Keresés

Részletes keresés

kerno51 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 3569

Én ma érkeztem haza Ada Beach-ről. Nagyon kellemes tapasztalatokat szereztem. A hotel a kategóriájának felelt meg, a takarítással nem volt baj. A hivatalos képek egy kicsit szebbek, mint a valóság, de nem jelentős az eltérés. Az étkezés korrekt volt, vacsorára mindig más (két) főétel, leves és egyéb hideg ételek voltak, a reggelit is igyekeztek váltogatni. A gyümölcs a szokásos: sárga- és görög dinnye. Sajnos minden nap ugyanazzal a zenével zsibbasztották az agyunkat étkezéseknél, amelyik még nekem is retro volt (40-es és a korai 50-es évek ismert slágerei). Nem tudom ki válogatta össze és milyen szempontok szerint, de most kellene még időben lelőni. A tengerpart kellemes, két homokos öböl van, tiszta vízzel és egy medence sok klórral. Viszonylag csendes, a többihez képest kicsi és barátságos szálloda ellentétben a környéken levő nagyobb hotelekkel. Promenád nincs, sétálni nem nagyon lehet, csak az öblökhöz vezető gáton. A személyzet udvarias, de általában diákokból áll össze és így gyakorlatlanok. Strand törölközőt minden nap adnak, a szobákban minden nap takarítanak és új törölközőt, ágyneműt adnak. A személyzet összességében segítőkész. Az elején kevés ember volt a parton, de a ramadán végére eléggé megtelt, ami már nem volt annyira pihentető. Ennek ellenére volt elegendő nyugágy a strandon. A part az elején koszos volt, mert egy felújítás folyt, ahol a munkások a védőfóliákat nem igazán gyűjtötték be és a szél a tengerbe mosta azokat, de mire a tömeg megjött, megjött a parton takarító, kemény idős úr, aki nem kérdezett csak mindenkit lerendezett. Összességében nyugodtan ajánlhatom mindazoknak, akik a  napot, a fürdést és a pihenést szeretnék és nem ragaszkodnak a tegnap épített luxus hotelekhez (most is folynak építkezések egy liftet csinálnak, de nem zavaró). Kicsi gyerekkel is megfelelő a hotel bár külön gyerek játszótér nincs (illetve van egy kicsi, de ott sohasem láttam senkit). Bónuszként egy török esküvőt is végignézhettünk, de ezt is úgy oldották meg, hogy bennünket ne nagyon korlátozzanak. Vásárolni Girné-ben (Kyrénia) lehet, az út 3 TL (tőlem egyszer sem, de mástól néha kértek 3.5 TL-t is) és nagyon gyakran járnak az iránybuszok (kb. 20-25 perc az út). Leinteni sem kell őket, mert ők jeleznek, hogy akarok-e velük menni. (Volt aki visszatolatott, mert látta, hogy 50 méterrel arrébb az úton kapaszkodunk fel). Van egy benzinkút is a közelben, ahol korlátozottan lehet vásárolni. (A személyzet itt sem támogatja a saját víz és élelem behozását. El kell rejteni, de nem kutakodnak). Van egy emlékpark a közvetlen szomszédban (itt szálltak partra a török csapatok). Végül a Green Travelről. Aggódtam,mert korábban sok rosszat írtak róluk. Én nem panaszkodhatok rájuk. Ahol nekik kellett intézkedni ott minden nagyon rendben volt ( Ferihegy jegy és beszállás, fogadás és a transzferek és a hotelek előkészítése, stb.) és a képviselő Andrea is gyakran látogatta hotelt (nem csak kirándulások szervezése miatt). 

stevegum Creative Commons License 2016.07.06 0 0 3568

Jövő hét szerdán repülünk. A hotel medencéje amúgy használható, tiszta? Bár, büfé, fagyi, jégkrém a medence környékén? Fakultatív programokból tudsz ajánlani valamit, mi a hajókirándulást és a Kyrenia város nézést néztük ki. Köszi

Előzmény: érdeklődő 49 (3567)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 3567

A környéken ez a legjobb . Időben kell érkezni mert kevés a napernyő, és az ágy . Mikor mentek?

Előzmény: stevegum (3566)
stevegum Creative Commons License 2016.07.05 0 0 3566

Még annyit had kérdezzek már más strandok is elérhetőek a közelben, vagy csak a fotón látható, mert az elég kicsinek tűnik, nem zsúfolt? Illetve az tűnt még fel, hogy nagyon kevés napernyő van.

Köszi

Előzmény: érdeklődő 49 (3565)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 3565

Wifi , lent a recepciónál , a szobákban nem elérhető . Jelszó : szempati12345  . Tiszta rendezett , naponta törölköző csere ( mi adtunk a takarítónak pénzt , meg ithonról vitt csokit )

 A kaja átlagos , nem lehet éhen halni .Környék van nagyon szép és  elhanyagolt . Kenyeret sört az út végén , nagyobb dolgokat a városban . Kell átalakító a konnektorba , de kis ügyeskedéssel megoldható .

 

Ja : és nagyon jó idegen vezetőn volt !!!!! P....  János

 

 

Előzmény: stevegum (3561)
stevegum Creative Commons License 2016.07.05 0 0 3564

Ok. Köszi az infót, de a környékéről lehet tudni valamit? Vásárlási lehetőségek, milyen hálózati adapter kell a telótöltőkhöz Cipruson?

Köszi

Előzmény: csaba08 (3563)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 3563

Szia!

 

Sempati a 1914-es hozzászólásban, képek.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134349029&t=9176273

 

Azt gondolom jól mutatja a hotelt.

Átlag 3*-os.

Környék: LAPTA

letölthető prospektust találsz a honlapomon Laptáról.

 

Üdv: Csaba

Előzmény: stevegum (3561)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 3562

Szia!

Észak-Cipruson a Telsim Észak-Ciprusi török szolgáltató van.
http://www.kktctelsim.com/

Nem gondolnám, hogy EU.
kb. 1 nap alatt lett 15 ezres roaming net számlám.
Telefonálni nem telefonáltam.
Ha tudsz, használj Free Wi-Fi-t.

 

Üdv: Csabi

Előzmény: roobee1978 (3560)
stevegum Creative Commons License 2016.07.05 0 0 3561

Szia! Tudnál néhány mondatban közelebbi dolgokat is elmondani, gondolok a szobák berendezésére, wifi, tisztaságra, a hotel elhelyezkedése, környéke, vásárlási lehetőségek? Köszi

Előzmény: érdeklődő 49 (3559)
roobee1978 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 3560

Sziasztok!

 

Mi július 20.-án indulunk a Salamis Hotelbe. Az lenne a kérdésem, hogy az Észak-Ciprusi rész mobilhasználat szempontjából milyen besorolásba tartozik? A T-mobil ügyfélszolgálata szerint EU övezet, viszont a Telenor honlapja szerint nem. Én T-moblos vagyok, a feleségem Telenoros. Van valakinek tapasztalata esetleg?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

érdeklődő 49 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 3559

Mint egy 3 csillagos . Nekünk jó volt . A tengerpartról néhány kép :

 

 

   

 

 

Előzmény: stevegum (3556)
Nico66 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 3558

Sziasztok. Azt szeretnem kerdezni, hogy a Salamis kornyeken van e bank automata es, hogy mennyire biztonsagos automatabol penzt felvenni, iletve bankkartyaval fizetni barhol. Kösz. Nico66

csaba08 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 3557

Szia,

 

Olvass vissza, van fent elég infó + képek.

Üdv: Csaba

Előzmény: stevegum (3556)
stevegum Creative Commons License 2016.07.04 0 0 3556

Sziasztok! Másfél hét múlva utazunk Észak Ciprusra a HOTEL SEMPATI-ba, tudna valaki információkkal szolgálni, milyen a hotel, ellátás a környék, tengerpart és egyéb hasznos infókat is szívesen fogadnék. Köszönettel.

gabika4 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 3555

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni? A Riverside Garden Resortból megy-e busz az Alagadi turtle beach-re? És ha nem, akkor mennyi kb a bicaj, és van-e?

tóparty2 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 3554

Kedves prita 100!

 

Mi szintén a Sempati Hotelbe fogunk menni szeptemberben. Hálás lennék, ha az utazás fontosabb tudnivalóit, és a tapasztaltakat nyilvánosan, vagy privátban megosztaná velem.

köszönettel: Marci

Előzmény: prita100 (3471)
kicsililavirag Creative Commons License 2016.06.26 0 0 3553

Szia Tigr0731 !!!

Mi júl 13 án megyünk a Salamisba szívesen venném utazás után a véleményed minden érdekelne szállás kirándulások technikai meg álló . A strand törölközővel kapcsolatba ezt találtam a Green Travel oldalán Strand: a hotelt közvetlenül a lassan mélyülő finomhomokos tengerparton fekszik, ahol a napernyők, napozóágyak és strandtörölközők ingyenesen vehetők igénybe. nagyon váron a véleményed, tapasztalataidat előre is köszi. Jó pihenést.

Tigr0731 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 3552

Sziasztok!

 

Akkor mi éppen a szerencsések közé tartozunk, hogy maradt az eredeti Green Traveles dátumunk. Mi a TWI-vel megyünk, ott napszaknak megfelelő ellátást mondtak.

A Salamisről szeretném azt megkérdezni, hogy strandtörölközőt ott kapunk? Akár pénzért, akár ingyen. Erre nincs utalás az Invia oldalán. Ha bárkinek majd kérdése lesz, július 6. után remélhetőleg tudok segíteni.

Köszönöm!

zsizsikke Creative Commons License 2016.06.24 0 0 3551

Közzétették az aktualizált charternaptárt. Az eredeti tervekhez képest csak a Green chartere maradt, neki is csak a szerdai. Legalább is egyelőre.

 

http://www.turizmusonline.hu/kulfold/cikk/itt_a_teljes_nyari_chartermenetrend?utm_source=newsletter&utm_medium=napi_turizmus_hirlevel&utm_campaign=16877

 

csaba08 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 3550

Hasznos infó mindenkinek!


Kevesen tudják, de a WizzAir járatokon ingyenes a forróvíz! :)
Első körben én is nevettem rajta, de gondolj csak bele, mennyi mindenre jó.
Instant levesek, kávé, stb... 
Mert azokat felviheted, kérsz forró vizet, összekevered és nem kell pl. drága pénzt adnod kávéra.

 

Üdv: Csabi

http://www.nctohungary.com/

Stella70 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 3549

Így igaz.

Előzmény: csaba08 (3547)
Stella70 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 3548

Fapados gépen akkor van ellátás, ha vásárolsz.. 

Egyébként nincs 

 

Előzmény: Tigr0731 (3544)
csaba08 Creative Commons License 2016.06.22 0 1 3547

A WizzAir gépeken is van minden, ha veszel. :)
Nagyon finomak a szendvicsek, jó a kávé, van bor és sör is.

Előzmény: hegedusedina1983 (3545)
zsizsikke Creative Commons License 2016.06.22 0 0 3546

Ezek szerint nem sikerült áttetetni?

Előzmény: hegedusedina1983 (3545)
hegedusedina1983 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 3545

Szia.

Mi június 30.megyünk szintén Salamisba.(5 felnőtt 2 gyerek (8 és 5 éves)).

Mi Wizzair géppel megyünk ott azt írták nincs fedélzeti ellátás.

Előzmény: Tigr0731 (3544)
Tigr0731 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 3544

Sziasztok!

 

Mi június 29-én megyünk a Salamis Bay-be (2 felnőtt és egy 8 éves kislány). Jön esetleg valaki akkor oda gyerekkel?

Tudja valaki , hogy lesz-e a repülőn ellátás? Mi a Green Travellel megyünk. Köszönöm!

csaba08 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 3541

Szia,

 

Én ezeket tudom a Salamisról:

 

 

Az hogy melyik irodának hol van szállása, azt sajnos nem. 

 

Üdv: Csabi

Előzmény: Kati1968 (3539)
Kati1968 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 3539

Kedves Csabi!

Még annyi kérdésem lenne, h a Salamisban 2 főépület van a Taurus prospektusa szerint, a Hotel és a Park Resort + a villák. A Green honlapján nézem a fotókat, én csak azt a magas, kb. 8 emeletes épületet látom. Kérdésem, melyik a másik főépület?

tirah Creative Commons License 2016.06.17 0 0 3538

Kedves fórumozók! szeretnék érdeklodni utazik e  valaki augusztus 17-én az Ada Beach hotelbe???? Esetleg a kozelbe???

zsizsikke Creative Commons License 2016.06.17 0 0 3537

Esetleg töröltesd, ezzel az indokkal tuti törlik a modik...

Előzmény: csaba08 (3536)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!