Keresés

Részletes keresés

kábelbúvár Creative Commons License 2009.05.25 0 0 73

Azé vannak, akik kibulizzák a zengedményt...

 

 

Nem szigorítják a rendőrök nyugdíjba vonulását
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.03.21 0 0 72
Na talán most. Gyurcsány lemondott és hibásnak nevezte a gazdaságpolitikáját. Szóval, honnan vegyünk el? Annyit lehet szétosztani, amit megtermelünk, nem annyit, amennyit szeretnénk. Több hitelt nem kapunk.

Költségvetési hiány = azévi államadósságnövekedés
Előzmény: Commander Pepe (69)
vizinikk Creative Commons License 2009.03.09 0 0 71

túladóztatás van, amit az aktív réteg több-kevesebb sikerrel próbál kikerülni.

rúgjuk ki közülük jó egyharmadot, aki majd segélyre szorul, de nem kap, ahogy munkát sem.

de jó is lesz!

Előzmény: Ipari-antidepresszió (67)
vizinikk Creative Commons License 2009.03.09 0 0 70

hmmmm..... az, hogy esetleg meg lehetne vágni az egyházaknak és az intézményeiknek nyújtott állami támogatást, az senkinek nem jutott eszébe? miért is ne tarthatnák el ezeket a híveik?

 

Commander Pepe Creative Commons License 2009.03.09 0 0 69

"AZ IMF hitelt már ne költsük 13. havira."

 

Nem fogjuk. 14. havira fogjuk költeni, csak épp nem így fogják hívni. Feriék kizárólagosan osztogatással tudnak nyerni, mert máshoz nem értenek, és ezért osztogatnak is. 2006-ban is megtették, miközben pontosan tudták, mekkora kárt okoznak vele.

Előzmény: Ipari-antidepresszió (67)
Surrender Dorothy Creative Commons License 2009.03.09 0 0 68

"Már évek óta azon megy a vita, hogy ki vágja vissza"

"vágja vissza" - cut back?

ez még csak nem is egy magyar kifejezés,
so, mielőtt helyi szinten felvetsz valamit, fordíts
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.03.09 0 0 67
Az elmúlt 7 évben az inaktív réteg kapta meg juttatás formájában a felhalmozott államadósságot. Ez van. Több hitel nincs, annyit tudunk adni, amit a gazdaság megtermel. Ezzel elég nehéz vitatkozni. AZ IMF hitelt már ne költsük 13. havira.

Nem mehetsz el azon tény mellett, hogy túladóztatás van a mostani aktív dolgozók körében. Azt sem hagyhatod figyelmen kívül, hogy a segélyek nem ösztönöznek munkára.

Rövidtávon az adócsökkentés valóban bevételkiesést okoz, de 7 generációra előre kell gondolkozni. A kedvezőbb gazdasági klíma természetes már néhány év múlva hatni fog.
Előzmény: pindiy (66)
pindiy Creative Commons License 2009.03.08 0 0 66
A válság vesztesei nem kétséges, hisz minden tankönyvbe benne szok lenni, a legszegényebb rétegek....

Ne ülj fel ennek az adócsökkentési dumának, itten a társasági jövedelmadó nem tétel, még akkor sem ha 5 %-al alacsonyabb lesz, a személyi jövedelmadó talán, bár az nem lendit a vállakozásokon, legfeljebb áttételesen.....ami lenditeni tud, az a böséges és olcsó hitel és a piaci kereslet növekedése...amiért már érdemes beruházni....

A gazdaságot a piaci kereslet tuggya fellenditeni, az meg akkor lesz, ha lesz kereslet, az meg akkor lesz, ha lesz pénz vásárolni.....
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Commander Pepe Creative Commons License 2009.03.08 0 0 65

Az előbbiek szavazatát a legkönnyebb megvenni, ráadásul többen is vannak, így az utóbbiak mindig is arra lesznek tartva, hogy a szavazatvásárláshoz szükséges pénzt valakiből ki lehessen préselni.

 

Addig pláne ne várj változást, amíg a szocik irányítanak. Az elmúlt hét év másról se szólt, mint a dolgozók szivatásáról és a szent tehén rétegek (nyugdíjasok, segélyezettek) seggének nyalásáról. Ezzel lehet választást nyerni.

 

Ha teheted, csalj te is adót, mert különben minden pénzed lenyúlják! A bejelentett munka nagy szívás, és egyre kevesebb értelme van.

Előzmény: Rangun (56)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.03.08 0 0 64
Márpedig vagy meglépjük ezeket vagy bedől a forint és vele az ország is.
Lassan egy éves a topic...
Előzmény: nemhívő (63)
nemhívő Creative Commons License 2009.02.24 0 0 63
Ilyen kérdést feltenni Magyarországon?! Csak én ne! Se rövid, se közép, se hosszútávon... 300 forintos ország.
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.02.24 0 0 62
Igen, a topicodból van a kép.
Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.24 0 0 61

;)

Előzmény: Ipari-antidepresszió (60)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.02.24 0 0 60
Na, végre valami konkrétum:

Reformszövetség szerint
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.01.31 0 0 59
A vállalkozóknak nyerteseknek kell lenniük, hisz ők állítják elő a adót, amit elosztanak.
Előzmény: arnys (57)
Vámpír2008 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 58

Na, itt a mohóság...

Én 2-ért, plusz Annácska legyen a titkárnőm, ő kapna még 1-et. :)

Előzmény: Törölt nick (55)
arnys Creative Commons License 2009.01.30 0 0 57
hát a piacról élő vállalkozó nyertes legyen-e vagy vesztes?
Előzmény: Rangun (56)
Rangun Creative Commons License 2009.01.30 0 0 56
A reformok vesztese legyen mindenki,aki az állami transzferekből él,vagy transzferekben részesül.Nyertese legyen a bérből és fizetésből élő.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.30 0 0 55
Nem helyes. Én havi 3 milliáért elvállalom bármelyiket.
Előzmény: Vámpír2008 (53)
0.5bit Creative Commons License 2009.01.30 0 0 54
Az évi tízezer vagyonosodási vizsgálat nevetségesen kevés amikor alsó hangon 2-3 millió adócsaló élhet az országban.

Egész pontosan 3 452 148 fő adócsaló van az országban (ennnyien fizetnek adót), de ezt az APEH már régóta tudja...
Előzmény: Törölt nick (16)
Vámpír2008 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 53

Jó demagóg leszek:

hol van előírva, hogy egy csődszélén tántorgó ország vezetői csak Audival járhatnak? Sárközy elnöknek jó a Citroen?

Helyes az, hogy az MNB vagy a PSZÁF elnöke 6 millió forintot kap havonta?

kábelbúvár Creative Commons License 2009.01.30 0 0 52

Nehogymá a katonák !!

 

A gyakorlatban egyik lehetőségként ez azt jelentheti, hogy jövedelemkorlátot vezethetnek be bizonyos juttatásoknál. (Persze ádázul mérlegelve a társadalmi hatást, így például hiába javasolta az egyik elnökségi tag, hogy a rendvédelmi szerveknél szüntessék be a 42 éves, jó nyugdíjjal járó korkedvezményes nyugdíjba vonulási lehetőséget, ilyesmit nem tesznek. Szekeres Imre honvédelmi miniszter többek között azzal érvelt, hogy a 26 ezer fős seregből tavaly csak 89-en vonultak nyugdíjba, és ebből is csupán 12-en éltek a korkedvezményes lehetőséggel, azaz az annak megszüntetése sokkal nagyobb társadalmi vihart váltana ki, mint amennyivel hizlalná a büdzsét.)

INDEX

Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.01.29 0 0 51
A kormány 1000 milliárdos adócsomagja

* Index - ugyelet@mail.index..hu

| 2009. január 29., csütörtök 10:10

1000 milliárd forinttal csökkentené a kormány a munkavégzéshez kötődő adó- és járulékterheket, máshol pedig részlegesen visszapótolná az így kieső bevételeket, a hiányzó részt pedig az állami kiadások megkurtításával teremtené elő. Minden mozogni fog az adórendszerben, az szja-tól a járulékokon és áfán át a szolidaritási adóig.
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.01.12 0 0 50
Az IMF kapcsán újra napirenden van a túlzott kiadások, amit úgy fogalmaznak meg, hogy alultervezett bevételek vannak.

Újabb megszorítást vár, vagy felmondja a szerződést az IMF

Alig kezdődött el a 2009-es év, máris megérkezett az első rossz hír a költségvetési folyamatokról. 200 milliárd forint bevétel elmaradása várható, ezt nem tudja ellensúlyozni a büdzsé tartalékából a kormány, és ezt az IMF rossz szemmel nézi. Újabb megszorítás az ára, hogy ne dőljön be a forint és az ország – pedig csak arról van szó, hogy a Valutaalap rá akarja szorítani a kormányt ígéretének betartására.

Ki kéne már állni és megmondani: ekkora aktív->inaktív transzfert nem bír el az ország!!
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.10.27 0 0 49
Na tessék, honnan vegyük el a 300 milliárd forintot. Az IMF nem akar 13. havi nyugdíjat hitelezni. Vajon miért nem?
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.10.20 0 0 48
Most hogy itt a pnzpiaci válság, talán lehetne érdemben a kiadáscsökkentéssel foglalkozni.

Nyugdíj

Majd berakom a 2009-s adatokat is:
2009. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.04.01 0 0 47

Úgy látszik max. "bársonyos reformok" lesznek. Az összegében max 400 milliárd lehet.

 

A konkrét intézkedésekről, hogy kitől és mennyit, arról mindenki hallgat. Jó nekünk a hitelből jólét.

Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.03.31 0 0 46

Mit legtobbet. Mindet. Dogoljenek meg. Csak nem kepzelik, hogy a tarsadalom nyakan lezenghetnek kolonckent? Fujj!

 

Nézd rövidtávon tényleg lesznek vesztesek, ezt később a nagyobb gazdasági növekedésből kamatostul jönne vissza.

 

A radikális megszorító intézkedések meghozatala a koalíció felbomlásával 2010-utánra tolódott. Addig marad a lassú növekedés, a langyos víz.

Előzmény: subadubadu (37)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.31 0 0 45
Meg kell jegyeznem, hogy Lenin elvtársék annak idején ennél sokkal szerényebb programmal kezdték....
Előzmény: RAMBO (34)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.31 0 0 44

Hehe...Kifelejtetted, hogy az adókat be kéne fizetni! Vagy maradjanak az adócsalók? Pedig neked - ebből is látszik - az adó nem fizetés a legfontosabb szempont, csak elmeszeled.....

Előzmény: Athlay (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!