Keresés

Részletes keresés

phpguru Creative Commons License 2008.04.09 0 0 329
Te toloba!
Miért is igenesekre hivakozól?
Miért nem a tetves szdeszt és Ágit hajtod el a búsba?
Előzmény: toloba (327)
Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2008.04.09 0 0 328
A pofátlanságnak nincs határa és a szadesznek már mind1...
Előzmény: toloba (327)
toloba Creative Commons License 2008.04.08 0 0 327
Nesze neked 300 Ft....szívjatok, igenesek!



Vizitdíj helyett újra részleges térítési díj?


2008. április 08. 09:11 | Utolsó módosítás:2008. április 08. 09:13


Elkészült az egészségügyi tárca idén tavaszra tervezett egyik legnagyobb törvénycsomagja, amely rendelkezik a vizitdíj előtti részleges térítési díj visszaállításáról a szakrendeléseken - írja a Napi Gazdaság.

Nyolc különböző egészségügyi törvény módosítását terjesztette - nem a kormány nevében - Horváth Ágnes egészségügyi miniszter a parlament elé. A jogszabályjavaslat többek közt visszahozná a vizitdíj bevezetése előtt is létezett részleges térítési díjat - de csak a szakrendeléseken. A vizitdíj bevezetése előtt az a beteg, aki beutaló nélkül ment szakorvoshoz, 2000 forintos részleges térítési díjat volt köteles fizetni, míg kórházi beutaló nélkül ennek dupláját kellett megfizetnie, amikor kezelése nem minősült sürgősségi ellátásnak. A mostani törvénymódosítás csak a járóbeteg-ellátás esetében hozná vissza a részleges térítési díjat, ám elképzelhető, hogy a 2000 forintnál nagyobb összeggel.

http://hvg.hu/itthon/20080408_reszleges_teritesi_dij_vizitdij.aspx
phoenix102 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 326

Alapvetően igazad van, az Éger úr beszél mindenfélét, azt sajnálom, hogy a lényegről nem. De én őt nem bántanám, semmivel sem rosszabb, mint az előző elnök, aki 30 rongy alatt meg se nézte a beteget. Ő legalább nem parktizál, legalábbis csak papíron :))

A betegek nem abba fognak belehalni, hogy a 300 Ft hiányzik a rendszerből, hanem abba a pézelvonásba, amely az elmúlt években történt az egészségügyben, csak erről nem kellett szavazni, meg a média nem igazán szellőztette meg eddig. Én sem tartom szükségesnek a vizitdíjat, az összege tényleg jelentéktelen a teljes EÜ finanszírozáshoz képest. Az viszont már fontosabb kérdés, hogy a BNO kódok alapján milyen nevetséges összeget kap egy kórház drága beavatkozásokra. Aztán meg jönnek azzal, hogy az orvos össze vissza csal a kódokkkal, lekönyvel még 8 beavatkozást, ami nem történt meg, hogy nullára jöjjenek ki. Lehet mondani, hogy partner a csalásban, de a felbujtó az OEP. Próbálná meg egy kórház, hogy nem variál a kódokkal. Az OEP, meg az önkormányzat két hónap után lehúzná a rolót a hiány miatt. Ja és a betegnek nem mindegy hogy helyben megy kórházba, vagy esetleg 60 km-t utazik. Úgyhogy a beteg érdeke is. Na ezt akarják most megfogni a betegszámlákkal. Hangolják a beteget az orvos ellen, így jobban lehet manipulálni őket.

Előzmény: fairytale (322)
Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2008.03.24 0 0 325
A színház, múzeum, közlekedés pénzbe került, de ha a levegőért is kell fizetni, akkor betellik a hordó...
Előzmény: fairytale (324)
fairytale Creative Commons License 2008.03.24 0 0 324
Hah! Minden jogtalan akkor, amire pénzt adsz ki, mert már egyszer levonják tőled, adó formájában! Színház, múzeum, közlekedés és még sorolhatnám!
Előzmény: Eric Theodore Cartman (323)
Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2008.03.24 0 0 323
A vizitdíj fizetése azért volt helytelen, mert jogtalan volt. Az egészségügyre egyszer már megfizette az ember, ami elvárható. A kormány folyamatosan pénzt vont ki az egészségügyből, ezért volt szüksége arra, hogy újabb sarcot vessen ki a befizetőkre.
Az én véleményem az, hogy fizettessen azokkal, akik a múltban sem és jelenleg sem akarnak fizetni. Keressék meg azokat és ne bennünket sanyargassanak...
Előzmény: fairytale (322)
fairytale Creative Commons License 2008.03.24 0 0 322

Tévedsz!  Húsz darab 300 forint befizetése után visszaigényelhetted a pénzt! És igenis, ez a kérdés! Az, hogy 6 ezer forint miatt volt ekkora nagy szája azoknak, akik nagy része nem szociális helyzetük miatt mondtak nemet a vizitdíjra!

 

És mi a helyzet Éger úrral, - aki kinézte magának valszeg az egészségügyi tárca székét -, és aki azt mondta még a szavazás előtt, hogy a vizitdíj és a kórházi napidíj jelentéktelen összeg, szinte semmi, úgyhogy nincs is értelme...? Mert ő most hirtelen úgy látja, ez a pénz annyira hiányzik majd, hogy az orvosok és a kórházak csődbe mehetnek miatta. Már két nappal a szavazás után elismerte, ez az összeg a 14 hónap alatt nélkülözhetetlen pénzforrást jelentett.  

Előzmény: Antisystem (321)
Antisystem Creative Commons License 2008.03.24 0 0 321

Kevesebb, mint 6 ezer forintról! Csak mondom!

Akkor legalább ne hülyeségeket mondj, hanem nézz utána. Valójában ezen a címen max. 12 000 Ft-ról.

De nem ez a kérdés...

 

ÜdV

Előzmény: fairytale (320)
fairytale Creative Commons License 2008.03.24 0 0 320
Csak úgy megkérdezném a vizitdíj ellenzőitől, tudjátok-e, egy ember évi hány forintjáról van szó? Kevesebb, mint 6 ezer forintról! Csak mondom! Akkor, ha minden nap orvoshoz megy valaki! Kevesebb, mint 6 ezer forint!
Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2008.03.23 0 0 319
Igazad van, mindenki bűnös, még én is. Én is hoztam a gyárból egy zseb csavart...
Előzmény: frimi (310)
Antisystem Creative Commons License 2008.03.23 0 0 317

Működik Kubában és Észak-Koreában is.
Más kérdés, hogy milyen színvonalon.

 

Történetesen pont Kubában alacsonyabb a csecsemőhalandóság és magasabb a születéskor várható élettartam - ha jól rémlik - mint Magyarországon. A KNDK-ban meg a világon a legmagasabb a 10 000 főre jutó orvosok száma.

 

Úgyhogy ez spec nem jött be, éppenséggel lehet Kubát vagy a KNDK-t sokmindenért szidni, ez pont nem az a terület.

 

ÜdV

Előzmény: Kopi Pesta (314)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.22 0 0 316

Nem tűnik fel neked véletlenül, hogy ami eddig működött, ma már nem működik? Van viszont öntudatlan Mari néninek és gutaütött Józsi bácsinak széfje, az OPNI-ból szélnek eresztett szerencsétlenek kószálnak az utcán, az aluljárókban, betegek halnak meg mentőautókban.

Mondd, tudod te összegszerűen, hogy a 300 forintból mennyi maradt a háziorvosnál? Nézz utána, s aztán pironkodj, s reménykedj abban, hogy te sohasem leszel beteg.

Előzmény: Kopi Pesta (314)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.22 0 0 315
De...

gyíurcsány vagyonát az előtt szerezte, mielőtt miniszterelnök lett.

 

 

Al Capone is, sőt ő még miniszterelnök se lett.

Előzmény: frimi (310)
Kopi Pesta Creative Commons License 2008.03.22 0 0 314
Mert az EÜ működtetése állami feladat. Fizetjük a TB.-t. Ugyanazért kétszer nem fizetünk, és kész.

Persze állami feladat. Működik is. Működne negyedannyi pénzből, sőt akár pénz nélkül, parancsra is. Működik Kubában és Észak-Koreában is.
Más kérdés, hogy milyen színvonalon.
Előzmény: hento (303)
Rangun Creative Commons License 2008.03.22 0 0 313
A Cseheknél senki nem mentesül a vizitdíj alól,és ott a mentőért is fizetni kell.
Előzmény: frimi (312)
frimi Creative Commons License 2008.03.22 0 0 312

Hát, sajnos még kettesem sincs... Így azután nem tudlak támogatni benneteket, legyetek akár orvosok, vagy páciensek... :-(

 

Azért lenne egy ötletem. Igaz, loptam, mert más országban ezt láttam s ezt elmondtam  már másutt is, de fene se tudja miért, valahogy nem volt rá fogadókészség... 

 

Ha keveslik a háziorvosok a pénzt, akkor talán a piacon kellene megkeresni! Nem előre lekártyázva a havi jövedelmet és az államnál tartani a markot hogy még a havi 400 is kevés, és a létminimum alatt élőkkel kellene példálozni, hogy nem tudják a 300 Ft-ot megfizetni..., ezértr fizessen mindenki... Úgy kellene jövedelemhez jutni, mint amúgy a versenypiaci gazdaságban nagyon sok helyen: iparban, kereskedelemben, szolgáltatásban. Akkora jövedelmre kellene szert tenni, amekkora pacientúra! A piac! A tényleges, akik valóban meg is jelennek a rendelésen, és akit a beteg bizalmával tisztel meg.  (Így bizonny és nem fordítva!) És az a beteg fizessen, akit ténylegesen gyógyitanak, vagyis ne az összes adófizető fizessen! Mert kérem tisztelettel: ha bemegyünk egy váróba, ahol több háziorvos rendel, előfordul, hogy akinél sok beteg várakozik, az kevesebbet keres, mint az, akinél alig lézengenek...

Mit is szoktak mondani? Az egészségügyben szolgáltatók teljesítenek. Hát akkor versenyzzenek a szolgáltatók! Nem kell háziorvos, elöre leosztott jövedelem, csak orvos! Az orvos ne dolgozni menjen a rendelőbe, hanem gyógyítani! És persze pénzt keresni! Mint mások...

Frimi

frimi Creative Commons License 2008.03.22 0 0 311

Bocsánat az elütésekért, de nagyon izgatott vagyok a lottóhúzás miatt. Hátha akkor nekem sikerül hozzájárulnom a ti egészségügyi ellátásotok költségeihez.. :-)

Frimi

Előzmény: frimi (310)
frimi Creative Commons License 2008.03.22 0 0 310

Nem tisztem védeni gyurecsányít, nem is erről volt a felvetésem. De...

gyíurcsány vagyonát az előtt szerezte, mielőtt miniszterelnök lett. Tudomásaom szerint erddig nerm sikerült jogilag, bíróság előtt rábizonyítani, hogy azt jogtalanul szerezte volna. Fizetését fel sem veszi. Nem látom indokoltnak, hogy bárki, akár te is vagyonoddal segítsed az egészségügyet.

Frimi

Előzmény: Eric Theodore Cartman (307)
frimi Creative Commons License 2008.03.22 0 0 309

Ja, ez egyébként nem visszapótlás. Ez inkább odaadás...

Frimi

Előzmény: frimi (308)
frimi Creative Commons License 2008.03.22 0 0 308

Ez egy szabatos, jogilag megalapozott vélemény volt. De...

Van egy másik megoldás is: emelni kell a tb-járulékot. Az orvosok követelése jól mutatja, hogy a befizetett pénz kevés. (Lásd. Éger: duplán kellene... az adófizetők pénzéből a szegéány orvosokat megtámogatni. kevés az a havi 400 ezer...) Sajnos, azt nem tehedet meg, hogy te személy szerint többet fizethessél, mert visszautalják. . Pedig álláspontod alapján ez elvárható lenne tőled...

Frimi

Előzmény: hento (303)
Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2008.03.22 0 0 307
Van pénz mindenre. Most ünnepélyesen felajánlom Gyurcsányék vagyonát erre a nemes célra...
Előzmény: frimi (302)
hento Creative Commons License 2008.03.22 0 0 306

Az eü sokkal drágábban üzemel mint gondoltuk volna rég

 

A pénz soha sem lesz elég. Egy országban sem. Semmire sem.Azt kell beosztani, ami van.

Előzmény: Törölt nick (305)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.22 0 0 305
Az eü sokkal drágábban üzemel mint gondoltuk volna rég. Tele van méregdrága gépekkel, berendezésekkel, fogy az áram, stb...
Előzmény: hento (303)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.22 0 0 304
Orbántól ingyen kapták a prakszist a volt körzetiorvosok, vagy már akkor fizetniük kellett? Ha igen mennyit, és hogyan?
hento Creative Commons License 2008.03.22 0 0 303

 Mit is kell visszapótolni a költségvetésből, vagyis valamennyi adófizető pénzéből?

 

Mert az EÜ működtetése állami feladat. Fizetjük a TB.-t. Ugyanazért kétszer nem fizetünk, és kész.

Előzmény: frimi (302)
frimi Creative Commons License 2008.03.22 0 0 302

Hogy ne érezzétek magatok egyedül...

 

1., Vizitdíj és kórházi napidíj nem része a költségvetésnek. Ezért lehetett népszavazni. A vizitdíjat az fizette, akinek szüksége volt orvosra.

A nép leszavazta. Mit is kell visszapótolni a költségvetésből, vagyis valamennyi adófizető pénzéből?

2.,A gyermekorvosok - miután nem szedhettek vizitdíjat - kompenzációt kaptak.

A vizitdíj eltörlése után mit is kell kompenzálni? Mi a jogalapja egyáltalán, hogy ezt az összeget egyáltalán szétosszák a háziorvosi praxisok között?

3., Éger úr szerint nem is hogy pótolni kell a vizitdíjat, hanem duplán kell adni a praxisoknak. Miről is beszél? Pláne, hogy mintha vizitdíj előtt is lettek volna háziorvosok.

4., Úgy emlékszem, hogy az egyik érv a visszavonás mellett az volt, hogy kb. 500 ezer ember él létminimum alatt. Az orvosokra ez nem igazán mondható el. Ha már szociális jelleggel támogatják a praxisokat (mert mi más ez, ha nem egy rendkívüli béremelés?), akkor miért nem inkább a létminimum alatt élőket támogatja a kormány - akár csak a gyermekorvosok vizitdíjkompenzációjával?

5., Amit vissza lehet adni az az amortizáció, amit elvittek a költségvetésbe, - ami a panaszok egyike volt - tehát a költségvetésből vissza is adható. Ez lehet egy jogalappal bíró követelés...

A többinél hol van a jogalap?

Frimi

 

Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2008.03.22 0 0 301
A birkanyájnak szüksége van valakire, akik irányítják. A juhász segítsége erre a kutya. A farkassal nem köt szövetséget sem a pásztor, sem a birkák.
A lényeg az egymásra utaltság. Mindenki függ mindenkitől. Ezért külső segítséget nem lehet alkalmazni, mert akkor veszélyeztetjük az egészet.
Előzmény: BringasLevy (298)
carl solomon Creative Commons License 2008.03.22 0 0 300
Hanem?
Előzmény: Eric Theodore Cartman (282)
carl solomon Creative Commons License 2008.03.22 0 0 299
Irigy vagy, mi? :-)

Mondjuk azért szépek az elképzeléseid, hogy majd egy vállalkozó önként befizeti tisztességesen, mert a többiek megköszönik. Ez tényleg teljesen életszerű. Ilyen helyzetfelismerésekre lehet remek stratégiákat építeni. :-)
Előzmény: bőrösnikk (279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!