Keresés

Részletes keresés

Riformaja KoalaBuktova Creative Commons License 2008.03.12 0 0 258

Ezt a kormányt minden józan gondolkodású ember elutasítja.

Kampányoláson kívül semmi máshoz nem értenek.

Előzmény: mmormota (257)
mmormota Creative Commons License 2008.03.12 0 0 257
Miért gondolja minden egységsugarú kormánypárti, hogy a totál impotens kormányát csak született orbánimádók kívánhatják a pokolra?
Előzmény: JPBemondó (251)
Jossarian_ Creative Commons License 2008.03.12 0 0 256
Ok: ...hogy a kormány sz@rt sem ér.
Riformaja KoalaBuktova Creative Commons License 2008.03.10 0 0 255

A mai nap a csalódott kormánypárti honatyák hol durcás, hol fásult, üveges tekintetével telt, melybe derültséget csak Kóka János SZDSZ elnök úr vidám hangulatú magyarázkodása vitt.

 

Bizonyára így akarta a megválasztásával kapcsolatos csalásokat feledtetni  nagyérdemű hallgatóságával.

Riformaja KoalaBuktova Creative Commons License 2008.03.10 0 0 254

Az ilyen feltételezések a népszavazás eredményessége okán érzett csalódásodat hivatottak csökkenteni? Akkor megértem.

Előzmény: JPBemondó (251)
luzav Creative Commons License 2008.03.10 0 0 253

A kérdés jó.....a válasz nagyon egyszerü.

Most hagyjuk a pártokat csak a tényeket nézzük.

Egy hazug sunyi a slepjét meggazdagító nagyképű gőgös flegma áldemokráciát hírdető bort ivó és vizetprédikáló köcsög társaság!

Ennyi.

Riformaja KoalaBuktova Creative Commons License 2008.03.10 0 0 252

Igen. 1 adott pillanat. Ahogy előtte az érettségi írásbeli és később egy állásinterjú is az. A megalapozott tudás akkor is megvan, ha éppen nincs csúcsformában az illető.

 

A költségtérítéses képzésben eddig is alacsonyabb volt a ponthatár, ez a lehetőség fenn is maradna.

Előzmény: Törölt nick (250)
JPBemondó Creative Commons License 2008.03.10 0 0 251

 

Kellemetlen lehet bensődben is orbánt hallani...

 

Előzmény: Riformaja KoalaBuktova (248)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.10 0 0 250
A felvételi 1 adott pillanat , és lehet éppen rossz passzban akkor a diák , ezen elbukni a jövőjét elég kíméletlen dolog.
De aki anyagi áldozatot is vállal az komolyan gondolja.
És aki komolyan gondolja, azt a cégek is komolyan veszik.
Előzmény: Riformaja KoalaBuktova (249)
Riformaja KoalaBuktova Creative Commons License 2008.03.10 0 0 249
Egyetértek, legyen szigorúbb a felvételi, ez csak jót tenne a színvonalnak!
Előzmény: zen_cim (247)
Riformaja KoalaBuktova Creative Commons License 2008.03.10 0 0 248

"Az én vezérem bensőmből vezérel!
      Emberek, nem vadak -
elmék vagyunk!"

Előzmény: JPBemondó (246)
zen_cim Creative Commons License 2008.03.10 0 0 247
Ok, de a szűrő szerepét ne a pénz töltse be, hanem a tudás!
Legyen szigorúbban korlátozva, hány embert vehetnek fel egy évben egy adott szakra, legyen szigorúbb felvételi. (Sőt, asszem, most már talán egyáltalán nincs is felvételi, csak ez a központi érettségi/felvételi baromság, ami tökéletesen alkalmatlan a felvételi szerepére, mert nagyon rossz a szórása.)

Persze értem én, hogy a pénzes réteg így akarja bebetonozni magát, csak nem igen komálom....
Előzmény: BigyoMail (230)
JPBemondó Creative Commons License 2008.03.10 0 0 246

 

"A nép tudott volna várni"

 

A nép valóban türelmes. A vezéred viszont annál türelmetlenebb...

 

Előzmény: Riformaja KoalaBuktova (242)
Riformaja KoalaBuktova Creative Commons License 2008.03.10 0 0 245

Csak ne táplálja azt a hamis illúziót, hogy a diploma feljogosítja a kevés munkára. Csak mert a komolyabb állásokba nem veszik fel mert oda jobb kell, ahova meg felvennék az nem tetszik neki, mert mert nem kellően magas presztizsű állás.

 

Sajnos ilyen eset is van, és szerintem akinek nincs munkája, jól teszi, ha elfogadja azt, ami adódik. Alantas munka nincs, csak munkához való alantas hozzáállás.

 

De ez egy más téma.

 

Előzmény: mmormota (244)
mmormota Creative Commons License 2008.03.10 0 0 244
A sokkal több felsőfokú végzettséggel rendelkező kérdését szerintem nem jó végletekben megítélni.

Attól, hogy többen tanulnak, még nem lesz több okos ember. Ha ötször annyian tanulnak, nem lesz ötször annyi ugyanannyit érő diplomás. Ezt nem is lehet várni. lesznek jók és kevésbé jók, akik nem tudják ugyanazt a munkát ugyanolyan jól elvégezni.

De aki kevésbé okos és kevésbé jó, az is többet ér, mint ha ráadásul még tanulatlan is lenne.

Csak ne táplálja azt a hamis illúziót, hogy a diploma feljogosítja a kevés munkára. Csak mert a komolyabb állásokba nem veszik fel mert oda jobb kell, ahova meg felvennék az nem tetszik neki, mert mert nem kellően magas presztizsű állás.
Normális gazdasági környezetben, ahol a munka többszörös jövedelmet (és ezzel társadalmi rangot) ad mint a segély, ez biztosítva van.
Riformaja KoalaBuktova Creative Commons License 2008.03.10 0 0 243

Ez attól is függ, hogy éppen hogy megy a cégnek, ahol dolgozik.

Ne ítéljünk elhamarkodottan.

Előzmény: mmormota (241)
Riformaja KoalaBuktova Creative Commons License 2008.03.10 0 0 242

A nép tudott volna várni, ha lenne bizalma a kormány iránt. De a folyamatos hazugságok után ez a bizalmi tőke lenullázódott. Ilyenkor ütnek vissza a kormányzati simlisségek.

Előzmény: Törölt nick (240)
mmormota Creative Commons License 2008.03.10 0 0 241
Miyen mérnök az, aki 120-at keres?
Előzmény: BigyoMail (235)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.10 0 0 240
Éppen föl volt vetve a csökkentés lehetősége. Ha nép várni tudott volna....
Előzmény: Etheow (217)
Riformaja KoalaBuktova Creative Commons License 2008.03.10 0 0 239

A történelmi párhuzamok és hamisságok helyett javaslom, térjünk vissza a topik témájához!

Az egészségügyi reformoknak a Gyurcsány és barátai által elképzelt formájából semmi nem lesz, és ez jó.

 

Ilyen kutyaütő szakmaisággal, ilyen pökhendien, ilyen erőszakosan nem is lehet egy társadalom torkán lenyomni átfogó reformokat. A hatalmi arrogancia ilyen esetben nem sokat ér. Sőt.

 

Előzmény: Törölt nick (238)
BigyoMail Creative Commons License 2008.03.10 0 0 237
Nem rosszul csinálja, csak negyed annyi mérnökre sincs szükség az országban, mint amennyi csak az államilag finanszírozott képzésben végez! Ő meg ilyen hülye nacionalista, hogy nem megy ki külföldre, inkább dolgozik itt olyat, amit talál.
Előzmény: Commander Pepe (236)
Commander Pepe Creative Commons License 2008.03.10 0 0 236

Ebben is van valami, és kivételek mindig is akadnak, de azért egy átlagos munkakereső esélye akkor is jobb egy diplomával, mint nélküle. És ugye nem mindenki akar fizikai munkát végezni. És bizony a kevesebb munka is szempont. Annyira nem hátrány, ha marad időd másra is.

 

Ha meg egy mérnök 120-at keres, akkor valamit nagyon rosszul csinál.

Előzmény: BigyoMail (235)
BigyoMail Creative Commons License 2008.03.10 0 0 235
Autószerelő haverom, havi 3-400-at keres, míg mérnök barátom 120-at. az egyiknek még érettségije sincs. Az a legnagyobb baromság, hogy diploma kell a jó fizetéshez. Diploma a kevesebb munkához kell. Tudom: nekem is azért van.
Előzmény: Commander Pepe (233)
BigyoMail Creative Commons License 2008.03.10 0 0 234
Választást úgy nyersz, hogy azt mondod: tovább szívatom az adófizetőket, hogy neked, lébecoló barátom még többet adhassak. Miután a 8 millió választóból csak 2,5 adófizető, így tuti a választási eredmény. Persze máshogy fogalmazok, ígérek 50% közalkalmazotti béremelést, a naptárba +2-4 hónapot, hogy arra is járhasson segély, meg ilyenek. de a lényeg változatlan. Azután persze a,) betartom, mint Medgyessy, és csődbe megy az ország, vagy b,) nem tartom be, mint Gyurcsány, mert tudom, hogy a mamlasz adófizetők, már így is agyon vannak terhelve.
Előzmény: Etheow (231)
Commander Pepe Creative Commons License 2008.03.10 0 0 233

Az a baj, hogy a "jó álláshoz kell a papír" című bölcsességben sok igazság van. Nem az egyetlen lehetőség a boldogulásra, de tény, hogy az esélyeidet nagyban növeli. Épp elég állásinterjún voltam, hogy lássam a különbséget. Ezért aztán persze, hogy boldog-boldogtalan elmegy főiskolára, hisz nem akarnak mondjuk havi 80 nettóért gályázni valami szar helyen.

 

Ez valóban csökkenti a diploma értékét, de még mindig többre mész vele, mintha nem lenne semmid. Mert akkor tutira szopni fogsz. Hacsak nincs jó helyen ismerősöd, de ez teljesen más tészta.

 

Így aztán a főiskolák ezután is népszerűek lesznek.

 

 

 

Az meg, hogy hiányszakmák helyett mondjuk bölcsésznek mennek sokan, és azután persze szart sem érnek vele, nem a tandíjon múlik.

Előzmény: BigyoMail (230)
vizinikk Creative Commons License 2008.03.10 0 0 232

neked is elmondom: miért kell nekem két szar jelölt közül választani?

jobb nincs az egész országban?

 

http://168ora.hu/cikk.php?id=9553

 

"sietve közlöm, hogy nem kivizsgálásra várunk. Nem is Mikola doktorra, s főleg nem arra az úrra, aki őt a nemzet orvosaként emlegette. Indokolható és logikus reformlépésekre várunk, mégpedig – kölcsönveszem a miniszterelnök népszavazási kampányszlogenjét – „a józan ész nevében”. Arra várunk, hogy kiderüljön: ez még a trauma, vagy már a rehabilitáció kezdete? Arra várunk, hogy csőlátású barátaink elfogadják: lehet reformpárti az is, aki az ilyen „reformot” nem tudja pártolni, de még tolerálni is csak nehezen."

http://168ora.hu/cikk.php?id=9552

 

ezt csak így lehetett megcsinálni?

 

 

Előzmény: JPBemondó (96)
Etheow Creative Commons License 2008.03.10 0 0 231
"Maradt a szavazás után az adóemelés."

Ez már 2006-ban megtörtént. Akkor kellett volna az adóemelés helyett pl. vizitdíjazni. Sőt: rendhagyó módon már a választási programban is lehetett volna szerepeltetni, hogy valójában mire készülnek. Aztán legfeljebb nem választják meg őket újra.
Előzmény: BigyoMail (220)
BigyoMail Creative Commons License 2008.03.10 0 0 230
Részben egyet értek veled. Nem minden diplomás buta, sőt... A baj az, hogy a diplomája nem ér semmit se. Miután az államilag finanszírozott szakon kis kockázattal is lehet szerezni papírt, miért ne szereznének. Ja, hogy pénzkidobás volt? Túlon túl sok a diplomás. Ez a baj. A tandíjtól nem lesznek okosabbak a diplomások, hanem kevesebben lesznek. Innentől a szűkösség elve alapján többet is fog érni az a diploma. Jobban meg is lesz fizetve. Felesleges, hogy mindenkinek diplomája legyen, mert nem kell diplomás csapos. Ha kell egy országba 5000 diplomás évente, akkor nem szabad 7000-nál többet oktatni. Engem meg nem érdekel, hogy főorvos úr fiacskája miből szerez orvosi diplomát, csak ne az én pénzemből szerezze. (amúgy abból szerzi mindenképpen, mert apuci pénzét is én grundolom össze) Egyszerűen fizesse ki ő a tandíját, de nem ám fél évre 105 e Ft-ot, amit az első havi fizuval meg kap, hanem az egészet. Ő fog jól élni belőle, nem én. És ez nem balos szöveg, hanem kő kemény konzervatív. ellentétben az állami gondoskodás utópiájával...
Előzmény: Commander Pepe (229)
Commander Pepe Creative Commons License 2008.03.10 0 0 229

Azért ha körülnézel a magánszférában, látod, hogy sok helyen diploma nélkül szóba se állnak veled. Ez a belépő, hogy egyáltalán kipróbáljanak, és bebizonyíthasd a tudásod.

 

Ismerős által meg mindenhol sokkal nagyobb az esélyed. A magánszektorban is működik a kapcsolatrendszer, nem csak a közszférában.

 

A balosok véleménye mostanra más sokszor odáig jutott, hogy a diplomásokat alapból semmihez nem értő bandának állítják be. Lövöldözik az unalomig ismert frázisokat a szart sem érő diplomáról, meg a lusta diákokról, meg arról, hogy mindez azért van így, mert nincs tandíj. Baromság, és nagyon erőltetett.

Előzmény: BigyoMail (223)
BigyoMail Creative Commons License 2008.03.10 0 0 228
98-és 2002 között én is jól éreztem magam volt 2000-ben kórházprivatizáció, bevezették a tandíjat (mellé a diákhitelt, hogy kompemzálják) és vártam, hogy meg legyen a beígért többiztosítós modell. Sajna ez utóbbi nem jött be, a tandíjat a mocskos kommunisták eltörölték és a kórházprivatizációt is leállították. Azóta bánkódom emiatt. Most volt egy kis fény, de elfújta a népharag.
Előzmény: Törölt nick (227)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!