Keresés

Részletes keresés

angyalka_Bp Creative Commons License 2012.12.18 0 0 26

WebMester, szeretnék kérdezni valamit, de ha lehetne, privátban, már próbáltam e-mailt írni a megadott címre, de mindig visszadobja... Kaphatok egy másik e-mail címet? Vagy akármilyen elérhetőséget? Előre is köszönöm!

Előzmény: WebMester (6)
Degecen lakom Creative Commons License 2009.05.14 0 0 25
..... lehet-e a kecskével ?
Richie1985 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 24
Értem, szal akkor véleményed szerint várni kéne még a dollár-vétellel? Miért vagy benne olyan biztos hogy 200 környékére visszamegy? A hozzászólásod végét nem nagyon értettem szal ha tudod ezt kifejthetnéd jobban :) Dollárba kapod a fizud?
Tejminátor Creative Commons License 2009.03.23 0 0 23
Most még mindig drága, tehát nem érdemes. Én azt várom, hogy csökkeni fog 1,5-2 hónap távlatából, így 210 alatt megveszem, de de 200 alatt mindenfélképpen. Ez a 1,5-2 hónap nálam egy fontos kritérium, mivel él a megrendelés ( gyakorlatilag ) és én USD elszámolású vagyok, amit jónéhányan nem értenek. ( Ezért a kijelentésemért legutóbb 1 hónapra kitiltottak és részegnek tituláltak, de egyik nagyokos sem tudott semmit mondani! )
Előzmény: Richie1985 (22)
Richie1985 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 22
Sziasztok!


Ismét felmerül a kérdés, hogy most érdemes-e dollárt venni? Főleg annak tükrében h jelenleg esik a dollár.
Várom az egyes véleményeket észrevételeket!!!!
Híd Creative Commons License 2008.03.20 0 0 21
Ez igaz, de csak hosszabb távon tudnak valamit mondani, hogy szerintük idén kb. 260 forint lesz az euró. Azt, hogy amikor a te konkrét hiteledet folyósítják hogy-é adják majd, nem tudja senki. A héten volt, hogy 3 forintot erősödött napon belül a forint a CHF-hoz képest. Változnak a dolgok. Persze, ha 180 forint lesz a frank, megéri felvenni, de nem ez alapján vesz fel az ember, hanem az alapján, hogy szüksége van-e rá.
Előzmény: protag0ras (20)
protag0ras Creative Commons License 2008.03.20 0 0 20
Hát miért haragudnék? :-)
Vannak oldalak, ahol okos emberek deviza árfolyamokat jósolgatnak. Persze az könnyen lehet hogy egy népszavazás eredményt még ők sem tudnak számszerűsíteni.
Oké, akkor a kérdésem stornózva.
Előzmény: Híd (19)
Híd Creative Commons License 2008.03.20 0 0 19
:)) Ne haragudj, de ezt senki sem tudja. Ha tudná valaki, nem kellene lottózni :)
Előzmény: protag0ras (18)
protag0ras Creative Commons License 2008.03.19 0 0 18
Sziasztok!

Nem találtam jobb topikot a kérdésemhez, ha tudtok egyet, akkor nyugodtan küldjetek oda... ;-)

Szóval: lehet jósolni az ügyben, hogy a népszavazás eredménye mennyire és mennyi idő alatt rontja le a forintot? Nyilván csak nagyjából, de mégis. (Már ha egyáltalán lerontja, mert ezt most csak úgy kitaláltam, az is lehet hogy hülyeség...)

Azért is kérdezem, mert deviza alapú hitelt készülök felvenni és ha esetleg érdemes vele várnom x időt mert akkor lesz mélyponton a forint, akkor talán várnék.

Előre is kösz minden választ!
nyman Creative Commons License 2008.03.18 0 0 17
eppen lehet a kettot kombinalni.

Bar ha az elkovetketkezo rovid idoben kell fizetni, akkor kicsinek tunik az esely, hogy valami javulas alljon be.
Előzmény: Híd (16)
Híd Creative Commons License 2008.03.18 0 0 16

Ha nem kavar, dolláronként 0,8 forintot bukik egy OTP-s konverzión az aznapi árfolyamon számolva. Ha kavar, és rosszul vásárol be, dolláronként 10-20 forintot is bukhat, persze nyerhet is, de marha nagy a kockázat.

Előzmény: nyman (15)
nyman Creative Commons License 2008.03.18 0 0 15
hat igen ez meglepett a lehuzos OTP banktol, hogy ebben viszont jok.

(Bar ami az eurot illeti az union belul az osszes euro automatabol - abbol is ami Nagy Brittaniaban eurot ad ki - ingyen veszek fel penzt es 1:1-be terhelik :) )

A topiknyito problemajara meg az jutott eszembe, hogy mi van akkor ha nyit usa dollar devizaszamlat es igenyel melle bankkartyat. Majd a paypalon ezt hasznalja es akkor vesz es ugy dollart, hogy neki sikerul. Lehet, hogy ekkora tetelnel megeri a koltsege. Majd ha nem kell, akkor meg becsukja a szamlat.
Előzmény: Híd (14)
Híd Creative Commons License 2008.03.17 0 0 14

Persze, mert a többi banknak 3-5-ször akkora a devizamarzsa, mint az OTP-nek.

 

Sőt jobbat mondok: Bécsben ún. "ingyen" veszel föl kp-t Erstés automatából, mert olyan szlacsomagod van, hogy lehet. Cca. 500 euró fölött azt tapasztalhatod, hogy az OTP-kártyával olcsóbb a kp-felvétel, mint az Erstéssel. Igaz, az Erste ingyen van, az OTP meg 3euró+1 százalék, de az Erstének olyan brutális a devizamarzsa, hogy 500 eurónál mind a kettől cca. 10 euróval lesz drágább végül :)

Előzmény: nyman (13)
nyman Creative Commons License 2008.03.17 0 0 13
Idonkent ki szoktam probalni, hogy egy napon fizetek kulfoldon kartyakkal. Az OTP mindig ravert a tobbire. De azon kivul mas elonyt nem tudok mondani :)
Előzmény: Híd (8)
Híd Creative Commons License 2008.03.17 0 0 12

Ja, a Paypal majd ott fog váltogatni.

Előzmény: veerik (9)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.03.17 0 0 11

Tovabb fog esni a dollar. Ha az ECB elkezd kemenyen kamatot vagni, akkor esetleg erdemes lehet venni. De a kockazat tul nagy. Majd 3-4 mulva talan eleri a padlot.

BigBacon Creative Commons License 2008.03.17 0 0 10

Váltsd át több lépésben, és akkor talán esélyed van megkóstolni egy 150 ft-os árfolyamot is.

Ha lemegy 100-ra az usd/huf, akkor kimegyek las vegas-ba egy kicsit merevíteni :-))

Előzmény: WebMester (-)
veerik Creative Commons License 2008.03.17 0 0 9
Ha viszont muszáj váltanod, akkor próbáld meg középárfolyamon a http://penzmag.hu oldalon.
Híd Creative Commons License 2008.03.17 0 0 8
Az OTP-nek van jó devizamarzsa, ha van olyan számlád, azon keresztül fizesd ki. A többi bank marzsa sz...r, kivéve talán az Unicreditet, ami nem annyira.
Előzmény: WebMester (6)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.17 0 0 7

dehogy :) van a pp-nek saját árfolyama, jó szar.

vagy ha ügyivagy beállíthatod, hogy a bankod árfolyamát használja,

vagy irok neked, de legyél publikus, én nem tudok,mert elvesztettem a jelszavamat.

vagy: egyhatasalattallono kukac index.hu

Előzmény: WebMester (6)
WebMester Creative Commons License 2008.03.17 0 0 6
Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nekem a köv. 2 hónap folyamán fokozatosan kell ezt kifizetnem, tehát akkor ne vegyek előre, fizessem ki mindig az épp aktuális részletet?

Amúgy ha Paypalon keresztül fizetek dollárban, forint számláról, akkor középárfolyamon számítják át?
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.17 0 0 5
és eladni? :)
Előzmény: Vajk (4)
Vajk Creative Commons License 2008.03.17 0 0 4
talán a választások előtt, szeptember közepe környékén.
Előzmény: WebMester (3)
WebMester Creative Commons License 2008.03.17 0 0 3
Aha láttam én is, tehát még lejjebb fog menni? De kb. mikor lenne majd érdemes venni?
Előzmény: Vajk (2)
Vajk Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2
ne vegyél most dollárt,ma és holnap lesz a Fednek egy döntese, amiben szanaszét szórják a dollárjaikat(bárki pügyi cég vehet fel a FEDtől kedvező hitelt, nem csak a bankok) es ez egyértelműen azt jelenti, hogy ebben lesznek a maganhitelek is elobb-utobb es ez azzal jar, hogy sok dollar kell majd a piacra. Ez pedig arfolyamveszteseggel jar.

Előzmény: WebMester (-)
nyman Creative Commons License 2008.03.17 0 0 1
A legtobben aszongyak, hogy tovabb fog csokkeni. Sajnos a fizetesem egy reszet dollarban kapom :( Igaz barbadosiban, de ez 1:2-hoz van az amerikaihoz kotve.


Előzmény: WebMester (-)
bogel Creative Commons License 2008.03.17 0 0 0
Várj, amíg 0 lesz!
Előzmény: WebMester (-)
WebMester Creative Commons License 2008.03.17 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

A következő 2 hónapban 8 000 USD-t kell kifizetnem külföldre fokozatosan, a forint számlámról (tehát forintot kell váltanom dollárra).

Kérdésem, hogy mit érdemes most csinálnom?
Vegyek most 8000 dollárt ezen az árfolyamon?
Vagy várjak egy kicsit, mert lejjebb fog menni a dollár ára?
Vagy pedig fokozatosan fizessek, és ne vegyek előre dollárt?

Köszönöm a tanácsokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!