Keresés

Részletes keresés

sat3 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 674

"The recent experiment has gone one remarkable step further. "Within a naïve classical word view, quantum mechanics can even mimic an influence of future actions on past events," says Anton Zeilinger."
http://www.sciencedaily.com/releases/2012/04/120423131902.htm

Előzmény: eb3d (673)
eb3d Creative Commons License 2012.07.20 0 0 673

Most akkor az a kérdés, hogy nemkauzális vagy fordított kauzalitású?

 

http://phys.org/news111331483.html

 

 

 

"Although Alice and Carol never interacted with each other, their particles are now entangled. "

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_teleportation

Entanglement swapping


Előzmény: Simply Red (668)
James Hunt Creative Commons License 2011.11.16 0 0 671
nulla20 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 670
:))))) cool.
Előzmény: eke (661)
odovaker Creative Commons License 2009.09.13 0 0 669
Na végre egy értelmes válasz...
Előzmény: Simply Red (668)
Simply Red Creative Commons License 2009.09.06 0 0 668

Ez nem "fénynél gyorsabban", hanem ú.n. nemkauzális korreláció. Einstein-Podolsky-Rosen paradoxon néven fut, az első erre vonatkozó kísérletet Allain Aspect végezte el 1982-ben. Ld. http://en.wikipedia.org/wiki/EPR_paradox, http://www.drchinese.com/David/Aspect.pdf

 

Előzmény: odovaker (662)
odovaker Creative Commons License 2009.08.20 0 0 667
A cáfolat prolongálva...
blaness Creative Commons License 2009.08.07 0 0 666
http://www.youtube.com/watch?v=q5IFUcfMhfA

Ezt nézzétek, már videó is van erről. Csak azt nem tudom, hogyan gondolhatja ezt vki komolyan.
eke Creative Commons License 2009.07.19 0 0 665
majd a polgárijenő a hivatal!
Előzmény: odovaker (664)
odovaker Creative Commons License 2009.07.19 0 0 664
Sehol senki? Senki nem cáfol?
Aurora11 Creative Commons License 2009.07.18 0 0 663
:)
Előzmény: eke (661)
odovaker Creative Commons License 2009.07.14 0 0 662

A fénynél gyorsabban...

 

http://www.idokep.hu/?oldal=hirek&id=518  

eke Creative Commons License 2009.07.06 0 0 661
mostanság beszélik a népek, hogy a fény csak azért nem végtelen sebességgel terjed mert lassítja a közeg amiben halad... mi van ha ez a közeg nem csak a fényt lassítja?

Teccikérteni?


odovaker Creative Commons License 2009.07.02 0 0 660
Rossz az aki rosszra gondol; hivatalos pozitivista....
Előzmény: naox (659)
naox Creative Commons License 2009.06.23 0 0 659
"hivpoz"=>???
Előzmény: odovaker (658)
odovaker Creative Commons License 2009.06.23 0 0 658

No és milyen  hivpoz fizika, csillagászat?

 

200 évet úgy elnéztek a történelemben mint a semmi!

Pedig az idő a "t" minden számításban egyenletben komoly tényező... 

Előzmény: naox (656)
odovaker Creative Commons License 2009.06.23 0 0 657

 Annyit azért én is tudok miféle emberek szereznek ma diplomát, 7-8 év alatt. "

 

A mi időnkben a diplomát 5 év alatt szereztük meg. 

Aki egy évet tudott halasztani az valami szochazás háttérrel rendelkezett.) 

Előzmény: Törölt nick (655)
naox Creative Commons License 2009.06.21 0 0 656
"aki az egész univerzum működését megmagyarázta"
o, azt rengetegen megmagyaraztak mar, nincs abban semmi extra. Sajna Szasz magyarazata logikailag nem sokban kulonbozik a manohivok magyarazatatol: szep, kerek, konnyen ertheto, semmi bizonyitek nincs ra, es mindenki ostoba, aki ilyet kovetel.
Előzmény: Törölt nick (655)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.20 0 0 655
Hát ha valamiért akkor ezért sohasem diplomáznék le. A diploma megszerzése nekem nem azért kéne, hogy kezemben legyen a papír és aztán a világ felett állónak érezzem magam, holott kettessel csúsztam át az összes tárgyból. Annyit azért én is tudok miféle emberek szereznek ma diplomát, 7-8 év alatt. Engem a puszta tudás megszerzése érdekelne, nem a papír. Nagyon jól elvagyok papír nélkül is.

Akarni persze nem akarok itt semmit, csak gondoltam leírom mi jutott eszembe.
Nade Istenem mekkora lehetőséget szalaszt el a világ, hogy nem figyelt fel Szászra, aki az egész univerzum működését megmagyarázta, bár ennek eddig ezen a fórumon kívül semmi nyoma a világon. Be ne mesélje már valaki, hogy egy ember előáll valami hihetetlenül grandiózus felfedezéssel, de csak azért nem tudja bemutatni a világnak, mert ilyen az egyetemi és tudományos milliő. KAM!

odovaker, esetleg nem Szász egy újabb nick neve vagy? Ahhoz nem kell diploma, hogy kiröhöghessem azt aki három-négy nicknév használatával támogatja magát
Előzmény: odovaker (651)
odovaker Creative Commons License 2009.06.03 0 0 654
A komplexusaiddal miért éppen ide jössz?
Előzmény: Törölt nick (653)
odovaker Creative Commons License 2009.05.29 0 0 651

Adja be a munkáját komoly szakmai szervezetekhez, akik bizonyosan felülvizsgálják az egészet. " 

 

No ezért kellett volna diplomáznod, hogy megértsed az egyetemi milliőt...

Előzmény: Törölt nick (646)
odovaker Creative Commons License 2009.05.29 0 0 650

Én nem vagyok fizikus, sőt egyáltalán nincs is diplomám, az itt egymásnak dobált képletekből gyakorlatilag semmit nem értek. "

 

Akkor mit is akarsz egyáltalán?

Előzmény: Törölt nick (644)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 649
Még annyit hozzá, hogy én személy szerint, és gondolom sokan mások nagy izgalommal kísérnénk figyelemmel ha Szász elmélete elindulna az útján és tényleg tarolna vele. De mivel csak itt a fórumon biztos a dolgában, elcseszi az egészet. Másik álláspont, hogy az eddig elfogadott modern fizikai és egyben filozófiai kérdések sokkal izgalmasabbak mint Szász elmélete, mivel újabb és újabb misztikus kapukat tárnak fel melyek érthetőbbé és elfogadhatóbbá teszik a körülöttünk és az univerzumban zajló események megértését. A kvantumfizika és a relativitáselmélet nyitva hagy kapukat az ismeretlen és megálmodott világ felé, az elméletek szerint lehetséges mind a galaxisok közötti utazás, az időutazás, a telepátia, a mindent átfogó és jelenleg megmagyarázatlan és megfigyelhetetlen "isteni" energiák ténykedése stb.
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 648
Akkor mégis miért nem ismétli meg??:) Na mindegy a lényeg tehát, hogy bukott a téma. Az az érdekes, hogy több hasonló hangvételű ember írt elméleteket, a relativitás megdöntésére különböző netes fórumokon. pl.:

http://www.biochem.szote.u-szeged.hu/astrojan/anyag.htm

Na ez se semmi. Ebben a cikkben még egész nyugodt hangvételű az úriember, viszont az index fórumon már kritikán aluli baromságokat ír, ráadásul pökhendi stílusban. Ezenkívül találtam még pár igen bonyolult matematikai egyenletlevezetést, ami szerint lehet v>c.

Sajnos nekem nem volt lehetőségem egyetemre járni, megálltam a technikusi végzettségnél, így amit az egész témáról tudok azt autodidakta módon szereztem. Inkább az utca embereként próbálom megérteni a fogalmakat, elméleteket. Ezekhez a felsőbb matematikai számításokhoz egyáltalán nem értek, sőt nagyon sok alapfogalom van aminek beazonosításához lexikon szükségeltetik. (most próbálom pótolni alapvető hiányosságaim) Ezért is elnézést kérek ha valamit nem a megfelelő módon értelmezek, de legyen ez példája annak, hogy egy átlagember aki csak kicsit többet olvasgat a témában, milyen következtetéseket képes levonni.

Lényeg a lényeg, hogy eddig azt vettem észre, hogy bizonyos körökben Albert Einstein valamiféle kultikus negatív figurája a fizikának akire mindenáron és minden formában (a visszafogottól a gusztustalanig) ki akarják jelenteni, hogy ő, nahát ő a legnagyobb idióta. Persze még ez is elképzelhető, de nekem inkább a tálalás módjával van bajom. Az nem gond ha valaki megkérdőjelezi egy elfogadott elmélet helyességét. Hiszen Einstein is megkérdőjelezte a klasszikus mechanikai és a Maxwell törvényeket és ennnek folyamán jött létre az egyesített relativitáselmélet.

Ha jól tudom ma a tudomány talán legnagyobb kérdése a gravitációs kölcsönhatások elméletét beilleszteni a kvantumfizikába és emezt összeegyeztetni a relativitáselmélettel, illetve a mindent átfogó egyesített elmélet létrehozása.
Nem tudom talán az emberek irigykednek Albert-re vagy a dicsőségvágy vezérli őket mikor ilyen se füle se farka elméletekkel akarják megdönteni a modern fizika atyját, csakazért, hogy a végére odaírhassák Einstein egy gyermekded idióta és az elmélete úgy ahogy van szar és én sokkal okosabb vagyok! Ilyesmit talán akkor kellene kijelenteni ha az ember kezében már ott van a nobel díj és az egész tudományos társadalom felállva tapsolja. Erről most eszembe jut egy film amelyben egy srác megszállottan akarta a nobel díjat és már kezdett kétségbeesni, mert lassan túl van a harmincon, ellenben csaknem az összes fizikai nobel díjas élete 30. éve előtt már beadta élete fő munkáját.
naox Creative Commons License 2009.05.21 0 0 647
"Ha Einstein tévedett akkor a tömegveszteség sem létezik..."
a tomegdeff. letezik, millioszor kimertek, ez kiserleti teny. Ne keverd egy elmelettel, ami egy modell, megprobal olyan (matematikai) szabalyokat alkotni, amik megmagyarazzak a jelenseget. Egy modell az nem az ojjektiv valosag, hanem egy eszkoz, ami segit azt megerteni. Ezert nem is volna baj abbol, ha a tomegdeffektust tobbfele elmelet is megmagyarazna.
"Az idődilatációra sem ad választ..."
ez nem baj, ha egy elmelet nem magyaraz meg mindent (masreszt meg ad valaszt, pl. azt, hogy "marha")

"egy tizenéves ember stílusában ír és különböző nick neveken istápolja saját magát."
ettol meg akar lehetne is igaza

"mert a kétfajta tömeg között különbséget fedezett fel"
nem fedezett fel semmit, egyetlen elbaszott kiserletet ertelmez felre maniakusan
"Adja be a munkáját komoly szakmai szervezetekhez, akik bizonyosan felülvizsgálják az egészet. "
a tudomany nem igy mukodik. Senki nem fogja felulvizsgalni egy masik tudos mereset, a szabalyok olyanok, hogy csak akkor publikalnak egy eredmenyt, ha az korrektul meg van merve. Ezert rugtak ki Szaszt anno, mert publikalni probalt egy elrontott kiserletet.
Ha eredmeny volna a kezeben (ami telleg meglepo volna, szo se rola), akkor siman publikalhatta volna. Tobbszor elismerte rengeteg nyaggatas utan, hogy a millioszor linkelt meresen kivul egyetlen mas kiserletet sem vegzett.

Előzmény: Törölt nick (646)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.21 0 0 646
Nadehát, ha a relativitás elmélet nem helyes, akkor miért illeszti be a saját elméletébe Einstein elméletének képletét. Ha Einstein tévedett akkor a tömegveszteség sem létezik ergo az új fizika sem, mivel a tömegveszteségre alapozza az elméletet.
Ezenfelül ha jól tudom a tömeg energia ekvivalenciát már számtalanszor bizonyították, csak egy példa erre a közel fénysebességgel mozgó részecskék a gyorsítókban, melyeknél kimutatták az igen nagyfokú tömegnövekedést. És pontosan igazolva Einsteint, a fénysebességhez közelítve nagyságrendekkel nagyobb energiaközlés szükséges a további sebességnövekedéshez, a részecske tömege pedig végtelen nagyra nőne (ha sikerülne elérni a "c"-t.)
Ezenfelül Szász maga írja, hogy a számítások során egyetlen kémiai elemnél sem tud kiszámolni gravitációs erőnövekedést. Ez megint ellentmondás.
Az idődilatációra sem ad választ, pedig többen feltették a kérdést. Elképzelhető, hogy Szász elmélete helyes, de még ha így is van csak úgy tudom elképzelni mint a relativitáselmélet és a kvantummechanika kiegészítését-felülvizsgálatát és mint ilyet, magát is alaposabban felül kell vizsgálni, hogy az eddigi tételeket, törvényeket, milyen téren tudja befolyásolni, illetve, melyek azok a megdönthetetlen tények melyekhez az új fizika elméletet igazítani kell. Azt ostobaság kijelenteni, hogy azért mert a kétfajta tömeg között különbséget fedezett fel, egyből teljes egészében megdöntötte mindkét elméletet, melyek bizonyítása már számtalan kísérlettel igazolt.
Szász azért csinál komédiát magából, mert egy tizenéves ember stílusában ír és különböző nick neveken istápolja saját magát. Ha ennyire biztos az elmélet helyességében és a kísérleti eredményekben, akkor miért nem tárja az egészet különböző hazai és nemzetközi tudományos intézetek elé. Annak nem lesz semmi keletje, hogy három négy embernek ír 20ezer hozzászólást. Adja be a munkáját komoly szakmai szervezetekhez, akik bizonyosan felülvizsgálják az egészet. Ha ezt tavaly elkezdte volna a fórumozás helyett, már rég nobel díjas lenne és az egész világ ünnepelné a mindent megmagyarázó totál egyesített fizikai elmélet létrejöttét. Mindannyian tudjuk, hogy ez nem így lesz, mivel Szász elmélete kizár mindent ami az univerzum irracionális titkait feltételezi. Soha nem lesz olyan elmélet mely minden titkot feltár, mivel vannak kérdések melyek emberi aggyal fel nem foghatók. Ilyen a végtelen, az idő, a lélek fogalmai és még sorolhatnánk, de ez már vallásfilozófia. Ahogy Einstein mondta, nem valószínű, hogy a kvantumfizika valószínűségszámításai feltárnák az Öreg titkát. Szász elmélete pedig mégannyira sem.
naox Creative Commons License 2009.05.21 0 0 645
az, hogy a rel. elve magyarazza a tomegdefektust sem azt nem bizonyitja, hogy az elmelet helyes, sem azt nem jelenti, hogy mas elmelet nem lehet helyes. Ettol meg Szasz mesternek akar igaza is lehetne. A szerencse az, hogy ebben az esetben letezik egy viszonylag egyszeru eszkozokkel elvegezheto kiserlet, amivel igazolni lehet az elmeletet. Namost ezt a kiserletet o nem hajlando elvegezni (ill. egyetlen, millio sebbol verzo adatsort mutogat helyette).
Előzmény: Törölt nick (644)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.21 0 0 644
Ebben az egészben szerintem az a legviccesebb, hogy egyes szám harmadik személyben beszélsz saját magadról. Miért nem vállalod fel mindig a saját neved? Elolvastam a topikot és többen is megcáfolták az elméleted abszolút helytálló érvekkel, de Te képtelen vagy elfogadni a tévedésed, mert amire nem tudsz válaszolni arra vagy egyáltalán nem válaszolsz, vagy se füle se farka, nem is a kérdéshez igazodó valamit írsz.
Én nem vagyok fizikus, sőt egyáltalán nincs is diplomám, az itt egymásnak dobált képletekből gyakorlatilag semmit nem értek. Viszont egyvalamin én is elgondolkoztam. Javítsatok ki ha valamit félreértettem volna:
Ha jól értelmeztem az elméleted az izotópokban is észlelhető (de általában az atommagokban) tömegveszteség (vagy angolosan "mass defect", mert olyan tudományosak vagyunk) jelenségére építetted, meg arra, hogy eddig azt állították a tehetetlen és a súlyos tömeg azonos. Az elméleted levezetve és az állítólagos kísérleteket végrehajtva, azt mondod megdöntötted az egész eddigi fizikát, beleértve Albert Einstein számtalanszor bizonyított relativitás elméletét. Namost hogy is van ez? Hiszen a tömegveszteség jelensége éppen a relativitáselmélet egyik alapkövének a tömeg-energia ekvivalenciának a gyakorlati megvalósulása. Akkor mégegyszer kérdezem hogy is van ez? Megdöntesz egy elméletet, de a saját elméleted alapjait a megdőlt elmélet törvényének felhasználásával készíted????
iszugyi Creative Commons License 2008.10.03 0 0 643
És a könyvében "Physics of Elementary Processe" Bp., (2005) összefoglalóan megfogalmazta.
Előzmény: iszugyi (642)
iszugyi Creative Commons License 2008.10.03 0 0 642

Ezt Szász Gyula pótolta

 

http://de.youtube.com/watch?v=jkNjvCmsWOU

 

Előzmény: iszugyi (641)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!