Keresés

Részletes keresés

zsánpól bemondó Creative Commons License 2012.03.27 0 0 841

Ákos is...

 

tulképp már mindegy is

zsánpól bemondó Creative Commons License 2009.03.30 0 0 840
egy Kossuth-díjas (?) dalszöveg:



Mikor Aranka néni titokban ránk nyitott
Mikor Aranka néni titokban ránk nyitott
Mikor Aranka néni az ágyra nézett
Azonnal látta, amit csak sejthetett

Mikor aranka néni pirulva távozott
Mikor aranka néni pirulva távozott
Mikor Aranka néni sietve elment
Örült, hogy tudja, amit csak sejthetett

Vártunk, hátha visszajön
Kicsit vártunk, hátha visszajön
Kicsit vártunk, de nem jött vissza
Nem is hagytuk estig abba már – lala

Ez az Aranka néni kíváncsi néni volt
Ez az Aranka néni kíváncsi néni volt
De az Aranka néni megértő néni
Amit tudott, nem közölte senkivel – lala

Vártunk, hátha visszajön…

Ez a dalszöveg az alábbi Koncz Zsuzsa album(ok)on szerepel:
Gyerekjátékok
1. Gyerekjátékok
2. A város
3. Talán egy szép napon
4. Láttál-e farkast?
5. Csillagkaland
6. Szabálytalan szerelem
7. Ha a világ rigó lenne
8. Rég elmúltam 60 éves
9. Aranka néni
10. Valamikor gyerekek voltunk
11. Mire vársz, kedvesem
12. Frédi King (Király Alfréd)
13. Szemed tükre
14. A világ végén

halkergető Creative Commons License 2009.03.23 0 0 838

Ritka ocsmány egy figura lehetsz, még akkor is, ha minden úgy történt, ahogy leírtad!

Nem szégyelled magad???!!!    :((((((((((((((((((((((((((((

Előzmény: Törölt nick (837)
I.C.A. Creative Commons License 2008.08.12 0 0 836
Az Aktivban hallottam az EMI Music egyezkedik a Rádió Archivumával! Jó mélyre kell túrni, nehogy csak a gagyi dalok kerüljenek elő!!!!!!!!
Előzmény: I.C.A. (800)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.05 0 0 835
Igazad van, nem a mai politikai meghatározásokra gondolok, de a baloldali ifjúsági mozgalmakat nem szokták jobbra sorolni. Egy Cohn Benditről, vagy egy Ginsbergről nem lehet elmondani, hogy konzervatív emberek.
Előzmény: Törölt nick (834)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.05 0 0 834

az "oldaliság"tól valahogy írtózom.

100 példát tud mindenki az oldalak nem oda való oldaliságáról.

Előzmény: Törölt nick (833)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.05 0 0 833
Az ötvenes években volt Amerikában a McCarthy nevével fémjelzett elég setét korszak. Ez ellen tiltakozva jött kelt életre irodalmi vonalon a Beat Nemzedék, és egy kicsit később a rock and roll mozgalom. Később, a hatvanas években a diákmozgalmakban, a hippymozgalomban a zene és az irodalom összejött. A hatvanas évek végén már a vietnami háború és az akkor éppen tekintélyes méreteket öltő fogyasztói társadalom volt a tiltakozás fő célpontja. Azt hiszem, ezeket a mozgalmakat, ideologiákat a legkevésbé sem lehet jobboldalisággal vádolni.
Előzmény: Törölt nick (824)
gabocza1 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 832
Sass Szilvia, mint közepes tehetség! Az a szám szerintem is felejthető volt, de ekkora hülyeséget tán nem kéne mondani...
Előzmény: zsánpól bemondó (828)
torrente22 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 831
Hamar feladtad...
Előzmény: tuutuu (829)
torrente22 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 830

Miért gyűlölöd ennyire ezeket a nőket? Ez a típus sosem állt veled szóba?

Egész jól adták elő azt a számot.

Előzmény: zsánpól bemondó (828)
tuutuu Creative Commons License 2008.08.04 0 0 829

Mondjuk tényleg rondán nézhetett ki, nem mondom, én is megijednék ettől.

Mindenesetre én csak hallottam, lehet, hogy Kovács Kati jobb?

( Marhára nem tetszik, ha kilóra kezdik mérni a történetet.)

Mindig Hofinak a dumája jut eszembe az ősi táncdalfesztiválról:

- Jobba Gabi. Nade mitű jobb?

Előzmény: zsánpól bemondó (828)
zsánpól bemondó Creative Commons License 2008.08.04 0 0 828

Leereszkedni??

A legjobb reklám egy közepes tehetségnek, ha odaállítanak mellé egy kutyaütőt!

Emlékszem a közös felvételre, kézenfogva álltak egy virágos mezőn és együtt énekelték, hogy "Szabadság, szerelem".

A felvétel a giccs felsőfoka, Sass Szilvia beszédhibásan,k raccsolva, pöszén és selypítve trillázott, Koncz Zsuzsa pedig fahangon kiabált.

Szerintem ettől legalább negyven fiatal kezdett szipuzni, mert kilátástalannak érezte a jövőjét.

Előzmény: tuutuu (827)
tuutuu Creative Commons License 2008.08.04 0 0 827

Nem hallottam pont ezt a nyilatkozatot, de már volt másutt szó arról, hogy Koncz egyoktávos, ellenben ugye a Jimmy...:}}

Namost ugye a Sass Szilvia, aki nem pont egy kispályás, mintha hajlandó lett volna leereszkedni a kis egyoktávoshoz...:}}

Előzmény: torrente22 (821)
tuutuu Creative Commons License 2008.08.04 0 0 826

Egyébkén ma is járok rockkoncertekere, csak ma már nem skandál a tömeg.

 

Azért az Irigy Hónaljmirigy tett egy halvány kísérletet a hétvégén Agárdon, de azért abban van némi brahi, ugye.

Előzmény: Törölt nick (769)
tuutuu Creative Commons License 2008.08.04 0 0 825

ha valaki sikeres -és főleg ha megérdemelten az mint Bródy János vagy akár Koncz Zsuzsa-

 

- Ó, jó Uram, nem tudom már, hűséges kihez legyek,

Törvényedre sújt le kardom, ha ölnöm kell, hogy védjelek...:}}

 

Mit kardozol itten?...:}}

Előzmény: Szabadbatthyany Béla (764)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 823
Mé' Bob Dylannek, Lou Reednek van hangja? És mekkora arc mindegyik.
Előzmény: Open Society (818)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 822
Hát igen, sajnos néhányan kinyilvánították elkötelezettségüket jobbra. Nem értem, mert szerintem a jobboldali ideológia végképp idegen a rocktól.
Előzmény: szedlacsek2 (817)
torrente22 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 821
"Túl szűk keret volt nekem..." :))
Előzmény: zsánpól bemondó (816)
torrente22 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 820

Az érintett - a te hatalmas szakértelmedet figyelembe véve - bizonyára maga is egyetértene...

 

Szánalmas teremtmény...

Előzmény: Open Society (818)
JPBemondó Creative Commons License 2008.08.01 0 0 819

 

:DDDDDDDD

 

Előzmény: Open Society (818)
Open Society Creative Commons License 2008.08.01 0 0 818
Leonard Cohen-nek még annyi sincs, oszt' még a Leventénél is nagyobb sztár a világban. Akkor hogy is van ez?
Előzmény: zsánpól bemondó (816)
szedlacsek2 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 817
Pontosítsunk: nincs baloldali rocker!
Előzmény: Törölt nick (809)
zsánpól bemondó Creative Commons License 2008.08.01 0 0 816

Akik ismernek, tudják, hogy Szörényi Levente soha nem tartozott a kedvenceim közé, de ha tehetem, megnézem azt a vasárnap koraesti sorozatot az m1-en, amin zenész őskövületek nyilatkoznak a magyar média egyik legizgalmasabb, legszínesebb riporterzsenijének, akinek már a neve is csupa virtigli extravagancia:

Nagy György.

 

Szörényi is vérig van sértve, mint az összes olyan megszólaló, aki az elmúlt 4-5 évtiozedben egyformán reflektorfényben állt és ő is felhasználta a riportot, hogy odamondogasson.

 

Többek között Koncz Zsuzsának, aninek úgy vitt be egy alattomos oldalvágást, hogy elmondta: örömmel írt Kovács Katinak lemezt, mert végre egy olyan énekesnővel dolgozhatott, akinek nem egy oktáv a hangterjedelme.

 

Tehát szakmabéli megerősítést kaptam, amikor keveseltem az egykoron kötelező "énekesnő" művészi kvalitásait.

 

Ettől persze még más nyugodtan rajongjon érte.

I.C.A. Creative Commons License 2008.03.27 0 0 815
Az biztos vállalná amelyiket Castlebarban nem énekelhetett el 1978-ban, mert két nappal az indulás előtt megtagadták tőle a kiutazás lehetőséget, pedig az ő dala jutott be.
Akkor ez a legrangosabb fesztivál volt, hitegették , majd más énekelte el helyette.......
Továbbá nem tagadná meg a Generál együttessel és a Mikrolid vokállal készült számát, valamint elmesélné azt is, hogy a "Boldogság gyere haza" c. szám húsz évig hevert a sifonérban..... Saját zenekarával a legsilányabb haknikat kapta meg és még az az egy nagylemeze sem lenne, ha az akkor el nem készül, amelyről a fenti dalt -nem tudni milyen okból- lefelejtették......
Előzmény: mamicska (806)
I.C.A. Creative Commons License 2008.03.27 0 0 814
Már lement, sajnos sok mindenről nem beszélnek. Vagy nem tudják, vagy nem akarják tudni....
Előzmény: dalibaba (805)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.26 0 0 813
Az öreg Földes szerintem belügyminiszter-helyettes volt 56 után.
Előzmény: Törölt nick (801)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.26 0 0 812
Nem vagyok rajongója Bródynak, Koncz Zsuzsának meg végképp nem, de nagyon elismerem a jelentőségüket. Adtak, nagyon sokat.
Amit Erdős Pétert illeti, teljesen egyetértek veled. Az az ember annyi kárt okozott a magyar rocknak, hogy azt nem lehet felmérni. Mi lett volna akkor, ha Feró, Schuster, vagy az Európa Kiadó idejében kapnak lehetőséget, de régen a Kex vagy Syrius is szilenciumra volt ítélve. Biztos vagyok benne, egy csomó tehetséges zenész országelhagyásában neki nagy szerepe volt.
Viszont okos volt, ez el kell ismerni, de egy mocskos manipulátor. Nem hiszem, hogy őt Aczélnak távirányítani kellett. Tudta, mit kell csinálni. Csak sajnos ezzel nagyon sok kárt okozott.
Előzmény: fenevad (811)
fenevad Creative Commons License 2008.03.26 0 0 811
hát szóval izé..
Nem hinném, hogy tőlem egy rossz szót olvasnál itt Konczra, Bródyra vagy a szüleikre. Annak ellenére, hogy Koncz Zsuzsa zenéjéből olyan 40 éve nőtem ki, Bródy önálló danolós produkciójával pedig ki lehetne űzni a világból. De mindketten meghatározói (voltak) a magyar könnyűzenei életnek. Koncertjeikre ma is nagymamák tömegei viszik ki az unokáikat. :)

A hozzászólásom egyedül a kimondhatatlan nevű olvtárs naivitásának szólt.
A magyar lemezkiadás élet-halál ura Erdős Péter volt. Politikailag egy senki, de a lemezgyár menedzsereként az ISTEN. Egy távirányítható isten.
Elképzelhető, hogy egy jó helyről érkező telefon mennyire befolyásolhatta a lemezért ácsingózó karrierjét. Pro és kontra.
Előzmény: Törölt nick (809)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.26 0 0 810
Ebben van valami, mert sokszor a posztumusz felvételekben nagyot lehet csalódni. Nem véletlen, hogy nem adták ki, pláne, nem is játszották a koncerteken. Mert ez egy érdekes kettősség volt, hogy lemezre ugyan nem engedtek venni sok salt, viszont koncerteken zavartalanul játszhatták. Azt nem tiltották. Jó példa erre a Fekete Bárányok triumvirátus.
Előzmény: mamicska (806)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.26 0 0 809
Az a helyzet, hogy igaza van. (én speciel nem vagyok annyira fiatal...) Mi a jó bánatnak kell idehozni azt, hogy kinek mi volt az apja? Egy Hobo, egy Feró (ők nagy kedvenceim), egy Bródy, egy Szörényi (ők annyira nem) nagyon sokat adott Magyarországnak. Azt hiszem, ha nem értéket képviselnének, akkor nem fújnák a tömegek a dalaikat ennyi idő elmúltával. Nagyon szomorúnak tartom, hogy a politika berakta a mocskos lábát a rockmozgalomba is ebben az országban. Nincs bal vagy jobboldali rocker, ezt vegyük már tudomásul.
Előzmény: fenevad (802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!