Keresés

Részletes keresés

Skorpió Creative Commons License 2008.01.26 0 0 338
Nem levelező, hanem nappali mellett.
Előzmény: Törölt nick (319)
Noel Constantbaihee Creative Commons License 2008.01.26 0 0 337
Butuska vagy! Én színházról, moziról beszéltem, a Berényi családról pedig nem tudok semmit! Valakivel összekeversz!!
Képzeld, olyan is van, aki dolgozik, azért nem jár moziba! Minden lehetséges és annak az ellenkezője is.
Előzmény: Törölt nick (336)
dermedwe Creative Commons License 2008.01.25 0 0 335
Viszont miért az járhasson egyetemre akinek az apja vagy anyja jó helyen lopott?
Előzmény: Törölt nick (332)
Magic Horse Creative Commons License 2008.01.25 0 0 334
Mindenre van példa, pl. én egyszer beszéltem egy ügyvédbojtár lánnyal, és szóba jöttek a bruttó bért terhelő adók, erre mondta a csajszi, hogy őt ez kurvára nem érdekli, mert úgyis minimálbéres lesz.

De azért általában a diplomát azért szerzi be az ember, hogy magasabb jövedelemre tegyen szert, és átlagban így is van, az igaz, hogy sokszor papíron nem teljesül a dolog.
Előzmény: Törölt nick (332)
Noel Constantbaihee Creative Commons License 2008.01.25 0 0 333

Nem proliztam soha, de ha pont ők támogatják ezt a milliárdosokból álló kormányt, akár meg is érdemelnék!!

Előzmény: Törölt nick (324)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 332

Az adódnak semmi köze a diplomádhoz!

 

Vannak diplomások, akik kevesebbet keresnek mint egy szaki, aki súlyos pénzeket fizetett a mestersége elsajátítására. Aztán ott vannak azok a diplomások, akik elmennek külföldre adózni! Ez már komoly érvágás a magyar államnak!

 

Azzal egyetértek, hogy miért azok fizessék meg az egyetemisták kocsmázását, akik nem jártak egyetemre?

Előzmény: Magic Horse (321)
Magic Horse Creative Commons License 2008.01.25 0 0 331
Na látod, ez engem is erősen foglalkoztat, de ettől a cég a nekem adott 1 ft bér mellé befizet majd 2 ft-ot állambácsinak, és még megkapom, hogy nincs ingyenebéd.

Hát tényleg nincs!
Előzmény: Törölt nick (330)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 330

Tedd úgy fel a kérdést, hogy kik nem fizetnek még?

 

Engem mint adófizetőt nem a kenyér áfája izgat, hanem az, hogy más miért kerülgeti az adófizetést, miből telik neki Kenyára, és hogy él fényesen minimálbérből;-)

Előzmény: Magic Horse (327)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 329
Értelmezzelek úgy, hogy Gyurcsány nem ad neked több fizetést? :DDDDDDDDDDDDD
Előzmény: Törölt nick (328)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 328
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Szóval, miért ér ötödpénzt a Nagy Szent Szabad Piacon ugyanaz a munkaerőnk, miközben minden más ugyanannyibe kerül nálunk is?

Talán ezért élnek jobban?

Talán ezért tudnak "mindenért" fizetni, szemben velünk, akik csak azért fizetünk, amit elhasználunk, plusz amit mások elhasználnak, plusz amiket kedves kurmányodék ellopnak?
Előzmény: Törölt nick (325)
Magic Horse Creative Commons License 2008.01.25 0 0 327
Mi az a dolog, amiért mi nem fizetünk?
Előzmény: Törölt nick (322)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 326
Bizonyára erős és hatékony szakszervezeteik vannak;-)
Előzmény: Törölt nick (323)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 325
Engem a SZJA ás a vállalkozások adói érdekelnek, nem a kenyér áfája:DDDD
Előzmény: Törölt nick (323)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 324
A szolidáris érzések, mikor egy választási vereség után a sajnálandókat lepanelprolizzák:DDDD
Előzmény: Noel Constantbaihee (320)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 323
B+ mi is mindenért fizetünk, még az "adócsaló" is betesz 20% forgalmi adót minden egyes vásárlásakor a közösbe.

Kérdezd meg azokat, akik miatt mindennek az ára ugyanakkora vagy nagyobb nálunk, mint a németeknek, miközben a munkaerőnk ára csak az ötöde. Őket kérdezd, ők tudják rá a választ.
Előzmény: Törölt nick (322)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 322
Miért van az, hogy a németek, angolok jobban élnek annak ellenére is, hogy mindenért fizetnek?
Előzmény: Magic Horse (321)
Magic Horse Creative Commons License 2008.01.25 0 0 321
nincs ingyenebéd, semmi sincs ingyen.

Én már többszörösen visszacsengettem a diplomám árát, mivel a magasabb, bejelentett jövedelmemből magasabb adót fizetek, abszolút és relatív mértékben is. Érdekes módon én nem kesergek azon, hogy "ingyen" van a te gyereked diplomája. Mérnököket, orvosokat képezzenek csak nyugodtan az én adómból, nem bánom.

Egyébként meg röhejes dolog ingyenebédről hablatyolni ilyen adóterhelés mellett. Majd ha leviszik mondjuk a legfelső SZJA kulcsot 20%-ra, akkor jöhet a tandíj is, de úgy nem megy, hogy ugyanannyit vonnak el, plusz még fizess mindenért.
Előzmény: Libera nos, Domine! (281)
Noel Constantbaihee Creative Commons License 2008.01.25 0 0 320
A sajátomén nem kesergek, hiszen nem vagyok kiszolgáltatva az aktuális politikai önkénynek, de látok a környezetemben nehézségeket ez ügyben és akkor sajnálom, hogy ez másoknak nem megy ilyen könnyen. Ennyi, tényleg csak ennyi.
Előzmény: Joranne_Sutt (317)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.25 0 0 317
jakérem, most akkor min is kesergünk?
Előzmény: Noel Constantbaihee (315)
Noel Constantbaihee Creative Commons License 2008.01.25 0 0 315
Én is úgy gondolom, tapasztalom, hogy kb. 80-100 ezer forintba kerül egy egyetemista havonta. Dolgozni nem küldöm egyiket sem, mert amit kapnának az csak elkedvetlenítené őket. Tanuljon, az az ő dolga.
Előzmény: Skorpió (313)
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 314
Miért büntetés a munka? Nem kellemes segédmunkát végezni, de ad nekik egy kis önbecsülést.
Előzmény: Noel Constantbaihee (312)
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 313
Ha elolvastad volna a topic elejét, akkor tudnád, hogy a gyerekeim egyetemisták és dolgoznak mellette. Nem túl sokat, de dolgoznak.

Amivel én példáloztam, az USA és Németország. Ott az egyetemisták többsége tanulás mellett dolgozik.

A pénz téma pedig ott jött elő, hogy valaki azt állította, hogy havi 80-100 ezer ft szükséges egy egyetemistának.

Hát nem szükséges.


Előzmény: Noel Constantbaihee (312)
Noel Constantbaihee Creative Commons License 2008.01.25 0 0 312

Ötletelni én is tudnék, ha a más gyerekéről van szó! Sőt el lehet végezni az egyetemet úgy is, hogy 1 év munka, egy év tanulás a megkeresett pénzből, de ezeket mindig a más gyerekének kívánom. Az enyém ne így járjon!! Meghagyom másoknak ezt a megoldást és közben sajnálom, mert így lehet elvenni a kedvüket egy életre a munkától. Az egyetemistának aki szórólapozik, mint tudjuk nem fizetnek komoly összegeket. Szóval én nem büntetem a gyerekeimet csak azért, mert tanulnak. Tandíjat max. végzés után fizettetnék, de csak azokkal, akik elmennek az országból. Az meg ugye kivitelezhetetlen.

Kiművelt emberfők sokaságában van a nemzet igazi hatalma!! Emléxünk! Erre áldozhatna a mindenkori kormány! vagy rosszul látom?

Előzmény: Skorpió (310)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 311
Felsőoktatási reformra van szükség.

Vizitdíjat, napidíjat kellene szedni az iskolák, egyetemek könyvtárában, ezrest egy napra, vizsgaidőszakban ötezret, nyáron tízet. WC 200 forint (nagydolog 400), ügyintézési díj 650, emailes értesítés erről-arról 100 Ft./db. Neptun, ETR kapcsolási díja 1200 Ft., túl sokan foglalják a sávot.

Nincs ingyenkönyv, nincs ingyenbudi.

A neten elérhető jegyzetekért is be kellene szedni a lóvét, úgyis elsöröznék.

Fénymásológépet csak állami cenzúrával lehetne üzemeltetni, használni, nehogy.

Aztán be kellene vezetni egy alles inklusiv csomagot havi százezerért, ami magába foglalja ezeket a költségeket is, a WC-s beléptető rendszerbe csak beteszed a csipkártyát és már méri is a 60 centi papírt, nyitja az ajtót.

Legalább megtanulnák ezek a semmirekellő egyetemisták, hogy milyen a nagybetűs.
Előzmény: Skorpió (310)
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 310
"Aki nem tudja kifizetni a gyereke tandíját, annak ne tanuljon a gyereke, hanem menjen a Tescoba kiszolgálni árut feltölteni... "

Tanuljon és mellette(!) menjen a Tescoba - vagy máshova - dolgozni.

"Vagy esetleg az a normális, ha a gyerek egyetemista, akkor mondjon le a jó kajáról, meleg szobáról, színházról, moziról?"

Ha együtt nem megy a tanulás és az általad leírtak, akkor el kell dönteni, hogy melyiket válassza. Olyan nincs, hogy ha valaki egyetemre akar járni, de nem tud. Hogy nem megy színházba? Az bizony lehet! Igen, normális hogy le kell mondani bizonyos dolgokról. A meleg szoba nem, de a mozi, színház az az.

Előzmény: Noel Constantbaihee (307)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.25 0 0 309
"Aki nem tudja kifizetni a gyereke tandíját, annak ne tanuljon a gyereke"

jó lenne ha megtanulnál olvasni, csak a legutóbbi 100 hszben elég sok módját leírtuk hogy hogyan végezheti el az egyetemet az akinek a szüleinek nincs elég pénze a tandíjra.
Előzmény: Noel Constantbaihee (307)
sul Creative Commons License 2008.01.25 0 0 308

Még Szekeres Imre szerint is „eljött az ideje az önkritikának”.

Csak az itteni ballib harcosok nem akarják ezt belátni?

Noel Constantbaihee Creative Commons License 2008.01.25 0 0 307
Miért kellene lemondani az én gyerekemnek a normális életről csak azért mert egyetemre jár? Én kifizetem a tandíjat, etetem mindhármat, öltöztetem, de ez az én gyerekemre vonatkozik. Aki nem tudja kifizetni a gyereke tandíját, annak ne tanuljon a gyereke, hanem menjen a Tescoba kiszolgálni árut feltölteni... Ezt szeretnéd? Vagy esetleg az a normális, ha a gyerek egyetemista, akkor mondjon le a jó kajáról, meleg szobáról, színházról, moziról? Ezek nálatok luxusnak számítanak? Nagy baj!!!
Előzmény: Skorpió (284)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.25 0 0 306
az hogy valaki ostoba módon eladósodik anélkül hogy átgondolná vissza tudja e fizetni a hitelét, az más lapra tartozik. eladósodni olyan esetben érdemes, ha a hitel befektetés. diploma esetén ez a helyzet.
azzal egyetértek, hogy azért felvenni a diákhitelt, hogy több pénzt elbulizhassak, nincs értelme.
Előzmény: Törölt nick (305)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 305
Válság az amerikai diákhiteleknél is
Cimkék: diákhitel, hitelválság, usa

Az amerikai jelzáloghitelek piacának válsága egyre inkább átgyűrűzik az egyéb hitelágazatokba is: az autópiaci hitelezés után most már a diákhitelek visszafizetésénél is nehézségek mutatkoznak. A Wall Street Journal hétvégi száma arról számol be, hogy a hitelt felvevő diákok a szülők egyéb törlesztési kötelezettségei miatt nem tudnak fizetni, a nemfizetők száma több mint negyedével nőtt.<> <> A diákok a magas tandíjak miatt kényszerülnek pénzforrások után nézni, ezek közül az egyik lehetőség a diákhitel. Az legnagyobb amerikai diákhitelező, a Sallie Mae tavaly mintegy 25 milliárd dollár értékű hitelt nyújtott a diákoknak. Korábbi hírek szerint a Sallie Mae-t 20 milliárd dollárért megvette volna egy befektetési társaság, de az általános hitelválásg nyomán az ügylet, úgy tűnik, zátonyra futott.

MTI
Szóljon hozzá! (1 hozzászólás)
2007.12.09. 15:42 - haaszj

Sietni kell a diákhitel-igényléssel

http://index.hu/gazdasag/blog/tags/diákhitel
Előzmény: Joranne_Sutt (304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!