Keresés

Részletes keresés

carl solomon Creative Commons License 2008.02.15 0 0 362
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.14 0 0 361
......mert, ha Radnótit olvasok.............elkezd hangosan zokogni a lelkem..........., de.....a következő pillanatban.... beragyogja a kék ég ......és milliárdnyi virág nyílik benne...........
Előzmény: Törölt nick (305)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.13 0 0 359
Fokozom: ugyanott, ugyanakkor.
Seggel a postahivatalnak, srévizavé a Parlamenttel.
Rajta a címer, na meg a színe is ugye.
És semmi nem omlott össze.
Akinek teccett, az bazsajgott egyet, akinek nem, az csóvált egy enyhét a fején és ment tovább.

Előzmény: ghoezeke mate (358)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.02.13 0 0 358
Nincs más lehetőségem, mint elismerni, hogy akadnak kivételek. :-)
Előzmény: carl solomon (356)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.13 0 0 356
Vaduz, 2006.



Előzmény: ghoezeke mate (353)
sensei47 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 355
"és csecsemők, akikben megnő az értelem?"

Páldául Zuschlagék gyereke, aki tavaly év vége felé született...
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.02.13 0 0 353
Nem tételnek szántam. Egyébként pedig megfigyelés. A köztéri szobrászat legfeljebb a derűig jut el (Harlequin a Duna-korzón, kutya a régi Nemzetinél,...), a többi mind komor hősiség, zokogó emlék, bálványállítás.
De ezek közismert közhelyek.
Előzmény: Törölt nick (352)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.02.13 0 0 351
A képzőművészek sajnálatosan nélkülözik a humorérzéket. Talán a rossz táplálkozás?

Michelangelo: Kereszthalál



















Ismeretlen:

Előzmény: Törölt nick (349)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.02.12 0 0 350
Olvastam 3 hozzám (vagy a karzatnak) szánt izé... mondjuk úgy, vitatézisedet. Tegyen ez boldoggá! Meséld el majdan unokáidnak, hogy Gőzeke Máténak írtál 2008-ban, és ő olvasott téged.

Ha konzultálni akarsz velem, bővebben kell kifejtened, mi bánt.
Előzmény: Törölt nick (348)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.12 0 0 344
Jó.
Előzmény: hajlam (343)
hajlam Creative Commons License 2008.02.12 0 0 343
Nézz utána, hogy mit jelent a parafrázis................
Előzmény: carl solomon (336)
vizinikk Creative Commons License 2008.02.12 0 0 342
..na és az az újdondász proletár költő sem igaz ám!
Előzmény: vizinikk (341)
vizinikk Creative Commons License 2008.02.12 0 0 341

pálmáját öntözzék ebek.... erre gondolsz, de ebből a versből nem tudsz egyetlen egész sort sem beidézni, ami változott volna 

 

Előzmény: Törölt nick (337)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.02.12 0 0 340
Katanics pajtás egyszerűen helyi szinten ekézi a Veszprémi Védegyletet, megszokásból, és ehhez a foglalatossághoz elég lenne, ha a VV éretlen sárgabarackot árusítana.
Az már súlyosabb, hogy az egymást váltó politikai kurzusok rendszeres cezúrát húznak a magyar művészettörténetbe. Ebből valóban sorozatban születnek az olyan gagyik, mint a Nemzeti vagy a Széchenyi itt, a Vaskefe és kései Jancsók amott.
Közös az örökség, Zsdanov jelmondata: alkossatok remekműveket!
Úgy látszik, ez továbbra sem működik.
Előzmény: carl solomon (339)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.12 0 0 339
De hát beidéztem lejjeb a szoci országgyűlési képviselő megmondását az ügyben, akkor az mi, ha nem beleszólás?
Meg felhoztam pár hasonló hisztit, Szamóca Hídemberét, például.
Gondolom, hogy a művészekben már eleve van egy fásult konformizmus és meg se mernek próbálkozni valami igazán ütőssel, mert jajjistenem.
Ezért rulzik a mocsármeleg posvány, pedig tuggyuk, hogy a langyosakat a jóisten is kiköpi.
Előzmény: ghoezeke mate (338)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.02.12 0 0 338
Azt személy szerint nem érzem, hogy a politika bele akarna szólni a művészi szabadságba. (Általában persze, hiszen éppen én értekeztem 56 nonfiguratív értelmezésének brutális nyomásáról, ha visszanézel a Buza Barna riportra, ott valahol.)
Inkább azt látom, hogy szokásosan minden jelenség politikai dimenzióba van rángatva, merőben a politikai küzdelemnek az élvezetéért. Mindeközben az ürügyül szolgáló jelenség mögötti ember és érték a földbe van döngölve.
Előzmény: carl solomon (336)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.12 0 0 336
mindenki, a szereti Radnótit és tiszteli a klasszikus magyar irodalmat, az elfogadhatatlannak tartja a vers megváltoztatását.
Álgyon már meg téged az én istenem, hát hagyd már abba ezt a katatón mantrázást, mert sikítok.
Melocco faszt se változtatott meg, ennek igazolására pár hozzászólással lejjeb betettem egy fotót az én Radnóti kötetemről, bizonyítandó, hogy abban még a csecsszopós változat van.
Melocco művészként élt a művész mindenkori szabadságával, létrehozott egy komplex alkotást, térplasztika, vagy mi a faszom, lényegtelen. Ennek az alkotásnak része egy Radnóti parafrázis. Meg húsz tonna kő, érdekes, azért senki nem jajong, hogy a követ is megváltoztatta a galád.
Namost.
Melocco alkotását ízléstől függően lehet szeretni, lehet nem szeretni, avagy lehet hozzá semlegesen viszonyulni.
De én abban igenis érzek egy nem jó irányba mutató tendenciát, ha a politika kívánja a művésznek megmondani, hogy ő mit tehet, mit gondolhat, mit érezhet, mit és hogyan alkothat.
Mert ezzel a polgárt tekinti kiskorú, lúzer fasznak, aki önállóan képtelen eldönteni, hogy neki mi a jó, mi az, ami teccen neki, és mi az, ami ne.
Pedig a polgár el tudja dönteni maga is.
Ha Melocco szobron áll, akkor is.
Ha Terror Házán, akkor is.
Hogy rettenetes, elhiszem, de így igaz.
Előzmény: vizinikk (323)
vizinikk Creative Commons License 2008.02.12 0 0 335

na most komolyan...... lehet, hogy fel is kötöm magam bánatomban.

Előzmény: ghoezeke mate (333)
vizinikk Creative Commons License 2008.02.12 0 0 334

A nemzeti értékeket pedig nem próbáljuk meg pitiáner dolgokon megmérni.

 

azt azért nem ártana tisztázni, mit tekintesz te nemzeti értéknek és mi a pitiáner dolog.

egyébként majd rád fogok hivatkozni, ha vésőt ragadok és átértékelem melocco mester műveit.

Előzmény: ghoezeke mate (331)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.02.12 0 0 333
Sajnos, a továbbiakban nélkülözni leszel kénytelen a társaságomat.
Előzmény: vizinikk (332)
vizinikk Creative Commons License 2008.02.12 0 0 332

1) egy nagy faszt tiszteli Melocco Radnótit, akkor nem változtatta volna meg.

2) senki nem gyalázná őt, ha pontosan annyira tisztelné ezt a verset, mint amennyi tiszteletet elvár a saját szobormányai számára.

3) fütyülök rá, milyen párthoz kötődsz, Melocco kontra Radnóti kérdésben ennek nincs jelentősége2.

4) a gondolatmenetemben pedig csak a te mondatodból következtettem tovább.

5) nem vagyok semmilyen bajban, gizike, leülhecc.

 

Előzmény: ghoezeke mate (329)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.02.12 0 0 331
Sosem mondtam, hogy Melocco helyesen járt el, csak azt hangsúlyozom ismételten, hogy egy művész a maga egocentrikus gondolkodásában másra gondol, mint egy átlagpolgár. Normálisan csak annyi lenne a válasz, hogy udvariasan felkérik a szoborállító teetületet, hogy javítsátok már ki, kispajtások.
A nemzeti értékeket pedig nem próbáljuk meg pitiáner dolgokon megmérni.
Előzmény: Steckdose (328)
vizinikk Creative Commons License 2008.02.12 0 0 330

nagyjából én is fütyülök rá, benne milyen asszociációk támadnak egyes irodalmi alkotásokra, na de ha neki valami vagy valaki az útjába kerül, akkor nem megkerüli azt, hanem legázolja. amúgy lehet, hogy csak a negyedikes szöveggyűjtemény van meg neki, és abban más vers nem lett volna aktruális.

Előzmény: Steckdose (327)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.02.12 0 0 329
Kis bohó, csavarod ki a szavakat.
Én például nem vagyok jobbos, de szeretném, ha Melocco művészi erejét nem tudná kikezdeni ez az ordas gyalázkodás. (Sajnos, fennáll a lehetősége, persze, ez a jogvédőket nem zavarja. Egy nagy szobrásszal kevesebb lesz, na bumm...)
Szóval én csak így kerültem ebbe a szózivatarba, és a magam módján próbálok emberi viszonylatok irányába terelni.
Melocco például tiszteli Radnótit, mert a szobrának ideáját tőle merítette.
(Csak úgy zárójelben hívom fel a figyelmed arra a logikai bukfencedre, hogy habár a baloldali gyűlölködő-csoportosítást kifogásolod ugyan, ám ugyanezen gondolatmenetedben a jobboldalt fenntartás nélkül tradíciógyalázóknak tartod. Talán érzed, hogy nagy bajban vagy. :-D)
Előzmény: vizinikk (326)
Steckdose Creative Commons License 2008.02.12 0 0 328
Á, azért Vizinikk jóval nyitottabb verzió, mint a másik két említett beszűkült :) Mindazonáltal költők verseinek öncélú megváltoztatása kábé olyan, mint amikor a tanár körme megcsikordul a táblán írás közben, vagy amikor valaki például a "témaművelés" vagy a "tényálladék" szavakat használja: eccerűen báncsa jaz ember fülét. Politikafüggetlenül. Az, mint már mondtam, ugyanakkora faszság, hogy a ballerádékok politikát visznek ebbe az öncélú, idióta sztárallűrbe, mert Melocco mit tesz Isten, jobbos, Radnóti, meg, mit tesz Isten, zsidó volt. De ez a tényeken - miszerint ez egy idióta sztárallűr, és bántja a fület - mit sem változtat.
Előzmény: ghoezeke mate (325)
Steckdose Creative Commons License 2008.02.12 0 0 327
Na most felőlem így is gondolhatja, de akkor pl. választhatott volna másik idézetet :))
Előzmény: vizinikk (324)
vizinikk Creative Commons License 2008.02.12 0 0 326

ez azt jelentené, hogy csak azok tisztelik a magyar irodalmat, akik nem szeretik a jobboldalt?

hát, ezt sem én mondtam.....

Előzmény: ghoezeke mate (325)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.02.12 0 0 325
A tényekkel hiába perlekedsz. Gyűjtsd ki a hozzászólókat, csoportosítsd őket életművük alapján, és előtted az igazság. Olyan illustrissime neveket tanász a megbotránkozók között, mint utulien, Pixy, vizinikk... :-D
Előzmény: vizinikk (323)
vizinikk Creative Commons License 2008.02.12 0 0 324

ehhh.... mert Melocco szerint csecset a kuplerájban szopnak a vén liberálújgazdagok.

:-(

Előzmény: Steckdose (320)
vizinikk Creative Commons License 2008.02.12 0 0 323

na álljon meg a hegyimenet, szólt a sün, s leszállt a súrolókeféről.

 

ne tessék itten az oldalakat ebbe belekeverni.

 

mindenki, a szereti Radnótit és tiszteli a klasszikus magyar irodalmat, az elfogadhatatlannak tartja a vers megváltoztatását.

Melocco tudja, ha beérné avval. hogy a saját művészete alapján ítéljék meg, talán a kutya se ismerné, így viszont ő Radnótibb Radnótinál.

Igazad van, hogy elmeorvos kellene, ide, csak nem azoknak, akiknek gondolod.

Előzmény: ghoezeke mate (316)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!