Keresés

Részletes keresés

vjv1 Creative Commons License 2022.01.01 0 0 16

Buék.

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.20 0 0 15

Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kivánok neked Nóra.

Dhomasson Creative Commons License 2013.08.05 0 0 14

http://www.nemzetisport.hu/egyeb_egyeni/muugras-barta-nora-ugy-erzi-leminositettek-ezert-befejezi-2268533

 

egész pályafutását végigkísérték a hasonló esetek, nem csodálom, hogy betelt a pohár. pedig versenyezhetett volna holland színekben is, de nem tette, ez lett a hála...

Köszönjük Nóri!

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.15 0 0 13
Gratulálok a Magyar csajoknak .
schanc Creative Commons License 2010.08.14 0 0 12

Szép volt, Nóri!

 

És Gondos Flóra hetdik helye előtt is le a kalappal!

kezil Creative Commons License 2010.08.14 0 0 11

Nóri ma megmutatta,hogy állhattak volna mellé. Nem hittem, hogy ilyen műtét után sikeresen tud visszatérni. Fantasztikusan versenyzett ma. Nagy nagy gratuláció a bronzéremhez.

 

Nekünk Nóri te vagy a csúcs!

Előzmény: szaltósGera (8)
szaltósGera Creative Commons License 2010.08.14 0 0 10
Továbbra is szépen szaltózik :)

Gratulálok a bronzéremhez
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.08 0 0 9
Nagyon szép csajszi.
szaltósGera Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8
"Majmok bolygója"

Az EB-ezüstérmes műugró elkeseredett: neki és családjának kellett előteremtenie 1,8 millió forintot porckorongsérv-műtétjére, s most muszáj 720 ezret fizetnie a pénz után – adóként.

– Az egészségbiztosító kifizette volna a műtétet, de úgy, hogy várólistára kerülök, s az operációt három év múlva végzik el. A hosszú kihagyás a pályafutásom befejezését jelentette volna. Anyukámék barátja segített, ő állja a műtét árát, de kiderült, adót is kell fizetnünk – magyarázta a Blikknek Barta.

– A klubomtól, a BVSC-től a minimálbért, a Wesselényi Alapítványtól kilencvenezer forintot kapok havonta, a kettő körülbelül 140 ezer forint. A főorvosom, Varga Péter Pál még az egészségpénztárnak és az Egészségügyi Minisztériumnak is írt, hogy segítsenek, ám hiába. A bajban, úgy tűnik, csak a családomra és a barátokra számíthatok – tette hozzá Barta.

Ifjabb Török Ottó (38) szakállamtitkár ma fogadja a sportolónőt, s az EB-ezüstérmes versenyző reméli, segítséget nyújtanak neki.

Kolontár Krisztián
Dhomasson Creative Commons License 2008.08.17 0 0 7
A 3 méteres műugrás vasárnapi döntőjében húsz év után először szerepelt magyar műugró. Barta Nóra első két ugrását hibátlanul teljesítette, a harmadik és a negyedik sorozatra azonban fejben elfáradt – az ugrások végébe hiba csúszott. Ötödik, szintén jól sikerült kísérletével már nem tudott előbbre lépni: 269.25-tel a tizenkettedik helyen zárt.

Rég véget ért a női három méteres műugrás eredményhirdetése, ahol Kuo Csing-csing révén a kínaiak zsinórban ötödik műugró aranyukat nyerték Pekingben, de a döntőben két ugrásában is hibázó Barta Nóra eltűnt, és az edzője, Ligárt Balázs sem tudja, hol van.

Nincs ez így rendjén. A BVSC versenyzője már azzal is sporttörténelmet írt, hogy bekerült a fináléba, hiszen Kelemen Ildikó, jelenlegi FINA-bírónk '88-as szöuli versenye óta, azaz húsz éve nem szerepelt magyar női műugró olimpiai döntőben. Barta Nóra azonban többet szeretett volna ennél.

"Nagyon izgult, óriási drukk volt benne" – kezdi Ligárt az értékelést, fél szemével az uszodát vizslatva, hátha előkerül Barta.

"Többször kell ilyen éles szituációban versenyeznie, és akkor jobban megy majd. Így is teljes mértékben elégedettek lehetünk, hiszen a cél a döntőbe jutás volt, és ez sikerült. Azt sajnálom csak, hogy ha a középdöntőbeli teljesítményét megismétli, az első nyolcban vagy akár hétben végezhetett volna. De nincs semmi gond, óriási dolog, amit tett, és csak dicséretet érdemel" – zárta mondandóját a mester.

Lassan előkerül Nóri, és megnyugodva tapasztaljuk, nincs elkeseredve.

"Nincs semmi baj, jól vagyok" – mondja érezhetően mosolyogva – "A célomat, amiért jöttem, elértem. Hogy két ugrást is elrontottam, annak több összetevője van, de a lényeg, hogy túl jót akartam produkálni, és ahhoz már fáradt voltam fejben, hogy úrrá legyek ezen. A középdöntőben is volt ilyen pillanat, de ott tudtam ezt kezelni. Még nem jött el az én időm, de van még négy évem. Sokat tanultam Pekingben – dolgozni kell tovább."

(nso.hu)


Szép volt Nóri, gratula!
Dhomasson Creative Commons License 2008.08.16 0 0 6
Nóri magabiztos, kiegyensúlyozott ugrásokat bemutatva 11. helyen került a holnapi 12-es döntőbe 3méteren!
Grat!

A finálé magyar idő szerint 14:30-kor lesz.
Reméljük végre közvetítik is..
Dhomasson Creative Commons License 2008.08.15 0 0 5
Nóri éppen továbbjutó helyen, 18.-ként jutott tovább Pekingben 3m-en!

(Kormos Villő 24. lett)
Jaguar_Paw Creative Commons License 2008.07.29 0 0 4
"Kirabolták Barta Nórát...

a pekingi játékokra készülő Eb-ezüstérmes műugrótól többek között a Magyar Olimpiai Bizottságtól kapott költőpénzét, valamint érmeit is elvitték. A kitűnő sportoló végső esetben visszavásárolná ellopott személyes tárgyait.
„Éjszaka történt az eset, miközben mi a lakásban aludtunk – mondta az MTI-nek a BVSC versenyzője. – Elvitték a táskámat, benne a pénztárcámat, a MOB-tól kapott költőpénzt, ékszereket, a laptopomat, rengeteg fényképpel. Szerencsére az útlevelemet nem, az akkreditáció pedig az edzőmnél van. Ha másképp nem megy, visszavásárolni is hajlandó vagyok az eltűnt dolgokat, mivel sok emlék fűz hozzájuk.”

A két éve Eb-harmadik, idén második Barta 3 méteren indul Pekingben, ahová augusztus 7-én utazik"
Előzmény: Dhomasson (3)
Dhomasson Creative Commons License 2008.07.06 0 0 3
Barta Nóra nyerte a műugró ob 3 méteres versenyét!

1. Barta Nóra (BVSC) 258,8 pont
2. Kormos Villő (RLSE) 248,55
3. Gondos Flóra (RLSE) 242,3

Gratula!

Remélem az olimpia után kicsit felpörög majd a topic. :)
szaltósGera Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2
www.bartanora.hu
Dhomasson Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1
Nóra legjobb eredményei:

1998. Antwerpen. Ifjúsági Európa-bajnokság- 3 méter:1. hely; 1méter: 2. hely

1999. Pardubice, Ifjúsági Világbajnokság- 1méter: 1.hely

2000. Isztambul, Ifjúsági Európa-Bajnokság- 3méter: 1.hely
Sydney, olimpia(16évesen) -44versenyzőből 22.hely

2002. Aachen, Ifjúsági Világbajnokság- 3méter: 2.hely

2003. Stockholm, Bajnokok Európa-kupája- 3méter: 1.hely

2004. Athén, olimpia- 14.hely

2006. Budapest, Európa-bajnokság- 3méter: 3.hely; 3méter szinkron: 4.hely

2008. Eindhoven, 1méter: 2.hely; 3méter: 6.hely


2008 Peking: ???
"életem legnagyobb vágy és célja, hogy egyszer az olimpián érmes pozícióban végezzek, és megmutassam a világnak, mire is képes ez a magyar műugró lány."
szaltósGera Creative Commons License 2008.03.26 0 0 0


szalt0zz Nóra
Előzmény: Dhomasson (-)
Dhomasson Creative Commons License 2008.03.26 0 0 topiknyitó
Újdonsült EB-ezüstérmes sportolónknak is jár már egy topic!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!