Keresés

Részletes keresés

Pét Jud Creative Commons License 2018.11.26 0 0 119

Arra keresem a választ, hogy hogyan lehet valakit megvizsgálni miből él.

Sajnos nagy bajba vagyok még 2003. Kezes lettem mostohafiam lizingszerződésében. Melyet nem fizetett. Így 2016. Bán Blkezdték vonni a R. Nyugdíjam felét kapom meg mivel hiába él jómódban saját bolt ház milliós kocsi motor stb állítólag minden a felesége és a polgármester apósa nevén van. Ő meg munkanélkülivé van bejelentve. Így azzal érvel rajta nem lehet behajtani a tartozást. Hogy lehet az?? Luxus nyaralások stb én még nyomorból. Mit tehetek??

Kérem segítsenek!

Tisztelettel Wágner Péterné

 

Email.pterjudit@gmail.com

 

Tél 0630/5200581

Nem szerencsejáték Creative Commons License 2017.02.25 -1 0 118

Segítek! Vagyonosodási problémája van? Megoldjuk....Erre az egyszerű dologra biztos nem gondolt! Írjon, és mihamarabb válaszolok interpetair@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.17 -2 0 117

Üdv!Van megoldás,olcsó,egyszerű,biztonságos!!!Érd 19nfl772@gmail.com

buyandhold Creative Commons License 2015.12.16 0 0 116

Szerintem a nav-ot nem az erdekli, hogy athoztad-e a hataron. Hanem hogy honnan van. Tehat ha levetted egy kinti bankszamlarol, arrol kell igazolas. Vagy ha kp-ben volt, akkor hogy honnan van.

Előzmény: Nelli Orosz (115)
Nelli Orosz Creative Commons License 2015.10.07 0 0 115

Jó napot kívánok.
Azzal kezdeném hogy Ukrajnában élő magyar vagyok, kb. két éve honosítással kaptam meg a magyar állampolgárságot. Nemrég vásároltam Budapesten egy lakást. A lakás ára 17200000 ft. A határon hivatalosan bejelentettem 12700000ft-ot. Na mármost az a problémám hogy volt a nevemen egy otp-s számla amiről törlesztettem a fennmaradó összeget. Ez a számla már három éve tulajdonomban van amire fokozatosan tettem fel a készpénzt. A határon pedig csak 100000 euró fölötti készpénzt lehet bejelenteni, attól félek hogy az adóhatóság bírságot fog rám szabni amiért nem tudom bemutatni hogy ezt a pénzt a határon vittem át . Azóta se éjjelem se nappalom az összes megtakarított pénzt ebbe az ingatlanba fektettem. kérem szíves válaszukat mert már felőröltem az idegeimet. A magyar törvények nagyon bonyolultak és nem tudok kimászni belőlük.

drvilmanyi Creative Commons License 2014.11.03 0 0 114

Adatgyűjtésre irányuló ellenőrzést kiírhat az adóhivatal, mivel a törvény lehetővé teszi, hogy a bevallási időszak lezárását megelőzően is ellenőrizzen, de kvázi vagyonosodási vizsgálatot (szja bevallások utólagos vizsgálatára irányuló ellenőrzés) nem tud rá lefolytatni a bevallási határidőig ami magánszemélyként 2015 május. Mostanában sokszor találkozunk azzal, hogy nagyobb értékű gépjármű vagy ingatlan vásárlás esetét követően gyorsan megpróbálja megnézni az adóhivatal lehetett-e rá fedezet, akár az előző évek vonatkozásában. Ezen ellenőrzés célja egy esetleges későbbi vizsgálat előkészítése, a vásárlási érték illetve annak az ellenőrzése lehet nem-e "üzletszerűen" foglalkozik valaki a tevékenységgel.

A kérdésre válaszolva természetesen lehet ezt válaszolni, mivel egyébként sem tud megállapítást tenni erre az időszakra. Az adóhivatalnak nagyon maximum bírság kiszabására van lehetősége ezen eljárásban.

Előzmény: buyandhold (112)
lekvar111 Creative Commons License 2014.09.13 0 0 113

Ha valakinek gondja van a vagyonosodási vizsgálattal nem tud elszámolni a sok millióval....van rá megoldás! Legális korrekt és biztos + garancia! lekvar1@citromail.hu

buyandhold Creative Commons License 2014.09.11 0 0 112

kerdesem lenne, ha valaki tudja a valaszt, legyszives ossza meg:

 

jol ertem a kovetkezot?

ha veszek egy lakast mondjuk 2014 februarban, akkor arra legkorabban 2015 majusban johet ellenorzes? Mivelis ez egy szemelyi jovedelem ado ellenorzes, de 2014-ben meg nem vizsgalhatjak a 2014-es evet, hiszem 2015 majusig kell bevallani. Mas szoval, ha kijonnenek, akkor azt lehetne mondani, hogy turelem, majd 2015 majusaban benyujtom a bevallasom, abbol meglatjak, hogy honnan van a penz.

Ha nem jol ertelmezem a szabalyokat, akkor mi a helyes ertelmezes?

koszi...

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.29 0 0 111

Ilyen pofátlanul még soha nem büntetett a NAV

Ha önellenőrzésben kéri vissza a 98 százalékos különadót, büntetést kap. Ha más eljárásban, akkor szólnak, hogy adjon be önellenőrzést. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 110
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 109

Most a legrégebbi év, a 2007-es amit vizsgálhatnak. De mindjárt itt az év vége, és ha december 31-ig nem születik meg az első fokú határozat, akkor a 2007 elévül!

Előzmény: Zoli 2 (107)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 108

Szinte biztos, hogy mindegyik céget leellenőrzik, ha még meg vannak.

Tudni kell, hogy a kiegészítő vizsgálat nem olyan alapos, és nem is eredményez lezárt időszakot.

Előzmény: Zoli 2 (107)
Zoli 2 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 107

Köszönöm válaszod!

Ismerős ellen indítottak egy eljárást, mert néhány cégben megfordult az elmúlt öt évben.

Előzmény: Törölt nick (106)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 106

Elméletileg a törvény szerint valami 60-90 nap, de a Te gondolom a gyakorlatra vagy kíváncsi.

Idén nyár óta a Nav-nak jogában áll turkálni a bankszámláid között.

Valaki feljelent, a Nav ez alapján el kezd nézelődni az adatbázisokban, és megállapítja, hogy veled nem érdemes foglalkozni. Így ez a vagyonosodási vizsgálat az előtt lezárul, mielőtt elkezdődne... :)

 

Az enyém viszont majdnem 11 hónapig tartott, és ez csak az első fokú Nav vizsgálat volt, és nem is mentünk tovább másodfokra, bíróságra, stb. Úgy már simán benne lehet 3 évben is...

 

Hónap 20-án átvettem a postástól a levelet.

28-án megjelentem az előírt helyen, időben.

MAjdnem 2 hónap múlva amikor elvileg zárnia kellett volna, kitalálta hogy kiegészítő vizsgálatot indít olyan ismerősömmel szemben, akit megneveztem kölcsönadás terén.

Ekkor az én vizsgálatom szünetelt amíg a másikat be nem fejezte. Aztán indított egy másik kiegészítőt is másik ismerősöm ellen, és addig is szünetelt az enyém.

Aztán vannak rendkívüli hosszabbítási lehetőségei 30 nappal, azzal is élt vagy kétszer, háromszor...

A legvégén már a NAV húzta az időt, hogy átcsússzon a következő év januárjára, mert annyira belebonyolódott a legrégebbi évem vizsgálatába, hogy jobbnak látta, ha elévülteti. Mivel átment a határozathozatal dec. 31 túlra, így el is évült, és csak annyit írt arról az évről, hogy elévült, nem vizsgálható... :)

 

Szóval vannak fura dolgok, és gondolom minden eset más.

Ha egyszerű eset vagy, akkor vagy el sem indítják, vagy lezárják kb. 3 hónap alatt...

Előzmény: Zoli 2 (105)
Zoli 2 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 105

Sziasztok!

 

Azt szeretném megtudni, hogy egy vagyonosodási vizsgálat átlagban mennyi ideig tart?

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.19 0 0 104

Nem tudom ki ez a Gaál András, de amit a honlapján ír elég nagy butaság.

A vagyonosodási vizsgálat alkalmával nem azt vizsgálják, hogy a jövedelme elgendő volt az életvitelére, hanem azt, hogy az elköltött pénz rendelkezésére állhatott az elköltés pillanatában, vagy nem. Ez pedig lényegi különbség!

 

Vagyis hiába kaptam havi 1 milla jövedelmet a munkáltatómtól a bankszámlámra, ha ezt folyamatosan a bankban tartottam, kamatoztattam, de nem költöttem belőle a számlakivonat tanulsága szerint, akkor egy kiflit sem tudtam megvenni a boltban adózott legális pénzből.

 

Viszont, ha 10 éve munkanélküli vagyok, de tízmilliók vannak a bankszámlámon a régi szép időkből, és minden hónapban kiveszek a kamatokból 100 ezer forintot, akkor máris van fedezetem a kiflivásárlásra, és nem fognak tovább bolygatni a NAV revizorai. 

Előzmény: katera87 (103)
katera87 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 103

nem is Önre vonatkozott.. :)

Előzmény: Törölt nick (95)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.05 0 0 102
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.12 0 0 101

http://vallalkozoi.negyed.hu/vnegyed/20130712-tomegevel-nyomjuk-fel-egymast-az-adohivatalnal.html

 

Hehe, én is felnyomtam, aki engem felnyomott. :)

Én már túl vagyok rajta 0 forráshiány megállapítással.

Remélem ő nem ússza meg ilyen olcsón!

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.04 0 0 100
Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.27 0 0 99

Eléggé Monty Python-os

Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.27 0 0 98

"Az adóhatóság vagyonosodási vizsgálatot indított egy magánszeméllyel szemben, majd a házastársára is kiterjesztette az ellenőrzést. A házaspár építkezett. Egy alkalommal egyikük 3,5 millió forintot felvett egy bankból, majd még ugyanazon a napon befizette egy másik banknál lévő számlára. Az adóhatóság azt állapította meg, hogy ezen a napon 3,5 millió forint forráshiánya volt a magánszemélynek! 

Hogyan lehetséges ez? Az adóhatóság előbb számolta el kiadásként, hogy a magánszemély befizette a bankszámlájára a pénzt, mint azt, hogy a másik bankból felvette ugyanazt az összeget, így egyből -3,5 millió forint napon belüli forráshiányt generált"

 

Ezt velem is elpróbálták...

Előzmény: Törölt nick (97)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.27 0 0 97
drvilmanyi Creative Commons License 2013.05.17 0 0 96

Mi az ami leggyakrabban vagyonosodási vizsgálatot kiválthat?

- a leggyakoribb eset valóban a bejelentés, de ez automatikusan azért nem von maga után vizsgálatot, mert több a bejelentés mint ahány vizsgálatot indít a hivatal. Akkor indukál alapvetően vagyonosodási vizsgálatot, ha az adóhivatal rendelkezésére álló adatok alapján az indokoltnak tűnik,

- cég részére nyújtott tagi kölcsönök/folyamatosan veszteséges vállalkozás. Az adóhivatal rendelkezésére állnak adóbevallásaink, mérlegeink amelyekből a tagi kölcsön kiderülhet, ugyanígy a folyamatos veszteség,

- céges adóellenőrzésből kifolyólag. Picit kapcsolódva az előzőhöz ha ellenőrzés során kibukik a tagi kölcsön akkor lehet rá esély, hogy a kölcsönt nyújtót is vizsgálják. Ellenőrzés során feltárt bevétel eltitkolás szintén indukálhat vizsgálatot. Sokszor egyébként céges ellenőrzés előzi meg a vagyonosodási vizsgálatot,

- az adóhivatal látja a vagyonszerzést, ingatlanvásárlást, ha nincs megfelelő bevallott jövedelmünk akár indukálhat vizsgálatot,

- a 2013-as év slágere viszont a céglovagok elleni vizsgálatok, amelyek akár további bűntetőjogi eljárásokat is indukálhatnak (idáig ez nem volt jellemző). A céglovagok lényegében véve akik adják-veszik, alapítják az újabb cégeket, miközben nem fizetnek adót és magas tartozást hagynak maguk után. Sokszor kiindulópontja lehet egy vizsgálatnak az adóregisztrációs eljárás is, amelyen cégalapításkor, cégmódosításkor esik át egy vállalkozás.

- a bankszámla adatokhoz való NAV hozzáférés egyszerűsödik (idági is lekérhette bankszámlatörténetünket a NAV), amelynek gyakorlati alkalmazása és tapasztalatai csak a későbbi ellenőrzések során fog letisztulni.

 

Kocsis Zoltán

www.drvilmanyi.hu

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 95

Én sem ügyvéd nem vagyok, sem adószakértő, csak egy magánszemély, aki tavaly átesett ezen a vizsgálaton. Másokkal ellentétben nem reklámozom a vagyonosododási eljárással kapcsolatos honlapom, mert nekem olyanom nincs.

Előzmény: katera87 (94)
katera87 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 94

:) semmi más célja nincs, mint reklámozni...

 

vagyonosodási vizsgálat

Előzmény: venoruti (55)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.08 0 0 93

Milliókat fizet, akire lecsap az adóhivatal

Tavaly 1578 vagyonvizsgálat zárult le, az állam 20,6 milliárdot szedett be. Az ellenállás hasztalan. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.05 0 0 92

Legtöbbször feljelent a szomszéd/(bárki más), és amikor utánad néznek a feljelentés alapján, és az adatbázisban is furcsa számokat látnak, akkor indítják is a vagyonosodásit.

 

Adatbázisban látják a gépkocsivételeket, ingatlanvételeket, most már a banszámlát is.

Fura, ha valaki nem ad be adóbevallást, mert nincs jövedelme, de lakást, kocsit vásárol...

Előzmény: büfébá (91)
büfébá Creative Commons License 2013.04.05 0 0 91

Inkább arról kéne beszélni, mi válthat ki egy ilyen vizsgálatot. Persze az ügyvédeknek ez nem hoz pénzt az biztos.

Előzmény: drvilmanyi (89)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.02 0 0 90

Én is arra a megállapításra jutottam, hogy muszáj eltenni a részletes blokkot a bankkártyás vásárlásnál, mert a bankszámlakivonaton csak az öszeg, és dátum szerepel, arra nyilván nem tér ki, hogy mit vásároltunk, élelmiszert, vagy digitális fényképezőgépet a Tescóban.

 

Ha tudok a KSH létminimum összegének megfelelő ilyen blokkot felmutatni, akkor készpénzt már nem követelhet a NAV.

 

Rezsi szintén online megy, de ott sem mindegy hogyan.

Dijneten ha kártyával fizettem, nem volt beazonosítható a bankszmámlakivonaton, hogy pontosan melyik szolgáltatónak fizettem. Ezért áttértem közvetlen banki kiegyenlítésre a dijneten belül, így meg van minden adat ami kell...

Előzmény: drvilmanyi (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!