Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2020.10.08 -1 0 2448

Legidősebb Eneloopom 10+ éves. Bírja. Hol áll, hol feleslegesen töltöm, hol csúnyán kap a szájára. Csak legyen hozzá egy vezérelt töltő, ami nem nyírja ki és ilyenek.

Előzmény: tomtyi (2447)
tomtyi Creative Commons License 2020.10.02 0 0 2447

No, pár hete vettem Eneloopokat, de értelemszerűen csak később derül ki, hogy teljesítenek.

Tab Creative Commons License 2016.10.10 0 0 2446

Nekem ilyen van 2 éve. Szeretem, mert szélesebb, puhább, így tartósan is kényelmes a gyárihoz képest.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Camera-Shoulder-Neck-Belt-Strap-For-SLR-DSLR-Canon-Nikon-Sony-Panasonic-Useful-/262614541161?hash=item3d250be369:g:IiQAAOSwy5ZXDLZB

Előzmény: zmagix (2445)
zmagix Creative Commons License 2016.10.10 0 0 2445

Kérdés: Lehet-e még valahol nyakbaakasztót rendelni, beszerezni? Nagyon málik szét a bőr része és kicserélném. Sajnos nyugati országokban mire megrendeltem elfogyott :-(

Ha nincs, akkor van valami kompatibilis termék esetleg?

Fényhang Creative Commons License 2016.07.13 0 0 2444

Köszönöm!

(El is felejtettem, hogy ott kell kapcsolni, nem elég a menü, meg a tárcsa.)

 

Üdv!

Előzmény: Zozzantoz (2436)
estvan111 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 2443

Na ja. De ezek pénzre mennek. Nem kívánság műsor. Magamtól én sem mennék.:-)

Előzmény: Rollei (2442)
Rollei Creative Commons License 2016.07.11 0 0 2442

Na, ja. Engem mondjuk hat lóval sem lehetne ilyen helyekre becincálni, sokan vannak, zaj van, büdös van, nem nagyon jöhetek ki akkor, amikor akarok, stb. 

Előzmény: estvan111 (2441)
estvan111 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 2441

Ez nálam 99%-ban nem működne. Leginkább a másodperc töredéke van, hogy beállítsam a képet. Inkább az ösztönök irányítanak  mint a tudatosság . De ez más műfaj.

Nálam is minden módban az exponálásé a prioritás. 

Ezeket csak így lehet csinálni:

 

https://www.flickr.com/photos/140677813@N06/albums/72157667923721763

 

https://www.flickr.com/photos/140677813@N06/albums/72157669658848365

 

https://www.flickr.com/photos/140677813@N06/albums/72157667556647940

Előzmény: Rollei (2440)
Rollei Creative Commons License 2016.07.11 0 0 2440

Nekem úgy vannak beállítva a digitálisaim, hogy az exponáló gombé a prioritás. Azt én tudom, és nem a gép, hogy hol legyen az élesség. Mindig a középső mérőmezőt használom, de úgy, hogy csak a hátsó AF gombra működik az automatika, az exponáló gombról levettem ezt a funkciót. Állítok egy élességet, megszerkesztem a képet, aztán mehet a buli. Az MF objektívekkel sem volt soha gondom.

 

 

Előzmény: estvan111 (2439)
estvan111 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 2439

Ezt fényhangnak írtam, de neked sem jöhet rosszúl.:)

Előzmény: estvan111 (2438)
estvan111 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 2438

Fókuszbefogást kapcsold ki, és megoldódik a gond.

Előzmény: Rollei (2437)
Rollei Creative Commons License 2016.07.11 0 0 2437

A menüben van valami olyan pont, ahol tudsz állítani a priorításon. Mindig exponáljon, ha nyomod, vagy csak akkor, ha élesnek gondol valamit a mérőmezőben. Ha jól rémlik, akkor vakunál is van valami hasonló, hogy akkor is exponálhasson, ha a vakkantó még nincs feltöltve.

 

 

Előzmény: Fényhang (2435)
Zozzantoz Creative Commons License 2016.07.11 0 0 2436

Át kéne AF-ből MF-be kapcsolni a kapcsolót a gép bal oldalán akkor bármikor exponálhatsz.

Előzmény: Fényhang (2435)
Fényhang Creative Commons License 2016.07.11 0 0 2435

Feltettem a gépemre egy manuális teleobjektívet és azt tapasztaltam, hogy ha nem állítottam még élesre a témát, addig nem tudok exponálni, viszont ha élesre állítottam, felvillan a zöld jel a keresőben, akkor lehet exponálni. (Persze, engedélyezve van minden, ezt már ellenőriztem többször is.) Nem, nem akarok életlen képet készíteni, csak próbálgattam és nem hagyta magát exponálni.

Tapasztaltatok ilyen jelenséget?

(Lehet, hogy le kellene takarni még az érintkezősort is a gépen?)

 

Üdv!

Derék666 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 2434

Üdv Mindenkinek!

Pentax K 200D gépem, bekapcsolás után nem hajlandó működni. Eddig semmi probléma nem volt vele, (egy munkatársamtól vettem most kb. 4 éve kevés exponálási számmal) most pedig miután bekapcsolom csak az akkumulátor töltöttséget jelző ikon villog mintha ki akarna kapcsolni de órákon keresztül nem történik semmi. Próbáltam külső táppal is de meg se nyekken.

gabor01 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 2433

Másik kártyával is ugyanez a helyzet?

Előzmény: wildrose58 (2432)
wildrose58 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 2432

Mit tehetek azzal a jelenséggel, amikor váratlanul exponálás után azt írja ki a gépem, hogy a fényképezőgép nem tudja megjeleníteni a képet? Ilyenkor nem csak az a kép, hanem az összes, ami abban a napi mappában volt, elvész. Próbáltam több fájlvisszaállítót, de sikertelenül. Látszólag a kártyán a mappa üres, mégis pár száz kb. mérete van. Ez után, ha formázom a kártyát, mintha mi sem történt volna újra mehet a fotózás akár több száz képig is, amíg újra nem történik egy ilyen váratlan, nem tudom mivel összefüggő esemény. Nagyon bosszantó.

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.19 0 0 2431

Régebbi obiknál a blendeértéket egy csúszópotméter ellenállásváltozása szimulálja, amit a rekeszgyűrűvel kötnek össze. Meg kell nézni, hogy a gyári Pentaxoknál is így van-e. Ha igen, akkor a másik obi kalibrációját odébb kell tolni, a Pentaxének megfelelően.

Előzmény: 97bandy (2430)
97bandy Creative Commons License 2015.04.19 0 0 2430

Tegnap leszedtem az Exakta objektív bajonettgyűrűjét, mert nehezen járt a rekesz beugrasztógyűrűje. Ezen kívül valamelyik lencsén van egy kosz, de annyira nem mertem szétszedni. A blende belső beugrasztó karját viszont sajnos meglazítottam, amivel elmászott az egy adott behúzáshoz tartozó rekeszátmérő. Ez csak az automata módra van kihatással, a manuálisan vezérelt részéhez nem nyúltam. Valamennyire megpróbáltam a gyári helyére visszaállítani, de nem tudom mennyire sikerült. Így most F/8, vagy attól nagyobb átmérőjű rekesznél a gépről állított rekeszértékkel készült kép fényessége megegyezik a manuálisan állított rekeszértékkel készült képével. Kisebb átmérőjű rekeszeknél már eltérnek a képek. Mennyire kritikus ez a dolog? Érdemes a kalibrálással szenvedni vagy sosem lesz pontos? 
Ma reggel csináltam a Tamron objektívvel egy hasonló tesztet, ennél is eltérnek a manuális illetve automata blendével készült képek, pedig ehhez nem nyúltam. Esetleg teljesen természetes dolog lenne?

Peti--- Creative Commons License 2015.04.09 0 0 2429

Nem macerás a Kobo használata sem, csak menüben engedélyezni kell a rekeszgyűrű használatát (utolsó menü 2. vagy 3. képernyője közepén, ha jól emlékszem). Ha ez megvan, akkor +/- gombra vagy AF-AE-Lock gombra rekeszt beugrasztva megméri a fényt. A rekeszt az obin állítod be természetesen. Nagyon jól és gyorsan használható funkció, én minden obimmal így fényképeztem, legyen az M-es, AF-es.

Előzmény: 97bandy (2428)
97bandy Creative Commons License 2015.04.09 0 0 2428

Köszönöm a jókívánságot! Ugyan a K200D volt a célom, mint néhány hozzászólással lentebb olvasható, de a végén azért mertem bevállalni a K100-at, mert elég jókat írtak róla, sok helyen láttam, hogy még most is használják és úgy gondoltam, személyes használatra, táj-és családi fotózgatásokra több, mint tökéletes. Ezért a pénzért, amiért hozzájutottam egy gagyibb kompaktot alig tudtam volna venni újonnan, szóval mindenképp megérte. Jelenleg három objektívem van hozzá (kezdésnek szerintem tök jó!). A géppel jött egy Tamron 28-80-as, AF-es darab, itthon pedig két filmes, egy Kobo 50mm-es gyári és egy Exakta 70-210mm-es tele várta, valamint egy 2x-es telekonverter. 
A blendével kapcsolatban eddig azt tapasztaltam hogy a gép nem tudja mekkorán áll, ki sincs rajta alakítva ehhez a mechanikai kapcsolat a gép és az objektív között. Amelyiken van "A" állás, azt be tudja ugrasztani a gépen beállított értékre képkészítésnél. A Kobo objektíven nincs ilyen állás, így azt már macerásabb használni.
A képzajos kérdésre már a K100D fórumában érkezett válasz, de köszönöm a tanácsot!

Előzmény: miszter07 (2427)
miszter07 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 2427

Szia! Jó fényeket az új gépedhez! Nagyon jó kis gépek ezek még mindig, nekem sem akaródzik az öreget lecserélni. A régi filmes obik is jók, van köztük nem egy kiváló optika, nekem is van a polcon két darab, bár igaz, ritkán veszem elő ezeket.

 

A manuális blende állítást szerintem obitól és beállítástól függően tudja érzékelni.

 

A többi kérdést szerintem tedd fel a Pentax Fan Club fórumban, ott szerintem gyorsabb és pontosabb választ kapsz.

Előzmény: 97bandy (2426)
97bandy Creative Commons License 2015.04.08 0 0 2426

Sziasztok!
Két napja vettem egy iK100D gépet (anyagi okok, most csak erre futotta) és kattintgatva egy furcsa dolgot tapasztaltam. A képek sötétebb részén rendre ugyanazokon a pontokon megjelennek világosabb zöld-kék-piros pixelek. Normális, hogy ez így történik, a képzajnak nem véletlenszerűen kéne jelentkeznie a különböző pontokon?

Ezt a két képet objektívsapkával készítettem, az egyiken van zajszűrés, a másikon nincs. Túlexponált képet is készítettem, de az elég tiszta, nem tűnik a szenzor porosnak.

https://www.dropbox.com/sh/yay15gdo34dsqjg/AAB56qOrgkgLR4aCDavWQkHla?dl=0

Elnézést, ha ez egy végtelenül amatőr kérdés, de egy csomó "újdonság" van ebben a témában számomra, mivel előtte sosem volt még ilyen kaliberű digitális gépem.

A vaku és a régi objektívek egyébként nagyon jól működnek, már csak jól használni kell őket megtanulni :)) Többek között szokatlan dolog például, hogy a gép nem érzékeli a manuális blendeállítást.

mckmester Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2425

Akkor hajrá. Elviekben nem lehet gond.

 

Rákerestem itt a fórumokon. Eredmény: http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=93437996&t=9189485

Esetleg Sakac fórumtársunkra rá lehet írni, hátha neki van több tapasztalata vele.

Előzmény: 97bandy (2424)
97bandy Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2424

8,5 Voltot mérek rajta, ez még nagy csalással sem lehet rossz, elvileg.

Előzmény: mckmester (2423)
mckmester Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2423

'Körülbelül mekkora feszültségértéknek kéne lennie rajta?'

 

Ez alapján

 

http://dpanswers.com/content/genrc_flash_measuretv.php

 

maximum 25 Volt. Persze ez még az IST*D s időkben volt, de azóta ezt tekintik referenciának. Én a magam részéről 12 V -ig mernék kockáztatni, de ez az én heppem. 

Egyébként van itt egy nem hivatalos lista a vakukról, csak a tied pont nincs benne: http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html

 

Mérd meg szerintem. Ha kétséges, inkább ne tedd fel. Párezer forintokért lehet kapni régi vakukat olyanokat, amik deklaráltan alacsony talpfesszel mennek és ki is vannak próbálva. Metz, Vivitar, Sunpak

Nekem pl. egy ilyenem van: http://olx.hu/hirdetes/sunpack-auto-383-super-vaku-ID2UKCb.html#ad55c86932, még 2001 -ben vettem azóta a harmadik gépemen szolgál.

És ez valami 6.5 Volt körüli talpfesszel megy.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: 97bandy (2422)
97bandy Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2422

Köszönöm a segítségeteket! Így egész jó vételnek tűnik egy ilyen váz. A vaku nem elsődleges szempont, de azért nem lenne rossz, ha működne. Ha lesz egy kis időm, akkor rámérek a talpára. Körülbelül mekkora feszültségértéknek kéne lennie rajta? Nem egy régi vaku egyébként, 2002-ben lett vásárolva a soligor géppel együtt újonnan, ha jól tudom.

Előzmény: mckmester (2421)
mckmester Creative Commons License 2015.03.15 0 0 2421

Ezeket fogom tudni teljes értékűen használni a K-200D géppel?

 

Igen. Méghozzá adapter nélkül.

 

Az evidens, hogy AF és hasonló finomságok nem lesznek.

 

Az tényleg nem, de fénymérésed, fókusz visszajelzésed lesz, sőt stabilizátorod is.

 

"Edixa F-250-es vakum, ezt fogom tudni a Pentax gépen használni?"

 

Amíg nem tudod hogy mennyi a talpfeszültsége, ne tedd föl. A régi vakuk egy része jóval nagyobb talpfeszültséggel működne, mint amit a gép elvisel. Tudtommal akár a gép elektronikáját is bukhatod, ha nem bírja.

Ha talpfesz rendben, akkor nem lesz gond vele. A gép elsüti, de ennyi.

Azt hiszem ez tud automata módot is, ilyenkor a vaku a saját fénymérőjére támaszkodva lőheti be mekkorát villanjon. Vagy persze használhatod manuális vakuként.

 

 

"Valamint tudnátok mondani valami hasznos tanácsot, ami a vásárláskor/kipróbáláskor jól jöhet?"

 

A k200d -t sajnos nemigen ismerem, de ez itt hasznos lehet: http://www.fotohaz.hu/newforum/viewtopic.php?t=376

 

 

 

Előzmény: 97bandy (2419)
miszter07 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 2420

Szia! Mondom, amit tudok, a többiek majd kiegészítenek.

 

A K bajonettes manuális obik és az M42-es manuális obik átalakítóval felmennek a vázra, működnek, megy a váz fénymérése is.

 

http://support.us.ricoh-imaging.com/node/1

 

http://www.pentaxforums.com/forums/54-pentax-lens-articles/110657-how-use-meter-manual-m42-lenses-all-pentax-dslrs-k-5-k-r-k-x-k-7-a.html

 

A vaku, ha jól tudom, el fog sülni, de nem fog tudni kommunikálni a vázzal, ezzel nincs tapasztalatom, hogy miként kell beállítani, de ha jól tudom, akkor lehet. A beépített vaku azért nem olyan rossz, kérdés, hogy a régi vakuval érdemes-e mellette szenvedni, bár az említett darabot nem ismerem.

 

Különösebben nincs olyan gyenge pontja a váznak, amire figyelni kellene, menjenek a gombok, jók legyen a tesztképek, én megnézném számlálót, de azért elég jó a tükör mechanika, a hírek szerint 100e expó fölött is vannak gépek. Meg lehet nézni, hogy elem nem folyt-e bele, de ez nem a váz, hanem a tulaj hibája általában.

 

Én eddig egy problémába ütköztem bele, a beépített vaku nem zár vissza mindig, ilyenkor kézzel ki kell oldani a rögzítő pöcköt. Erre panaszkodtak már mások is Pentaxos fórumokon.

 

Itt érdemes még nézelődni:

 

http://www.pentaxforums.com/camerareviews/pentax-k200d.html

 

 

Előzmény: 97bandy (2419)
97bandy Creative Commons License 2015.03.15 0 0 2419

Üdv!
Új vagyok a témában, most tervezek használtan venni egy ilyen Pentax vázat. Lenne néhány kérdésem:
-Van két régebbi, filmes, konkrétan Kobo RT-1 géphez használt objektívem, Pentax K bajonettesek. Ezeket fogom tudni teljes értékűen használni a K-200D géppel? Az evidens, hogy AF és hasonló finomságok nem lesznek.
-Van egy másik filmes gép, egy Soligor SR-300 mellől való Edixa F-250-es vakum, ezt fogom tudni a Pentax gépen használni?
-Valamint tudnátok mondani valami hasznos tanácsot, ami a vásárláskor/kipróbáláskor jól jöhet?
A segítséget előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!