Keresés

Részletes keresés

tbando Creative Commons License 2008.02.03 0 0 61

:)))

 

Úgyhogy vigyázz, mert egy kollektív tudattal kecekedsz!!!

 

Addig nem aggódom, amíg te vagy a parancsnok. Majd ráérek beszarni, ha teljes egészében átengeded nekik a terepet.

 

 

Előzmény: b.viridis (59)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.03 0 0 60
igy konnyu
Előzmény: b.viridis (59)
b.viridis Creative Commons License 2008.02.03 0 0 59
Fú, ne tudd meg.
Bele van építve a komjútörünkbe egy tébandóriasztó és amint befigyelt egy hozzámszólásod megszólal a sziréna, a purdék az emeletről külön erre a célra rendszeresített tűzoltórúdon csusszanak le, asszony hajítja el a fakanalat, anyós pattan gördeszkára és siklik át, a kutya és a macska pavlovija is erre van beállítva, szóval percen belül összeül mindenki és cuzámenárbájtban alkotjuk meg a szellemesebbnél-szellemesebbet.
Úgyhogy vigyázz, mert egy kollektív tudattal kecekedsz!!!
Előzmény: tbando (58)
tbando Creative Commons License 2008.02.02 0 0 58

:)))

 

Ez igen. Parádés riposzt volt. Ne is tagadd, az onoka besegített.

Előzmény: b.viridis (57)
b.viridis Creative Commons License 2008.02.02 0 0 57
Látod, amint komolyan veszed magad máris az átlagnál is unalmasabb vagy.
Szándékos meg nem értésre épített piti kis személyeskedés, ezerszer olvasott panelek, áhh.
Legyintés.
Előzmény: tbando (51)
b.viridis Creative Commons License 2008.02.02 0 0 56
Nem, inkább fordítva van. Az egész hóbelevanc javarészt Tarsolyéké volt, ők meg mostanság másba feccölnek (hála istennek:-)) és nekik úgy jött ez a pénz, mint egy falat kenyér. Kocsmának ott van nekik a Fiáker a belvárosban, ha mindenáron ragaszkodni akarnak a vendéglátózáshoz.
Előzmény: krz (50)
b.viridis Creative Commons License 2008.02.02 0 0 55
A kérdés az, hogy amennyiben mindent törvényesen csinálna a privát, akkor is jobban üzemeltetné?

Elmondtam az elején, hogy ez hogy működik a gyakorlatban. A privát nyilván a pénztárgép kímélésével és a munkavállalók kreatívabb alkalmazásával nagyobb adózatlan haszonra tett szert, de ezen felül is tudta működtetni nyereségesen még papíron is. Tehát ha mindent legálisan csinál, akkor annyi van, hogy valamennyivel kevesebb a tulaj nettója, de a bolt nem veszteséges.

A gazdasági környezet meg mindig adott, azon lehet újfent etikázni, hogy ez jó- e vagy sem, de döntést alapozni sajnos mindig arra kell, ami van. Márpedig abban szvsz megegyezhetünk, hogy ezen a környezeten rövid időn belül még a szentséges kurvaisten sem tud drasztikusat változtatni, így én igenis fenntartom, hogy napjainkban az állam ne menjen ki a piacra, mert arra rábaszik. Harminc év múlva megvizsgálhatjuk újból a kérdést.
Előzmény: kuttykuritty (49)
boci boci tarka Creative Commons License 2008.02.02 0 0 54

Nekem nincs semmiféle előjelem.

A hülyeség az hülyeség pártfüggetlenül.

Előzmény: kuttykuritty (52)
tbando Creative Commons License 2008.02.02 0 0 53

Ahogy leírtad, szerintem okos. A szövegedből ugyanis az jön át, hogy 2*300 parkolóval már gazdaságos.

Előzmény: Gép-ész (39)
kuttykuritty Creative Commons License 2008.02.02 0 0 52
Ezt aláírom, bár néha ellenkező előjellel is megnyilvánulhatnál.
Előzmény: boci boci tarka (47)
tbando Creative Commons License 2008.02.02 0 0 51

Ezzel csak az a baj, hogy nem mindent akarnak kivenni gebinbe'.

 

Ez persze igaz. Így viszont már értem, hogy miért maradsz te örök életedre kispályás. Ugyanis az előző hszedben még azzal akartál nagyot kaszálni, hogy kiadod a büféidet gebinbe. Amit nem akarnak kivenni. Hát, álmodozz csak tovább.

 

De azért megjegyzem, a hszednek van egy komolyabb aspektusa is. Valami hasonló  fog történni az üzleti alapú biztosítókkal is. Akiknek úgy nem lesz nagy bolt az eü buliba beszállni, ha a betegekre költik az eü kasszát. Így aztán nem is fogják. Tehát nincs mese, jön a magad uram, ha szolgád nincsen variáció. Már persze, ahol normálisan menedzselik az ügyeket. Ahogy most kinéz, nem nálunk.

Előzmény: carl solomon (37)
krz Creative Commons License 2008.02.02 0 0 50

lehet, hogy csak az elozo berloket kellett kiszedni a helyrol (akik a 12 eves berleti jogert felepitettek a bufeket), arra kellett ez az egesz.

 

kuttykuritty Creative Commons License 2008.02.02 0 0 49
Nem ezzel indítottad a topikot, hanem kinevezted a világ legjobb bizniszének, amit nem tudott üzemeltetni. Nem a befektetés értelmét kérdőjelezted meg, hanem az üzemeltetés értelmét. Amire, úgye az a válasz, hogy csinálja a privát, mert ő jobban üzemelteti.
A kérdés az, hogy amennyiben mindent törvényesen csinálna a privát, akkor is jobban üzemeltetné?
Innen már csak egy lépés megkérdezni, értelmes-e az a gazdasági környezet, ahol hasznot csak az termelhet, aki törvénytelenül üzemeltet egy gazdasági társaságot.

Én a magam részéről nem fektettem volna ebbe egy buznyákot sem, de a topik inkább az állam rossz gazda tézis bizonyítására nyílt, úgy látom. Ebben pedig nem állt helyt.

Előzmény: b.viridis (46)
boci boci tarka Creative Commons License 2008.02.02 0 0 48
Riport volt, kedves Or Kán, ahol a résztvevők maguk mondták el, hogy volt, mint volt.
Előzmény: Or Kán (35)
boci boci tarka Creative Commons License 2008.02.02 0 0 47
Mondjuk az sem ártott volna, hogy ha nem a fidesz-kedvenc természetrajz (vagy milyen) tanárt nevezik ki a büfék működtetésére létrehozott társaság élére.....
Előzmény: b.viridis (46)
b.viridis Creative Commons License 2008.02.02 0 0 46
Hát persze, hogy kérdezem!
Ha neked kellene egy ilyen buliban döntened, nem az lenne az első dolgod, hogy tüzetesen megnézed az előző évek könyveit és annak alapján vágsz bele?
Mennyire jó tulajdonos az az önkormányzat, amelyik egy 95 milliós működési hitellel küzdő várost ennyi körültekintés nélkül belevisz egy olyan üzletbe, amely üzlet beindításához 46 milliót kell rögtön belefeccöljön, amiből ugye 40 milliót csak újabb hosszú lejáratú hitelből bír előteremteni, mely hitel, mire visszafizetik 60 millió lesz kamatostul?
Előzmény: kuttykuritty (45)
kuttykuritty Creative Commons License 2008.02.02 0 0 45
Kérdezed? Csak mert azt mondtam, hogy össze kellene hasonlítani a könyveket. Vagy akkor a működés érdekében elfogadjuk, mi több elvárjuk a csalást?
Előzmény: b.viridis (44)
b.viridis Creative Commons License 2008.02.02 0 0 44
Na de könyörgöm, ha egy önkormányzatnak ennyire fingja nincs a lehetőségekről, ennyire nem tudja megítélni, hogy mi van a piacon, akkor mégis mire arcoskodik?
Megnézte előtte az önkormányzati éceszgéber a büfék könyveit? Megkérdezte az előző tulajdonost a forgalmi adatokról?
Előzmény: kuttykuritty (43)
kuttykuritty Creative Commons License 2008.02.02 0 0 43
Mert lehet, hogy amíg magánkézben volt, addig olyan módszerekkel volt nyereséges, amit az önkormányzat nem engedhet meg magának, pl számla (vagy nyugta nemadás), nem bejelentett, vagy minimálbérre bejelentett alkalmazottaknak zsebbe fizetés ésatöbbi.


Ez volt az eredeti kérdés. Ha visszábbolvasol megtalálod az egész posztot.
Előzmény: b.viridis (42)
b.viridis Creative Commons License 2008.02.02 0 0 42
Fejtsd már ezt ki kicsit bővebben, kérlek.
Nem értem mire gondolhatsz.
Arra, hogy a hat gebines például lopta az árut és azért érte meg nekik?
Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.02 0 0 41

elég hiányos az infó az esetről...

 

az is lehet, hogy mindent törvényesen csináltak, ahogy egy vállalkozás esetében kell, nehogy szó érje a ház elejét...

és kiderült, hogy az elkúrt országban nem lehet becsületesen vállalkozni:PP

Előzmény: b.viridis (-)
kuttykuritty Creative Commons License 2008.02.02 0 0 40
Én kérdeztem. Te tudod?
Előzmény: carl solomon (36)
Gép-ész Creative Commons License 2008.02.02 0 0 39
Kósa modell, az, persze :) Az milyen modell, hogy felépít a magáncég egy mélygarázst, amelyben a parkolók felét megveszi a város, majd miután a cég közli, hogy a maradékot sajnos veszteséges üzemeltetni, ezért a város szépen megveszi tőle azt is százmilliókért? Végeredményben a város vett 300 db állítólag gazdaságtalanul üzemeltethető parkolóhelyet vagy másfél milliárdért :)
Előzmény: tbando (33)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.02 0 0 38
Ennyire kínos, hogy már ilyen szinten kell mellédumálni?
Megértelek ám. :-))))
Előzmény: Or Kán (35)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.02 0 0 37
Mert attól, hogy gebinbe adod, attól még te vagy a tulajdonos.
Ezzel csak az a baj, hogy nem mindent akarnak kivenni gebinbe'.
Ugyanis ennek is van egy elég jelentős kockázata, mert mi van akkor, ha én felfuttatom a bótot annak a reményében, hogy még az onokáim is ebből élnek majd, oszt a zállam négy év után beint, hogy kormányváltás, kéri vissza a babaruhát? Szépen kéri, tehát vissza kell adni.
Persze ahol lehet csak az üzemeltetést privatizálni, ott az az ésszerű, ezzel nincs nekem semmi bajom.
Előzmény: tbando (33)
carl solomon Creative Commons License 2008.02.02 0 0 36
Te most komolyan azt akarod mondani, hogy egy állami cég per definitionem nem képes hat hurkasütőt úgy üzemeltetni legálisan, hogy ne keletkezzen 5 (öt) millió veszteség???
Előzmény: kuttykuritty (31)
Or Kán Creative Commons License 2008.02.02 0 0 35
Ezt az álteller-leveles néphazugság írja? Ugyan má...

:D
kuttykuritty Creative Commons License 2008.02.02 0 0 34
R.I.P. ?
tbando Creative Commons License 2008.02.02 0 0 33

Én sepciel kiadnám a büféimet gebinbe', így le se szarnám, hogy az üzemeltető mit csinál és mit nem, az én pénzem tuti.

 

Na látod B+, te mint állam, jó tulajdonos lettél volna. Mert attól, hogy gebinbe adod, attól még te vagy a tulajdonos.  Ha stratégiai érzék is szorult beléd, akkor még se szarod le teljesen, hogy mit csinál az üzemeltető, mert az ronthatja az egész fürdő forgalmát. Ez lenne a Kósa modell.  Amit az önkormányzat csinált az a Gyurcsány modell (mégha itt fideszes szinekben is). Risztelnek a bevételen, a fenntartási költségeket meg az állam állja. Amikor emiatt kiborul a bili, jön a szadi, hogy az állam rossz gazda, és eladják 100 ft-ért a Kóka sógorának. Valahogy így.

Előzmény: b.viridis (8)
mioko Creative Commons License 2008.02.02 0 0 32

A magad pecsenyéjét sütögesd!

Mert, ha az államét, akkor a fene eszi meg.

 

:o)))

Előzmény: b.viridis (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!