Keresés

Részletes keresés

Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.24 0 0 86

Több esetben kiütési esemény történt a több napon át tartó (SAP500, DAX, stb.) árfolyamcsökkenés miatt.

https://www.erstemarket.hu/pages/erste-certifikat?c=1

Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.16 0 0 85

Nagyon nem éltem bele magam, a trendje divatos, emelkedő, engem nem hagyott cserben, de már eladtam. Lehet figyelni a hasonló indexeket és az USD árfolyamot.

Előzmény: napoleon1985 (84)
napoleon1985 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 84

Szia! Másik fórumon ajánlottad a ESPA STOCK BIOTEC HUF alapot. Ki a menegere,mennyire aktív az alap kezelése,ha amcsiknál jönne a medve piac? Te mikor vennél bele a leginkább?

Előzmény: Ellisa Beth (83)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.15 0 0 83
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.13 0 0 82

"A folyamatos aukciós modellben kereskedett termékek esetén (certifikátok és warrantok) nem csak kötés, hanem az ajánlati könyvben megjelenő ajánlat is aktiválhatja a stop megbízást."

 

http://www.erstebroker.hu/hu/netbroker_gyik.html#1_1

Előzmény: Mr Reacher (64)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.12 0 0 81

Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.12 -1 0 80

Ez az olcsóság akkor érhető el, ha legalább a megadott minimumra köt ügyletet a befektető. Tehát az egyes bróker díjtáblázatok összehasonlításánál ezeket a feltételeket is figyelembe kell venni. 

 

 

Előzmény: Mr Reacher (32)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.11 -1 0 79

Izgalmas volt a mai nap, talán túlságosan is ...

 

Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.10 -1 0 78

Nem volt ma rossz napjuk azoknak, akik időben felébredtek.

 

Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.09 0 0 77

Jó reggelt!

 

Újraolvastam az egészet, ez valóban igen kellemetlen lehet.

 

Az Erste Trader-nél is van gap, mivel a forgalmazási idő nem 24 óra, hanem 22.

 

De a belinkelt brókernél nincs.

 

Majd tanulmányozom.

 

 

Előzmény: Mr Reacher (33)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 76

"K.O. esemény: A termékre vonatkozó tőzsdei kereskedés felfüggesztésre kerül és az árjegyzés leáll, amennyiben az alaptermék ára eléri a korlátot vagy az alá esik. A felek elszámolják a maradványértéket. (turbó long)"

 

Ezt nem jól írtam korábban, az alaptermék az E-Mini SAP 500, tehát ennek aktuális árfolyamát kell összevetni  EBSPTL17 esetén  az ott meghatározott korlát árral, ami 1997,85. (Nem a SAP 500 indexnek kell elérnie a korlátot.)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 75

Nem estem kisebb tévedésbe, mint te. Viszont te jobban felhúztad magad, mint én.

 

Először úgy értettem, hogy ebből eleged van, aztán rájöttem, hogy ez szimpla kikapcsolást is jelenthet.

 

Nem tudsz legyőzni, esetleg meggyőzni.

 

Nem ide tartozik, hogy kit tartasz butának, aki rettentő buta, nem ilyesmivel foglalkozik és szerintem nem is így. Annak fogalma nincs az egészről és nem is érti meg.

 

Hogy ebben a topikban hány hozzászólás van, nem mérvadó, más topikban több van, mégsem vergődnek zöldágra, a csodát várják. Ott is. Vagy lusta portfólió után futkosnak, 10 évet kezelve.

 

Nem az én esetem.

 

Nem hinném, hogy a certifikátok azoknak szólnak, akik nem tudnak tájékozódni a világban, a bét-en bármi más is vehetnének, ha gőzük nincs semmiről. Ugyanúgy kinyílt számukra a világ más termékkel is, ha tudják egyáltalán, hogy mi az.

 

Van kockázata a certifikátnak is, van másnak is, a lényeg nem az, hogy ezek eltérnek, hanem hogy ismerje az ember azt, amit felvállal.

 

Az ugyebár nem butaság.

 

 

 

Előzmény: Mr Reacher (73)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 74

Nézd meg inkább ezt a filmet.

Előzmény: Ellisa Beth (68)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 73

Eszem, faszom eldobom. Az ember próbálna segíteni, te pedig háborúnak képzeled a társalgást. Dehogy akarlak legyőzni. A hülyeség fog legyőzni téged. A felesleges köröktől próbáltalak megkímélni. A pénztárcád legnagyobb ellensége saját magad vagy. Előbb, vagy utóbb te is belátod. De ide, a fórumra te ezt nem fogod beírni.

 

Azért írtam a 66-ban azt, amit, mert kikapcsoltam a pc-m. Azért, hogy ne várj rövid időn belül hozzászólást tőlem. Ezek után ne is várj egyáltalán. Rettentő buta vagy, aki ragaszkodik a saját téveszméjéhez.

 

A certifikátok hibás termékek. Ha nem azok lennének, akkor ebben a topikban is több hozzászólás lenne. A certifikátok azoknak szólnak, akik nem tudnak tájékozódni a világban, de azt hiszik, hogy a bét-en kinyílt a számukra a világ.

 

Előzmény: Ellisa Beth (68)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 72

Szeretem a nehéz dolgokat, na. :-)

 

1.) Az alaptermékem az E-Mini SAP future, és 15,30-tól 17-ig a SAP is fut. Tehát két játékom is van, 1 helyett.

 

2.) Nem az számít, hogy mennyi az árjegyző spread-je, mivel tőkeáttétes a termék. A tőkeáttétel számít.  Más megoldás csak X tranzakció mellett olcsóbb, mivel annak vannak egyéb felmerülő fix költségei is. Ami azt jelenti, hogy ha beragadok a certivel, akkor azaz  olcsóbb, nem a másik.

 

5.) Nem csak rövid távon játszom. Joggal feltételezhető, hogy egy SAP 500 hosszabb távon emelkedni fog, ezt kell eltalálni. Meg azt, hogy mennyivel csökkenhet, közben.

 

7.) Lejáraton belül bármit ki tudok ütni, stop nélkül, ha nincs KO.

 

A forex tudomásom szerint külföldi devizák kereskedelme, nem ez.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Mr. Heisenberg (71)
Mr. Heisenberg Creative Commons License 2015.08.08 0 0 71

Nehéz pályát választottál magadnak, na.

 

1) S&P az alapterméked, de te nem akkor kereskedsz amikor az S&P fut, hanem amikor az alapterméked tőzsdéje zárva tart... Majd egyszer tedd rá egy grafikonra a dax és az S&P futures görbéjét egy budapesti idő szerint reggel kilenc és délután kettő közt.

Igazából ha te DT-zel ezzel a certivel, akkor nem is az S&P-re fogadsz...

 

2) árjegyzés: ha jól látom, az árjegyző 1,4% differenciával jegyez árat a certire. Az S&P-t 0,5-1 pontos spread mellett tudod kereskedni forexen. Tehát a felület/termék amit választottál, drága.

 

3) stopod ugyanúgy van

 

4) finanszírozási költséged ugyanúgy van, csak a certi elszámolásába építik be, nem külön vonják

 

5) mivel rövid távon játszol, ezért a találati arány ugyanúgy játszik

 

6) pozíciót ugyanúgy méretezned kell (tőkeáttétel és a stop miatt)

 

7) nem tudsz "befektetőként" kiülni egy hosszabb mínuszos időszakot (lejárat és stop miatt)

 

 

Szerintem a forex is egy rulett, de te a két nullás változatot tolod :-)

 

Ehhez sok sikert, személy szerint örülök a profitodnak, de kezdőket, befalapozókat ne rángass ebbe bele.

Előzmény: Ellisa Beth (69)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 70

Közeli lejárat előtt világos hogy kilépek, még elfogadható eredménnyel vagy be sem lépek.

 

Ha nem közeli a lejárat, de túl nagy a tőkeáttét, közel van a KO és az index napi értéke, akkor szintén nem lépek be, vagy ha bent vagyok, akkor meg kilépek, lehet még éppen jól.

 

Szerintem nincs arra garancia, hogy a CFD-vel jobban járok, a költségein kívül. Ott is az van, hogy mit hogyan reagálok le, és tőkeáttét is van.

Előzmény: Mr Reacher (63)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 69

"Money Management

 

Egy komplett kereskedési stratégia nem csak be és kiszállási pontokból és stop szintekből épül fel, hanem ugyanennyire fontos része a money management, amit magyarul talán portfolió készpénzgazdálkodásnak lehetne nevezni. A money managementnek valójában a felvett pozíció méretezésében van meghatározó szerepe, és igazából majdnem mindig egyszerű hüvelykujj szabályokra épül. Kereskedési aranyszabály/közhely, hogy „Mindig használj stop-loss megbízást! Mindig! Mindig!” Ennek megfelelően a money managementet a pozíció felvételekor alkalmazzuk és az előre meghatározott stop-loss szintünkből indulunk ki. Az alapfelvetés az, hogy spekulatív vagyonunk, befektetésre, kereskedésre szánt pénzünk egy bizonyos százalékánál többet nem veszíthetjük el, ez a legtöbb stratégia esetében 10%. Természetesen a hosszú távú befektetéseknél is alkalmazható."

 

Ha stop-loss-t nem helyezek el, amit nem is az átlag 10 %-nak megfelelően kellene meghatározni, hanem a turbó áttétel szerint, akkor az egész portfóliót kitettem kockázatnak. Eddig is tudtam.

 

Olyan kockázatnak, hogy mi annak az esélye,  hogy az aktuális (más)napi SAP 500 index lecsökken a certifikát-korlát alá. Ez a kockázat naponta változik. Viszont pozíciót általam nagynak becsült kockázat esetén nem nyitok, vagyis ha túl közel van a napi index értéke a korláthoz.

 

 

 

 

Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 68

Ezt is teheted, csak akkor feleslegesen irkáltál eddig.

Előzmény: Mr Reacher (66)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 67

Jó. Ennek kellemetlenül csökkenő árfolyamnál lenne jelentősége, ahol olyanok, akik okosabbak mint én, majd eladnak. Mivel szerintük az árjegyző ajánlata nem aktivál. És máris lesz kötés, ami aktiválja majd az én megbízásomat. Közvetve meg vagyok oldva. Ha nem venne senki, csak eladna, akkor meg senki sincs megoldva, lásd CHF bukta.

Előzmény: Mr Reacher (64)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 66

Én most kiszálltam, turn off.

Előzmény: Ellisa Beth (65)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 65

Nem veszek fel, csak long-ot.

 

A pozícióm adott gazdasági környezetben:

 

- a megadott termék-feltételek bevállalásával,

- a számomra megfelelő összeg elhelyezésével,

- a kiválasztott belépési árfolyamon keresztül

 

méretezett. 

 

Ha állításoddal ellentétben működik az eladási stop-limit, akkor azt is alkalmazhatom.

 

 

Előzmény: Mr Reacher (60)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 64

Szerintem a stopot az árjegyző árajánlata is aktiválja. Más ajánlat hiányában az ő ajánlata az aktuális piaci ár.

 

Próbáld ki.

Előzmény: Ellisa Beth (61)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 63

Tőkeáttétes cuccnál másképp működik. A lelki tényező is. Certifikátnál is van stopod. Egyrészt egy valós, a KO árnál. Másrészt van egy időtényező is. Ha kifut, akkor kifut.

 

Tudod, szart sem ért az a találati arány, amikor 10-ből 9-szer jó irányba állsz, a tizedik esetben lenullázod a számlád.

 

Óva intelek, sok minden nem tudsz még, keveset tapasztaltál. Felejtsd el a certifikátokat, térj vissza a kockás füzethez, utána pedig a cfd-khez.

Előzmény: Ellisa Beth (62)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 62

Neked lehet hogy az.

 

Aki hosszabb távon fogad a S&P 500-ra, pl. egy ETF-ben, és jó ideig rá sem néz, ugyanott van, vagy még ott sem.

Előzmény: Mr Reacher (59)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 61

Szerintem a stopot az árjegyző árajánlata is aktiválja. Más ajánlat hiányában az ő ajánlata az aktuális piaci ár.

 

Amellett, hogy másnak az ajánlata az ő adás-vételi ajánlata közé fog esni.

 

Ha bajos a helyzet, akkor majd más ad el, ha én nem is, csökkentendő a veszteségét és lesz piaci ár, a jegyzőtől függetlenül.

 

A stoptól még visszajöhet az ár, tehát annak beállítása is kockázatos.

 

A hektikus árváltozás kedvező is lehet, a makroadatok miatt.

 

Az egészben a lényeg, hogy ki mit bír elviselni és meddig, annak megfelelőt választ-e.

 

Amellett, hogy tájékozódik a makro-mikro adatokról. Ha lehet, a készülő bombázásokról is.

 

Egyes kockázatokat más terméknél sem tud kiküszöbölni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Mr Reacher (58)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 60

Money management, vagy pozíció méretezés kifejezésekre keress rá. Én tanórát nem fogok e tárgyban tartani. Legalább annyira fontos témakör, mint az, hogy mi alapján döntöd el, melyik irányba veszed fel a pozíciód.

Előzmény: Ellisa Beth (55)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 59

Ez nem stratégia, hanem kaszinó.

Előzmény: Ellisa Beth (57)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 58

Az árjegyző két nagy stokkot visz be az ajánlati könyvbe vételi, és eladási oldalon is. Ez egy ajánlati ár. Épp olyan, mint amikor te limitáras megbízást teszel. Ha változik az alaptermék ára, akkor odébb teszi az ajánlatát a könyvben. Ha ezen kötés nem születik, akkor nincs mi aktiválja a stopod. Ha ismét változik az alaptermék ára, akkor ismét ugyanez történik. Ha kötés nélkül kúszik odébb a könyvben az ajánlata, akkor átlépheti a stopod, és megszívtad.

 

Fontos makroadatok közzétételekor hektikus ármozgás történhet az alapterméknél, az árjegyző pedig nem egyforma módon viszi odébb az ajánlatát, hanem megnöveli a spreadet is.

Előzmény: Ellisa Beth (54)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 57

Akkor ez átmegy tartós befektetésbe. Úgy limitáltam, hogy átmehet. Vagy egy részét eladom, mikor kell, nem az egészet.

Előzmény: Mr Reacher (53)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!