Keresés

Részletes keresés

thomas89 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 51

Valaki tud abban segíteni , hogy a google desktop gmail moduljához honnan lehetne hozzájutni, mert sajnos a hivatalos oldalról már törölték.

chempelophe Creative Commons License 2012.02.01 0 0 50

hol találom most a mindenféle nemzetek ünnepnapjainak naptárait?! amikor a hőskorban elkezdtem használni a gnaptárat kikerestem, feliratkoztam, osztjóvan... most meg alapból megkapom azt, amit beállítottam, de továbbiakra feliratkozni sziszifuszi feladatnak túnik... néhányat megtaláltam, másokat még nem

 

(annyira, de annyira, olyan mérhetetlenül unom ezt az ún. felhasználóbarát irányvonlat, ami csak egy rohadt kaloda, hogy lokalizálják hol vagyok, milyen nyelven olvasok, mikor kelek..

biztos k*ra érdekes lehet nekik, de olyan szinten rontja a használati értékét, hogy ezért mond majd le róluk egyszer az ember broaf)

Flanell Creative Commons License 2010.01.15 0 0 49
Néha azt írja, hogy a keresett szó csak az oldalra mutató linkben szerepel.
Ezt meg tudom nézni valahogy?
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.15 0 0 48
Tud arra valaki megoldást, hogyan lehet a találati lista mélyebb rétegeibe eljutni?

Egy pl. képkeresésre kiírja, hogy 86 000 darabot talált. De én kb. 900 találatnál mélyebbre még semmilyen módszerrel nem jutottam. (A hasonló, de meg nem mutatott találatok megnyitásával sem.)
Kövezett Creative Commons License 2008.12.13 0 0 47
Előzmény: Törölt nick (46)
locsemege Creative Commons License 2008.12.01 0 0 45
Gondolom, a Google rendszergazdájának kell hozzá lenni.
Előzmény: Törölt nick (42)
scarabaeus Creative Commons License 2008.11.30 0 0 44
Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.30 0 0 43
Sehol senki? :-((
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 42
Tud e valaki tanácsot adni: hogyan lehet a Google cash - ból törölni az ott tárolt régi keresőszavakat?
Ha vki tudja, előre is köszönöm.
caterina3 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 41

Sziasztok! :-)

 

Miképpen lehet olyan tárolt oldalt előhozni a gugliból, amit már nem mutat meg "önszántából"? Régebben olvastam, hogy van erre elvi lehetőség, de én nem tudom, hogy kell...

bagi56 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 40
Akinek van gmail fiókja és saját weblapja is, annak ajánlom az AdSense nevű gmail-os szolgáltatást, mellyel havonta akár 100-150 dollárt is hozhat a weblapodra elhelyezett Google hírdetés, amit egy csekket a címedre küldve a City Bank vált be forintra.
Etus Creative Commons License 2008.05.15 0 0 39
Köszi szépen.
Előzmény: SolarPlexus (38)
SolarPlexus Creative Commons License 2008.05.09 0 0 38
Előzmény: Etus (37)
Etus Creative Commons License 2008.04.22 0 0 37

Ez a kérdésem nem biztos, hogy idevaló,  de azért felteszem.

http://www.google.es/translate_t?hl=es  ilyen fordító lenne magyar nyelven is, vagy csak ezek amiket itt lehet választani. Magyart nem látok.

Ha nincs ilyen a google-ban van esetleg valami hasonló, ami használható lenne?

halinorbi Creative Commons License 2008.03.25 0 0 36

"Miért hoz fel olyan oldalakat, amelyeknek még a "cached" változatán sincs ott a keresett szó?"

 

 

erre is van magyarázat:

 

http://webni.innen.hu/LinkreRakottKulcsszavak

Linkre rakott kulcsszavak

 

 

érdekes cikk a témában:

http://index.hu/tech/net/kutas140907/

 

 

Előzmény: Bús képű fotóslovag (13)
halinorbi Creative Commons License 2008.03.25 0 0 35

mondjuk kicsit visszaveszek az okoskodásból, mert Búsképűnek sikerült egy olyan szót találnia, amiből egy értelmes találat sincs. És ha csak ezt nézzük akkor valóban érthetetlennek tűnik a gúgli. (bár a forráskódban ettől még igenis ott van a szó)
Csak ugye mondjuk ha megnézte volna az angol szóra a találatokat, vagy a "szamár" szót, akkor láthatná, hogy mi alapján lesznek elöl az értelmesebb találatok.


Na de hogy segítsünk is gúglizni az erre látogatóknak:

http://weblabor.hu/cikkek/googlealapjai1

 

három részes cikk. És vannak hozzászólások is.

 

de használjátok a google-t, és ezernyi leírást lehet találni.

 

 

 

 

Példul egy érdekes trükk:

 

a képkeresőbe beírtam, hogy "szabó"

http://images.google.hu/images?gbv=2&hl=hu&q=szab%C3%B3

 

és ha most a végére teszed ezt: &imgtype=face akkor az arcfelismerő szoftver csak a portékat (az arcokat) fogja találatként adni:

http://images.google.hu/images?gbv=2&hl=hu&q=szab%C3%B3&imgtype=face

 

 

 

Előzmény: gábris (34)
gábris Creative Commons License 2008.03.24 0 0 34
Pontosan. Én is ezt magyaráztam neki, de hát...
Türelmesen várom, hogy mutasson egy KONKRÉT példát amivel megcáfol minket :)
Előzmény: halinorbi (32)
halinorbi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 33
na majd holnap megnézzük, hogy reagálja le a gúgli ezt a hsz-t...



szinkronugrás, szinkron ugrás, szinkronugras

szinkronugrás

szinkronugras
halinorbi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 32

hát ahogy nézem szinte az összes találat az eurosport oldalát adja. És mindegyik forrásában (sőt, az oldalon is kiírva) szerepel a "szinkronugrás". (a jobb oldali lista, ami felsorolja az összes sportot)

 

és mivel nincs nagy választék erre a szóra a neten, ezért maradnak az olyan találatok, (azok a képek)  amelyek a legalább egy weblapon szerepelnek a szöveggel. Nézd meg, hogy a szövegkeresésénél a szinkronugrásra mennyi képek nélküli oldal jön ki.

 

A google nem tehet róla, higy csak ezekkel tud szolgálni.

 

 

 

A "szamár" szónál is láthatod, hogy a vége felé, már ugyanúgy nem ad értelmes képeket, mint itt. De ott legaláb  az elején vannak jó találatok, hisz vagy a fájlnév, vagy a közös táblázat (table, tb) miatt nagyob az esélye, hogy a szöveg a képről szól. Azokat előbbre is veszi.

 

Ha példul akarsz csinálni egy weblapot a szinkronugrásra, akkor ez most egy jó alkalom. Tuti, hogy te leszel az első képtalálat.

 

 

Nem lesz nehéz dolgod, mert a szinkronugrás szóra már ez a topic is benne van az első tízben.

Előzmény: Bús képű fotóslovag (30)
halinorbi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 31
egy példát is tudnál írni arra, amikor nincs a forrásban sem?

linket plíz!
Előzmény: Bús képű fotóslovag (30)
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.03.24 0 0 30
5-6 ember + egy halinorbi nikkű sejthalmaz képtelen megérteni, miről pofázok.
Ennyi.
(jelzem: nézz meg kicsivel több találatot! Igen nagy részüknél a forrásban sincs nyoma a keresett szónak)
Előzmény: halinorbi (28)
halinorbi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 29
jav: szinkronugrás
Előzmény: halinorbi (28)
halinorbi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 28

"kiválogatott oldalakon nyoma sem volt a keresett szónak." ... "hanem az oldal szövegében"

 

 

Tévedsz. Nem az oldal szövegében keres, hanem a forráskódjában. Láttál már olyat? (IE ablak: nézet menü: forrás)

 

 

 

Példa:

http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://i.eurosport.hu/2006/04/04/267260-945675-458-238.jpg&imgrefurl=http://consumer.eurosport.hu/motocross/sport_sto1224983.shtml&h=238&w=458&sz=10&hl=hu&start=20&tbnid=TiRgQ_wmi9xYnM:&tbnh=67&tbnw=128&prev=/images%3Fq%3Dszinkronugr%25C3%25A1s%26gbv%3D2%26hl%3Dhu%26sa%3DG

 

 

 

 

 

 

Forrás: ..../images%3Fq%3Dszinkronugr%25C3%25A1s

 

 

 

Tehát a kép nevét (a fájl nevét) indexeli a google.

Namost mivel a sok lusta weblaptulajdonos baccik átnevezni a képeit (amik normál esetben kábé ilyenek: P00005.jpg, DSC0005.jpg), ezért te nem fogsz találni szinkonugrás nevű képet.

 

Ezért ajánlottuk, hogy keress rá a szinkonugrás szóra, és azokon a weblapokon nézegesd a képeket. Vagy angolul keress rá a szóra, és imádkozz, hogy valaki vette a fáradtságot, és átnevezte a fájlt.

 

 

 

 

 

ezt írod nekem: "A sötétséged reklámozását tartogasd a politikai témákra. "


 

no comment kislány. 5-6 ember próbálja itt megvilágítni az agyad, de szemmel láthatóan esélyünk sincs. Inkább az ekézed a google-t, mintha az poénból tenné, amit tesz.

 

 

Előzmény: Bús képű fotóslovag (23)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.24 0 0 27

Én általában online kamerák keresésénél szoktam alkalmazni az url-keresést, ez sokszor eredményesebb mint az ilyen-olyan speciális keresések. A google rengeteg függvényt kezel, pl. ha a keresőbe beírod inurl:SZÖVEG akkor minden olyan direkt honlapot belistáz ami közvetlenül tartalmaza a SZÖVEG-et. Nézd meg jó-e a problémádra !    

gábris Creative Commons License 2008.03.24 0 0 26
Mindegyik találati oldalon ott szerepel a 'szinkronugrás' szó. (Hacsak nem frissítették azóta az oldalt.)
Szúrópróbaszerűen megnéztem. Nem tudom te hol kalandozol.
Az már más dolog, hogy te mit látsz (vagy akarsz meglátni) és hogy a Google mit lát egy oldalon.
Előzmény: Bús képű fotóslovag (23)
hubab Creative Commons License 2008.03.24 0 0 25
Előzmény: hubab (24)
hubab Creative Commons License 2008.03.24 0 0 24

De ha nem képkeresőt használok, akkor mehet a keresés pl. így:

 

 

Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.03.24 0 0 23
A képkereső is csak egy példa volt... feljött kb. húszoldalnyi találat, de a szúrópróbaszerűen kiválogatott oldalakon nyoma sem volt a keresett szónak.
Így érthető?
Azt én is tudom, hogy nem a képben keres, hanem az oldal szövegében. :)
Előzmény: gábris (16)
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.03.24 0 0 22
drágaságom! A sötétséged reklámozását tartogasd a politikai témákra. Itt nem kötelező beleokádnod, ha valamit nem értesz.
Előzmény: halinorbi (21)
halinorbi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 21

"egyáltalán nem szerepel az adott szó... :-)"

 

Lófütyit nem szerepel. Minek hazudozol? Ott van a forrásban!!!!

 

Egy motocross versenyen nem nevezheti el valaki a képét szinkronugrásnak? Vagy mondjuk egy házivideót, ahol a macsek és a kutya egyszerre ugrik le az asztalról?

 

Arról nem a google tehet, hogy viszonylag kevés a vizisport kapcsán így elnevezett kép.

 

Mondtuk már neked: huzz el egy szótár-oldalra, fordíttasd le a szinkronugrás szót angolra, és azzal próbálkozz.

 

És legközelebb valami egyszerűbb szót írj a google-be. Abban biztos sok magyar találat is lesz.

 

Példul itt van ez:

http://images.google.hu/images?gbv=2&hl=hu&q=szam%C3%A1r

 

 

Előzmény: Bús képű fotóslovag (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!