Keresés

Részletes keresés

kilimandzsaro Creative Commons License 2008.05.21 0 0 160
 

Babarczy Eszter  a Jaffa pavilon előtt fogja  dedikálni a Szomjas oázist (antológia a női testről) Június 7-én délután 3- 4.30 között a Vörösmarty téren. A könyvben három alapírása jelent meg.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=0&na_step=30&t=9171078&na_order=?cmd=Article_showArticle&na_start=0&na_step=30&t=9171078&na_order=

kábelbúvár Creative Commons License 2008.05.05 0 0 159
Azé a rencerváltás és privatizáció kapcsán Juszt kissé álnaívan kérdezett....
Előzmény: Geyza (156)
hatgang Creative Commons License 2008.05.05 0 0 158

Meg hogy jönnek a  mélymagyarok, jönnek a szarból.

Előzmény: Geyza (157)
Geyza Creative Commons License 2008.05.04 0 0 157

Két szintén jó mondata:

 

- A demokácia a söpredék uralma.

 

- Demokrácia szegény országban nem működik jól. (kb.)

Geyza Creative Commons License 2008.05.04 0 0 156

Spiró ma Juszt Lászlóval beszélgetett az m2-n - megint jó volt.

 

Nem tudja megbocsájtani a magyar liberálisoknak a magyar nyelvű kultúra semmibevételét és a magyar nyelv "ejtését".

 

Állati jó fej!!!!

33nev Creative Commons License 2008.02.18 0 0 155
A funkcionális analfabéta meghatározását köszönöm. Legalább nem kell beütnöm a gugliba. :-) (Ja! Nemrég beírtam valahová az esetet az egyetemistáról, aki harmadszorra is - határozott kérésem ellenére - úgy olvasott végig egy háromsoros szöveget, hogy a középső sort egyszerűen kihagyta.)

Az alapsirám meg, véleményem szerint, meglehetősen eltúlzott. (Spiróról beszélek, nem Babarczyról és nem Demjánról.) Az "alaptudás" meglehetősen képlékeny valami. Korról korra változik. Bizonyára zokon vennéd, ha bárki számonkérné rajtad, hogy nem tudsz terítőt hímezni, pedig az egy úrilánynak kötelessége. Mint ahogy én is furcsán néznék az illetőre, aki a mumutvadászatban kétségtelenül meglévő hiányosságaimat vetné a szememre.

A másik része viszont, a képtelenség a pártállásponttól független értelmezésre, na az már tényleg baj.
Előzmény: Törölt nick (151)
Or Kán Creative Commons License 2008.02.18 0 0 154
"A Babrczyval együtt számomra is hiteltelenek: 2006-ban ki kellett volna állni, és azt mondani, bocs, ez így nem megy tovább, nem pedig retorikai csúcsteljesítményről beszélni (Öszöd) vagy hallgatni. Most meg keseregni."

Teljesen igaz.
Előzmény: zeta john (137)
Or Kán Creative Commons License 2008.02.18 0 0 153
"Már egyetlen gondolatot sem vagy képes értelmezni a közlő politikai beállítottságának vizsgálata nélkül."

De, tudok, feltéve, ha nem lényeges a közlő politikai beállítottsága. :)
Előzmény: 33nev (136)
zeta john Creative Commons License 2008.02.18 0 0 147
miért ne tundánk? de egyébként egyre inkább úgy látom, hogy ez nem is lényegi kérdés. a valódi teljesítmények elismerésénél gond ez: a középszerűség és a kontraszelekció miatt gond az, hogy már mindenhez a szekértáborok hitelesítése kell. de ennek nincs köze ahhoz, hogy ki miről vitatkozik.
Előzmény: 33nev (146)
33nev Creative Commons License 2008.02.18 0 0 146
Ne terelj, kérlek. Nem, nem Madgyessy az ősgonosz! Nem, nem akkor, hanem most vagyunk képtelenek politikától mentesen vitatkozni bármely kérdésről.
Előzmény: zeta john (142)
tollas Creative Commons License 2008.02.18 0 0 145
Méér, írói munkásságának a része?
Előzmény: 33nev (141)
babarczyeszter Creative Commons License 2008.02.18 0 0 144

Hm, idetaláltam, mint régi indexes és köszönöm a cikknek szentelt megtisztelő figyelmet. Ha van érdemi kritikátok, kérdésetek, szívesen veszem. Nem akarok belehallgatni a beszélgetésbe, tehát csak akkor szólok, ha hozzám szóltok.

be

33nev Creative Commons License 2008.02.18 0 0 143
Miért gondolod, hogy funkcionális analfabéták? Mert nem olvassák, nem értik, nem kedvelik a klasszikusokat? Na, és? Ilyen már történt máskor is. Az én korosztályom sem Tacituson és Hérodotoszon nőtt föl. Mást olvastunk. Vagy moziba jártunk olvasás helyett. Most meg interneteznek a gyermekek. Én kikerestem a lexikonból, ha valami kellett, a gyerekeim beütik a gugliba. Spiró szövegében sok ilyesmit érzek. Szerintem nem fogta föl, hogy ma bárki egyetemre kerülhet. Mert ilyen hülye az elitünk. Ő is. Én is.
Előzmény: Törölt nick (135)
zeta john Creative Commons License 2008.02.18 0 0 142
nem tudom megkérdőjelezni, ha ezt ő így látja, erre nyilván nagyobb rálátása van, mint nekem, a kérdés csak az, hogy látleleletet ad, vagy előítéletesen fogalmaz.
szóval, ha úgy is lenne, ahogy mondja, ez inkább 2002-2004-re lehetett igaz, ha igen.
ma már elnyelte ezt a harcot is a kiábrándultság.
Előzmény: 33nev (141)
33nev Creative Commons License 2008.02.18 0 0 141
Majd meglátjuk. Spiró dumájában tényleg vannak elképesztő butaságok, amik nagyjából pontosan leírhatók azzal, hogy "Bezzeg az én időmben...". Az a része viszont, ami arról szól, hogy irodalmi művet elemezni manapság már csak az író politikai hovatartozásának függvényében lehet, na az tényleg lényeges.
Előzmény: zeta john (139)
zeta john Creative Commons License 2008.02.18 0 0 140
de hát ez nem igaz. más kérdés, hogy sok olyan megy egyetemre, akinek nem kellene, és ezzel akadályozza az odavalók előrejutását is. de semmiféle funkcionális analfabéta kkorosztály nem nevelődött ki. ez az arány sejtésem szerint korábban is hasonló volt.
Előzmény: Törölt nick (135)
zeta john Creative Commons License 2008.02.18 0 0 139
Ez egy elég olcsó érv, Spirótól is. Csak arról van szó, hogy a magyar értelmiség egy része az elmúlt 15 évben leszerepelt, és most elkezdtek haragudni azokra, akiknek szellemi épülésén kellett volna fáradozniuk, de ehelyett a fejek víz alá nyomásán serénykedtek.
György Péter vagdalkozásai is ebbe a sorba illenek.
Utóvédharcok ezek, reméljük lesz majd egyszer jobb.
Előzmény: 33nev (136)
33nev Creative Commons License 2008.02.18 0 0 138
Mi a l...sz köze van a 168 órának Spiró gondolataihoz? Ha utálni akarod őt, utáld! De ne azért, mert a 168 órában jelentek meg a gondolatai. Azért utáld, amit mond! Olyan nagy kérés ez? Szépen kérlek, olvasd el még egyszer. Aztán ismerj amgadra, az ítéletalkotásod motivációira, és gyere vissza más nickkel.
Előzmény: ejropalepke (122)
zeta john Creative Commons License 2008.02.18 0 0 137
Spiró... hm. ... sajnos elég közhelyesek ezek a gondolatok. Könnyű persze belehuppanni abba a képzetbe, hogy a fiatalok nem olvasnak, meg a sajtóból eltűnnek a legfontosabb műfajok, de ez egész egyszerűen nem igaz. A környezetemben legalábbis a fiatalok sokat olvasnak, legfeljebb az mondható el, hogy elég rossz találati aránnyal, mármint ami az értékest és az értéktelent illeti. Ez talán nem az ő hibájuk.
A sajtóval kapcsolatban pedig annyit mondanék, hogy bár nincs mire büszkének lenni - ha a magyar médiát nézzük -, én semmiféle színvonalbeli zuhanást nem látok az akár 15 évvel ezelőttihez képest (leszámítva a ker. tévék megjelenését, és a bulvár erősödését, de az egy másik műfaj).

A Babrczyval együtt számomra is hiteltelenek: 2006-ban ki kellett volna állni, és azt mondani, bocs, ez így nem megy tovább, nem pedig retorikai csúcsteljesítményről beszélni (Öszöd) vagy hallgatni. Most meg keseregni.
Ez viccnek is rossz.
33nev Creative Commons License 2008.02.18 0 0 136
Könyörgöm! Te tényleg nem érted? A legjobb példát szolgáltatod a Spiró által elmondottakra. Már egyetlen gondolatot sem vagy képes értelmezni a közlő politikai beállítottságának vizsgálata nélkül.
Előzmény: Or Kán (125)
ejropalepke Creative Commons License 2008.02.18 0 0 132

Mint felelős értelmiségi csak akkor ír alá, ha már nagyon muszáj, hogy ekképpen fejezze ki az ellenérzését.

Előzmény: Or Kán (130)
rubinstein Creative Commons License 2008.02.18 0 0 131
Ez előítélet, azon kívül nem tudhatod a biztos válaszát, habár sejthető. Ami a tény, hogy totál depresszió uralkodik kis hazánkban, ami nem egyértelműen köthető, amolyan politikusi ellehetetlenüléshez, hanem éppen a nehezen beinduló, szokatlan, státuszkót kérdőjelező reformokhoz kapcsolható. A pillanat és az indulat és a partikuláris érdekek visszautasítják, de ha létezne önfeláldozó nemzet érdeket figyelmező összetartás, és átmeneti fegyelem, mint egy családban, akkor a racionális magyarázatok is hamarabb célba érnének.
Előzmény: Or Kán (125)
Or Kán Creative Commons License 2008.02.18 0 0 130

"nem szokása magát sanyargattatni a napi politikai izémizékkel"

 

Hány aláíró ívet másoljak ide cáfolatul?

 

:o)

Előzmény: ejropalepke (127)
Derek Creative Commons License 2008.02.18 0 0 129

akkor megegyeztunk.

Mar apro gyermekkorban, csak sertesek kozt voltam...

Előzmény: pindiy (128)
pindiy Creative Commons License 2008.02.18 0 0 128
Van tavam...::))))
Előzmény: Derek (109)
ejropalepke Creative Commons License 2008.02.18 0 0 127

Nem tudom, hogy érdemes-e válaszolnom, mert a kérdésedből sejteni vélem, hogy nem ismered Spirót, különben tudnád, hogy nem szokása magát sanyargattatni a napi politikai izémizékkel.

Mindazonáltal, ha másra nem is, arra azért felfigyelhettél volna, hogy a cikk elejéből is kiderül,  politikai oldaltól függetlenül súlyos a véleménye az "elitről", épp ezért fölöttébb ámulnék, ha március 9-én elmenni szavazni.

Általánosságban elmondható róla, hogy elfogulatlanul fönntartja kritikai álláspontját.

 

Előzmény: Or Kán (125)
Or Kán Creative Commons License 2008.02.18 0 0 126
"elfogulatlanul", bocs.
Előzmény: Or Kán (125)
Or Kán Creative Commons License 2008.02.18 0 0 125

Spiróval kapcsolatban egy kérdés van: képes-e elfogolatlanul, torzulás- és torzításmentesen felfogni, értelmezni és kifejezni a magyar társadalom legsúlyosabb problémáit?

 

A válaszom erre a kérdésre ugyanaz, mint az ő március 9-i szavazata.

Előzmény: ejropalepke (122)
Or Kán Creative Commons License 2008.02.18 0 0 124

"szóval van itt szellemi muníció"

 

Magadra gondolsz?

 

Tudod mit? Inkább nem mondok semmit...

 

:o)

Előzmény: HanG99 (123)
HanG99 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 123
hát igen ...
eléggé az idősebb (nem sulinetes) generációhoz tartozónak látszol
esetlegesen még a technikumokat is megélhetted
mégsem érted a szöveget, vagy csak nem olvasod végig a topicot, amihez hozzászólsz :(
szóval az eljén van pár szó az iskolarendszerről, meg a túl sok egyetemistáról, akiknek erős a színvonal ezért inkább lesznek frusztrált egyetemisták, mint sikeres szakmunkások, meg a szakmai képzés új formáinak előnyei, hátrányai, stb.
szóval van itt szellemi muníció, de ez neked kevés, ide fikázni jöttél, oszt nem hagyunk :)
Előzmény: Or Kán (118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!