Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.31 0 0 33

Szomorú vagyok, hogy új lomtalanítási rendszert terveznek, hiszen nagyon sokan éltek

ebből a mára már iparággá fejlődött tevékenységből.

Tudom, hogy rengeteg primitív ember is jelen van a lomtalanításkor, és vadkempingezik,

környezetet szennyez, szemetel, kalapál, akár még éjjel is.

Mégis, van egy réteg, amelyik kultúrált, tanult, a neki kellő dolgokat szelektálva lomtalanít,

nem szemetel, hanem szépen egyik zsákból a másikba téve pakol.

Közéjük tartozom én is, felismerem azokat az értékeket, amit a primitív, csak fém után lihegő hordák nem. Az ismeretek birtokában, nagyon jó megélhetőség, vagy kereset kiegészítés.

És most elvenni készülnek tőlünk ezt is, az új rendszer csak a bennfentesek privilégiuma lesz, most is le fogják szüretelni a hasznot, csak szűkebb körben, akik közel vannak a tűzhöz, tovább növelhetik a millióikat.

Nem így kellene, hanem hatósági kontrollt, nem megengedni a táborozást, a szemetelést, hangoskodást, rendőri, közterületes, polgárőri felügyelettel simán mehetne a régi bevált

utcára kirakásos módszer, ahol működhetne a guberálás, de kultúráltabban!!!

 

anjelica Creative Commons License 2011.09.07 0 0 32

Akár el is szaporodhatnak a patkányok. Igaz, jóval kisebbek a nagy átlagnál.

Előzmény: ZöldBandi (31)
ZöldBandi Creative Commons License 2011.09.06 0 0 31

Új lomtalanítási rendszer a láthatáron..akár jó is lehet...

http://www.zoldenergiavilag.hu/uj-lomtalanitas

patkosagi Creative Commons License 2011.09.03 0 0 30

XX. kerületben ugye a hétvégén van lomtalanítás? Kiírás sehol, de a lomisok már itt vannak.

baba884 Creative Commons License 2009.08.12 0 0 29

Kedves Pesterzsébetiek!

Találtam egy oldalt ahol, a cikkben megjelentettek egy telefonszámot (Zöldszám) amit felhívtam és megkérdeztem!

A XX.Kerületben 1201. Vörösmarty utcában Szeptember 1.én lesz a lomtalanítás és Szeptember 2.án Viszik el a lomokat.

Remélem tudtam segíteni.

baba884 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 28

Sziasztok Kedves Fórumosok!!!

Szeretném megkérdezni, hogy nem -e tudja valaki esetleg, hogy a XX.kerületben (Pesterzsébeten) a Vörösmarty utcában mikor lesz a Lomtalanítás.

Sajnos akár hol néztem Én nem találtam....Gondoltam itt hátha van egy Okosabb ember és már tudja mikor van!

Köszönöm a segítséget.Sziasztok

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.03 0 0 27
Udv.
a 15. kernek mar vege van. Most jon nemsokara a 17.

Itt a teso topicban tobb infot talalsz.
Előzmény: gxy_gfx (26)
gxy_gfx Creative Commons License 2009.07.02 0 0 26
Tegnap kaptam a fülest, hogy a XV. kerületben most van/volt. Nem jártam arra, nem tudom garantálni, de be lehet mintavételezni, ha valakinek kedve van.
gxy_gfx Creative Commons License 2009.04.30 0 0 25
Zugliget, Virányos stb.: egy nappal korábban. Lehet, hogy a május 9-et elbukom, továbbá óvatosan fotózgasson arrafelé, aki akar, mer' ugye a libapecér házát már messziről védik, aztán mi van, ha nem viccelnek...
Előzmény: gxy_gfx (24)
gxy_gfx Creative Commons License 2009.04.24 0 0 24
Svábhegy környéke: május 10. Most elhibázták, mer' akkor pont itthon leszek.

Ha minden igaz, nemsokára a zugligeti dátum is meglesz.
gxy_gfx Creative Commons License 2009.03.17 0 0 23
Itt a tavasz, meleg van, mint állat, izzadok, mint a ló, újra büdösek a dögök... és a kőruton (sic) a Blaha és a Rákóczi tér között megindult a kirakodás. Megin' akkor, amikor csak arra van időm, hogy a villamos ablakából egy futó mintavételezést tegyek, de első ránézésre jó felhozatal ígérkezik, csomó szocreál bolti dekorációval. Aki ráér, vizsgálja be helyettem is...
gxy_gfx Creative Commons License 2009.03.02 0 0 22
Ehh... de jó lett volna ezeket előre tudni...

Ugyanakkor egy érdekes tapasztalattal lettem gazdagabb: a hollandoknál ugyanúgy virágzik a bolhapiac, mint a németeknél (ld. pl. Arkonaplatz Berlinben; az a kis helyi jellegű dzsindzsa méretében és választékban is messze felülmúlja azt, ami nálunk a Petőfi csarnok mögött szokott lenni hétvégén). Gyanítom, hogy ez „közösségszervező” funkcióval is bír, de ami számunkra tanulságos: sok olyan kacat szokott itt jónéhány ójróér' gazdát cserélni, amit nálunk legfeljebb átmeneti városképi és köztisztasági problémaként kezelnek.
Előzmény: Aranyműves (21)
Aranyműves Creative Commons License 2009.02.28 0 0 21

Megkezdődtek az idén is.

 

Ma és tegnap az V. kerületben láttam kupacokat (Váci utca és Múzeum körút), de már takarították el őket, nem tudom, maradt-e még valahol.

 

A múlt hétvégén meg az I.-ben volt, de mire azt is írtam volna be, úgy tűnt, már ott is vége.

gxy_gfx Creative Commons License 2008.10.16 0 0 20
Ha valakinek még kétségei lennének, fogadja szeretettel az alant elterülő cross-postot, muhaha:

Szépen megkaptuk a szigorúan titkos, személyre szóló értesítést, hogy 15-én készítsük ki, 16-án elviszik a lomokat. No ehhez képest - legalábbis a Háros u-i "közlomtárakból" 15-én elvitték, a házak előtt pedig ma jól itthagyták. :-((((
gxy_gfx Creative Commons License 2008.10.09 0 0 19
Budatétény környéke: okt. 15. A főkefe-sunnyogás hatékonyságáról annyit, hogy valaki nem tudta őket elérni, hogy megkérdezze, mikor lesz, mire epszilon időn belül megtudta a pontos választ az egyik buckalakótól. Egyébként úgy általában jól tudják előre a nomádok, hogy mikor hol lesz, most pl. állítólag már le is táboroztak páran az ígéretesebb helyeken. Igen, már egy héttel az akció előtt.

Szóval ennyit ér a titkolózás. Akkor inkább tartanának gyorstalpalót a nomádoknak, hogy mi az, amit többért adhatnának el egészben, mint szétverve és bemocskolva a törmelékkel az egész környéket. Én pl. szívesen vennék tőlük pár régi rádiót, de őket csak az a három gramm réz érdekli, amit a ferritantenna centis darabokra törése után kikaparnak a viaszból.
gxy_gfx Creative Commons License 2008.10.02 0 0 18
Móricz Zsigmond körtér környékén ma van; már adják a műsort a lomisok.
gxy_gfx Creative Commons License 2008.09.30 0 0 17
Cross-post egy másik topicról:
Kelenfold, Gellerthegy: 10.03, Gazdagret kornyeke: 10.06
kambekk Creative Commons License 2008.09.12 0 0 16
Terézváros 19-én jön a sorban. Csak hogy ne maradjon titokban!
_lala_ Creative Commons License 2008.09.12 0 0 15
A II. ker, Varsanyi Iren utcaban kezd tornyosulni a cucc. Remelem, nem sokaig lesznek ott a kupacok.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.01 0 0 14
1
gxy_gfx Creative Commons License 2008.07.17 0 0 13
Óbudán a Bogdáni út környékén láttam ma reggel dzsindzsát, de sajnos már szedte össze a főkefe. Nemtom, hogy ez volt-e a kerületben az utolsó időablak, úgyhogy nem kizárt, hogy a közelben lesz folytatása.
gxy_gfx Creative Commons License 2008.06.03 0 0 12
Ógyász! ((C) napirajz) Ennyire nem vágja itt valaki?
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.02 0 0 11

Kiknek gyűjtöd az infókat? Szemétség ez, nem gondolod?

 

Akiknek igazán szükségük lenne a lomokra, azok annyira szegények hogy nem tudnak az internetről tájékozódni...

Aranyműves Creative Commons License 2008.05.23 0 0 10
Az Alkotás utca, Jagelló út környékén is sok kupac van már, és természetesen megjelentek a begyűjtőbrigádok is. De a Krisztina körúton is láttam lomokat.
Előzmény: gxy_gfx (8)
gxy_gfx Creative Commons License 2008.05.12 0 0 9
gxy_gfx Creative Commons License 2008.05.11 0 0 8
Újabb adalék: mindez Virányos környékén egy nappal korábban.
Előzmény: gxy_gfx (7)
gxy_gfx Creative Commons License 2008.05.09 0 0 7
Hátakkor. Ma reggel megkaptam az értesítőt: XII. kerület, Svábhegy környéke: május 25. 26-án reggel kezdi a főkefe a betakarítást. Éppen 25-én éjjel fogok megérkezni külföldről, így csak vakus és elemlámpás gyűjtés lesz részemről. Ennek megfelelően bátorítanék mindenkit, hogy helyettem is szorgosan mintavételezze a felhozatalt.
gxy_gfx Creative Commons License 2008.04.21 0 0 6
Ha marad a szokásos időzítés, akkor egy hónapon belül lesz a XII. kerületben. Egyelőre (helyi lakosként) nem kaptam értesítést, de amint tudok valamit, szólok.
Előzmény: Törölt nick (4)
VEE Creative Commons License 2008.04.20 0 0 5

T. Ficam!

 

Ugye tudod, hogy a lakásfelújítás során keletkezett építési hulladék (sitt, kibontott szaniter, ablak, ajtó) nem rakható ki, mert nemcsak szabálytalan, hanem Ízléstelen is! Remélem, hogy az erre jogosított hatóságok nemsokára keményen odacsapnak és büntetni fogják azokat, akik meg akarják spórolni a felújításhoz tartozó költség egy részét, és a nagy közös pénzből vitetik el a saját sittüket.

Előzmény: ízléstelen ficam (0)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.20 0 0 4

Nos, kedves barkácsolók, kinek a környékén van most lomtalanítás, vagy esetleg ki tud arról, hogy lesz a környéken?

Úgy szeretek lomizni, segítsetek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!