Keresés

Részletes keresés

paul2 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 451

1,3% növekedés, 7,1% infláció.

Számomra ez azonban meggyőzőbb

 

Az 1,3 % persze nem sok, a kérdés nem ez.

Sokkal inkább az a kérdés, hogy Orbán tudna-e most ennél jobbat, és milyen áron.

Az erre vonatkozó véleményedet kitalálom, mint te is az enyémet, csakhogy nem a vélemény az igazán érdekes, hanem hogy van-e érdemleges alapja.

 

A képet viszont Orbán megcsináltatta, ez tény. Volt pofája ilyenre pénzt kiadni. A múltba réved és a jövőből annyi érdekli, hogy benne legyen a történelemkönyvben. Ennek érdekében arról is hajlandó gondoskodni, hogy történelemkönyv is legyen. A matematikakönyvbe bekerülni nincs esélye, így abban már nem vagyok biztos, hogy az Orbán-féle jövőben a matematikaoktatás is szerepelne.

És annyira nem vagyok kíváncsi, hogy ki akarjam próbálni.

 

Előzmény: Benozzo (444)
paul2 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 450

Ezt a képet szimplán nyálas undorító giccsnek nevezni nem szabad. Ez annál sokkal több. Politikai topicban művészettörténeti elemzés kicsit off lenne, itt azonban nincs szó művészetről, még akkor sem, ha a képet művész készítette.

Ez a kép ugyanis iparosmunka, a hasonló képek készítési szabályainak betartásával, jó minőségű alapanyagokból szakértő kéz készítette, az alkotó fantáziát addig pihentetve. Így készülnek a székek, fakanalak, kávésbögrék, s hasonlók - de nem a műalkotások.

A millenium idején, és az az megelőző fél évszázadban készültek hasonló stílusú képek, a Nemzeti Múzeumban is láthatsz néhányat közülük. Egy történelmi helyzet megörökítésére, elmagarázására szolgáltak, s szolgálnak ma is. A magyarázat persze mindig értelmezés is, ami a magyarázó szándéka szerint kiemel és elhagy, vagyis torzít.

A téma néha nagyszerű, mint pl a Lánchíd alapkő-letétele esetén, amikor valami máig hatóan nagyot sikerült elkezdeni...

... itt azonban jellemzően kisszerű, hiszen az évezredváltást nem ők csinálták, így a kép tulajdonképpen csupán arról szól, hogy körbeállják a koronát, mint valami tábortüzet. És jól látszik, hogy ki mennyire van közel a tűzhöz.

Az angyalok még régebbre mutatnak, valahova a barokk korba. (Ha a kép művészi munka lenne, akkor legalább Torgyán kapott volna egy szép hosszúparókát, hogy a feje ne ragyogja túl a koronát - de ez nem volt a megrendelésben, hát nem kapott)

Nem tudom, hogy akkoriban ki mennyire volt vevő az ilyen isteni legitimációt sugalló szimbólumokra, de jellemző, hogy száz éve már erősen kiritkultak az angyalok, s mára nevetségesek, s még a vallásos embereken is inkább ellenérzést váltanak ki.

 

Hogy a kép értékes-e, azt pedig a következő módon lehetne kideríteni: megvetetni az eredeti megrendelővel (Orbánnal egyedül, vagy az elöl állókkal együtt, egyre megy) Aztán ha merik, vigyék el aukcióra, meglátjuk melyik galéria hajlandó magát égetni vele, és ki mennyit kínál érte..

Előzmény: Törölt nick (443)
Fine Tune Creative Commons License 2008.02.15 0 0 449
Akkor nesze, itt van neked ez:)
Előzmény: Törölt nick (443)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2008.02.15 0 0 448
Előzmény: damm (446)
damm Creative Commons License 2008.02.15 0 0 447
No, ilyesmire szokta volt mondani Orbán:
"...engedje meg, hogy azt mondjam, még egyszer nem hivatkozom fölmérésekre, inkább csak a megérzéseimre..."
Előzmény: Benozzo (444)
damm Creative Commons License 2008.02.15 0 0 446
Tényleg mostanában elég keveset hallani "A fiú" című oratóriumról. Időközben bemutatták, vagy valamelyik "következő Orbán-kormány" szép ünnepe lesz?....
Előzmény: Törölt nick (443)
MolnarErik Creative Commons License 2008.02.15 0 0 445

Utólagos engedelmeddel:

"Az is kellett, hogy elhiggyük: a világ csak fele részben adottság, csak fele részben a körülmények hatalma, a másik fele: akarat. És kellettek, nagyon sokan kellettek olyan emberek, bátor férfiak és nők, akik abban is hittek, hogy nemcsak a másik fele akarat, hanem hogy a világ valójában akaratból épül föl."

http://mkdsz1.freeweb.hu/n21/orbanbesz.html

Előzmény: damm (441)
Benozzo Creative Commons License 2008.02.15 0 0 444
Ez mind nagyon meggyőző.

1,3% növekedés, 7,1% infláció.

Számomra ez azonban meggyőzőbb.
Előzmény: Törölt nick (443)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 443
Mindent elismerek.

Én egy Orbánfóbiás alak, nyugger, ... vagyok.

De.

Egy művész ember, ha alkot, valamilyen módon művészileg bele tudja vinni az alkotásba az ábrázolt figurák jellemét, jellegét. A képről le lehet olvasni az árázolt személy teljes valóját, a kor tulajdonságát, stb. Ettől művész.

Az alábbi kép elkészítését is egy művészre bízták.
Művész kellett, hogy legyen és nem egy "futottak még valaki", hisz maga Nemeskürthy tanár úr volt a megbízó.

A művésznek nem volt könnyű dolga, mert a kép meglepetésnek készült (aztán meg is lepődött rendesen), így jellemző fényképek alapján mintázta az arcokat.
Ami a lényeg: a kép egy adott kort is jellemez. Ez tökéletesen sikerült.

Az eredmény: egy nyálas, undorító giccs.

Na erről szólt Orbán kormányzása, amit soha nem szeretnék még egyszer.



A kor
MolnarErik Creative Commons License 2008.02.15 0 0 442
Mint mondjuk, h nehezére esik értelmesen fogalmazni.
Előzmény: damm (441)
damm Creative Commons License 2008.02.15 0 0 441
"A haza nem lehet ellenzékben"
Ha sokáig elgondolkozol pl ezen az "apró" orbáni kijelentésen, akkor igen érdekes következtetésekre juthatsz...
Előzmény: Fókuszdió (440)
Fókuszdió Creative Commons License 2008.02.15 0 0 440

Persze az is lehet egy megközelítés, hogy a Fidesz szerint a "nép" velük van.
Aki nincs velük az nem a nép.

 

 

Ilyet sem állított senki rajtad és cimboráidon kívül.

 

Állandóan hibás premisszákból, álomban fogant információkból indultok ki.

Előzmény: Törölt nick (439)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 439
Olvasd el az Orbánt "méltató" topicokat.

Minden benne van.
Persze te is tudod, csak neked jól is esett a dolog.

Persze az is lehet egy megközelítés, hogy a Fidesz szerint a "nép" velük van.
Aki nincs velük az nem a nép. Persze ők voltak eddig töben, már mint akik a feltörlést
érezték és zokon vették, Orbiékat meg kiszavazták.

Ilyen értelemben persze hibás az állítás.

Előzmény: Törölt nick (438)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 438
Ha mondjuk részleteznéd pár mondatban, hogy be tudjam azonosítani:)
Előzmény: Törölt nick (437)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 437
"még hiányzott a készletből"

Hát ha hiányzott volna, jobb lett volna!

De meg volt!
Előzmény: Törölt nick (436)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 436

milyen képet fogsz vágni, ha feltörlik a padlót a néppel, mint 1998-ban...

 

 

Ezt merték tenni 98-ban? Padlófeltörlés a néppel, még hiányzott a készletből:)

Előzmény: macmester (416)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 435
OK.

Én olvastam és megértettem a beszédet, de ez a fafej állandóan csak terelt és sosem a pillanatnyi dologgal foglalkozott.
Rá hagytam, hátha tovább jutunk.

De hát beton a pasas.
Előzmény: paul2 (422)
paul2 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 434

Fekete úr már 1975-ben is azt mondta, hogy nem olyan nagy baj az államadósság, de akkor is és azóta is hozzá szokta tenni, hogy az a lényeg, mire költjük el azt a pénzt.

És a pénz jó része mindig cukorkára ment, aztán baj is lett emiatt, mert ha valódi fejlesztésekre költöttük volna, az megtermelte volna a kölcsönt kamatostól. Viszont az osztogatástól leginkább az elvárások nőttek.

Előzmény: Fókuszdió (386)
TaroV Creative Commons License 2008.02.15 0 0 433
Ez tényleg egy ócska balos trük :-(((
Nem volt taggyűlés, mikor állami támogatást osztott a viktátor a felesége cégének.

Mondom nem volt taggyűlés.

érted?
Előzmény: Fókuszdió (405)
MolnarErik Creative Commons License 2008.02.15 0 0 432
Törvénymegerősítő népszavazásnál nem.
Előzmény: oramester (431)
oramester Creative Commons License 2008.02.15 0 0 431
te is tudod, hogy úgy is fel lehet tenni a kérdést, hogy igen legyen rá a válasz...
Előzmény: MolnarErik (430)
MolnarErik Creative Commons License 2008.02.15 0 0 430

És most gondolj bele abba, h mi lenne ha márc 9-én lenne az egügyi reformtörvényt +erősítő népszavazás is.

Az IGEN a jövő kezdete. Ja, + a NEM is.

Előzmény: oramester (427)
nemhívő Creative Commons License 2008.02.15 0 0 429
Nem. Arra gondoltam, hogy megnyerték a választást.
Előzmény: oramester (426)
paul2 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 428

Ha jól tudom, az alábbi három kérdésre lehet válaszolni március 9-én:

„Egyetért-e Ön azzal, hogy az államilag támogatott felsőfokú tanulmányokat folytató hallgatóknak ne kelljen képzési hozzájárulást fizetniük?”

„Egyetért-e Ön azzal, hogy a háziorvosi ellátásért, fogászati ellátásért és a járóbeteg-szakellátásért a jelen kérdésben megtartott népszavazást követő év január 1-jétől ne kelljen vizitdíjat fizetni?”

„Egyetért-e Ön azzal, hogy a fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátásért a jelen kérdésben megtartott népszavazást követő év január 1-jétől ne kelljen kórházi napidíjat fizetni?”

Kultúrát és környezetvédelmet ebben pont annyit látok, mint amennyi előremutatást OV esetében.

És Orbánra sem most lehet szavazni, hanem majd 2010-ben.

 

Ja, és ha ezekkel egyetértünk, akkor következhet az ingyensör és többi hasonló is, mert az irány akkor már ki van tűzve.

Előzmény: Törölt nick (259)
oramester Creative Commons License 2008.02.15 0 0 427
kicsit a mostani fidesz szlogent is gagyinak érzem, de talán nem annyira ömlengős mint annó az mszp-induló.
Előzmény: MolnarErik (424)
oramester Creative Commons License 2008.02.15 0 0 426
erre gondolsz? :-D

nála úgy látszik tényleg sikeres volt :-)
Előzmény: nemhívő (423)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 425
Te nagyon összetévesztesz valakivel. Én ugyan nem...... Sem ezt, sem pedig a "Viktor-Viktor-Viktor!" -t. Úgyhogy ha csatár lennél azt mondanám: ez mellément. De mivel nem vagy az, elég annyi (jobbosként ezt talán megérted, egyebet nem nézek ki belőled): elkúrtad! :)) 
Előzmény: oramester (419)
MolnarErik Creative Commons License 2008.02.15 0 0 424
Most + nem az szlogennek?
Előzmény: oramester (421)
nemhívő Creative Commons License 2008.02.15 0 0 423
Hasznosnak szánták és az is volt.
Előzmény: oramester (421)
paul2 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 422

viktorm!

Ezt írod:

"Ha ettől boldog vagy:
Gyurcsány igen gyenge érvet hozott fel a védelmében."

 

Ki kell hogy javítsalak.

Gyurcsánynak az öszödi beszédben esze ágában sem volt bárki védelmében érvet felhozni. Pont ettől lett olyan izgalmas a hangfelvétel az ellenzéknek is. A beszéd lényege nem a védekezés volt, hanem az, hogy a bandájának meglehetősen sarkítva és töményen a fejére olvasta mindazt, amivel joggal vádol őket az ellenzék, ha ehelyett nem mindig csak ország- és nemzetárulást óbégatna.

 

A többi ettől függetlenül oké.

Előzmény: Törölt nick (264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!