Keresés

Részletes keresés

Kardos Ica Creative Commons License 2008.03.26 0 0 101
Előzmény: incitatus (98)
Hozzászól, ó! Creative Commons License 2008.03.26 0 0 100
100 :)

Én se fogom nézni, az 100% :)
Kardos Ica Creative Commons License 2008.03.26 0 0 99
Igen.
Előzmény: incitatus (98)
incitatus Creative Commons License 2008.03.26 0 0 98
Melbourne-ben júniusban tél van.
Előzmény: Kardos Ica (97)
Kardos Ica Creative Commons License 2008.03.26 0 0 97
Valamit félrenéztem? A Melbourne-i olimpia június 10 - 17 között zajlott, 9 aranyérmet, 10 ezüstérmet és 7 bronzérmet szereztek sportolóink. A téli olimpia januárban volt, s 1 bronzérmet hozott el (nem találtam meg, hogy ki)
Előzmény: jungfrau (93)
BENTA Creative Commons License 2008.03.26 0 0 95

Azért nagyon érdekes, hogy az olimpia előtt fél évvel kezdtek a fejetekhez kapkodni, hogy fujj, bojkott, nem nézzük, tiltsák be!! Pedig már akkor ilyen volt ez az ország, amikor megkapta a rendezés jogát. Nyolc éve talán? Akkor miért nem hisztizett Sárközi? Vagy a teljes magyar jobboldal? Vagy a németek?

Szóval elég nagy spéttel izgultatok rá a témára. Ebből is látszik, hogy milyen komolyan gondoljátok.

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.26 0 0 94
Money talks.
jungfrau Creative Commons License 2008.03.26 0 0 93
Egy kis történelmi összefoglaló:

"Az 1956-os melbourne-i játékokon fordult elő először, hogy több állam mondta le részvétét politikai okokra hivatkozva. A szovjetek által vérbe fojtott magyar forradalommal szolidarizáló Hollandia, Spanyolország és Svájc sportolói nem vettek részt a november 22 és december 8 között lebonyolított ausztráliai eseményen, míg a szuezi válság miatt Egyiptom mellett Kambodzsa, Irak és Libanon maradt távol.

Két héttel a játékok kezdete előtt az 1949-ben alakult Kínai Népköztársaság is visszakozott első szereplésétől, mivel a szervezők engedélyezték a Kínai Köztársaság (Tajvan) részvételét, s az „Egy Kína” elvét valló kommunista állam vitatta Tajvan létjogosultságát, illetve a „Kína” országnév tajvani használatát.

Az 1976-os montreali olimpián a kínai kötélhúzás odáig fajult, hogy sem a kontinentális állam, sem a szigetország nem vett részt a versenyen. A nemzetközi politikai porondon elismeréséért komoly offenzívát indító Kínai Népköztársaság nyomására a kanadai rendezők ugyanis – az előzetes megegyezéseket felrúgva – nem engedélyezték a tajvaniaknak, hogy Kínai Köztársaságként szerepelhessenek, így Tajvan 1984-ig szüneteltette olimpiai aktivitását."
incitatus Creative Commons License 2008.03.25 0 0 92
"Áginak van pár szép sikere"
Olimpiai bajnok.
Előzmény: milendee (85)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.25 0 0 91

OK, de ez itt a PoliDili...

Előzmény: yi-dvags (89)
Kardos Ica Creative Commons License 2008.03.25 0 0 90
Én azóta nem nézek kínai cirkuszi műsort, amióta láttam egy dokumentumfilmet arról, hogyan nevelik az artistákat. Hogy rendszeresen verik őket, csak az alap. Nem rendült meg ettől Kína eme exportcikkének a helyzete. Nem is ezért „bojkottálom” az ilyen produkciókat. De nem tudok már önfeledten szórakozni.
Előzmény: Törölt nick (84)
yi-dvags Creative Commons License 2008.03.25 0 0 89
nem kell politikát keverni abban, hogy az ember megcsömörlött legyen a mai élsporttól. Kinek hol van a határ.
Előzmény: Törölt nick (84)
Kardos Ica Creative Commons License 2008.03.25 0 0 88
Két kérdésem lenne:
– Miért kötelességünk nézni?
– Mi az a Láma?
Előzmény: milendee (82)
yi-dvags Creative Commons License 2008.03.25 0 0 87
kjá cricket túm kó paszand he? :-)
Előzmény: milendee (83)
milendee Creative Commons License 2008.03.25 0 0 86

és ezzel le is zárhatjuk:)

 

(nem mellesleg életem legszebb pár napja lenne, ha kvalifikálnék, mennénk (cspaat), közvetítenének, néznének, szurkolnának... ennél kevés nagyszerűbb érzés lehet. csak magamból indulok ki.)

Előzmény: Törölt nick (84)
milendee Creative Commons License 2008.03.25 0 0 85

off - na, akkor ezzel sem vagyok egyedül. Áginak van pár szép sikere, de nagyon átlátszóan próbálta leplezni ezt az utóbbit botrányt.

 

on

Előzmény: D.Fazekas Zsolt (70)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.25 0 0 84
Aki p0litikát kever abba, h0gy néz-e sp0rt0t, az idióta.
milendee Creative Commons License 2008.03.25 0 0 83
ezért szeretem én a csapatsportokat. az nem ezen múlik:)
Előzmény: Törölt nick (64)
milendee Creative Commons License 2008.03.25 0 0 82

Via Galvani,

 

a sportolók nem tehetnek róla!!! ő azért él, nem fog köcsög politikusok hóbortjából lemondani élete lehetőségéről. nekünk pedig kötelességünk figyelni rájuk. ótvaros fertő Kína, de igaza van a Lámának: a politikusokat kel kilőni az űrbe, a nép meg élvezze munkája gyümölcsét.

Előzmény: Via Galvani (46)
AronSatie Creative Commons License 2008.03.25 0 0 81

Ketsegkivul az olimpia tulnotte magat. Nem lehet ennyi mindent bo ket het alatt lezavarni. Tul tomeny. A sportagi vilagesemenyek valoban jobbak, de tudomasul veszem, hogy a sportoloknak az olimpia a legfontosabb, sok esetben az egyetlen es megismetelhetetlen lehetoseg. Marpedig en szurkolni szoktam, mar ahogy az egy aljas nemzetidegen liberalistol kitelik.

 

Előzmény: Kagakusha (80)
Kagakusha Creative Commons License 2008.03.25 0 0 80

Felőlem mindenki azt néz, amit akar. Csak ne a közelemben tegye. Lehetőleg ... :-)

 

Én speciel sokkal jobban szeretem pl. a sportági világversenyeket. Ott nagyjából világos, miről is van szó.

Azon elménckedni viszont szvsz. hülyeség, hogy Kína nem érdemli meg az olimpiát.

Nagyon is megérdemli: éppolyan korrupt, képmutató a rendszer, mint az olimpiai szervezetek.

Zsák a foltját megtalálja. :-)

Előzmény: AronSatie (76)
AronSatie Creative Commons License 2008.03.25 0 0 79

Nem is nezek - joforman - csak sportot. Az ugyanis meg a legtisztabb. Tudomasul veszem, hogy van akit ez nem erdekel, legfeljebb zavar, ha hulyesegeket irogatnak nyakbosegrol, tablettakrol meg ilyesmirol.

 

Előzmény: D.Fazekas Zsolt (78)
D.Fazekas Zsolt Creative Commons License 2008.03.25 0 0 78
Nem nézel tévét azt jónapot. Én Karácsonykor kapcsoltam be utoljára, akkor is azért mert a a rokony gyerek Minimaxot akart nézni. Azóta már lemondtam a kábel előfizetésem is. Inkább netezek, itt tudok szelektálni és csak azt nézem, olvasom amihez nekem van kedvem. Egyébként meg ha csak úgy punnyadni van kedvem, vagy nem tudok aludni, de a szemem már fáj este, akkor benyomok valami DVDt....
Előzmény: AronSatie (76)
pucros Creative Commons License 2008.03.25 0 0 77
Én sose értettem hogy honnan ez a nagy szalonképessége annak az országnak. Legalábbis kontrasztos mondjuk Kubáé mellett.
AronSatie Creative Commons License 2008.03.25 0 0 76

Miert ne varhatnanak el? Elvarni mindent lehet, kapni mar kevesbe. De hogy miattuk ne nezzem a versenyeket?

 

Hat mit nezzek helyette? Politikusok vitajat arrol, hogy melyik tud otrombabban hazudni?  Jakupcsek vetelkedojet arrol, hogy hol vannak a hatarok - lefele? Brazil sorozatot?

 

Előzmény: Kagakusha (75)
Kagakusha Creative Commons License 2008.03.25 0 0 75

" Pedig ez a drama sokkal, de sokkal valodibb minden masnal, aminek tanuja lehet az ember, plane a teveben. "

 

Így igaz.

Csak ne hablatyolnának össze-vissza mindenféle "olimpiai eszméről" meg "fair playről". Az olimpiai maffia keresztapái pedig ne várjanak el semmiféle kötelező tiszteletet.

Oszt jónapot. :-)

Előzmény: AronSatie (71)
AronSatie Creative Commons License 2008.03.25 0 0 74

Ja, az mas!

 

Biztos sokat erositettel derekra :)

 

Előzmény: D.Fazekas Zsolt (73)
D.Fazekas Zsolt Creative Commons License 2008.03.25 0 0 73
Sakk.
Előzmény: AronSatie (72)
AronSatie Creative Commons License 2008.03.25 0 0 72

Mit?

 

Teke vagy bridzs?

 

Előzmény: D.Fazekas Zsolt (70)
AronSatie Creative Commons License 2008.03.25 0 0 71

Mert ott aztan nem doppingol a kutya se, mi?

 

En elfogadom azt, ha valakit nem erdekel egy sportverseny, meg az ezzel jaro izgalom es drama. Pedig ez a drama sokkal, de sokkal valodibb minden masnal, aminek tanuja lehet az ember, plane a teveben. Es ez meg akkor is igy van, ha mindenfelet beszednek, tudvan, hogy enelkul nem nyerhetnek.

 

De minek az erdektelenseget propagalni, plane ilyen fensobbsegesen? Akit nem erdekel, ne nezze, legfeljebb szegenyebb lesz par elmennyel. En ugyan nem sajnalom.

 

Előzmény: Törölt nick (67)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!