Keresés

Részletes keresés

FriendlyFire Creative Commons License 2008.02.15 0 0 99

"hanem egyben Ferenc József körút."

 

:-)

Előzmény: Kennedy (64)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.14 0 0 97
Könnyű mindent Józsi nénire fogni. Tudod mit kellett volna tegyen a fidesz 2006-ban ahhoz, hogy nyerjen? Semmit! És még ezt is elkúrta!

ps: Az idézet nem mondott semmit?
De, de mondok biztos velem vagy a sárga házban és nem akartam már félrevinni ezzel a csevejt. :-)
Előzmény: Törölt nick (96)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.14 0 0 95
Így van, de egy a lényeg, hogy ahol százat el akarunk baszni, ott százat be is kell szedni, én erről beszéltem.
Olyant nem lehet, hogy nyolcvanból százat osztani.
Abban viszont neked tényleg igazad van, hogy a nyolcvan elosztása is erősen vitatéma, de hát erről szól a választás, tessen olyan pártra szavazni, amelyik úgy osztja el, ahogyan az neked tetszene. Ha elkúrtad 2006-ban, az a te felelősséged, majd javítasz 2010-ben.
Előzmény: Törölt nick (94)
Lebenstod Creative Commons License 2008.02.14 0 0 93
Namost, látom a Körút elnevezéséről már nincs szó. Talán nem érezte senki a nagy akadályt, hogy a körutakat a keresztnévről nevezik el, és József körút már van. Így módosulna tehát: József (1) körút és József (2) körút. De ebben meg nagy akadály, hogy a József (1) krt II. Józsefről van elnevezve.
Most legyen okos Mindszenty és TGM!
carl solomon Creative Commons License 2008.02.14 0 0 92
Már ezt hogy? Osszon szét a zállam 100-at, de ne vonjon el csak 80-at?
Ezt véled te ügyesen kigazdálodhatónak?
Előzmény: Törölt nick (90)
edice petlice Creative Commons License 2008.02.14 0 0 91
Hát hogyne menne. Ott volt például a kánnai mennyegző. És kicsoda volt Jézus a Jelhez, a Vezénylő Tábornokhoz képest?
Előzmény: Törölt nick (90)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.14 0 0 88
Bocsánat, azt hittem, hogy mondani is akartál valamit.
Én kérek elnézést és jó szmaccsolást, vagy mit.
Előzmény: Törölt nick (87)
figyelő Creative Commons License 2008.02.14 0 0 86

Elég zavaros azért ez az írás.

De ez tetszik:

Lelkiállapota az esztékában az elkerülhetetlenre várakozó nyugdíjasé: ez a nyugdíjas esetében a trombózis, Orbán esetében az elbutulás és a hatalom.

Kiegészítem: miután teljesen elaljasodott.

carl solomon Creative Commons License 2008.02.14 0 0 85
És?
Előzmény: Törölt nick (82)
figyelő Creative Commons License 2008.02.14 0 0 83
Ironikus túlzás.
Előzmény: MGperY (4)
Derek Creative Commons License 2008.02.14 0 0 81
Ez a baj
Előzmény: Törölt nick (80)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.14 0 0 79
Ezeket most külön megadóztatják, mert nem tudják/akarják/merik megfogni az adócsalókat.
Így van, nem tudják megfogni.
Viszont az államot mindenki basztatja, hogy adjon egészséget, oktatást, szociális hálót, babámharagját, ami ugye mind-mind pénzbe kerül.
Amit valahonnan elő kell teremteni.
Erős korreláció van a tulajdonolt lakás és a tulajdonos vagyoni helyzete között, nem annyira tipikus az, hogy ötvenmillás házakban olyanok laknának, akik ne bírnák lazán kifizetni az ingatlanadót. Ráadásul ezt, ha jól van megcsinálva, akkor nem is lehet megkerülni, mint az szja- t, például.

Persze lehetne azt is mondani, hogy az állam vonuljon ki az oktatásból, egészségügyből, nyugellátásból és akkor felére-negyedére lehetne csökkenteni az elvonásokat, de hát akkor ezt kell mondani.
A magas redisztríbúció igenlése és az elvonások tagadása együtt nem megy.
Előzmény: Geyza (72)
Geyza Creative Commons License 2008.02.14 0 0 78

Adót nem azért fizetünk, mert jó. Hanem mert kell.

 

Még sok ilyen okos dolgot tudsz mondani?

 

Csatlakozom én is:

Nyáron melegebb van, mint télen.

Jobb egészségesnek és gazdagnak lenni, mint szegénynek és betegnek.

 

Nem az adó, hanem az igazságtalan elosztású adó ellen vagyok.

Előzmény: paul2 (75)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77
Hát akkor ne szavazz olyan politikusokra, akik ilyent csinálnak.
De én nem igazán szeretek úgy vitatkozni, amikor azzal jönnek, hogy egy gyógyszer szar, mert lehet mellékhatása, vagy túl lehet adagolni.
Ugyanis ez nem érv a gyógyszer ellen.

mert ez már háromszoros adóztatás
Nem, ez egyszeres adóztatás, rosszul tudod.
A vagyoni helyzeted alapján járulsz hozzá a közös költségekhez. Az ingatlan csak arra való, hogy ez által viszonylag pontosan felmérethessen a vagyoni helyzeted.

vagyis fűtésre már alig jut
Ezek ma is kapnak például fűtésre több tízezer forintos támogatást, a gázárkompenzáción keresztül. Ne keverd a szociális rendszert az adórendszerrel.
Előzmény: irigy kutya (71)
Derek Creative Commons License 2008.02.14 0 0 76

"Mert rengeteg olyan ember van, aki alkalmazottként a jövedelmének kb. a felét kifizeti adóba és járulékba és jó lakásban lakik."

 

Mo-on az a gond,hogy viszonylag szereny jovedelemnel is ami egyaltalan nem magas a maximalisan adozo savba esnek a nepek na ezen kene valtoztatni radikalisan.

Előzmény: Geyza (72)
paul2 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 75

Adót nem azért fizetünk, mert jó. Hanem mert kell.

Egyébként számtalan pozitív hatása is van, csak ki kellene használni.

Pl. Al Capone is adócsalásért ült, azt rá tudták bizonyítani, a gyilkosságokat nem. Gondolod hogy a többi bűnöző bevallja a jövedelmeit? Megnéztem az szja bevallást, nincs is hozzá megfelelő rovat. ; - )

 

 

Előzmény: Geyza (69)
Geyza Creative Commons License 2008.02.14 0 0 73

Pontosan.

Pláne egy olyan országban, ahol, mint tudjuk, a képviselőknek egy fél panellakásuk van:-(

Előzmény: irigy kutya (71)
Geyza Creative Commons License 2008.02.14 0 0 72

Mert rengeteg olyan ember van, aki alkalmazottként a jövedelmének kb. a felét kifizeti adóba és járulékba és jó lakásban lakik.

Ezeket most külön megadóztatják, mert nem tudják/akarják/merik megfogni az adócsalókat.

 

Pl. abban a társasházban, ahol én lakom, pár éve cserélt gazdát egy lakás 500 ezer Ft/nm-es ár felett (garázs nélkül).

 

Ez alapján az én lakásom megér garázzsal a piacon mondjuk 45 milliót. 2%-os éves ingatlanadót is emlegettek, ez pl. (hacsak 35 millióra értékelik az ingatlanomat, mert hisz nem valószínű, hogy a maximális árat állapítják meg, ld.: örökösödési adó), legalább évi 700 ezer plusz adót jelentene.

 

Persze úgyse csinálják meg, mert nem merik, legalábbis ebben a formában, úgyhogy annyira azért nem fosok.

Előzmény: carl solomon (70)
irigy kutya Creative Commons License 2008.02.14 0 0 71
Az ingatlanadóval az a baj, hogy ahogy kedves, önérdeküket és haverjaik érdekeit mindig messzemenően figyelmen kívül hagyó politikusaink szokás szerint úgy intézik majd, hogy az alacsony és közepesen alacsony értékű lakások tulajdonosai biztosan fizessenek, de a nagy értékű lakásokat valamilyen könyvelési trükkel apportálni lehetne egy vállalkozásba, és ezzel annak adóját csökkentenék, vagy valami hasonló elmés megoldásnak nyitnának kiskaput.
Az ingatlanadó amúgy elvileg rossz, mert ez már háromszoros adóztatás. Mivelhogy 1. adózott a jövedelem egyszer amikor megkereste a polgár. 2. Adózott az építőanyag áfájával, költségekkel stb, amikor építették, vagy a már leadózott megtakarításait megadóztatták kamatadóval, és ebből vásárolta az ingatlant ez a második adóztatás
3. És jönne az ingatlanadó, ráadásul nem is egyszeri alkalommal, hanem évről évre ami ugyanannak a jövedelemnek már harmadik adóztatása. Szóval ez már túlzás, így végképp megfojtanák az egyéni lakáshozjutást. Ráadásul sokan vannak ebben az országban, akik pont nullszaldósak, vagyis fűtésre már alig jut. Ha nekik még bejön az ingatlanadó is akkor valószínűleg el kéne adniuk a lakásukat és valami viskóba költözni. Kösz de ingatlanadót inkább ne!
Előzmény: carl solomon (66)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.14 0 0 70
Mert?
Előzmény: Geyza (69)
Geyza Creative Commons License 2008.02.14 0 0 69

Ez egy faszság.

Rengeteg embernek nem jó.

Előzmény: carl solomon (66)
Kennedy Creative Commons License 2008.02.14 0 0 68

Ne legyél már irigy kutya! :o)

Viktor is megkapja majd a kissvábhegyen a körforgalmú Orbán teret, és mellékutcaként bele fog futni (mint eddig is) a Fodor Gábor utca.

Előzmény: irigy kutya (67)
irigy kutya Creative Commons License 2008.02.14 0 0 67
Gyurcsány Ferencről ne körutat, hanem egy - lehetőleg rövid - zsákutcát nevezzünk el.
Egy szép nagy Stop táblával.
Előzmény: Kennedy (64)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.14 0 0 66
Mit hisztizel?
Ez a demokrácia lényege.
Vagy te hogy gondolod?
Ha 999 embernek jó, de neked nem annyira, akkor vessük el, mert a fő, hogy neked legyen jó?
Furcsa egy demokráciafelfogás.
Előzmény: Geyza (62)
3x Creative Commons License 2008.02.14 0 0 65
Szerintem Teréz anyu körút is kellene a szingliknek
Kennedy Creative Commons License 2008.02.14 0 0 64

Eb ura fakó! Le a labancokkal!

1. Szt. István körút maradhat!

2. Teréz körút (ki is volt ő? mér szeretjük?) legyen Teréz anya körút!

3. Erzsébetnél tisztázni kell, hogy melyik, vagy azonnal Árpádházi Szent Erzsébet körúttá átnevezni.

4-5. Ahogy régebben a Lenin krt. volt kettőből öszerakva, úgy esetleg a labancbarátok kedvéért ne legyen többé külön Ferenc és József körút, hanem egyben Ferenc József körút. Ez azért is jó lenne, mert a 3-as metrónál megszűnne az az anomália, hogy a Ferenc körút nevű megálló legalább annyira József körúti is.

Vagy legyen a József krt. átnevezve Mindszenty József körúttá, valamint Vesszen Gyurcsány!, de legyen róla majd megemlékezve a Gyurcsány Ferenc körút nevével! :o)

 

P.S.: Javaslom még a Király utca elé biggyeszteni a "Jimmy a" előnevet!

 

Üdv:

Kennedy (utcanévként MESTER utca, SZÉP utca birtokosa)! :o))

Előzmény: FriendlyFire (55)
Geyza Creative Commons License 2008.02.14 0 0 63

Vagy lehet pl. ellenőrizni a számlaadást, az ÁFAvisszatérítést, a takarítónők bejelentését, stb.

 

De elvileg baromság kétszer adóztatni valakit csak azért, mert mást nem akarnak, vagy (balfaszok lévén) nem tudnak.

Előzmény: Derek (61)
Geyza Creative Commons License 2008.02.14 0 0 62

Nem szívom meg, mert majd én is ott csalok, ahol tudok.

 

Amúgy kösz, hasonló jókat a családodba, naponta.

Előzmény: carl solomon (59)
Derek Creative Commons License 2008.02.14 0 0 61
Azert lehet am egy ingatlanadonal is szekvenalni,pl hogy a lakotelepi es normal csaladi hazak azok egy skalan a minimalisat adozzak, mig a nagyerteku ingatlanok meg magasabb aranyban es ezt mondjuk otevente felulvizsgalni. Nincs lehetetlenseg csak tehetetlenseg na meg allami toketlenkedes.
Előzmény: Geyza (58)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.14 0 0 60
Én akkor szokok úgymond pofára esni, amikor külföldön intézek valamilyen ügyet.
Ugye jó hazai alapozások után mindig felkészülök arra, hogy ha majd jönnek a kifogásokkal, hogy miért is nem lehet megoldani, akkor hogyan és miként cselezem ki azokat.
Aztán persze mindig meglepődök, mert a legjobb ötleteimet kell veszni hagynom, ugyanis külföldön jellemzően meg akarják oldani az ügyemet és mire észbe kapok már meg is oldották. :-)
Előzmény: Derek (57)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!