Keresés

Részletes keresés

FurcsanyGyerencc Creative Commons License 2017.07.26 0 1 3857

Természetesen igen, bejelentkezéskor kapsz törölközőkártyát amit a törölközős bódéban tudsz beváltani.

Előzmény: danita1 (3856)
danita1 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 3856

Sziasztok!

Érdeklődnék , a Salamis Bay Conti Hotelben Strandtörölközőt biztosítanak?

csaba08 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 3855

Óóóó, egy ismerős!
Üdv. Réka!

Előzmény: drnagyreka (3854)
drnagyreka Creative Commons License 2017.07.25 0 0 3854

Szia!

Privátban szívesen válaszolok,  nagy.v.reka@gmail.com az e-mail címem.

 

Elöljáróban annyit, hogy csak ajánlani tudom. Nagyon szuper volt!

Előzmény: Sztina19 (3817)
FurcsanyGyerencc Creative Commons License 2017.07.18 0 0 3853

Mi a Szent András kolostornál vásároltunk de ott az eladó fiatal srác teljesen korrekt árakat mondott és eszünkbe sem jutott alkudozni ott be is vásároltunk rendesen. Aztán Nicosiában a zöldségpiacon volt egy ajándékbolt abban is korrekt árak voltak kiírva ott sem kellett alkudozni.

Előzmény: Kala53 (3852)
Kala53 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 3852

Köszönöm a tippet. Volna még egy kérdésem, hogy mennyire lehet alkudni bazárban és üzletekben ? Törökországban megszoktuk, hogy szinte várják az alkudozást, kivéve a fixáras boltokban.

Előzmény: FurcsanyGyerencc (3851)
FurcsanyGyerencc Creative Commons License 2017.07.14 0 0 3851

Az teljesen független ettől simán tudod majd a wifit használni. Ha fontos a telefon akkor vegyél egy Vodafonos feltöltős sim kártyát és arra irányítsátok át az összes telefont.

Előzmény: Kala53 (3850)
Kala53 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 3850

Ez nem jó hír, mert nálunk mindenki Telekomos. Ma kaptunk értesítést erről a Sun Funtól. Így a Wifit sem lehetett használni, vagy az független ettől.

Előzmény: DaveDee (3848)
FurcsanyGyerencc Creative Commons License 2017.07.14 0 0 3849

Szerintem ez még az utazási irodáknak is új, ez a dolog július 1-től lehet mert mikor mi kimentünk június 25-én akkor még rendesen volt térerő és lehetett is 30-asal telefonálni aztán július 1-én néztem rá a telefonra akkor már nem mutatott térerőt. 

Előzmény: DaveDee (3848)
DaveDee Creative Commons License 2017.07.13 0 0 3848

Jelenleg észak cipruson pihenünk, merit crystal cove hotel, vasárnap érkeztünk csak érdekességből jelzem itt derült ki, hogy a hazai 30-as szolgáltató hivószámai nem működnek, mivel az itteni mobil partner felmondta a szerződést a hazai Telekommal. Sajnos ezt az utazási irodák nem tudják, vagy nem akarják közölni a nyaralni indulokkal! 

 

Üdv : Dave 

Katana750 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 3847

Mivel én sem vagyok nemzetközi jogász(csak egy kamionsofőr) szeretném ha felvilágosítanál egy ellentmondásról! Az EU.-ról írtad vélelmezem! "olyan nincs, hogy valaki elismer olyan országot amit a többi ország nem" Koszovó? Úgy rémlik, hogy Erdély és a felvidék bitorlója nem ismerte el ezt a kis országot, (mi meg igen) de még Spanyolország sem! Merthogy ezekben az államalakulatokban élnek olyan nyavalyás népek akik vérszemet kapva, esetleg(holmi autonómia vagy függetlenség) bomlasztanák kicsiny hazájukat! Néven nevezve Baszkok, Katalánok, Magyarok. Esetleg van változás az eltelt évek alatt?  Ha nincs akkor nem állja meg a helyét amit írtál. Ha már ők is elismerték Koszovót akkor elnézést a zavarásért! Sajnos én csak az anyanyelvemen tudok idézni fejből, annak meg nincs itt az ideje. 

Előzmény: voltbull0 (3842)
Akár Kati Creative Commons License 2017.07.12 0 0 3846

Buffon mióta filozófus?

Kb. ennyit ér a többi mondanivalód is, amit itt nagyképűen osztasz!

Előzmény: voltbull0 (3845)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.12 -3 0 3845

Igazad van

Én tényleg nem tudok semmit,de azt a semmit is a TRNC "budapesti nagykövet asszonyától" tudom,m az nincs benne a wikipédiában,amelyről mindenki tudja

idézet tőled egy szabadon szerkeszthető baromság idézet vége

Tudod esetedben igaz a mondás " a harag rossz tanácsadó"

Nem elég,h hiányosak az információid s esetleg köszönet járna annak,aki kijavít még neked áll feljebb!

Mit is mondott a bölcs francia filozófus a XVIII. században:

"Le style c'est l' homme"

Előzmény: csaba08 (3844)
csaba08 Creative Commons License 2017.07.12 0 3 3844

Ezt Te buktad biza, nem én!

Észak-Ciprusra elég a sima személyi, nem kell útlevél. Ennyit se tudsz. :)))
Nem tudom ki vagy, de nem nagyon vágod a témát.... Jössz itt barom wikipédiával, egy szabadon szerkeszthető baromsággal...

Örülj csak magadnak és hagy itt békét mindenki másnak. Köszi!

Előzmény: voltbull0 (3843)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.12 -1 0 3843

Ki beszélt itt arról,h útlevél nélkül lehet utazni akár Törökországba ill TRNC-be?

hiszen egyik sem EU

Ez bizony tényleg bukta leginkább szövegértésből , általános iskola első, második osztály...

Előzmény: csaba08 (3841)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.12 -1 0 3842

Úgy látom nem vagy tisztában a nemzetközi jog s a diplomácia nyelvével.

Egy ország nevezheti bárminek egy másik országban lévő irodáját , képviseletét , de ez csak akkor lesz nagykövetség ha akkreditálják annak vezetőjét 

hétköznapi nyelvre lefordítva a fogadó országnak hivatalosan meg kell adnia a hitelesítést ( kredit - credo hit).

Amíg ez nincs meg addig tehetsz te ide bármilyen linket az minden csak nem diplomáciai elismerés.

Egyébként az EU-ban egységes az országok elismerése

azaz

olyan nincs,h vki elismer olyan országot,amit a többi ország nem.

A TRNC-t hivatalosan csak Törökország ismeri el.

 

"This is a list of diplomatic missions of Northern Cyprus. The Turkish Republic of Northern Cyprus (TRNC) is recognized only by Turkey, and consequently has only one embassy with de jure recognition, along with three consulates.[1] However this has not prevented the TRNC authorities from opening representative offices elsewhere.

Legally the two representative offices in the United States are in the status of commercial entities and the staff do not have diplomatic visas.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_diplomatic_missions_of_Northern_Cyprus

 

Most akkor hogy is van ez a "nagykövet asszony" dolog?

Ki nagykövet asszony hol , mikortól s ki által elfogadott?

 

Már megbocsáss,de rád is illik az ókori Rómából származó mondás:

 

"Si tacuissesphilosophus mansisses."

 

 

 

Előzmény: csaba08 (3840)
csaba08 Creative Commons License 2017.07.12 0 3 3841

Törökország beutazási szabályok - Magyar Konzuli Szolgálat honlapján és nem az Invia utazási iroda állítása alapján: http://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?torokorszag

Magánútlevél: IGEN

Személy igazolvány: NEM

 

 

Szóval bukta, ha ki kell szállni a gépből és nincs épp kéznél az útlevél! :)))
Senki se beszélt vízumról. :)

Előzmény: voltbull0 (3839)
csaba08 Creative Commons License 2017.07.12 0 1 3840

A nem létező magyarországi Észak-Ciprusi Török reprezentatív "Nagykövetség" vagy legyen iroda honlapja: http://budapeste.mfa.gov.ct.tr/

Előzmény: voltbull0 (3839)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.11 -3 0 3839

Szia!
Köszönöm a pontosítást.

Biztos igazad van ami a korábbi utazásokat illeti , mi ugyanis 2006 december 25-én voltunk először ott.

Karácsony napján kizárólag a Turkish Airlines repült.Üres volt a repülőtér!
Egyébként nagyon szép az összefoglalód, de több helyen hibás vagy pontatlan.

 

1.

"Magyar állampolgárok 2014. február 9-től vízummentesen léphetnek be és tartózkodhatnak Törökország területén. Az útlevélnek a belépéstől számított legkevesebb 6 hónapig érvényesnek kell lennie. "

 forrás: https://www.invia.hu/torokorszag/belepesi-formalitasok/

Ennyit arról,h vízum hiányában kiszállhatnának-e az utasok a kényszer megállás alatt.

 

2. 

"No nation other than Turkey[39][60][61][62] has officially recognised Northern Cyprus as a sovereign state. The United Nations recognises it as territory of the Republic of Cyprus under Turkish occupation."

forrás https://en.wikipedia.org/wiki/Northern_Cyprus

 

Ennyit az általad alább írtakról:

idézet tőled

Mára, bár hivatalosan - és ez a nagy politikai duma, hogy nem ismeri el senki Észak-Ciprus létezését - számos ország, köztük Anglia is elismeri Észak-Ciprus létezését.

 

idézet vége

 

vagyis nem is tudom most akkor mi a "nagy duma"

 

3. Semmilyen megismétlem semmilyen hivatalos diplomáciai kapcsolat nincs Magyarország és a TRNC között így az sincs amit te írsz

idézet tőled

Észak-Ciprusi reprezentatív nagykövetségidézet vége nem működik Budapesten.

idézet vége

Észak Ciprusi nagykövet asszony pedig nem létezik.

 

4.

"Direct scheduled and charter flights take place from other countries, but with mandatory stopovers in Turkey. "

Ezért van a "kényszer technikai pihenő".

 

Ennyit a pontos adatokról.

 

Azonban azt el lehet mondani,h a helyzet minden félnek már nagyon kellemetlen.

Az igazi TRNC lakosok  - pontosabban,akik ők maguk ill elődeik is már Cipruson éltek 1974 előtt azok nagyon szeretnének már ugyanolyan jogokat mint a görög ciprusiak.

A török ciprióták teljesen különböznek a mainland törököktől , különösen az Anatólia keleti részén élőktől.

Ők a legeurópaibbak.

Több ismerősöm van/volt közöttük s zavaró számukra,h minden csak Törökországon keresztül tudnak intézni.

Utazást, orvosi kezelést stb.

 

Arról,h mennyire nem voltak akkor magyarok ott egy pillanatkép:

2006.12.25-én az Ercan-i reptéren a határőrök összedugták a fejüket mikor meglátták magyar útleveleinket.

Mi nem charteren hanem Turkish Airlines menetrendszerű Budapest-Istanbul járatán utaztunk majd onnan a TRNC saját légitársaságával.

 

Törökország - pontosabban -mert már ilyen nem létezik- Erdogan meg szeretné tartani Észak-Ciprust ill át akarja alakítani Cipust föderatív állammá.

A görög ciprióták ezt opponálják , sőt mára már félnek Erdogántól .

Hát kb ennyi röviden.

 

Előzmény: csaba08 (3837)
csaba08 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 3838

A Tensi 2000-ben utaztatott Észak-Ciprusra méghozzá 14 napos turnus keretében, 1 hét Törökország - 1 hét Észak-Ciprus.
De 2000-ben több irodánál is volt Észak-Ciprus.

Majd megint eltűnt a piacról és 6 évvel ezelőtt a Taurus Reisen és Budavár Tours hozta vissza Észak-Ciprust a magyar piacra közös charterrel.

Előzmény: csaba08 (3837)
csaba08 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 3837

Szia!

Nagyon szép az összefoglalód, de több helyen hibás vagy pontatlan.

 

"Mi 2006-ban voltunk először , akkor még magyarok nem jártak oda" - Elmondanám, hogy Észak-Ciprust a Menthol Utazási Iroda charter járatai hozták el a magyar utazóközönség számára 1998-2006-ig.

Én 1999-ben töltöttem először két hetet Észak-Cipruson, mellékesen az akkori Varga Zsuzsa - Vénus együttessel utaztam együtt akik a Salamis Bay Conti Resort Hotelben forgatták a Régi nyár című videoklipjüket.

Az 1974-es beavatkozás legalitását 1979-ben pont az Atheni parlament ismerte el. :)))

Mára, bár hivatalosan - és ez a nagy politikai duma, hogy nem ismeri el senki Észak-Ciprus létezését - számos ország, köztük Anglia is elismeri Észak-Ciprus létezését.
Az EU támogatja Észak-Ciprus turizmusát.

Mo-gon főként a jobbikos Vona Gábor áll ki Észak-Ciprus mellett, de mivel az Andrássy út 118-ban hivatalosan is működik Észak-Ciprusi reprezentatív nagykövetség, így a Nagykövet asszony és a titkár úr számos magyar esemény, ünnepély meghívott vendége.

Nem egyszer tartott beszédet Észak-Ciprusi delegáció a Magyar Parlamentben is!

Szóval, az a nem ismerik el, az nem annyira hihető sztory.

 

Mivel az EU Ciprus egészét vette fel tagjai közé, így a Magyar Állampolgárok kártyás személy igazolvánnyal utazhatnak Észak-Ciprus területére, akár Ercan reptéren, akár a GreenLine (Zöld Vonal) bármely 7 ellenőrző pontján lépnek be az országba.

 

Itt jegyezném meg a "technikai megállós" charter útvonalak kapcsán, hogy Törökország NEM tagja az EU-nak, területére belépni csak útlevéllel lehetséges. Ha bármely oknál fogva ki kell szállni a gépből a technikai megálló alatt, ott bizony szükség lehet az útlevélre is!!!!

Tecnikai megállóra azért van szükség, mert bár Észak-Ciprus ERCAN repülőtere nemzetközi és IATA kóddal is rendelkezik (ECN) a szabályozás miatt kizárólag Török Légitársaság gépei szállhatnak le rá és kizárólag Törökországi indulással/érkezéssel.

Ezért kell a gépeknek oda-vissza leszállni egy Törökországi repülőtéren.

 

A várakozási időt meg már leírtam, annak semmi köze Észak-Ciprushoz, az a gépekre vonatkozó kötelező minimum fordulási idő.

Üdv: Csaba 

Előzmény: voltbull0 (3824)
FurcsanyGyerencc Creative Commons License 2017.07.11 0 1 3836

Megáll oda vissza. Egyébként nem olyan rettenetes dolog hogy kinyitják az ajtókat, közel sem "fözik meg az utasokat" jól jön egy kis friss levegő. Odafelé mi lenyomtunk a gyerekkel egy pár kártyapartit mig álltunk hamar elment az a kis idő,visszafelé meg a kora hajnali indulás miatt végigaludtuk az egészet.

 

Előzmény: Angela4 (3834)
csaba08 Creative Commons License 2017.07.11 0 1 3835

Szia!

A gép mindkét irányban megáll "technikai megállóra" az adott reptéren.

 

Bővebb infó Észak-Ciprusról:  http://www.nctohungary.com/

 

Üdv: Csaba

Előzmény: Angela4 (3834)
Angela4 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 3834

Bocs, hogy kérdezni mertem... Azt gondolom, hogy egy megálló miatt még nem kellene megfőzni az utasokat (klíma nélkül stb), de tudomásul veszem, csak leírtam, hogy ez annyira nem szimpi...

Ha már ennyit írtál, azt írnád meg (ha segítő a szándék), hogy oda és vissza úton is megáll-e, mert eddig ezt még senki nem írta.

Előzmény: voltbull0 (3833)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 3833

mint korábban írtam ez minden csak nem "technikai pihenő"

Ez a TRNC nemzetközi el nem ismertsége okán van így.

Nem ismétlem meg előző hozzászólásom.

Ha ez kellemetlen akkor elég sok desztináció marad még , ahol ilyen kényszer megállás nincs

a teljesség igénye nélkül:

Egyiptom, Tunézia, görög Ciprus, Baleári szigetek, Kanári szigetek, Málta, Madeira, Zöldfoki szigetek, Bali

Tamkó Sirató Károlyt idézve:

"Tovább is van Mondjam még?"

Előzmény: Angela4 (3832)
Angela4 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 3832

Szia,

 

Köszi...

Szóval a full melegben fogunk ülni?!! Ez azért elég rémesen hangzik, és mindkét irányba van ez a technikai pihenő, tehát az oda és a vissza úton is?

Üdv: Angéla

Előzmény: csaba08 (3831)
csaba08 Creative Commons License 2017.07.11 0 1 3831

Szia!

Technikai megállónál 30-45 perc között szokott lenni a várakozási idő.

Ez a repülőgépek "fordulási" ideje.
Ez repülésbiztonság. Ez a minimum idő amit a földön kell töltsön a gép. 
Ha kell még tankolnak bele, átnézik a gépet kívülről, stb...

Ha kiszállítás is lenne még több idő lenne.

Itt veletek a gépben az égadta egy világon semmi se fog történni, szépen üldögéltek a gép belsejében, majd mentek tovább.
klíma nincs ilyenkor, max az ajtókat szokták kinyitni.

 

Üdv: Csabi

Előzmény: Angela4 (3826)
sancika48 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 3830

Köszi!

Előzmény: gözlemeadora (3829)
gözlemeadora Creative Commons License 2017.07.11 0 0 3829

A 3807-es bejegyzésben megtalálod a Sun&Fun fakultatív programjait árakkal együtt. :)

Előzmény: sancika48 (3827)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 3828

Soha sem érdemes helyi pénzt váltani itthon,m sokkal nagyobb a spread (adás-vételi különbség) mint az adott pénzt használó országban

hiszen

itthon az ritka valutának számít 

míg ott

az a hétköznapi pénz

Ez általános szabály s igaz TRNC esetében is.

Előzmény: sancika48 (3827)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!