Keresés

Részletes keresés

carl solomon Creative Commons License 2008.02.01 0 0 100
5 milliárdos anti-Microsoft pályázat
Spirk József
2008. 02. 01., 14:58 | Frissítve: 3 órája
A Gazdasági Minisztérium, ha már szóba állt a nyílt forráskódú szoftverek forgalmazóival, nem nyugszik bele, hogy a Microsofté legyen a teljes magyar oktatási szoftverbüdzsé. Az MSZP-s irányítású MeH 25 milliárdos microsoftos tenderével szemben az SZDSZ minisztérium 5 milliárdos pályázatot tervez a világcég konkurensei számára.


Na, erről kéne gyorsan valami rosszat mondani. :-)
(tippem lenne, de szvsz vannak itt élelmes olvtársak bőven)
lajafix Creative Commons License 2008.01.30 0 0 99
Ja egyszerű, nyugaton még egy takarítással is 4x annyi pénzt lehet keresni, az orvosok meg 10x annyiért dobbantanak. Az itthoni adózás annyiból számít 'csak' hogy ezeket a szorzókat még jobban növeli.
Előzmény: nemhívő (97)
elemes2 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 98
egy kis adalék a gazdpol hitelességéhez:

Folyik a kivonulás a munkaerőpiacról

"Tavaly az utolsó negyedévben 43 ezer fővel kisebb volt a foglalkoztatottság, mint egy évvel korábban. A távozók nagy része teljesen eltűnt a munkaerőpiacról, kisebb hányaduk pedig a munkanélküliek táborát gyarapítja. Igaz, utóbbi is elegendő ahhoz, hogy a munkanélküliségi ráta a harmadik negyedévi 7.2 százalékról 7.7 százalékra emelkedjen."

Bizonyos értelemben vigasztaló: Kákosy nem abban a hitben dolgozik, hogy minden a legnagyobb rendben van, hanem tisztában van a gazdaságpolitika hibás irányával. Innen már csak egy lépést kell megtennie. Több lehetősége is van, csak választania kell.
nemhívő Creative Commons License 2008.01.30 0 0 97
Én sem tudom magyarázni, de hogy nem az adózással van kapcsolatban a dolog az nagyon is valószínű.
A többiben meg egyetértünk.
Előzmény: lajafix (90)
b.viridis Creative Commons License 2008.01.30 0 0 96
Mondtam, te meg a halál náthás faszára menj és pattanj le rólam!
Érthető???
Előzmény: lajafix (95)
lajafix Creative Commons License 2008.01.30 0 0 95

on topik vagy megint. (92)-ben ott a válasz.

Szóval te úgy gondolod hogy a nokia magyarországon fogja bochumi termelését kiváltani, romániai gyárat biztos heccből épít.

 

valld be nekünk, hogy miért romániából indulsz ki itt rendszeresen?

 

előtte menj a mea culpába.

Előzmény: b.viridis (94)
b.viridis Creative Commons License 2008.01.30 0 0 94
Én arról hírt nem találtam, hogy magyarországra hoznák a termelést.
"A Nokia két héttel ezelőtt jelentette be, hogy költségtakarékosságból a németországi Bochumból Romániába és Magyarországra telepíti a gyártást."
Mert annyira kerested, ugye?

köszönöm, hogy saját magadat cáfolod
Ezzel szemben te meg szép vagy.
Tudsz ám vitázni, az kurvaisten.

Kérlek fejezd be az érzelmi terelést, nálam nem működik.
Ja, na persze. Komolyan veszlek, mert szóvá teszed, hogy téged komolyan kell ám venni, strapálom magam, írok neked egy kisebb esszényit, amire te sans géne így reagálsz:

a többiről inkább egy szót se.

Na, jobb esetben itt szokott levedleni rólam a kultúrember és előjönni az utca, ami nevelt és ilyenkor küldöm el a kedves "vitapartnert" a bús isten herpeszes faszára nagyképűsködni, de mivel vidám hangulatban voltam, ezt te megúsztad.
Már sajnálom.
Húzz el a bús isten herpeszes faszára nagyképűsködni!
Előzmény: lajafix (91)
lajafix Creative Commons License 2008.01.30 0 0 93
hagyd már Romániát, ki az a hülye aki a hazai adókörnyezetben fog vállalkozást indítani? Reális forgatókönyv.
Előzmény: b.viridis (88)
lajafix Creative Commons License 2008.01.30 0 0 92

akkor lássuk a többit, hisz 'duzzogás' bűnébe estem:

 

"Vedd figyelembe, hogy én a romániai analógiából indultam ki, miszerint az elvándorlók nagyobbik hányada az állástalanok köréből került ki. Tehát akik egy kanyit nem fizettek be a közösbe, ellenben kivenni biza kivettek."

nos nálunk meg lehet élni még mindig a közösből, ellenben Romániában az adóreformmal együtt a szoc kiadásokat is levágták.

 


"Én azt mondtam, hogy ha ennek a fele elmenne, akkor mi lenne? Mitől lenne az az országnak rosszabb? Nagyon nehéz úgy vitázni, ha el sem olvasod azt, amit írok, fölösleges ismételgetésekre kényszerítesz, amit csoda, ha egy idő után megunok?"

viridis, tőlünk nem az inproduktív állomány lép le. Kiindulhatsz Románia helyzetéből is, de vedd figyelembe hogy Magyarországról beszélünk.

 

"Hülye érv. Egy mai helyzetet vetítsz ki tíz évre előre. Holott éppen az elmenés miatt csökkenhetne a szociális feszültség, ami lehetővé tenne egy óvatos adó- és járulékcsökkentést, ami már egy (vissza)csábító erő is lehetne. "

Tehát a rokkantak, a nyugdíjasok és a feketemelósok meg a munkanélküliek fognak elmenni innen szerinted? Nos nem ez a reális forgatókönyv.

 

". De hát mi inkább a mezőgazdaságunkba invesztálunk, mert a traktor sokkal látványosabb elem az út mentén leállítva, mint egy eszterga."

Micsoda? Térj már észhez, dehogy invesztálunk a mezgazba.

 

"És ha nem például? Hanem konkrétan? A közvetlen környezetemben éppen most omlott össze két régi cég is, és én csak azon csodálkoztam, hogy hogy a viharba bírt eddig is fennmaradni... A korrupció, a lopás, a tisztességes munka nagyüzemi elszabotálása szerinted csak az állami felsővezetőink kiváltsága? A mezei polgár nem ugyanúgy presztízsnövelő cikkekre költ, javarészt erején felül is? Győzködjél már még kicsit arról, hogy itt csupa remek, tisztességes, bölcs jómunkásember van, csak ugye az a fránya párszáz állami felsővezető bassza el az egészet és nélkülük kánaán lenne, tejjel-mézzel..."

Ez a felelősség elkenése. Demokráciában azért ruházza az istenadta nép az irányítás felelősségét a  kormányzatot alkotó pártokra, hogy felelőssen cselekdjenek. Te most összemosol, mint a hülye minelnünk.

 
"Na, de szerinted ez nem tűnik némiképp mégis valamiféle elmozdulásszerűségnek az eddigi, Kóka-féle ostobán kommunikált hurráoptimizmushoz képest?"

Nem érdekel a DUMA szintjén történő mosogatás.  Ez még mindig pofon a szarnak.

 


 

 


 

Előzmény: b.viridis (81)
lajafix Creative Commons License 2008.01.30 0 0 91

köszönöm, hogy saját magadat cáfolod. Kérlek fejezd be az érzelmi terelést, nálam nem működik. Én arról hírt nem találtam, hogy magyarországra hoznák a termelést.

 

Romániával viszont tele a net
Előzmény: b.viridis (86)
lajafix Creative Commons License 2008.01.30 0 0 90

hogy a környező országoknak mennyire jó a saját kivándorlásuk hosszútávon azt én nem tudom értékelni, magyarázni.

 

az tény, hogy legkevesebben a magyarok dolgoznak és legkevesebb nyelvet a magyarok beszélnek még mindig. Nem azok mennek ki, akik itthon nem kapnak munkát vagy azok akik kevésbé képzettek(arányaiban). 

 

 

 

Előzmény: nemhívő (87)
elemes2 Creative Commons License 2008.01.29 0 0 89
nem csak a makromutatók mentén értékelnék, de abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy még a makromutatókban is gasztroenteriális különbség van a fideszkormány és a szocik utóbbi 6 évének teljesítménye között.

ha a létfenntartást szorosan meghatározó kérdésekben legalább nagyságrendben hasonló teljesítményt nyújtana a két brancs, akkor filozofálhatnánk magasabb röptű kérdésekről is (mint ahogy 98-02 között olyan kérdések voltak terítéken, mint pl. millenniumi zászló és koronaúsztatás, amely ma már megkapó apróságnak tűnik demszky emlékműve, a DBR mellett).
Előzmény: b.viridis (64)
b.viridis Creative Commons License 2008.01.29 0 0 88
Megállapították: az új környezettel való érintkezésnek számos pozitív következményei vannak, ugyanis nő a saját vállalkozás létrehozására való hajlandóság. Az elmúlt öt évben Románia lakosságának mindössze három százaléka indított saját vállalkozást, míg a vendégmunkások 10 százaléka fektette be így a megkeresett pénzét, 25 százalékuknak pedig szándékában áll a cégalapítás. Emellett a külföldről hazatértek nagyobb érdeklődést mutatnak a közélet és a politika iránt.

forrás
Előzmény: nemhívő (87)
nemhívő Creative Commons License 2008.01.29 0 0 87
Legkevésbé a magyarok vállanak külföldö munkát. Ez tény.
A logikád meg ott bukik, hogy a környező bezzegországokból messze többen mennek külföldre dolgozni. A baltikumból is, Lengyelországból is. Ezt mivel magyarázod? Az alacsonyabb adóteherrel? Vagy ott is ennyire haragszanak Gyurcsányra és nem bírnak a közelében maradni?
Előzmény: lajafix (74)
b.viridis Creative Commons License 2008.01.29 0 0 86
a nokia nem hozzánk, hanem kolozsvár mellé viszi a mobilgyártást...
MTI hír:
"Több vezető német politikus bírálta pénteken a finn Nokia konszernt azért, mert bochumi üzeméből Romániába, illetve Magyarországra akarja áthelyezni a mobiltelefon-gyártást."

a többiről inkább egy szót se
Na, most ha ezek után én is elkezdek geci lenni veled, akkor újfent beduzzogsz?
Előzmény: lajafix (84)
b.viridis Creative Commons License 2008.01.29 0 0 85
Ebben igazad van, de én a korrupciós lenyúlásokat úgy értettem nudlinak, hogy a szociális kiadásokhoz képest.
Ez a korrupciósdi pedig kodifikálva van a rendszerbe, lásd pártfinanszírozás szabályozása. Persze amíg a választópolgárokat ez különösebben nem zavarja, addig változni sem fog.
Előzmény: mmormota (80)
lajafix Creative Commons License 2008.01.29 0 0 84

viridis, a statisztikai mintavétel problémáival tisztában vagyok.

 

a nokia nem hozzánk, hanem kolozsvár mellé viszi a mobilgyártást...

nézd meg a beruházások alakulását és láthatod a nagy kedvet.

 

a többiről inkább egy szót se.

 

Előzmény: b.viridis (81)
unbreakable Creative Commons License 2008.01.29 0 0 83
1998:GDP 61%, 2001 vége GDP 53%-a az adósság.


Ez biztosan tök véletlen...

Előzmény: b.viridis (72)
b.viridis Creative Commons License 2008.01.29 0 0 82
De, már ha az úgynevezett pógárok igényelnék ezt.
De nem igénylik.
Helyette inkább olyan kardinális kérdések körül csapnak össze a zsigeri indulatok, mint a háromszáz forintos vizitdíj.
Na, ezért hagynak el minket rövidesen még a delfinek is.
Előzmény: lajafix (78)
b.viridis Creative Commons License 2008.01.29 0 0 81
Szerinted kik lépnek le?
Ezt nem lehet így vizsgálni. Az én ismerősi körömből vett példák vélhetőleg statisztikailag semmiféle relevanciával nem bírnak, mert egyrészt a minta nem reprezentatív. másrészt meg ha arra figyelek, hogy hányan mentek el, akkor elsiklok afölött, hogy ezzel szemben hányan nem, és ha elmentek teszem azt heten, akkor az kellően nagy számnak tűnik ahhoz, hogy már figyelembe se vegyem, hogy ezzel szemben hetvenen maradtak. No és ugye egy diplomás vélhetőleg inkább hasonszőrűekkel tart fenn kapcsolatot, így arra végképp semmi rálátása, hogy állástalan segédvájárból hányan mentek el. Tehát a kérdést akkor lehetne értelmesen megválaszolni, ha előkapnánk egy szakmailag hiteles felmérést a témáról. Készült vajon ilyen az utóbbi években? Te tudsz róla?

Hát tényleg nem, de ha maradnának sem jelentetnének. Ugyanis nem a dolgozó fiatalok a fő felhasználói a szoc rendszernek. ellenben hiányzó adójuk komoly terhet jelent most is.
Vedd figyelembe, hogy én a romániai analógiából indultam ki, miszerint az elvándorlók nagyobbik hányada az állástalanok köréből került ki. Tehát akik egy kanyit nem fizettek be a közösbe, ellenben kivenni biza kivettek.

Ha itthon dolgoznának és adóznának csak jobb lenne... és akkor kik maradnak itthon, az eltartottak?
Ha. De ismétlem, KSH adat, hogy 2,6 millió keresőképes korú ember gazdaságilag nem aktív, azaz egy kanyi forint adót, járulékot nem fizet, ezzel szemben járni nekik is elég sok minden jár, alanyi jogon is. Én azt mondtam, hogy ha ennek a fele elmenne, akkor mi lenne? Mitől lenne az az országnak rosszabb? Nagyon nehéz úgy vitázni, ha el sem olvasod azt, amit írok, fölösleges ismételgetésekre kényszerítesz, amit csoda, ha egy idő után megunok?

Minek térjenek vissza 70% adót fizetni, 0 ellentételezésért?
Hülye érv. Egy mai helyzetet vetítsz ki tíz évre előre. Holott éppen az elmenés miatt csökkenhetne a szociális feszültség, ami lehetővé tenne egy óvatos adó- és járulékcsökkentést, ami már egy (vissza)csábító erő is lehetne.

nem veszed észre, hogy a munkáltatók is szedegetik a sátorfát.
Más munkáltatók meg teszegetik a sátorfát. Eleinte ugye a rabszolgamunkát preferáló cégek jöttek ide, örültünk amikor jöttek és örültünk, amikor elmentek. A Nokia éppen most hozza ide Bochumból a telefongyártást. Láthatod, mindig van egy "mihez képest". Persze bár inkább a fejlesztést hozná intenzívebben. De hát mi inkább a mezőgazdaságunkba invesztálunk, mert a traktor sokkal látványosabb elem az út mentén leállítva, mint egy eszterga.

A társadalom hozta össze a Kákossy interjúban leírt kötött pályákat pl az adóreform és a M4 terén?
És ha nem például? Hanem konkrétan? A közvetlen környezetemben éppen most omlott össze két régi cég is, és én csak azon csodálkoztam, hogy hogy a viharba bírt eddig is fennmaradni... A korrupció, a lopás, a tisztességes munka nagyüzemi elszabotálása szerinted csak az állami felsővezetőink kiváltsága? A mezei polgár nem ugyanúgy presztízsnövelő cikkekre költ, javarészt erején felül is? Győzködjél már még kicsit arról, hogy itt csupa remek, tisztességes, bölcs jómunkásember van, csak ugye az a fránya párszáz állami felsővezető bassza el az egészet és nélkülük kánaán lenne, tejjel-mézzel...

Kákossy látja a mozgástér és a változtatási akarat hiányát, kitölti a maradék időszakot 2010ig, minimális erőlködéssel.
Na, de szerinted ez nem tűnik némiképp mégis valamiféle elmozdulásszerűségnek az eddigi, Kóka-féle ostobán kommunikált hurráoptimizmushoz képest?

Előzmény: lajafix (77)
mmormota Creative Commons License 2008.01.29 0 0 80
"Szvsz a lopás nudli az összeshez képest."

Nem igaz. Ugyanis ez egy nagyon speciális lopásfajta. A teljes elköltött pénzt költik el helytelenül ahhoz, hogy egy kis részét mint korrupciós pénzt zsebre tehessék. A közbeszerzések teljes rendszere ehhez idomult. Ma már senki se hisz abban, hogy tiszta úton, jobb minőséggel, jobb árakkal, jobb határidőkkel is lehet nyerni. nem is próbálják meg.
Ez pedig dupla áron épülő autópályákat, síkvidéki völgyhidat, kakóbiztos számítógépet eredményez.

A versenyszférát pedig teljesen eltorzítja. Kialakulnak a kapcsolatokból élő, a korrupciót fenntartó csókosok, és az ebből kimaradó, a szürkegazdaságba menekülő többiek. Olyan pedig, aki fejleszt, árral és minőséggel versenyez, megnő és a nemzetközi porondon is megállja a helyét, nemigen marad.

A GDP-t a multik jobb színben tüntetik fel, mint amilyen valójában. Az ő termelésükhöz nekünk nincs sok közünk. A nyereségükért nem itt adóznak, mert bárhol máshol jobbak a feltételek. A munkára rakódó közterheket fizetik csak (már amelyik), de azt előre megkapták kedvezmények formájában. Nincs sok közünk hozzájuk, történetesen itt vannak, de lehetnének a Holdon is.
Előzmény: b.viridis (75)
upi2000 Creative Commons License 2008.01.29 0 0 79
Szvsz ezt a fazont ki fogják nyírni, túl normális....
Előzmény: b.viridis (-)
lajafix Creative Commons License 2008.01.29 0 0 78
nem ezek kezelése lenne a kormány feladata viridis?
Előzmény: b.viridis (75)
lajafix Creative Commons License 2008.01.29 0 0 77

"Nézzük az alapvetést: miből gondolod, hogy javarészt a frissen kiképzettek lépnek le? "

Szerinted kik lépnek le? Az előző hszben írtam konkrét példát a villamosmérnökökre, de pl iwiw ismerőseim köréből is folyik az elvándorlás. Egyik exem Dublinból jelentkezet be, volt osztálytársnőm Londonból. Az asszony testvére Ausztriában, az asszony is megbánta hogy hazajött spanyolországból 7 éve. Hivatalos adat nincsen a külföldön dolgozókra, de talán a foglalkoztattak számának alakulásában ez is benne van .

 

"akik elmennek, azok nem jelentenek tehertételt a hazai szociális ellátó rendszerre
" Hát tényleg nem, de ha maradnának sem jelentetnének. Ugyanis nem a dolgozó fiatalok a fő felhasználói a szoc rendszernek. ellenben hiányzó adójuk komoly terhet jelent most is.

"-tisztességes pénzeket utalgatnának haza"

Ha itthon dolgoznának és adóznának csak jobb lenne... és akkor kik maradnak itthon, az eltartottak?

"-nagyobb hányaduk pár év után visszatérne, egy épeszűbb munkakultúrával felszerelkezve"

Épp a munkalehetőségek miatt mennek el. Minek térjenek vissza 70% adót fizetni, 0 ellentételezésért? Pont a többségük nem fog visszatérni dolgozni. (néhány adó: dél Afrika 24%, Korea: első 5 évben nincs külföldieknek adó, írország, anglia: fele ennyi sincs)
"egy adott hányaduk a megtakarításaikból hazai vállalkozásokat indítanának, vagy építkeznének, ami ugye a hazai építőipart lendítené kicsinyég"

Ha hazajönnek.

"a hazai munkaerőpiacon inkább dominálna a kereslet, így az itt maradt munkavállaló is jobb alkupozíciókkal indulhatna állást keresni"

nem veszed észre, hogy a munkáltatók is szedegetik a sátorfát.

"Mit nem látok jól?"

A ló fejét. Ua fordítva ülsz rajta.

 

"Így van, de nem ezzel a mi társadalmunkkal. Tehát igazad van, csak annyi kéne a fenntarthatósághoz, hogy a lakosságot lecseréljük, mondjuk valamilyen skandinávokra. "

A társadalmat nem lehet lecserélni, sem takarónak használni töketlenségünkre. A társadalom hozta össze a Kákossy interjúban leírt kötött pályákat pl az adóreform és a M4 terén?

 

Olvastam a topikot elejétől fogva és az interjút is. Nincsennek hitsorsaim, nem érdekelnek a buta paneljeid.

 

Kákossy látja a mozgástér és a változtatási akarat hiányát, kitölti a maradék időszakot 2010ig, minimális erőlködéssel. Természetesen ne legyen igazam.

 

 


 

 

Előzmény: b.viridis (66)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.29 0 0 76
A legnagyobb svájci bank, a UBS alulsúlyozottra minősítette le Magyarországot, míg Izraelt túlsúlyozottra, Csehországot pedig semlegesre minősítette fel – derül ki a Quaestor közleményéből.

Az Ecoline információi szerint a legnagyobb svájci bank, a UBS kedd reggel küldte ki partnereinek a Strategy Notes nevű elemzését, e dokumentumban „underweight" (alulsúlyozott) besorolásúra módosították (az eddigi semlegesről, neutralról) Magyarországot befektetési allokációs szempontból.

(ecoline.hu)
b.viridis Creative Commons License 2008.01.29 0 0 75
Nekem is. Az államot vezetőknek sajnos nem elég erős ahhoz a szíve és a lelke, hogy maximum saját fogyasztásra lopjanak... mint megélhetősi barátaik.
Szvsz a lopás nudli az összeshez képest. Nézd meg mi pénzek mennek el a szociális juttatásokra. Tele vagyunk álrokkantokkal, mert tíz évvel ezelőtt jó ötletnek tűnt hagyni a rokkantnyugdíjjal való visszaélést, így kozmetikázva kicsit a munkanélküliségi mutatókat. Mindenféle jogcímeken összeszedhető segélyekből is szinte jobban meg lehet ma élni, mint munkából, így jóhogy kismillió ember baszik dolgozni.
A köz intézményeinek a működtetése során minden további nélkül lehet balfaszmód gazdálkodni, ezt szoktuk meg az átkosban, jó ez nekünk így.
Csak egy példa: kérdem a gyerekemtől, hogy mi a fasznak leckekönyv, amikor úgyis vezetik az egészet a Neptun nevű számítógépes rendszerben? Mire ő, jé, tényleg, minek is? Errefel ma olvasom, hogy Szegeden megszűnik a leckekönyv, és csak ezzel 24 milliót spórol meg az egyetem. Plusz ugye a nyűgtől és a macerától is megszabadul a diák is és az adminisztráció is. És hány, meg hány ilyen van még szerte az országban... Ezekhez képest az állami felsővezetők lopásai szvsz fókasóhaj a sarki éjszakában.

Koncepcióról lehet simán beszélni úgy is, hogy nem bántjuk a négyéves ciklusokat. Már ha akar valaki. Körül kéne nézni a világban hogyan csinálják ezt mások. Például az annyira lenézett románok. Itt van rögtön kedvenc városom, Nagyvárad 2007-2026 közöttre tervezett (figyeltem! húsz év!!!) fejlesztési terve. Ezt a regionális fejlesztési koncepciót ők találták ki és olyan jó écának bizonyult, hogy Bukarest is egy-az-egybe lenyúlta (www.zmb.ro). De nálunk ugye csak olyasmit lehet, hogy hidat út nélkül, utat híd nélkül, nemzeti színházakat ide-oda tologatni, és ezek variációit. Az idő közben meg telik, mi meg mondogatjuk csöndben, hogy "nem süllyed a sziget". Nem a lófaszt.
Előzmény: Törölt nick (73)
lajafix Creative Commons License 2008.01.29 0 0 74

ki beszél itt csak az eüről? Szerinted más területeken nem lépnek le az emberek? Egyik évfolyamtársam Szöulban tanított be erőműtechnikára frisssen végzett magyar villamosmérnököket ősszel. Szerinted ők vissza fognak jönni? Itt fognak adózni?

 

természetesen nem az a baj, hogy lehet szabadon munkát vállalni külföldön. A baj az, hogy itthon nem lehet értelmesen dolgozni. Külföld már nem alternatíva, hanem cél. Nem lehetőség, hanem kötelező egy képzett fiatalnak.

 

"Ha ingyenes az orvosképzés, akkor abban az is benne van, hogy az angoloknak, svédeknek oktatjuk ifjainkat. A világ boldogabbik felén örülnek is a jól képzett orvosainknak..."

Szóval azt mondod, hogy fizesse ki pl az orvos a milliós képzési díjat és utána dolgozzon itthon 70% adóterhelésen. Ki fog itthon gyógyítani ezek után?

Előzmény: nemhívő (63)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.29 0 0 73
"Gondolj bele, ha én történetesen kibaszottul csípősen és fűszeresen szeretem az ételt, és én választok szakácsot, akkor te hiába jössz azzal a kritikával, hogy ez a szakács túl zsírosan főz, mert az engem nem érdekel, nekem mindegy, nem szempont."

Ez ok. Azért is kérdeztem, mi neked a fontos, meg persze mérhetetlen jólneveltségem okán:-)

"nekem jobb lenne, ha minél kevesebb lenne a redisztribúció"

Nekem is. Az államot vezetőknek sajnos nem elég erős ahhoz a szíve és a lelke, hogy maximum saját fogyasztásra lopjanak... mint megélhetősi barátaik.

"Ami kurvára hiányzik, az a koncepció."

Szerinted lehet koncepciókról beszélni egy olyan választási rendszerben, ahol 4 évente újrakeverik a cinkelt lapokat? Én úgy gondolom, erre 30-40 éves távlatok kellenek, amik lehetőség szerint nem kommunisták:-) Úgy lehet felelősen, hosszútávú célokkal vezetni egy országot, ha van rá idő. 1,2, 4 év nem idő, ennyi idő alatt nem lehet államférfivá válni.

"Ki kéne már végre találni, hogy kik vagyunk, mit akarunk, mert ez a körbe-körbe bokázás kicsit unalmasnak tűnik."

Na ja... meg aztán meg is valósítani. Mindenkinek a maga kis környezetében, a politikusoknak meg az országban.
Előzmény: b.viridis (72)
b.viridis Creative Commons License 2008.01.29 0 0 72
Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a gazdaságpolitika nem túlzottan befolyásolja a mindennapjaimat, így annyira nem is érdekel, inkább csak úgy, l'art pour l'art módon.
Természetesen van ebben is egy preferenciarendszerem, hiszen nekem jobb lenne, ha minél kevesebb lenne a redisztribúció, de el tudom fogadni, hogy igen sokaknak meg nem, így én szopok, szó nélkül.
Ami kurvára hiányzik, az a koncepció. Úgy látom, hogy nálunk 17 éve a voluntarizmus megy, a csináljuk, oszt majd lesz valahogy elve mentén. Egyik pillanatban a mezőgazdaság fontos kurvára (szóban, persze), utána a tudásalapú társadalom (szintén szóban), majd a jólét (jóhogy szóban), megintmajd pedig a jövő, és még sorolhatnám a hektikusság többi állomását is.
Ki kéne már végre találni, hogy kik vagyunk, mit akarunk, mert ez a körbe-körbe bokázás kicsit unalmasnak tűnik.
Előzmény: Törölt nick (70)
b.viridis Creative Commons License 2008.01.29 0 0 71
Az árurakodó családos munkás ma nem szabad ember Magyarországon, és az elbaszott gazdaságpolitika ebbe elég erőst belejátszik.
Látod, ez megint az a szint, ahol a vita egészen egyszerűen értelmetlenné válik. Te teljesen öncélúan használod a "szabadság" fogalmát, ami persze a magánügyed, de azt beláthatod, hogy vitának ott és akkor van értelme, amikor a vitában használt fogalmak alatt mindketten ugyanazt értjük.

Protestszavazat amúgy véletlenül sincsen a választási rendszerünkben, pedig volna rá igény, úgy látom.
Olyan értelemben használtam a "protesztszavazat" kifejezést, miszerint csak azért szavazok egy másik pártra, hogy az egyik ne győzhessen. Amire te gondolsz, az nem teljesen ez, mert ha lenne "egyik se" rovat a szavazólapon, akkor se oda ikszelnék, mert én nem azt mondom, hogy egyik se, hanem azt, hogy az egyik ne. Illetve jobban belegondolva tényleg lehetne egy olyan rubrika is az adott párt neve mellett, hogy "őt nem" és az elszámolásnál le kéne vonni egy szavazatot tőle. Hmm, nem is rossz ötlet! :-)

Hja, kérem, de azért tehetek kritikus megjegyzést a döntésedre, remélem.
Minden további nélkül, de értelme csak akkor van, ha az én szempontrendszereim szerint kritizálod. Gondolj bele, ha én történetesen kibaszottul csípősen és fűszeresen szeretem az ételt, és én választok szakácsot, akkor te hiába jössz azzal a kritikával, hogy ez a szakács túl zsírosan főz, mert az engem nem érdekel, nekem mindegy, nem szempont.

Előzmény: Törölt nick (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!