Keresés

Részletes keresés

ballib_a Creative Commons License 2008.02.19 0 0 9
Vagy szimpla hazugság.
Előzmény: Sir Balamber (7)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.19 0 0 8
Kivancsi vagyok ha Karadzsics meg Mladics leszallna Hagaban mondjuk a szerb legitarsasag gepevel, akkor is hagynanak-e futni oket....
Sir Balamber Creative Commons License 2008.02.19 0 0 7
Nekem ebben az volt az érdekes, hogy a Yard szerint még 2001 után is utazhat egy izraeli tábornok akkora fegyveres kísérettel, hogy komoly tűzharctól kell tartani, ergó meg sem próbálják letartóztatni. Szerintem zseniális blöff volt. Elismerésem..
Émile Creative Commons License 2008.02.19 0 0 6

  És mire akarsz kijukadni ezzel a hosszú bevezetővel ?

 

 Én nem szeretem a 'pizéreket', de momentán ott igazuk van. Annó  67 -ben volt egy sokkal radikálisabban  való megoldásra való terv. - Pár ezer teherautó, mint Jóska csinálta annak idején,  és csupán 50  - 60 km es szállítás és most semmi problem.

 

  Ez  oldotta volna meg a dolgot.

 De ez a hajó már elment !!

Előzmény: ballib_a (-)
orpheline Creative Commons License 2008.02.19 0 0 5
El-Al gépen ez nehéz eset......
Előzmény: pert1 (2)
tollas Creative Commons License 2008.02.19 0 0 4
A kulcsszó talán az i-nél keresendő.
Előzmény: ballib_a (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.19 0 0 3
Az elég sokmindentől függ.
Előzmény: pert1 (2)
pert1 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 2
Ha valaki a repülőgépen ül az még nem külföldön van?
carl solomon Creative Commons License 2008.02.19 0 0 1
szakt0pik
Előzmény: ballib_a (-)
orpheline Creative Commons License 2008.02.19 0 0 0
0
ballib_a Creative Commons License 2008.02.19 0 0 topiknyitó
'A Scotland Yard nem akart tűzharcot a Heathrow-n


Nem vettek őrizetbe Londonban egy izraeli tábornokot még 2005-ben, mert a Scotland Yard nem kapott engedélyt arra, hogy felszálljanak az El Al izraeli légitársaság Londonban veszteglő gépére, amin Doron Almog tartózkodott. A vezérőrnagyot a brit hatóságok háborús bűnök elkövetésével gyanúsítják.

Fegyveres összecsapás veszélye miatt nem vett őrizetbe a Scotland Yard egy háborús bűnök gyanújával feljelentett izraeli tábornokot, jelentette kedden a BBC. Az eset 2005 szeptemberében történt.

Doron Almog vezérőrnagyot egy emberi jogi csoport azzal a váddal jelentette fel, hogy a tábornok vezénylete alá tartozó egységek 2002-ben 59 palesztin házat romboltak le Gázában, miután palesztin fegyveresek egy rajtaütésben négy izraeli katonát megöltek. A nemzetközi jog szerint háború idején védeni kell a civil tulajdont.
Doron Almog

A londoni Heathrow repülőtérre érkező tisztet egy bírósági végzés alapján őrizetbe kellett volna venni. A terv az volt, hogy a vezérőrnagyot az útlevél-ellenőrzésnél tartóztatják fel, bekísérik egy rendőrőrsre, és ott hivatalosan döntenek őrizetbe vételéről. Almogot azonban a londoni izraeli katonai attasé értesítette a rá váró rendőrökről, így a tábornok nem szállt ki a repülőgépből, két órán keresztül a fedélzeten tartózkodott, majd ugyanazzal a géppel visszatért Izraelbe.
A cikk a hirdetés után folytatódik h i r d e t é s

A BBC a megszerzett korabeli dokumentumok alapján kedden arról számolt be, hogy az izraeli tábornok őrizetbe vételére kivonult Scotland Yard-egység parancsnoka úgy döntött, hogy nem mennek fel az izraeli El Al légitársaság gépének fedélzetére a katonatisztért, mert arra nem kaptak engedélyt, így nem volt egyértelmű, van-e joguk az El Al-gép fedélzetére lépni.

A műveletet irányító rendőrtiszt, John MacBrayne főfelügyelő akkori írásos jelentése szerint a Scotland Yardnak emellett nem voltak biztos értesülései arról, hogy az izraeli tábornok kíséretében nincsenek-e külön fegyveres vagy egyéb biztonságiak. MacBrayne végül arra a következtetésre jutott, hogy az őrizetbe vételi végzés teljesítése valós kockázattal járna a rendőrökre és civilekre is, nem beszélve egy esetleges repülőtéri fegyveres rendőri akció nemzetközi kihatásairól.

John O'Connor, a Scotland Yard különleges ügyosztályának volt vezetője a BBC televízió délelőtti magazinműsorának kedden azt mondta, a repülőgépet fel kellett volna tartóztatni, és az ügybe be kellett volna vonni a brit külügyminisztériumot.

Jack Straw akkori brit külügyminiszter az incidens után elnézést kért izraeli kollégájától, Szilvan Salomtól, aki felháborítónak nevezte az esetet.

Az ügyre annak idején a brit sajtó is felfigyelt. A The Times 2005 szeptemberében olyan értesülést közölt, hogy Ariel Saron, az előző izraeli miniszterelnök az eset hatására nem tett eleget Tony Blair akkori brit kormányfő londoni meghívásának, abból a meggondolásból, hogy hadseregbeli múltja miatt őt is megpróbálhatják őrizetbe venni. A lap szerint az izraeli hatóságok figyelmeztették az izraeli hadsereg akkori vezérkari főnökét, Dan Haluc tábornokot is, hogy ne utazzon Nagy-Britanniába.
"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!