Keresés

Részletes keresés

Geyza Creative Commons License 2008.03.17 0 0 114

Akkor szóra is tudsz keresni - mi a gond?

Meg kellene nézni.

Előzmény: exitixe (102)
Geyza Creative Commons License 2008.03.17 0 0 113
Pont így voltam vele én is!
Előzmény: Commander Pepe (109)
Commander Pepe Creative Commons License 2008.03.17 0 0 112

Tanulságos beszélgetés lenne, ha némileg higgadtabb figurák lennének a szereplők. Így viszont megint fröcsögésbe megy át az egész.

tombadillo Creative Commons License 2008.03.16 0 0 111
Hát persze, csak a náciknál az elmélet megalkotója tette gyakorlatba, a kommunizmusnál meg nem.
Előzmény: exitixe (108)
JPBemondó Creative Commons License 2008.03.16 0 0 110

 

"a Mein Kampf fent van az interneten"

 

Nem egyszerűbb csak odanyúlni az éjjeliszekrényedre?

 

Előzmény: exitixe (102)
Commander Pepe Creative Commons License 2008.03.16 0 0 109

Kivételesen meg tudtam érteni Kendét, bármennyire rühellem egyébként.

 

Ez a Budaházy egy gyökér.

Előzmény: identifikátor (-)
exitixe Creative Commons License 2008.03.16 0 0 108
A kommunizmus és a nemzeti szocializmus eszméje is eltért a megvalósult gyakorlattól.
Előzmény: tombadillo (107)
tombadillo Creative Commons License 2008.03.15 0 0 107
Nemzeti szocializmus egyféle volt, kommunizmus egy sem.
Több kísérlet ment galyra, amik egymástól is teljesen különböztek időnként pedig jobban utálták egymást mint a tőkét.
Előzmény: exitixe (106)
exitixe Creative Commons License 2008.03.15 0 0 106
Már amennyiben kommunizmus = Sztalin.
Előzmény: tombadillo (105)
tombadillo Creative Commons License 2008.03.15 0 0 105
Nem tök mindegy?

Nemzeti szocializmus = Hitler.
Előzmény: exitixe (102)
exitixe Creative Commons License 2008.03.15 0 0 104
Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.15 0 0 103

mi volt a műsor címe?

 

legalja?

Előzmény: identifikátor (-)
exitixe Creative Commons License 2008.03.15 0 0 102
Megnéztem a műsort, de Kende gondosan eltitkolta, hogy a Mein Kampf melyik fejezetében szerepel szerinte az, amit idéz, mert ha megmondta volna, akkor rögtön le tudtam volna ellenőrizni, hogy valóban szerepel-e abban a fejezetben. Mivel a Mein Kampf fent van az interneten, magyarul is, a google-val megtalálható.
Előzmény: tombadillo (101)
tombadillo Creative Commons License 2008.03.15 0 0 101
Hát nézd meg az echos műsort, ott Kende konkrétan idéz a Mein Kampf-ból.
Amúgy az a gond, hogy a nemzeti szocializmus egyenlő Hitlerrel, onnantól, hogy megvalósította - tőle telhetően - a zsidók kiirtását, az volt a nemzeti szocializmus.
Előzmény: exitixe (100)
exitixe Creative Commons License 2008.03.15 0 0 100
Szerintem nem mindegy, mivel a kommunizmus eszméjét mentegetik, a gyakorlatát pedig elítélik. Ha ott különbséget tesznek, akkor ezt vizsgálni kell a nemzeti szocializmus esetében is. Én úgy tudom, hogy a Mein Kampfban nem szerepel valakiknek a kiirtása.
Előzmény: tombadillo (99)
tombadillo Creative Commons License 2008.03.15 0 0 99
Szerintem baromira mindegy.
De amúgy amennyire tudom a mein Kampf-ban előkelő helyen szerepel.
Előzmény: exitixe (97)
exitixe Creative Commons License 2008.03.15 0 0 97
"a nemzeti szocializmus volt az egyetlen olyen rendszer, ahol tudatosan, majd hogy nem azt mondtam, tudománnyosan törekedtek egy teljes nép kiirtására, fizikai megsemmisítésére."

Ez a nemzeti szocializmus eszméjében vagy a gyakorlatában szerepelt?
Előzmény: tombadillo (96)
tombadillo Creative Commons License 2008.03.15 0 0 96
Na tegyünk egy kísérletet, bár nem vagyok egy nagy teoretikus.

1) Mint ahogy helyesen írod, Magyarországon annak kéne meghatározni egy embert - legalábbis bizonyos tekintetben, - hogy milyen viszonyban van a magyarsággal ( meg általában az emberiséggel, a családjával, a gyerekeivel, a sportolókkal, a rendőrökkel, stb).

Na de könyörgöm. Ezek a szervezetek önmagukat határozzák meg úgy, hogy ők a magyarsággal vannak, szemben a zsidókkal, babókkal (bocs Tolkien, ez szerintem pl. pofátlanság), kommunistákkal. Innentől kérdezd tőlük.

2) Amit írsz, max a legortodoxabb zsidókra igaz, a többiek asszimilálódtak - már amikor hagyták őket - és a magyar, meg a többi európai, amerikai nép kultúráját, gazdaságát, gazdagították, bővítették. Ha csak azokat a zsidókat akarnátok idegennek kezelni, kirekeszteni, aki kinyilvánítja, hogy ő nem magyar, arról esetleg lehetne beszélni, csakhogy nem így tesztek.

3) A komunizmus nem vallási és nem etnikai kategória. az hogy a kommunista vezetők közt sok zsidó származású ember volt, (fogalmam sincs, hogy felül voltak-e reprezentálva egyébként) annak történelmi okai lehettek. Ha nagyon nekiveselkedem, biztos tudnék ugyanilyen hosszú listát írni a nem zsidó kommunistákról ( Engels, Sztálin, Ho Si Minh, Mao, Kádár, Nagy Imre - na ez is volt hat).

4) Mert a nemzeti szocializmus volt az egyetlen olyen rendszer, ahol tudatosan, majd hogy nem azt mondtam, tudománnyosan törekedtek egy teljes nép kiirtására, fizikai megsemmisítésére.
A kommunizmus, minden bűne ellenére nem tett ilyet.

5) Csakhogy ti nem Herzl Tivadarról beszéltek, hanem a zsidókról en block.
Önmagában a cionista zsidóság bírálata is egy vicc, ez a XIX. sz. eszméje.
(Ki a franc az a Herzl Tivadar :-))

6) Ezt egy csomó történész már meghatárzta, nem veszem el a kenyerüket. Nekem pont elég az, hogy ki akart irtani egy népet.

Előzmény: U.V. (82)
exitixe Creative Commons License 2008.03.15 0 0 93
Budaházynak volt egy durva tévedése, ő úgy tudta, hogy Hitler mondta azt, hogy a magyar-kérdés vagon-kérdés, holott nem Hitler mondta, hanem Sztalin. Egy ideig úgy volt, hogy a teljes felvidéki magyar lakosságot eltávolítják a Felvidékről, és akkor mondta ezt.
U.V. Creative Commons License 2008.03.14 0 0 92
Sajnos még részben sem kaptam elfogadható választ a kérdéseimre a beidegződött reflexeken és egy valóban szép Radnóti-versen kívül, még egyszer meg nem írom le válaszként ugyanazt ezekre.
Köszönöm a közreműködést, azért én nem adom fel a reményt, hogy szót tudunk érteni egymással.
Sziasztok!
pizarro2429 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 90

Ezt az őt fél Magyarországon étlen-szomjan-erőtlenül végighurcoló katonáktól is megkérdezhetnénk...

 

(amúgy "származásról" volt szó, még te is belinkelted :-) )

Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.11 0 0 89

zsid'o' szarmazasu

kitert a zsio-hitbol, magyarositotta a nevet ; innentol mi koze a zsidosaghoz?

Előzmény: big-lesz (88)
big-lesz Creative Commons License 2008.03.11 0 0 88

Én csak egy hazafi vagyok, aki szeretné megtalálni a lehető legjobb megoldást a magyar és zsidó identitástudatú népesség együttélésére.

UV!

 

kívánom neked, találd meg a választ egy zsidő származású költő-ember hitvallásában, a Hazáról.

ő nem nevezte magát hazaffynak, csak életét áldozta...

 

 

Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,
nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt
kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.
Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága
s remélem, testem is majd e földbe süpped el.
Itthon vagyok. S ha néha lábamhoz térdepel
egy-egy bokor, nevét is, virágát is tudom,
tudom, hogy merre mennek, kik mennek az uton,
s tudom, hogy mit jelenthet egy nyári alkonyon
a házfalakról csorgó, vöröslő fájdalom.
Ki gépen száll fölébe, annak térkép e táj,
s nem tudja, hol lakott itt Vörösmarty Mihály;
annak mit rejt e térkép? gyárat s vad laktanyát,
de nékem szöcskét, ökröt, tornyot, szelíd tanyát;
az gyárat lát a látcsőn és szántóföldeket,
míg én a dolgozót is, ki dolgáért remeg,
erdőt, füttyös gyümölcsöst, szöllőt és sírokat,
a sírok közt anyókát, ki halkan sírogat,
s mi föntről pusztitandó vasút, vagy gyárüzem,
az bakterház s a bakter előtte áll s üzen,
piros zászló kezében, körötte sok gyerek,
s a gyárak udvarában komondor hempereg;
és ott a park, a régi szerelmek lábnyoma,
a csókok íze számban hol méz, hol áfonya,
s az iskolába menvén, a járda peremén,
hogy ne feleljek aznap, egy kőre léptem én,
ím itt e kő, de föntről e kő se látható,
nincs műszer, mellyel mindez jól megmutatható.
Hisz bűnösök vagyunk mi, akár a többi nép,
s tudjuk miben vétkeztünk, mikor, hol és mikép,
de élnek dolgozók itt, költők is bűntelen,
és csecsszopók, akikben megnő az értelem,
világít bennük, őrzik, sötét pincékbe bújva,
míg jelt nem ír hazánkra ujból a béke ujja,
s fojtott szavunkra majdan friss szóval ők felelnek.

Nagy szárnyadat borítsd ránk virrasztó éji felleg.

1944. januar 17

Előzmény: U.V. (87)
U.V. Creative Commons License 2008.03.10 0 0 87
Verz.
(ne bélyegezzük meg egymást, már jeleztem hogy nem szeretnék személyeskedést.
Én csak egy hazafi vagyok, aki szeretné megtalálni a lehető legjobb megoldást a magyar és zsidó identitástudatú népesség együttélésére.
Én annak a magyar népességnek a nézeteit képviselem, amely nem érzi magát felelősnek a németek által ránk erőszakolt nyilas kormány bűntetteiért.)

Zsidóságtudat:
-----------------------------------------------
a sófár.hu (saját újságuk, amiben biztosan nem tüntetik fel magukat a valósnál kedvezőtlenebb színben)
szerint: http://64.233.183.104/search?q=cache:xXKi70ootcgJ:www.sofar.hu/node/13334+magyarorsz%C3%A1gi+zsid%C3%B3+n%C3%A9pess%C3%A9g&hl=hu&ct=clnk&cd=5&gl=hu
igen erős, 73%-uknak él rokona Izraelben,


"a megkérdezetteknek csak 46 százaléka értett egyet azzal, hogy Izrael a zsidóság igazi hazája."

"IZRAEL A ZSIDÓSÁG IGAZI HAZÁJA."
46%, számold ki. Herzl elvtársat ők akceptálják, és nem néhány ezren vannak.

tehát ők deklaráltan nem magyar identitástudatúak, hanem zsidók, és nem magyar, hanem izraeli hazafiak.
Tekinthető-e pozitívnak ez a jelenség a magyarság és Magyarország szempontjából?

kiemelem:
"A zsidó megkérdezetteknek körülbelül fele tekinti magát a szó igen tág értelmében vallásosnak"

A Talmud, de még a Tóra soraiban is jelen van a törzsi nacionalizmus igen szélsőséges formája.
(kérésre forrásból idézek).
-------------------------------------------------

Térjünk vissza az imént feltett lényegi kérdésekre, ha lehet.

És személyeskedés nélkül, ha szabad kérnem.



--------------------------------------------------
kerdojel.
2) holokauszt: 2 emléknap, országszerte alapítványok, emlékművek, milliárdos állami pénzek

Amit ne felejtsünk el a holokauszttagadás főbenjáró bűn - VAJNAI GYAKORLATILAG EZZEL EGYENÉRTÉKŰ DOLGOT KÖVETETT EL, AMIKOR A KOMMUNIZMUS ÁLDOZATAIT KÉRDŐJELEZTE MEG.
Mégis, ezen nem hördült fel senki, ennél ékesebb bizonyíték pedig nem szükséges a kettős mércére.

3) mondj egy köztudott, és deklarált összefüggést.

--------------------------------------------------

várom a további megkereséseket, és a 10-én közölt kérdésekre a válaszokat.
Köszönöm.
kerdojel Creative Commons License 2008.03.10 0 0 86
2) MIÉRT VAN FELÜLREPREZENTÁLVA A HOLOCAUST ZSIDÓ ÁLDOZATA A MÉDIÁKBAN A KOMMUNIZMUS MAGYAR ÁLDOZATAIVAL SZEMBEN?

Miért? Felül van reprezentálva?

3) MIÉRT TAGADJÁK A KOMMUNIZMUS ÉS A ZSIDÓSÁG KÖZÖTTI ÖSSZEFÜGGÉSEKET?

Milyen összefüggések vannak, amiket tagadnak?
Előzmény: U.V. (82)
premte Creative Commons License 2008.03.10 0 0 85
De, ez is benne van.
Előzmény: identifikátor (84)
identifikátor Creative Commons License 2008.03.10 0 0 84

annak senki sem örül, hogy végre egyszer vita volt és nem ilyen ATVs meg HíRTVs ki tudja jobban nyalni a másik seggét műsor???

 

 

verz Creative Commons License 2008.03.10 0 0 83
Kedves nyilas barátom!

Ne dőlj be minden marhaságnak (még ha számodra szimpatikus zsidó mondja, akkor sem). Tény, hogy van olyan zsidó szekta, amelyik nem akar betagozódni az ország népességébe, ahol él, de az ilyen zsidók száma még ezres nagyságrendben sem mérhető. A többiek magyaroknak tartják magukat, akár tetszik ez a tiféléteknek, akár nem.

Herzl elvtárs nézetét meg a zsidók többsége elutasítja, csak a magyar "nemzetiszocialistáknak" oly szimpatikus! De hülyék és árulók mindenütt akadnak, miért pont a zsidók közt ne lennének. Kápókat is találtak a (szerintetek nem létező) konc. táborokban rendfenntartásra.

(Ja, és nem azért írom mindezt mert zsidó vagyok és védem a "mundér" becsületét...)
Előzmény: U.V. (82)
U.V. Creative Commons License 2008.03.10 0 0 82
Sziasztok!

Tisztelt fórumozók, legyetek bármilyen beállítottságúak, én most szeretnék veletek az érdemi kérdésekben párbeszédet indítani.

Kérném azokat, akik elég visszafogottnak és vitaképesnek érzik magukat, hogy jelentekzzenek, így is reprezentálva, hogy nem csak Vajnai-félék akadnak az antifasiszták között.

Szeretnék nyitni - tehát ti, akik nyitottnak valljátok magatokat, tiszteljetek meg azzal, hogy együttműködtök velem.

--------------------------------------------------

Súlyos dolgok hangzottak el az Echo tv adásában.

szólásszabadság van...
Fáj Kendének és a hozzá hasonlóknak, hogy egyenrangúként kénytelenek vitázni a másik oldallal, ezért is (és természetesen Budaházy nyers megfogalmazásai miatt, és Vajnai történelemhamisítása miatt is) ment el odáig a vita a tv-ben, ameddig elment.

De próbáljuk megőrizni a higgadtságunkat, és lépjünk túl azon, hogy az ellenség visszalő.

Tényleg, most próbáljatok előítélet-mentesen válaszolni, felteszem Budaházy Gyuri pár kérdését civilizáltabb formában és rendszerezettebben.

Hogy megbeszélés és vita alakulhasson ki, rasszista (antiszemita vagy magyarellenes) tudatállapot helyett.

-------------------------------------------------
1) MIÉRT AZ HATÁROZ MEG VALAKIT (embert, mozgalmat, szervezetet, eseményt), HOGY MILYEN VISZONYA VAN A ZSIDÓSÁGHOZ?
Elvégre Magyarországon élünk, AZ EMBERT AZ KÉNE HOGY MEGHATÁROZZA, HOGY MILYEN A MAGYARSÁGGAL SZEMBENI VISZONYA.
Jellemző, kirekesztő bélyeg az, hogy valaki "antiszemita". Milyen jelentősége van a magyarság szempontjából annak, hogy valaki milyen véleményt táplál magában egy másik néppel szemben?
Ennek Izraelben lenne jelentősége, és ott - nagyon helyesen - van is.

2) MIÉRT VAN FELÜLREPREZENTÁLVA A HOLOCAUST ZSIDÓ ÁLDOZATA A MÉDIÁKBAN A KOMMUNIZMUS MAGYAR ÁLDOZATAIVAL SZEMBEN?
Herzl Tivadar, de több rabbi is megmondta, hogy a zsidó az egy külön nép. A Talmud előírja, hogy ne illeszkedjen bele abba a - tőle idegen - társadalmi rendszerbe, amely befogadja őt.
Ők magukat nem tekintik magyarnak.
Miért van mégis csak nekik két emléknapjuk, számtalan központjuk és állandó médiabeli felemlegetettségük?
A hős magyar honvédek, vagy a kommunizmus százezernyi emberáldozata miért nem kap helyet emellett?
kvázi: MIÉRT "ÉR TÖBBET" EGY ZSIDÓ "származású magyar", MINT EGY "magyar származású", azaz tősgyökeres, vagy magát annak tekintő MAGYAR?

És Budaházy és Herzl is egyetértettek abban, hogy a zsidó ember az zsidó ember és nem magyar ember.
(nem születésétől vagy származásától fogva, hanem adott etnikumhoz való lojalitás alapján)

tehát: MIÉRT FÁJJON NEKÜNK ("magyar"-magyaroknak) JOBBAN A ZSIDÓ ÁLDOZAT A MAGYARNÁL?

3) MIÉRT TAGADJÁK A KOMMUNIZMUS ÉS A ZSIDÓSÁG KÖZÖTTI ÖSSZEFÜGGÉSEKET?
Marx, Lenin, Kun Béla, Rákosi, Gerő, Péter Gábor, satöbbi, satöbbi. A népbiztosok, az ÁVH vezetői, stb.

4) MIÉRT DÉMONIZÁLJÁK A NEMZETISZOCIALIZMUST A KOMMUNIZMUSSAL SZEMBEN?
Egy és ugyanaz. 6 millió áldozat - 100millió áldozat (1 áldozat is tragédia, nem számháborúzni szeretnék). Az utóbbiban a zsidó származásúak voltak felülreprezentáltak, az előbbiben nem.
Az előbbiben zsidó származásúak szenvedtek el komoly veszteségeket, az utóbbiban nem.
MIÉRT KÉNE NEKÜNK, "magyar"-MAGYAROKNAK EGY OLYAN RENDSZERT JOBBAN ELÍTÉLNÜNK, AMELY MÁS NÉPNEK ÁRTOTT, MINT EGY OLYAT, AMELY A SAJÁTUNKNAK?
elítélni elítéljük a nemzetiszocializmust is, félreértés ne essék.

Ha bárki BUDAHÁZY MEGJELENÉSÉT SÉRTŐNEK TARTJA, ÉN UGYANÚGY SÉRTŐNEK TARTOM A VÖRÖS CSILLAGOS VAJNAY MEGJELENÉSÉT.
Akkor is, ha fehér csillagot fest, akkor is, ha háromágú, mint az SZDSZ-é. Mert egy kék horogkereszt is horogkereszt, pardon.
Budaházy átvette a pólóját. Vajnain ott vigyorgott a vörös csillag.

5) A CIONISTA* ZSIDÓSÁG BÍRÁLATA NEM ANTISZEMITIZMUS.

*"A zsidósághoz tartozás olyan kapcsolat, amelyet megfelelően kell kiaknázni, és ugyanakkor folyamatosan meg kell harcolni érte. A cionizmus nem valamiféle párt. A zsidók valamennyi pártból részt vesznek a mozgalomban, akárcsak egy nép, ami minden pártban ott van. A cionizmus nem más, mint a zsidó nép, fölsorakozva" - Herzl Tivadar


6) VÉGEZETÜL KIEGÉSZÍTENÉM EGY SAJÁT KÉRÉSSEL: HATÁROZZÁTOK MEG A NEMZETISZOCIALIZMUS FOGALMÁT.
Objektíven. Cél, eszme, felépítés. Ne csak az antiszemitizmust, hanem a többi részletét is.
Gazdasági és társadalmi rendszerét.
Szeretném látni, hogy ti - szigorúan objektíven, ítélkezés nélkül - hogy írnátok körül ezt a rendszert, en block.

--------------------------------------------


Várom a civilizáltan megfogalmazott, személyeskedéstől mentes válaszokat, kulturált hangnemben.

ÉRDEMI válaszokat, nem pedig lefasisztázást. Igazságot keresek, és efelé a legrövidebb út az egyenes, úgyhogy köntörfalazást sem kérek.

Egyenes, szép, tiszta beszéddel könnyebben megértjük egymást.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(ps. nem szeretném, ha személyeskedés történne, ezért az "én egy ilyen szemét nácival nem beszélek" és hasonló kezdetű-tartalmú-sugallatú megjegyzéseket kérlek, mellőzzétek, mert az nem engem minősítene.

Én VALÓBAN párbeszédet szeretnék, nem pedig "jól odamondani", légyszíves, ti is vegyétek ezt figyelembe.)


-=/elképzelhető hogy ezt a szöveget más fórumokon is megjelentetem, mert minél többféle véleményt szeretnék megismerni a ti oldalatokról/.=-
Lilia Creative Commons License 2008.03.10 0 0 81
azert volt mar arra precedens hogy bizonyos eszmerendszerek uralomra jutottak mert mindenki azt hitte hogy ugysenem...ugyhogy azert nem art az ovatossag.
Előzmény: HangyaTS (67)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!