Keresés

Részletes keresés

Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.01.29 0 0 84
ezért kell megszavazni a tandíjat...

Miért is? Hogy onnantól kezdve ne csak a szimpla hülyék, hanem a gazdag hülyék járhassanak egyetemre?
Nem, a létszámot kéne redukálni (felére), és emelni a ponthatárokat.

Jelenleg létezik az államilag dotált képzés, meg a költségtérítéses. Akit nem vesznek fel az államilag dotáltba (mert hülye), az megy a fizetősbe. Ebből egyenesen következik, hogy mi történik akkor, ha mindenkinek fizetni kell.
Előzmény: Törölt nick (21)
pizarro2429 Creative Commons License 2008.01.29 0 0 83

ja, hát ha Sartre és Jefferson elnök sejtbiológiai vitáinak mongól nyelvű kivonatát olvastad volna tegnap este, mint minden művelt ember, akkor nem kerültél volna ilyen helyzetbe... LOL

 

Nem értem, hogy miért kell meglepődni ezen... Csak az nem jár egyetemre, aki még a nevét sem tudta leírni a jelentkezési lapon. (Én letudtam, pedig háromtagú nevem van... :P )

Előzmény: Geyza (-)
wizes Creative Commons License 2008.01.29 0 0 82

Te meg millen gagyi műsört nézel, ahhelyett hugy vakolókanál lenne a kezedben és építenéd picíny országunk!

Még te dumác ?

Hm?

;<))

Előzmény: Geyza (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.29 0 0 81
tbando Creative Commons License 2008.01.29 0 0 80
Nem az a kérdés, hogy ki az okos, hanem hogy milyen lesz az élet abban az országban, ahol ilyenek az okosok.
Előzmény: subadubadu (3)
rabida Creative Commons License 2008.01.29 0 0 79
való igaz, annyi különbséggel, hogy én három csoportot csinálnék, amik átjárhatóak lennének, mivel az sem megoldás, hogy valakit beteszünk a gyengék közé és ott is marad élete végéig. Vannak olyanok, akik később kezdenek beindulni, mások pedig elfáradnak.
Na mindegy, és a nehezen tanulókat meg a kiemelkedően jókat mindenképp kis csoportokban, de az átlagos képességűek is jobban haladnak, ha kevesebben vannak.
Előzmény: türelmes (65)
Kagakusha Creative Commons License 2008.01.28 0 0 78

" Csak ne pénecold el a kakaó biztos digitális táblákat 40 milliárdért "

 

Miért? Ha lett volna nála olyan, akkor biztosan kitalálja, hogy ki is az a Mikes ... :-)

Előzmény: pindiy (75)
Szopránszabó Creative Commons License 2008.01.28 0 0 77

Unikum?

 

Yes please.

 

De a Dereknek már ne adjatok, mer' s*ggr;szeg.

Előzmény: pindiy (74)
ex_lx Creative Commons License 2008.01.28 0 0 76
Ezzel kb. meg is egyezik a benyomásom. :)
Előzmény: Törölt nick (73)
pindiy Creative Commons License 2008.01.28 0 0 75
Csak ne pénecold el a kakaó biztos digitális táblákat 40 milliárdért....
Előzmény: Geyza (63)
pindiy Creative Commons License 2008.01.28 0 0 74
Ez nem unikum, ha olvasni tudott, akkor már elörébb van az egyetemi átlagnál....
Előzmény: Geyza (-)
ex_lx Creative Commons License 2008.01.28 0 0 72
Bion.

Mai szemmel egyáltalán nem érzem kínosnak kimondani, hogy kb. '86-ig igyekeztem semmit el nem szalasztani a tévéből. Szintén mai szemmel a következő 20 évre ezt már zsenántnak tartanám bevallani (persze igaz, hogy inkább csak az első 4-5-ről lehet igazi véleményem, utána inkább csak benyomásaim).
Előzmény: Iszak Iszakievics Stajn (47)
Derek Creative Commons License 2008.01.28 0 0 71

Na orulj neki!

 

Előzmény: Szopránszabó (70)
Szopránszabó Creative Commons License 2008.01.28 0 0 70

Prosdukálni?  Ejnyemáno. Már megest berugtál?

Előzmény: Derek (68)
Szopránszabó Creative Commons License 2008.01.28 0 0 69

"Kb. az történt, mintha egy vegyészhallgatót megkérdeznének"

 

Ne kínozd szegényt! Nem tudni szegény mi a hélium.  Még itten átmén nekünk Zeppelinbbe és akkó nekünk annyi.

Előzmény: Geyza (18)
Derek Creative Commons License 2008.01.28 0 0 68
Nem baj ocsi, legyen ez az en problemam ha egyaltalan az ,neked meg semmi kozod hozza,mert te ezen a forumon a szemelyeskedesen es mocskolodason  kivul meg mast nem prosdukaltal.Legalabbis ezen a neven.Idonkent beleronditasz egy egy temakorbe ,oszt annyi amit itt produkalsz.
Előzmény: Szopránszabó (66)
türelmes Creative Commons License 2008.01.28 0 0 67
Ez még jelenleg csak a jéghegy csucsa! Gondoljátok el mi lesz mondjuk 10- 12 év mulva! Az oktatási rendszerünk kész tragédia. A felső vezetök ugy néz ki amnéziában szenvednek, már nem emlékszenek a gyermekkoruk élményeire és tapasztalataira. Konkrétzabban: Ha a diák valamimelyik tantárgyból lemarad, minnél több a lemaradása, annál nehezebben tudja bepotolni, saját magátol. Tehát az a diák akinek már a másodikos anyagból is hiányossága van, majd negyedik után utasitják év ismétlésre, de ugyan hanyadik osztályba?( biztos, hogy nem a másodikba) Ezekből lesz a teljes analfa állampolgár, akik nem tudnak szakmát tanulni. Ezzel csak növeljök a hátrányos helyzetüek tömegét!
Szopránszabó Creative Commons License 2008.01.28 0 0 66

"Megmondom oszinten,ha magyar filmekrol, foleg ha 92 utan keszult ,sportrol es hazai konnyuzenei dolgokrol van kerdes en is nagy bajban vagyok"

 

De az is lehet, hogy te bármilye  felszineskedésen felül igen nagy bajban lennél. Vagy legalább is elég nagy bajban.  

 

Ez szerinted érdekel még valakit?

Előzmény: Derek (11)
türelmes Creative Commons License 2008.01.28 0 0 65
Folytatom: Álhumánumból, bizonyos biztosok kifogásolják az iskolákban a tudás alapu szelekciot, pedig ezzel Ök ártanak legtöbbet a diákoknak, mivel tudomásul kellene venni, hogy a diákoknak nem egyforma az értelmi képessége. Tehát: ha egy iskolában több évfolyam is van, második osztálytol kezdve csoportzositani kellene a diákokat eredményesség szerint, igy senki nem szenvedne hátrányt, mivel a jobb képességü diákok, jobban tudnának haladni a tananyaggal, többlet informáciohoz juthatnának, a gyengébb (kisebb létszámu osztály) tanulokkal lehetőség lenne a képességeiknek megfelelően foglalkozni. Ez szerintem senkinek nem lenne hátrányos. E helyet ugymond elit iskolák alakulnak ki, ahova a gyermek személyes kapcsolatok alapján jutatja ba a szülő a gyermekét, nem a képessége alapján.
Előzmény: türelmes (62)
ex_lx Creative Commons License 2008.01.28 0 0 64
Én sem véletlenül említettem. Alsósként Sas Elemér nevét előbb tudtam, mint az iskola igazgatójáét.
Előzmény: Iszak Iszakievics Stajn (43)
Geyza Creative Commons License 2008.01.28 0 0 63
Igen, az oktatás szétverése a legnagyobb tragédia.
Előzmény: türelmes (62)
türelmes Creative Commons License 2008.01.28 0 0 62
Ez még jelenleg csak a jéghegy csucsa! Gondoljátok el mi lesz mondjuk 10- 12 év mulva! Az oktatási rendszerünk kész tragédia. A felső vezetök ugy néz ki amnéziában szenvednek, már nem emlékszenek a gyermekkoruk élményeire és tapasztalataira. Konkrétzabban: Ha a diák valamimelyik tantárgyból lemarad, minnél több a lemaradása, annál nehezebben tudja bepotolni, saját magátol. Tehát az a diák akinek már a másodikos anyagból is hiányossága van, majd negyedik után utasitják év ismétlésre, de ugyan hanyadik osztályba?( biztos, hogy nem a másodikba) Ezekből lesz a teljes analfa állampolgár, akik nem tudnak szakmát tanulni. Ezzel csak növeljök a hátrányos helyzetüek tömegét!
Geyza Creative Commons License 2008.01.28 0 0 61
Kiváló a logikád!
Előzmény: freyya (60)
freyya Creative Commons License 2008.01.28 0 0 60
Hát Csehország fővárosa csak Shakespeare lehet. Nem rémlik, hogy két szóból állt volna.:-)
Előzmény: Geyza (58)
freyya Creative Commons License 2008.01.28 0 0 59
A telefonos segítséggel vagyok úgy, hogy én bizony nem olvasgatnám fel a négy lehetőséget, mert aki biztonsággal tudja a választ, anélkül is megmondja. Ha meg ő is csak találgat, nem megyek vele semmire.
Előzmény: Geyza (58)
Geyza Creative Commons License 2008.01.28 0 0 58

Érdemes azon is elgondolkozni, hogy olyan kérdést, pl., hogy: "Ki írta a Toldit?", "Mi Csehország fővárosa?"simán, magában nem lehet feltenni.

 

Meg kell adni 4 választási lehetőséget: Arany János, Shakespeare, Fekete Pákó, Orbán Viktor pl.

 

Tényleg szánalmas.

 

 

Derek Creative Commons License 2008.01.28 0 0 57
Ezt meg kell szokni,emlekszem ra amikor kezdtem zenelni, a proban minden tokeletes volt ,a kozonseg elott meg ugyancsak mellenyultam parszor aztan egy ido utan oldodott a dolog.
Előzmény: Geyza (55)
Geyza Creative Commons License 2008.01.28 0 0 55

Ez tény!

 

Abban a vetélkedőben, amelyikben én is részt vettem, az egyik pasas a próbavetélkedőben brillírozott, baromi művelt pasas volt, élő adásban viszont az se jutott eszébe, mi Franciaország fővárosa.

(Nem ez volt a kérdés, de hasonló.)

Előzmény: Derek (53)
Geyza Creative Commons License 2008.01.28 0 0 54
Ez marhaság: más műfaj.
Előzmény: ha6pc (35)
Derek Creative Commons License 2008.01.28 0 0 53
Kepernyo elott nagyon konnyu, egesz mas amikor beulteik az ember a kepernyo masik oldalara:-))
Előzmény: Geyza (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!