Már évek óta azon megy a vita, hogy ki vágja vissza az ország lehetőségeihez képest túlzott jóléti kiadásokat. Nem összegszerűen sok, hanem százalékosan. Jelenleg azeket a jóléti dolgokat, mint szociális segély, 13. havi nyugdíj, emelt bérek a közszférában, egészségügy, oktatás, rokkantnyugdíjazás, GYED, stb részben hitelből fedezzük, ezért nagy a költségvetési hiány, ami miatt évente nő az államadósság. Abban a Fidesznek igaza van, hogy Medgyessy 100 napos programjai okozták ezeket a magas jóléti kiadásokat. Abban az MSZP-nek igaza van, hogy a Fidesz most akadályozza a reformokat a demagóg riogató kampányokkal.
Ha ezeket a kiadásokat visszafognánk, akkor a felszabaduló kiadási tételeket lehetne adócsökkentésre fordítani, ami gazdasági növekedésssel járna. Ha gyorsabban nő a gazdaság, akkor a százalékosan kisebb arányú jóléti kiadás később összegszerűen nagyobb jóléti kiadáshoz vezet.
Ma Magyarországon a reform azt jelenti, hogy erősen csökkentjük a jóléti kiadásokat, ezért nem akarják meglépni.
Na talán most. Gyurcsány lemondott és hibásnak nevezte a gazdaságpolitikáját. Szóval, honnan vegyünk el? Annyit lehet szétosztani, amit megtermelünk, nem annyit, amennyit szeretnénk. Több hitelt nem kapunk.
hmmmm..... az, hogy esetleg meg lehetne vágni az egyházaknak és az intézményeiknek nyújtott állami támogatást, az senkinek nem jutott eszébe? miért is ne tarthatnák el ezeket a híveik?
Nem fogjuk. 14. havira fogjuk költeni, csak épp nem így fogják hívni. Feriék kizárólagosan osztogatással tudnak nyerni, mert máshoz nem értenek, és ezért osztogatnak is. 2006-ban is megtették, miközben pontosan tudták, mekkora kárt okoznak vele.
Az elmúlt 7 évben az inaktív réteg kapta meg juttatás formájában a felhalmozott államadósságot. Ez van. Több hitel nincs, annyit tudunk adni, amit a gazdaság megtermel. Ezzel elég nehéz vitatkozni. AZ IMF hitelt már ne költsük 13. havira.
Nem mehetsz el azon tény mellett, hogy túladóztatás van a mostani aktív dolgozók körében. Azt sem hagyhatod figyelmen kívül, hogy a segélyek nem ösztönöznek munkára.
Rövidtávon az adócsökkentés valóban bevételkiesést okoz, de 7 generációra előre kell gondolkozni. A kedvezőbb gazdasági klíma természetes már néhány év múlva hatni fog.
A válság vesztesei nem kétséges, hisz minden tankönyvbe benne szok lenni, a legszegényebb rétegek....
Ne ülj fel ennek az adócsökkentési dumának, itten a társasági jövedelmadó nem tétel, még akkor sem ha 5 %-al alacsonyabb lesz, a személyi jövedelmadó talán, bár az nem lendit a vállakozásokon, legfeljebb áttételesen.....ami lenditeni tud, az a böséges és olcsó hitel és a piaci kereslet növekedése...amiért már érdemes beruházni....
A gazdaságot a piaci kereslet tuggya fellenditeni, az meg akkor lesz, ha lesz kereslet, az meg akkor lesz, ha lesz pénz vásárolni.....
Az előbbiek szavazatát a legkönnyebb megvenni, ráadásul többen is vannak, így az utóbbiak mindig is arra lesznek tartva, hogy a szavazatvásárláshoz szükséges pénzt valakiből ki lehessen préselni.
Addig pláne ne várj változást, amíg a szocik irányítanak. Az elmúlt hét év másról se szólt, mint a dolgozók szivatásáról és a szent tehén rétegek (nyugdíjasok, segélyezettek) seggének nyalásáról. Ezzel lehet választást nyerni.
Ha teheted, csalj te is adót, mert különben minden pénzed lenyúlják! A bejelentett munka nagy szívás, és egyre kevesebb értelme van.
A gyakorlatban egyik lehetőségként ez azt jelentheti, hogy jövedelemkorlátot vezethetnek be bizonyos juttatásoknál. (Persze ádázul mérlegelve a társadalmi hatást, így például hiába javasolta az egyik elnökségi tag, hogy a rendvédelmi szerveknél szüntessék be a 42 éves, jó nyugdíjjal járó korkedvezményes nyugdíjba vonulási lehetőséget, ilyesmit nem tesznek. Szekeres Imre honvédelmi miniszter többek között azzal érvelt, hogy a 26 ezer fős seregből tavaly csak 89-en vonultak nyugdíjba, és ebből is csupán 12-en éltek a korkedvezményes lehetőséggel, azaz az annak megszüntetése sokkal nagyobb társadalmi vihart váltana ki, mint amennyivel hizlalná a büdzsét.)
1000 milliárd forinttal csökkentené a kormány a munkavégzéshez kötődő adó- és járulékterheket, máshol pedig részlegesen visszapótolná az így kieső bevételeket, a hiányzó részt pedig az állami kiadások megkurtításával teremtené elő. Minden mozogni fog az adórendszerben, az szja-tól a járulékokon és áfán át a szolidaritási adóig.
Alig kezdődött el a 2009-es év, máris megérkezett az első rossz hír a költségvetési folyamatokról. 200 milliárd forint bevétel elmaradása várható, ezt nem tudja ellensúlyozni a büdzsé tartalékából a kormány, és ezt az IMF rossz szemmel nézi. Újabb megszorítás az ára, hogy ne dőljön be a forint és az ország – pedig csak arról van szó, hogy a Valutaalap rá akarja szorítani a kormányt ígéretének betartására.
Ki kéne már állni és megmondani: ekkora aktív->inaktív transzfert nem bír el az ország!!
Hehe...Kifelejtetted, hogy az adókat be kéne fizetni! Vagy maradjanak az adócsalók? Pedig neked - ebből is látszik - az adó nem fizetés a legfontosabb szempont, csak elmeszeled.....