Keresés

Részletes keresés

szalay3 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 60

Csak most fedeztem fel ezt a topic-ot. Nekem annyira kedvencem a Fátra, hogy itt voltam a nejemmel nászúton (Hotel Boboty). Azóta is visszajárunk ida, ha éppen erre járunk. Egy korábbi túránk linkje (térkép, video, fotók, leírás): http://23e4.blogspot.hu/2012/12/kis-fatra-nagy-krivan-szg3.html

wdriver Creative Commons License 2016.05.10 0 0 59

nahát úgy látom nem sikerült felpörgetni a topikot :-)

wdriver Creative Commons License 2016.04.19 0 0 58

utolsó napon reggel megnéztük a Vratna - Chleb kabinos felvonót de nem láttuk hogy elindították volna,

nagy szél volt, talán ezért nem járt még reggel.

majd visszatérünk egy Kriván túrára, akkor talán igénybe vesszük.

 

így egy közeli túrát néztünk ki:

 

Tiesnavy parkolótól Kéken fel a sziklák közé - Malé Nociahy - innen Sárgán Sokolie Hreben-ig majd le a Zöldön Chata pod Sokolim -ig. itt ebéd majd séta vissza az autóhoz Tiesnavy parkolóba.

idő is nagyon jó volt, terv szerint - délután 3-ra értünk a kocsihoz, ekkor indultunk haza Budapestre.

 

Tiesnavytól egyből lépcsők fogadnak, meredeken emelkedik, egyre nyílik a látkép, minél magasabbra jutunk annál kisebbek az autók a parkolóban és annál több tárul a szemünk elé. Kiálló sziklák között haladunk felfelé, néha egy-egy lánc, vas-kapaszkodó segít. Persze itt sem érünk fel a megadott idő alatt, igazi torony mászás :-)

A kék jelzéstől a zöldig átmenő sárga még tartogat pár szép kilátást és a zöld felső szakaszán egy kilátópont is van, érdemes a fák gyökerein kialakított láncos "mászókán" fáradt lábainkat még terhelni, mesés kilátás fogad!

egymást ölelő fák:

lefelé már csak fékezni kell, az avar nehezíti utunkat, semmit nem látni mire lépünk, de jó lejtős cikkcakkban halad az út egészen az éttermekig. Ebéd a Koliba Stary Dvor-ban, (Koliba Vratna) egy sajttal sonkával töltött valami és egy helyinek mondott étel:  karajszelet sonkával takarva - paradicsomos vörösboros mártással.

Autó bő félórányi gyaloglásra, átöltözés, rövid idő alatt sok jó élménnyel irány haza. :-)

Viszlát Vratna völgy :-)

Előzmény: wdriver (57)
wdriver Creative Commons License 2016.04.19 0 0 57

másnap egy kis lábáztatást terveztünk, kinéztük a Rajecke Teplicén (Rajecfürdő) lévő Aphrodite Hotel fürdőjét,

kicsit meginogtunk a 17 euro / 2 óra / fő belépő árán...(ez csak a külső-belső medencés belépő) de aztán úgy döntöttünk ha már itt vagyunk bemegyünk, egyszer élünk :-) a 2 óra elég is volt, minden további fél órára plusz 2 eurót számolnak fel.

maga a fürdő szép, jó, a 4* + -os hotelos vendégkör ;-) miatt nincs nagy tömeg..

Itt egy sör és egy csokihab pohár 2,50 + 2,50 = 5 euróba fájt. 

Oké tényleg minden földi jó van itt, de nem ehhez az árakhoz vagyunk szokva.

 

 

Ezután a mozgó elemekkel tarkított Szlovák betlehemet néztük meg Frivaldnádas (Rajecka Lesna) templomja mellett, nincs belépő de illik a dobozkába dobni pár centet - eurót, tényleg szép alkotás. Épp egy esküvő is volt a templomban.

 

Gyors ebéd egy Blondy nevű út menti pizzázónál, teraszon patak mellett, majd irány észak.

2dl csapolt kofola 0,40

tea 1

Pizza 5,80 euro

 

Zsolnai rövid városnézés után Sztrecsno várát néztük meg a túlpartról, ki van táblázva a terhelyi oldalon is, egy komppal lehet átmenni aminek érdekessége hogy nem hajtja semmi, csak a víz sodrása, hogy melyik irányba indul el az attól függ hogy a folyó fölött kifeszített drótkötélen lévő tartókötelek közül melyiket fogja a kezelő rövidebbre, másikat hosszabbra és így oldalazva halad a hajó a partok között.

 

Visszatérve Terhelybe pillanatnyi megállás Jánosiková szobra előtt, majd irány fel Vratna.

Ide még sötétedés előtt a szimbolikus temető miatt megyünk fel, mely a Chata Vratna-tól 5 perc sétára van.

 

Vacsorára a Terhelyben lévő Jánosikova Koliba lett a választás, este 10 ig nyitva vannak, igazi jó hegyi Jánosik hangulatú étterem :-)

- itt a menü elérhető.

2 személyes fatányérost eszünk, 3 féle hússal, köret, pecsenyelé 16 euro és uborkasaláta, no meg 2 jó korsó csapolt Zlaty Bazant :-) 2x 1,36 euro

 

folyt köv.

Előzmény: wdriver (56)
wdriver Creative Commons License 2016.04.19 0 0 56

sziasztok, 

volt szerencsénk egy hosszú hétvégét eltölteni a Kis Fátrában, kis beszámoló:

 

2016 Április közepe, csütörtök estétől voltunk vasárnapig, szállás Terhely - Stefanovában a Penzion Starek.

2 főre reggelivel emeleti kis szoba 12 euro/fő/éj.

minden oké velük, régi ház felújítva, saját étteremmel, patak mellett :-)

 

Első nap mentünk egy jó kört:

 

Stefanova (S) - Vrhpodziar - Podziar - (K) Horne Diery - Medzirozsutce - (P, Z) Kis Rozsutec - (Z, P) Medzirozsutce - (K) Tanecnicou - (Z) Tesnou Riznou - Palenicou - (K) Podziar - (K) Dolne Diery - Ostrvné - (S) Novy Diery - Podziar - (S) Stefanova

 

 

9.30 kor indultunk, 18:30 -ra értünk vissza sokat fotózva, szünetekkel, tehát korántsem a megadott idők alatt teljesítettük a szakaszokat :-)

 

A Diery szurdok gyönyörű, mint sokan írták létrával, lépcsővel, láncokkal és rácsokkal van kiépítve, sok helyen már szinte luxus :-)

Ettől függetlenül vigyázni kell, a sziklák szárazon is csúsznak, főleg a kopottabb, fényesebb, többet használt részek. 

 

Felérve a Medzirozsutce elágazáshoz

(ahol már hófoltokkal is találkoztunk) csoki - energiapótlás, majd hamar a Kis Rozsutec alatt találtuk magunkat. Itt egy szakasz van ami meredek, lánc van, de lépést találni nehéz, főleg lefelé volt ez gond, itt oda kell figyelni.

Szép kilátás, szemben lévő Nagy Roszutecen hó látszik, de amit sokan nem említenek, hogy oda ilyenkor nem tanácsos felmenni mert 03.01 - 06.15ig kérik a túrázókat hogy kíméljék meg a hegyet.

Lefelé a szurdok melletti zöldön terveztük a visszajutást, aztán Palenicou-nál végül úgy döntöttünk hogy  szurdokon megyünk le, ha már itt vagyunk éljük át mégegyszer.

 

Elég korán értünk Podziar elágazáshoz, így meghosszabbítva az eredeti utat, elindultunk még lefelé Biely Potok felé, és nem bántuk meg, az Ostrvné kétoldalán újabb gyönyörű helyeket találtunk, főleg a Nové Diery eleje a sárgán izgalmas a szűk helyen emelkedő létráival, aztán erdei út következett visszafelé Podziarba, ahonnan már Stafenova a cél.

Esőben értünk utunk céljához, jöhetett a jól megérdemelt jutalom, egy jó hideg sör és a panzió éttermében vacsora. :-)

kb. 10km volt az út ahogy néztem, nem számoltam ki pontosan.

 

Árak Euróban a panzió éttermében:

Tea 1

Pohár sör 0,90

Korsó sör 1,50

Fokhagyma és káposzta levesek 1,50

Halusky Kolbásszal 3,60

Csirkemell Rozsutec módra 5,20

 + Rizs 0,90

 

folyt köv. :-)

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.30 0 0 55

Nagy-Fátra:

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.30 0 0 54

IMi Creative Commons License 2012.01.15 0 0 51
IMi Creative Commons License 2011.06.28 0 0 50

Tapasztaltam én is egy éteremben, hogy az angol nem megy, de azért rántot sajtot így is tudtam kérni :-)

A magyarok részéről méltatlanul elhanyagolt vidék. Pedig gyönyörű a táj, nem marad el a Tátra - Sp mögött sem, és az árak kedvezőbbek. 

Előzmény: gyongyhaju lany (49)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2011.06.25 0 0 49

Inkább németül tudnak. Szlovákiából ideszármazott barátnőm segített a kapcsolattartásban, meg tolmácsolt nekünk. A helyszínen kicsit angolul tudtunk értekezni.

Előzmény: IMi (48)
IMi Creative Commons License 2011.06.18 0 0 48

Köszi,

 

Angolul értekeztél velük?

Előzmény: gyongyhaju lany (47)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2011.05.12 0 0 47

Én Stefanovába foglaltam, ide:

http://www.privat-balat.eu

8 EUR/fő/éj

Előzmény: IMi (46)
IMi Creative Commons License 2011.05.08 0 0 46

Remélem idén végre megint eljutok a Kis-Fátrába, a Kis-Rozsutec -t megnézném közelebbről.

Esetleg van valakinek friss infója árakról, szálláshelyekről?

gyongyhaju lany Creative Commons License 2011.05.03 0 0 45

Ja, és köszi a tippeket, amit innen kaptam tőletek. Sokat segítettek a tervezésben. Nagyon készülök már és kíváncsian várom a valóságban hogy festenek a rengeteg képen látott helyek, hegyek.

gyongyhaju lany Creative Commons License 2011.05.03 0 0 44
IMi Creative Commons License 2010.10.11 0 0 43
tavaly a Lengyel Tátra volt, sajnos az idén nem jutottunk el egyik szlovákiai kiránduló helyre sem.
Látom a Fátra továbbra sem tartozik a felkapott helyekhez, pedig szépsége megérdemelné az említést a Tátra és az SP mellett.

Nekem még vannak terveim ott....
Előzmény: vittyike (41)
vittyike Creative Commons License 2010.07.16 0 0 42
Egy kis ízelítő az előbbihez!



Előzmény: vittyike (41)
vittyike Creative Commons License 2010.07.16 0 0 41
Helló MINDENKI!

Ne hagyjátok meghalni a topikot!

IMI, tavaly megvolt a: sedlo Medziholie- Krivány útvonal? Honnan indultatok, meddig tartott a túra?

2007-ben + 2008-ban voltam egy-egy túrán a Fátrában. Először a Sutovói vízesést néztük meg, ami nagyon szép, érdemes elsétálni odáig. Kellemes séta a hangulatos erdőben, bár nekünk a menetidő kb duplája volt a térképen jelzettnek. Ez persze betudható a kényelmes tempónak meg a gyerkőcök cipelésének, istápolásának is.

Másodjára kicsit hosszabb utat választottunk: a Diery szurdok bejárása a Kis Rozsutek-ig meg vissza a hegyi úton. Ez a túra technikailag is, szépségileg is felveszi a versenyt a Paradicsommal. Tehát Parajárók: Nézzétek meg ezt is, azután meg lehet értékelni, hadd éljen ez a topik is.
IMi Creative Commons License 2010.06.13 0 0 40
Valaki esetleg megy a Fátrába?
gyongyhaju lany Creative Commons License 2009.07.24 0 0 39
Az idén sajna nekünk nem fog beleférni :( - de nem adom fel :)
IMi Creative Commons License 2009.07.24 0 0 38
Méltatlan dolog a magyar turisták részéről elkerülni a Fátrát. Szerintem előbb-utóbb felfedezik. Talán jövőre mi is visszatérünk. (idén a Lengyel Tátra van tervben)

A Fátrában talán jövőre sedlo Medziholle - Krivány útvonalat bevállalnánk. Tavaly egy cseh sráccal beszélgettünk fent a hegyen, Ő ajánlotta ezt az útvonalat. (a 2. képed feltételezem ezen készült)
Előzmény: Hannibalbarkas (37)
Hannibalbarkas Creative Commons License 2009.07.24 0 0 37
Köszi, hogy felhoztad a topikot.
Úgy látszik a Magas-Tátra és a SZP visz mindent. Pedig itt kicsiben megvan minden, ami a másik kettőben: magas csúcsok, szép szurdokok...
Előzmény: IMi (36)
IMi Creative Commons License 2009.07.18 0 0 36
Látom, tényleg nem sokan járnak a Fátrába. Méltatlanul kerülik a magyar turisták.
Hannibalbarkas Creative Commons License 2008.11.07 0 0 35
Kikerülhető, mi ki is kerültük, szép, szintben haladó ösvény. Azt hiszem június 15-ig le van zárva a Nagy-Rozsutec (persze nem kerítéssel:-)), így tavasszal elvileg nem is szabad felmenni rá.
Előzmény: gyongyhaju lany (32)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 34
Sziasztok! Mi nov. 1-én jöttünk haza egy 4napos fátrai pihenésből. A szállást a limbán foglaltam, Terchován volt, nagyon-nagyon szuper volt, és olcsó! Mi 12-en mentünk, a család, 10hós kisbaba, 5éves, és 3 10-12éves gyerek, igy nagy túrák nem voltak sajnos. Diery völgyben kirándultunk egyet, nekem nagyon tetszett, meg a Chata Vrátnától fölmentünk a Poludnovy Grunra, a chata Grunhoz. Az is nagyon szuper volt, bár fönt iszonyú szél volt, a gyerekeket feldőtötte, a férjemnek is meg kellett vetnie a lábát, hogy a hátihordozó (és benne a bébi) miatt ne vigye el a szél.
Kirándultunk még a Sztrecsnói várhoz, és hazafelé Bajnóc. A bajnóci vár nagyon szuper, bár nem volt olcsó, és csak szlovák idegenvezetés van, de igazán szép.
Sajnos a libegő nem ment, igy a Chlebre nem tudtunk fölmenni, azt sajnálom, mert szép, tiszta idő volt, talán láttunk volna föntről valamit. :-)))
IMi Creative Commons License 2008.11.05 0 0 33
Nekem egy kicsit úgy tűnt , mint amikor a Magas-Tátrát és a Szlovák Paradicsomot összegyúrnák. A szurdok nekem veszélyesebb volt, csúszós kövek (kicsit bele is csúsztam a vízbe. (egy szlovák gyerek kiröhögött, 2 perc múlva meg az apja lába szorult be egy kő alá és a lendület miatt majdnem eltörte a lábát.

Szerintem csak óvatosan, sajnos a kiépítés a Tátrához, ill. a Paradicsomhoz képest elhanyagolt, lerobbant. (bár itt sok helyen lánc helyett, merev drót, korlátféleség praktikusabb volt) A Kis-Rozsutec -et mi kihagytuk, bár szerintem csak messziről tűnik félelmetesnek. A nagyra nem bánom, hogy felmentünk, gyönyörű a kilátás. (persze a térkép szerint kerülhető)
Szóval nekünk a Nagy-Rozsutec jobban tetszett, mint a Diery szurdok.
Előzmény: gyongyhaju lany (32)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2008.11.04 0 0 32
Nekem is nagyon tetszenek a képeid. Csodálatos a környék is. A szurdokok miatt feltétlenül el kell oda mennem. Jövő évben, pünkösdre tervezek egy csapattúrát odaszervezni, talán az idő már elég jó lesz hozzá.

Van egy minimál tériszonyom (pl. a Szlovák Paradicsomban én nem merek a sziklapárkánynak egészen a szélére kimenni), nem tudom, hogy a Rosutec-ek mennyire bevállalhatóak. Meg lehet kerülni, ha lentről úgy gondoljuk, inkább mégse másszuk meg? (Bár nem vagyok egy visszafordulós típus.)
Előzmény: IMi (29)
IMi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 31
A szállásunkhoz közel volt egy szimbolikus temető az ott látottakból ítélve nem veszélytelen a Nagy-Rozsutec, A nejemnek nem is mertem megmondani, csak mikor felértünk. Persze fentről csodálatos a kilátás. Egy prágai sráccal beszélgettünk szembejött velünk a hegyről és mondta, hogy ő még a gerincen megy végig a Chleb-ig. Az is egy szép túra.
Előzmény: Hannibalbarkas (30)
Hannibalbarkas Creative Commons License 2008.11.04 0 0 30
Szépek a képeid, tudatosult bennem hogy a Nagy-Rozsutec miatt vissza kell még mennünk egyszer nyáron. Májusban nem mertünk felmenni, mert hivatalosan - csakúgy, mint a Magas-Tátra - le van zárva.
Előzmény: IMi (29)
IMi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 29
ezer bocs,
vagyok, de valahogy tényleg nehezen indult be. Nem csodálkozom, mert a három nap alatt a Fátrában 3 magyar rendszámot láttunk csak. Szóval, nekem az jött le, hogy magyarok által nem igazán felkapott hely. Szállást pedig nagyon nehezen találtunk. Több helyről elküldtek.
Kiépítettségben messze alulmarad (ill. elhanyagolt) a Tátrához képest, de a Szlovák Paradicsomhoz képest is. A táj persze gyönyörű.

képeim itt: Kis-Fátra
Előzmény: Hannibalbarkas (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!