 

 

A cseh fazon, az egy hidraulikus rönkhasítót alakított át hihetetlen, de papíron az a gép úgytudom 5T -t tud.

 

Én is keresek vkit aki el tud készíteni egy ilyen gépet.

 

 

ElGotti Creative Commons License 2020.12.10 0 0 6969

Kicsit kihalt a forum, remélem azért még van valaki :)
Adott egy elvileg cseh masina, azt kellene megfejteni, milyen trükköt használnak, hogy 8tonna elég a 60as brikett préseléséhez.
Tetszik az ötlet mert elég mobil, nem robosztus, nem foglalja el a fél műhelyt.
Valakinek ötlete esetleg? 

ElGotti Creative Commons License 2020.12.04 0 0 6968

Ismét egy értelmes hozzászólás, köszönjük :)

forgione1 Creative Commons License 2020.12.04 0 0 6967

Amennyit az hasító gép nyom :-)

Előzmény: Varga_Filip (6966)
Varga_Filip Creative Commons License 2020.12.04 0 0 6966

Sziasztok!
Egy szlovák csávó csinált egy fasza gépet, szerintem tök jó ötlet. Egy próbát megér. 
A nagy kérdés, szerintetek mekkora lehet a lyuk a csőbe vágva ahol az anyagot adagolja befele.
Milyen átmérője lehet a csőnek? simán elnézem 50-60asnak. (Elég nagy briki jön ki belőle.)
durván 4 és 7 tonna között lehet a gép présereje.


Linkelem a videót:
https://www.youtube.com/watch?v=lu-yu-taXrE&t=7s

zsolt kis100 Creative Commons License 2020.10.31 -1 0 6965

zsolt kis100 Creative Commons License 2020.10.31 0 0 6964

Képek

zsolt kis100 Creative Commons License 2020.10.31 -1 0 6963

Kedves Többiek,

megválnék a képen látható csigáktól hüvelyektől,brikettálóhoz való motortól kihasználatlanság miatt,

irányár 60000/db, ajánlatokat várok privátban akár, de persze reálisan :)

 

fairbrikett Creative Commons License 2020.10.24 -1 0 6962

Tisztelt fórumozók!

 

Eladóvá vált pár alkatrészem csigás brikettálógéphez. Minden alkatrész használatlan, jó állapotban van.

A én gépemhez, méretben nem jók, viszont aki gép építésén gondolkodik, vagy pótalkatrészeket keres, annak remélem segíthetek.

 

A leírt árak irányárak!

 

- Préscsiga zbj3 - 1 darab- 100.000 ft/db

- Préshüvely zbj3 - 1 darab- 60.000 ft/db

 

- Préscsiga zbj2 - 7 darab- 60.000 ft/db

- Préshüvely zbj2 - 15 darab- 40.000 ft/db

- Fűtőszál zbj2 - 2 darab- 10.000 ft/db

 

A méretekkel, préshüvely mintáival kapcsolatban kérem mail-ben keressen.

Én magam is zbj gépet használok, így biztosan állíthatom, hogy remek kis jószágok.

 

Tibor Kéri Creative Commons License 2020.10.04 0 0 6961

Üdvözlök mindenkit. Van nekem egy kis fölös faforgácsom és szeretnék belöle saját részre brikettet gyártani van esetleg vkinek elado használhato brikettprése brikettgyártoja nem kellene nagy kg/h teljesitményü csak jol müködjön. Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!