Keresés

Részletes keresés

sylvanus67 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 959

valaki esetleg?

Előzmény: sylvanus67 (943)
aBence2000 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 958

Szia!

Nem tudok róla, hogy az lenne. A környéken több különböző Ábrahám család is van. 

Előzmény: Balage-81 (957)
Balage-81 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 957

Szia!

 

A szegedi Dr. Ábrahám László ügyvéd nem rokonod? Aki orvosi műhibaperekkel foglalkozik.

Előzmény: aBence2000 (955)
KáPé22 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 956

Üdv Mindenkinek!

Visszaolvastam a fórumot pár évre visszamenőleg és csodálkozva érdeklődnék, hogy senkit nem zavar(t), hogy új Myheritage-ként hiába kap az ember egy hónapos ingyenes hozzáférést, annyi időn belül meg sem érkezik a DNS-eredmény? Mire megyek anélkül? Esetleg valaki már foglalkozott ezzel, megreklamálta? Sajnos annyira nem tudok angolul, hogy belemerüljek a céggel...

aBence2000 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 955

Üdv!

Egy kis segítséget szeretném kérni. Keresem Ábrahám József és Faragó Terézia házassági anyakönyvét. Eddig egyedül egy gyermeküket Ábrahám Ferencet találtam, aki 1795-ben született Szeged Alsóvároson. Itt viszont megakadtam.

Előre is köszönöm a segítséget!

https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:X63D-LGH

Menroting Creative Commons License 2024.01.16 0 0 954

Nekem eddig 4402 találat.. :-D  Persze a többség negyed, ötödfokú unokatestvér rokonának van írogatva. Egyenlőre kb. harmincat néztem meg de ismeretlennek tűnnek a nevek.Ráadásul kb.a harmada még a nevét is titkolja.. Eddig csak az egyik harmadfokúnál biztos hogy a rokonom ugyanis a facelapján megtaláltam apám unokatestvérének a képét.

Előzmény: Bosanac (952)
plc4255 Creative Commons License 2024.01.16 0 0 953

Nemtudok belépni a my heritageba pedig 250 személy van tárolva.   e mail cím, jelszók összekeveredve

 

Bosanac Creative Commons License 2024.01.16 0 1 952

Teljesen változó egyénenként ("Hány ismerőssel fogok találkozni a koncerten?")
Ökölszabályként minél több magasan képzett (pénzes, családtörténet iránt érdeklődő) rokonod van, annál nagyobb a valószínűsége, hogy nagyobb DNS egyezést találsz. Nekem pl. alig van komoly egyezésem, aki van, azzal is csak ükapámon keresztül. És 3 ember kivételével nem derül ki, hogy konkrétan milyen úton vagyunk rokonok. (És 1 ~közeli DNS rokonság sehogy se jön ki "anyakönyvi úton", azaz ott valami gebasz történt...)

Előzmény: Menroting (951)
Menroting Creative Commons License 2024.01.14 0 0 951

 Általában a teszt mennyi DNS egyezést szokott kimutatni ? 

Balage-81 Creative Commons License 2024.01.03 0 0 950

Örülök, hogy sikerrel jártál. De nem mindenki beszél jól angolul. 

Előzmény: Malkavita83 (938)
Névtelen1234 Creative Commons License 2024.01.03 0 0 949

Nagyon nagyon köszi, hogy ezt leírtad, ennek alapján jutottam én is vissza a pénzemhez.

Annyi különbséggel, hogy velem e-mailen ment a vita, és nekem az ingyenes próbaidőszak járt le a honlapon, pedig még vissza sem küldtem a DNS mintát. De már nem is fogom visszaküldeni!

Ez az egész MyHeritage egy nagy átvágás, csak az előfizetési díjak lehúzásáról szól, szerintem maga a szolgáltatás egy nagy kamu!

Előzmény: Malkavita83 (938)
Mevi13 Creative Commons License 2024.01.01 0 1 948

Szia,

Myheritagen nem találtam a telómon hozzá infókat, csak annyit hogy az unokája kezdett egy családfát, de nincsenek dátumok. De a héten valamikor szívesen megnézem neked a többi oldalon hát ha rátalálunk.

Szép napot, Évi

Előzmény: Anti Anti (946)
Balage-81 Creative Commons License 2023.12.30 0 0 947

Remélem tud majd valki segíteni.

Előzmény: Anti Anti (946)
Anti Anti Creative Commons License 2023.12.19 0 0 946

Sziasztok!

Lenne egy nagy kérésem, akinek van előfizetése a Myheritage-n, meg tudná nekem nézni,


János Propszt született 1932 hónap nap napján.János és Magdolna Propszt (Valcsek) összeházasodott.Magdolna született dátum napján.…

 

Propszt (Valcsek Magdolna) születési dátumát? Nagyon megköszönném.

 

Szép napot!

Balage-81 Creative Commons License 2023.12.18 0 0 945

Sziasztok!

 

 

Tervezem, hogy DNS tesztet csináltatok. A Myheritage mennyire számít jónak vagy rossznak a többihez képest? Annyi biztos, hogy ez a legolcsóbb.

Zolika1958 Creative Commons License 2023.12.12 0 0 944

Szia! 2008-ban kezdtem a My heritage családfakutatást. Nekem ugyanez a problémám volt évekkel ezelőtt. Remélem Neked már sikerült megoldani. Az okot én esetemben ismerem. Újra kellet telepítenem a PC-t. Előtte lementettem a gedcom fájt.Telepítés után automatikusan betöltötte a gedcom fájt, s a szerverről is letöltődött. Így lett a duplikáció. Írtam a heritage csapatnak is, de érdemben nem tudtak segíteni.Így évekig hanyagoltam, s most újra kezdtem. Igaz nekem csak 203 fős a családfám, így egyesével töröltem az embereket, fényképeket. Sajnos nem tudok Neked segíteni, de hátha Te esetleg tudsz nekem. Vannak olyan fényképek, amik nem szerepelnek albumba. Tudom, hogy előre ki kellet volna választanom melyik albumba teszem, de utólag ezt hogyan lehet megoldani. Ezen felül vannak olyan dokumentumaim, amit fényképként szerepelnek. Ezeket, hogy lehet áttenni a dokumentumok közé.A súgóban szerepel, hogy a használati útmutató letölthető. Többször próbáltam már, de eddig nem sikerült. Van valami infód, hogy honnan lehet letölteni. Köszönöm segítségedet. Üdv: Zoli

Előzmény: Agyaras Medve (936)
sylvanus67 Creative Commons License 2023.11.30 0 0 943

Sziasztok!

 

Anno 2023 tavaszáig indamail-es címmel voltam regisztrálva a Myheritage-on. 2023 tavasszal megváltoztattam gmail-es címre, mert az indamail-es megszűnt.

 

(sőt halvány emlékeim szerint még Facebook-al is betudtam lépni, de most már nem találok ilyen lehetőséget.)

 

 

Ma be akartam lépni a gmail-es címmel, be is engedett, de a felvitt adatok hiányoznak, egy új fiók jött létre.

 

Kereséssel meg találom az előző fiók felvitt adatait/családtagjaimat.

 

 

Írtam a supportnak, de nem bízok bennük.

 

Most két eset lehetséges:

 

1. A support visszaállítja/összevonja a két fiókot (szinte esélytelen)

2. Felviszek egy új fiókot (nagyon-nagy munka), de akkor mivel megmarad az előző fiók duplán lesz meg minden. 

 

Vagy?

morzsa777 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 942

én megvagyok elégedve mert a dns alapján a mytrueancestry is ugyanazt mondta mint a myherritage persze ősibb népekkel
a myherritage mutatta a térkép animácion hogy hol kötöttek ki az őseim, a mytreanceatry meg ugye mutatta hogy nagyrészt szkita-balti törzsek (svéd viking), kelta meg vagy 15 germán nép a közeli rokonom a dns alapján, rurik első novgorodi fejedelem, árpádi nemes kisérő, stb van a felmenpim között :-D

Némedi László __ Creative Commons License 2023.11.04 0 0 941

az apád szinte biztos, hogy nincs semmilyen (elérhető) adatbázisban, nem tudom mit vártál, a magyar jog korlátozza mindenkinek az adatok elérhetőségét.

 

Inkább gyere át a családfakutatás topikba, tedd fel a kérdéseid, és esetleg pont a myheritage-dzsel tudok választ adni. A DNS viszont jó, mert van, amit iratokkal nem tudsz megugrani, ekkor DNS nélkül esélyed sincs.

 

Persze igazad van, hogy a myheritage drága, de ha csak pár keresésre kell, akkor nem is ajánlom, inkább komolyabb kutatásoknál érdemes előfizetni, de a DNSre szerintem érdemes befizetni, ha már minden más utat bejártál és nincs eredmény néhány irányba... (bár nekem a 23andme olcsóbbnak tűnik DNSre, mint a myheritage, de ez mindig változik)

Előzmény: Jannus11811 (940)
Jannus11811 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 940

Szerintem egy fos az egész.... 

Nagyszüleimről semmit nem találok. 

Apámról szintén semmi.

Kíváncsi lennék a DNS tesztre is hogy mit adna ki.... 

Fizetnék egy kamuért, időpazarlás!!!!!!!!!!!! 

Némedi László __ Creative Commons License 2023.08.03 0 0 939

ezt én is eljátszottam már velük, full refund, de utána rábaeszéltek nagy kedvezménnyel, hogy folytassam.

 

most már beállítottam magamnak az évfordulót, és előtte lemondom, a lemondás folyamatában automatikusan felajánl kedvezményt, érdemes mindig így csinálni...

Előzmény: Malkavita83 (938)
Malkavita83 Creative Commons License 2023.08.03 0 2 938

Sziasztok, gondoltam megosztom a friss tapasztalataimat a MyHeritage supporttal vívott küzdelmemről egy visszatérítés kapcsán.

TLDR: Kitartónak kell lenni, nem szabad hagyni, hogy lerázzanak.

 

Gondolom nem vagyok egyedül, aki elfelejti az előfizetés évfordulóját, és azt, hogy automatikusan meghosszabbodik. Egyszer csak hopp, mínusz 250 € a bankszámlán.

Egy éve 66%-os kedvezménnyel előfizettem egy teljes csomagra, amire már nincs szükségem, viszont elfelejtettem kikapcsolni az automatikus meghosszabbítást. Sebaj, a ÁSZF szerint van 30 napos pénzvisszafizetési garancia. Írtam egy emailt a support@myheritage.com-ra, hivatkozva a Refund Policy-ra (https://www.myheritage.com/terms-and-conditions), és kértem a teljes visszatérítést. Pár órával később hívtak egy+32-es számról (Belgium). Az ügyintéző hölgy közölte, hogy nem érti a dolgot, hisz egy évem volt lemondani / kikapcsolni a csomagot, illetve annak meghosszabbítását, miért nem tettem meg? Semmi baj, mondtam, a lényeg, hogy normális cégeknél a lejárat előtt néhány nappal / héttel szokás emlékeztetőt küldeni, itt ez ugye nem így működik. Viszont amit leírnak az ÁSZF-ben, nos, én most azt szeretném érvényesíttetni, hisz egy napja történt a vásárlás. Közölte, hogy ez nem számít vásárlásnak, csak a legelső tranzakció, ami egy éve volt. Megkérdezte a "sales-es kollégákat", majd nagylelkűen felajánlotta, hogy 30%-ot visszafizetnek, és megtarthatom a teljes csomagot még egy évig, vagy nem térítenek vissza semmit, de adnak egy fél év előfizetést ingyen. Mondtam, hogy nagyon kedves, de nem érti a lényeget, nekem nincs szükségem erre a csomagra, ellenben szükségem lenne arra a 250 €-ra, amivel legomboltak. Jött még egyszer azzal, hogy miért nem mondtam le egy éven keresztül, amikor az első emailben, amit tőlük kaptam, benne volt feketén - fehéren a teendő ilyen esetre. A válaszom annyi volt, hogy ön minden megerősítő emailt elolvas szóról szóra, illetve emlékszik, hogy mit is csinált 365 napja? Közölte, hogy ő minden évfordulóról emlékeztetőt ír a telefonjába, megpróbálhatnám én is. Ennél a pontnál nem túl kedvesen közöltem vele, hogy szerencsére nem vagyunk egyformák, és lesz kedves intézkedni a teljes összeg visszautalásáról, mivel az ÁSZF megtévesztő, és ebből a cégnek nem kis kellemetlenségei adódhatnak a jövőben, ha érti mire gondolok. Még egy kör a "sales-es" kollégákkal, majd felajánlott +1 év ingyen előfizetést, amit "nem szoktak csak úgy mindenkinek megadni, de velem kivételt tesznek". Itt bevallom őszintén, kinevettem, majd röviden közöltem, hogy full refund, most, nem kell csomag, nem kell fagyi, nem kell zöldséghámozó, a 250 € kell, mihamarabb. Kelletlenül kinyögte, hogy jó, akkor visszakapom a teljes vételárat, és a teljes csomagról visszaraknak alapcsomagra. Megköszöntem, letettük a telefont, és 5 percen belül jött az email a visszautalási folyamat indításáról (ami ténylegesen 7 napig is eltarthat), csatolva egy mínuszos számlával. Megnéztem az oldalam, és tényleg, már Alap csomagon vagyok ismét. Ja, igen, a diskurzus angolul folyt, ha kellőképp magabiztosan adod elő magad, nem lesz probléma.

 

 

Balage-81 Creative Commons License 2023.03.26 0 0 937

Mi történt ezzel a topikkal?

Agyaras Medve Creative Commons License 2023.02.13 0 0 936

Kérem szépen, aki tud segítsen!

 

A Myheritage PremiumPlus -t használom több éve. Több mint 1200 felvitt személy van már.

Sajnos sok személy esetében valamilyen okból "duplikálva" lett a rögzítés.

Még nem tudtam rájönni, hogy miért. Jó lenne ezeket a duplikációkat megszüntetni de adatvesztés nélkül.

A programmal le tudom szűretni a duplikálásokat, de nem tudom hogyan kell azokat hosszas manuális adatátmásolások

nélkül megszüntetni úgy, hogy a beírt korábbi az adott személyhez kapcsolódó adatok ne vesszenek el, hanem a megmaradó

személyre vigye át a program és így szűnjön meg a duplikált állapot.

Már 2 éve is feltettem a fórumra a kérésemet de még nem kaptam megoldási javaslatot senkitől.

 

A segítő fáradozását előre is nagyon köszönöm!

Méézi Creative Commons License 2022.12.30 0 0 935
Előzmény: aBence2000 (934)
aBence2000 Creative Commons License 2022.12.30 0 0 934

Van köztük rokonsági kapcsolat, épp ezért szeretném össze kötni.

Két személy csinálta a két oldalt külön fájlba.

Méézi Creative Commons License 2022.12.30 0 0 933

Jaaa... látom :)

akkor a Pl. sorral kezdődő bekezdés sztornó.

Amúgy, mire gondoltál, hogy lehetne összekötni két családot, ha nincs közöttük vérségi kötelék, vagy házasságkötési kapcsolódás?

Előzmény: aBence2000 (932)
aBence2000 Creative Commons License 2022.12.30 0 0 932

A Myheritage asztali programra gondolok.

Méézi Creative Commons License 2022.12.30 0 0 931
Szia!
Pontosan hogy érted?
Mert úgy lehet, mint az "életben".
Házassággal. Vagy, közös vérszerinti rokonnal.
Pl. a rendszer talál a mások által felvitt adatokkal azonosságot, hasonlóságot, felajánlja ellenőrzésre. Ha az egyezést megerősíted, az hozzákerül a családfádhoz. Ez, tapasztalatom szerint, inkább olalági terjeszkedést eredményez.
Előzmény: aBence2000 (930)
aBence2000 Creative Commons License 2022.12.30 0 0 930

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a myheritage programban van e lehetőség két családfa összekapcsolására?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!