Keresés

Részletes keresés

Lauterbrunnen Creative Commons License 2011.12.07 0 0 25

Elég régen néztek be,pedig érdekelne-milyen notbookot érdemes 2012 -n venni.Képszerkesztésre is használom.150-170ezer körül.Útazáshoz kell a kis súly, 1,5 kg.  12"-14"méret.

Köszi előre is.

troppauer Creative Commons License 2008.01.22 0 0 24
mivel a 220-as tápban mindenféle zavarszűrő körök és egyéb dolgok vannak, szerintem nem szabad pusztán rádugni valami átalakítóra a szivargyújtóról.

Előzmény: TH3R1 (19)
TH3R1 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 23

Ismét köszönöm szépen. Azért jól megilyesztettél ezzel a wifivel :) Lenne más lehetőségem is arra, hogy menet közben vagy nyaralás alatt internetezzek? Mobilos előfizetésre gondoltam. Vagy ehhez is wifi kell?

 

Kompozit kimenet nem rossz, ha nem dobja meg nagyon az árat.

Előzmény: DJG (20)
JAMIE21 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 22
Szerintem nem jön ott át annyi kakaó,hogy egy laptopot müködtessen,a képernyő azért kéri a magáét...
Előzmény: TH3R1 (19)
DJG Creative Commons License 2008.01.21 0 0 21
Lehet. Menet közbeni töltésre mindenképpen jó, némi ideig lehet arról is használni a gépet is, csak utána nem biztos, hogy elindítod a kocsit... :-)

Üdv,
Gábor
Előzmény: TH3R1 (19)
DJG Creative Commons License 2008.01.21 0 0 20
na ennek a felét nem értem. wireless??? Composit kimenet??? dual layer író???

Vezetéknélküli hálózat (WiFi), beépített kis adó-vevő, amivel az otthoni ilyen hálózathoz, vagy nyilvános hotspotokhoz tudsz csatlakozni. Mindkét esetben nagyon ki kell tanulnod a beállítását, ugyanis anélkül életveszélyes: jobbik esetben csak a kontódra internetezik valaki, aki a közeledben van (otthon lehet például a szomszéd vagy valaki a ház előtt egy kocsiban), rosszabbik esetben hozzáfér a géped tartalmához, vagy akár a nevedben küldözget reklámlevéltől gyerekpronóig bármindent. Vezetékes hálóval nincs ilyen gond, de ott a vezeték sokakat zavar.

Kompozit kimenet: szokásos, hagyományos videókimenet, hogy normál monitort is tehess rá, ha otthon vagy, és inkább nem a sajátjával akarod használni, illetve így csatlakoztathatod a tévéhez is, ha inkább azon néznél a géppel lejátszott filmet.

Kétrétegű DVD-író: a régi, egyrétegű csak 4,7 gigás, hagyományos lemezeket tud írni (DVR-R, DVD+R), a kétrétegű a közel dupla olyan kapacitású, 8,5 gigásakat (DVD-R DL, DVD+R DL) is. Adattárolásra nem nagyon éri meg, mert a nem kétszeres kapacitáshoz képest vagy ötször annyiba kerül, de a filmek jellemzően nagyobbak a 4,7-nél, tehát másoláskor vagy rontanod kell a minőségen, vagy le kell hagynod az extrákat. Ha viszont eredetiben kell, esetleg egy hosszú film, akkor inkább rászánsz egy nagyobb lemezt. Meg, persze, a gépet nem egy évre veszed, lesz azért a nyersanyag még olcsóbb is.

Üdv,
Gábor
Előzmény: TH3R1 (13)
TH3R1 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 19
Azért nagyrészt én is hálózatról fogom használni, de időnként jó ha nem vagyok dróthoz kötve. Most lehet, hogy nagy butaságot kérdezek, ne röhögjetek ki, de lehet hozzá drótot venni, hogy szivargyújtóról is használjuk?
Előzmény: JAMIE21 (18)
JAMIE21 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 18
Akkuval gondban leszel,nekem a 6cellás 1,5óráig bírja az Acerben.Persze sok pénzért-felárért lehet bele nagyobb teljesítményűt is venni.Mondjuk én inkább hálózatról használom.
Előzmény: TH3R1 (17)
TH3R1 Creative Commons License 2008.01.20 0 0 17

van olyan bolt, ahol összeállítanak nekem gépet kívánságom szerint XP-vel? Vagy tudtok olyan laptopot ajánlani, ami leginkább megfelel igényeimnek? Konkrét típusra gondoltam, mert most már jobban körül tudom írni mit is szeretnék.

 

Minimum 1024 Ram, HDD mérete nagyjából mindegy. Monitor mérete mindegy. Akku sokáig bírjam mert kocsiban, kertben, stb. 220-tól távol is használjuk sokat. Nagyság és súly mindegy. Strapabíró legyen, mert nincs kedvem a gyerek elől dugdosni. Kijelző matt legyen. Billentyű leginkább hasonló a sima asztali pc billentyűhöz és egeret tudjak hozzácsatlakoztatni, lehetőleg vezeték nélkül. Net ne vezetékes legyen, hogy bárhonnan tudjunk netezni, skypezni. USB csatlakozás. Kártyaolvasó (nem annyira fontos, de előny). DVD író.  Minél olcsóbb de max 180 esetleg nagyon max 200 (na ez már megszólaljon), de ideális a 150eFt. Op.rendszere XP legyen.

 

és mégegyszer köszi mindenkinek, hogy segítettetek végig gondolni mit is szeretnék, már tényleg csak az kell, hogy hol és melyiket.

TH3R1 Creative Commons License 2008.01.20 0 0 16
én is XP-znék, de hogy ha nem árulnak xp-vel?
Előzmény: asdf_ (14)
asdf_ Creative Commons License 2008.01.20 0 0 15

Milyen van még matton kívül és melyiknek mik az előnyei hátrányai?

 

Matt meg fenyes. A fenyes (glare, trubrite meg hasonlo nevekkel) tukroz mint az allat, minimum tokonrugnam, aki kitalalta :)

Előzmény: TH3R1 (13)
asdf_ Creative Commons License 2008.01.20 0 0 14
Most amikor szarer' hugyer' adjak a memoriat 512-vel gepet venni? Ne vicceljunk mar... Min 1 giga, ha vista, akkor meg 2. De reszemrol en xp-znek ;)
Előzmény: Daikini (11)
TH3R1 Creative Commons License 2008.01.20 0 0 13
pankeaux

Halk működést, hogy tudom tesztelni egy áruházban?

„wireless, infra, 1gb memoria, dual layer író, 100gb hdd, sok usb, kártyahely, composit kimenet,”

na ennek a felét nem értem. wireless??? Composit kimenet??? dual layer író???

Tudsz olyan gépet, ami ezeknek a feltételeknek megfelel?

Mindenképp XP-vel szeretném, de hol tudok azzal vásárolni, mert ahol eddig néztem (Saturn, Electroword, MediaMark) ott csak Vistával és Linuxal árulják a gépeket.

 

Daikini

nekem fontosabb, hogy az akku tovább bírja, mint a 17”, így most, hogy írtad mennyivel többet fogyaszt, kisképernyővel keresek inkább

 

Konrad

Nekem valami köztes kellene, mert nem baj, ha nagy és nehéz, mivel kocsival vinném, de ne merüljön le hamar, mert kertben használnám vagy a kocsiban. Kézben cipelni sose fogom, de 220 nem mindig lesz a közelben. Vagyis lehet kicsi vagy nagy, könnyű vagy nehéz de jó akksival.

 

asdf

hu nem is néztem, hogy különböző billentyűkkel van. Hát nyílván az lenne a legkényelmesebb, ha hasonló kiosztású lenne, mint az asztali gépemé. Kijelző kérdés viszont érdekes, ez fel se merült még. Milyen van még matton kívül és melyiknek mik az előnyei hátrányai?

 

DJG

nem hogy nem ragaszkodom a Vistához, de kimondottan idegenkedem tőle az álltalad leírtak miatt és bosszant, hogy csak azzal árulják a gépeket.

akkor Fujicu kizárva. Árban kb 180-ig tudok elmenni. Vezeték nélküli háló? Ez lenne a Wifi? Ez fontos, merthogy épp azért kell, hogy ha elututazunk is tudjunk netezni meg skypezni

 

 

Ezeket néztem meg eddig, mi a véleményetek? Valamelyik jó lehet? Hol érdemes megvenni? Van egyáltalán olyna hely, ahol elmondom mit szeretnék és összeállítják ráadásul XP-vel?  Utolsó négyet csak odamásoltam, hogy utánajárok, mert a másik fórumon dícsérték.  A többi igazából az ár és mem méret alapján megfelelt a többi paramétert még csak átfutottam.

 

ACER 5710 HU2

1024 Mem, 120 HDD

179.990  Saturn

 

ACER ASPIRE 5720 ZG

2048 Mem, 160 HDD

189.990  Saturn

 

ACER AS5715Z – 1A1G12MI

1024 Mem, 120 HDD

174.990  Saturn

 

ACER ASPIRE 5720ZG

2048 Mem, 160 HDD

189.990  Saturn

 

ACER AS5315 – 051G08MI

1024 Mem, 80 HDD

139.900  Saturn

 

HP 6720S GR777ES

160 HDD

199.990  Saturn

 

Toshiba Satelite L40 – 14XXF

2048 Mem, 160 HDD

179.990  Saturn

 

Toshiba Satelite L40-12X

1024 Mem, 120 HDD

159.990  Saturn

 

Toshiba L40 – 14H

1024 Mem, 120 HDD

149.900  Saturn

 

ACER 5710 HU2

1024 Mem, 120 HDD

179.990  Electroword

 

PHILIPS 5705 HU

159.990  Electroword

AMILO LPI 2515

189.990  Electroword

 

FSC NB AMILO LI1705

1024 Mem, 120 HDD

Oprendszer nincs

99.990  Auchan

 

FSC NB AMILO LI1718 1GB

1024 Mem, 160 HDD

 169.990  Auchan

 

HP-Compaq 6710s (GB876ea*1024

Processzor típus: Intel Core 2 Duo
Processzor jellemzők: T7100 (2MB L2cache/FSB800) 1800Mhz
Memória: 1024 MB DDR2 667 MHz, Maximum 4096 MB-ig bővíthető
Merevlemez: 80GB 5400 ford./perc Soros ATA szabványú
Kijelző típus: 15,4' WXGA
Kijelző leírás: TFT 1280 x 800
Optikai meghajtó: kétrétegű DVD+/-RW rögzített SuperMulti LightScribe író
Chipkészlet: Mobile™ Intel® 965GM Express lapkakészlet
Videovezérlő típus: alaplapi integrált, max. 256MB
Videovezérlő leírás: Intel® X3100 Graphics Media Accelerator, Maximum 384 MB megosztott rendszermemória
Akkumulátor, üzemidő: 6 cellás lítiumionos akkumulátor (47 Wh) Max. 4 óra 25 perc
Garancia: 1 év felvétel és visszaszállítás garancia (bővítés lehetséges, külön megvásárolható)

171eFt+áfa  net

 

HP 6715s (2.00 Sempron64, 1 Gb Ram, 80 Gb HDD, ATI X1250, Bluetooth, Vista Home)

150.000 Net

 

notebook: Toshiba M100-164, gps: Mio c720, mobil: Nokia6233   Net

 

DELL - Inspiron 1520n Fekete 92122

http://ipon.hu/?product_id=18945   Net

 

 

Konrad Creative Commons License 2008.01.20 0 0 12
Két irány van: vagy veszel egy notebook formájú asztali gépet, amiben van minden, de kicsit nagy, kicsit nehéz, kicsit sokat fogyaszt (hamar lemerül). Ez akkor jó, ha ritkán cipeled, akkor is kocsival, és jórészt egy helyben használod.
Ha fontos a mobilitás, akkor az kell, hogy legyen kicsi, könnyű és sokáig bírja az aksi.
(Van olyan, ami mindkettőt tudja elvben, de az már más kategória.)
Ha ezt eldöntötted, akkor már egyszerűbb lesz körbenézni.
Előzmény: TH3R1 (-)
Daikini Creative Commons License 2008.01.20 0 0 11
Ha tenyleg filmnezesre, netezesre hasznalnad, akkor nagyjabol barmelyik notebook jo, amelyik uj. 512 Mega RAM kell, a HDD lehet 100 giga, ha talalsz 17" kepernyovel, akkor az sem rossz, erre a celra, de akkor az akku nem birja tul sokaig.
Előzmény: TH3R1 (-)
asdf_ Creative Commons License 2008.01.20 0 0 10
Nalam ugy indulna, hogy kizarolag matt kijelzo, es normalis kiosztasu billentyuzet (pageup home, end stb a szokasos 3*2 elosztasban, capslock kikonnyitve az A mellett, 0 es í nem lehet a space mellett), barmi mas csak ezek utan.
DJG Creative Commons License 2008.01.20 0 0 9
Ne is gondold, mert ez butaság lenne. Természetesen nincsen ilyen, ami korai gondok vannak, azok éppen a másik irányban vannak, hogy valami még nem megy Vistán, mert nincs hozzá rendes meghajtó. XP-t mindig fel tudsz tenni, és ha valami problémát tapasztalsz vele, nem a notebookban van a hiba, hanem te csináltál valamit rosszul.

A Vista mai állapota mellett nagyon is logikus gondolat XP-re lecserélni, sok fejfájástól tudod megóvni magadat. Az XP túl van a második javítócsomagján, a Microsoft képességeihez képest elég stabil, jó rendszer; ha nem ragaszkodsz a Vista új csicsáihoz, hanem normálisan használni szeretnéd, akkor sokkal jobban jársz vele.

A Fujitsunak manapság valóban nem olyan jó a híre, hosszú rá ugyan a garancia, ez nem rossz, de gyakrabban is van velük gond (amit, persze, nem tudni előre, lehet, hogy szerencséd lesz, lehet, hogy nem; nekem például van egy régebbi Fujitsu-Siemensem, soha nem volt vele semmi baj, de ez semmire nem garancia, persze). Toshibának, Acernek, Asusnak, Dellnek jobb a híre.

Ezen kívül valóban nem nagyon van másra figyelni, minthogy mi minden van benne. Nyilvánvalóan minél gyorsabb a processzor, minél nagyobb a lemez, minél több a memória és minél több kiegészítés van benne (gigabites, vezetéknélküli háló, FireWire, Bluetooth, infra, webkamera, egyebek), annál többet tud. A kérdés leginkább az, hogy meddig tudsz elmenni árban.

Üdv,
Gábor
Előzmény: TH3R1 (5)
troppauer Creative Commons License 2008.01.20 0 0 8
- Szerintem a "mire akarom használni" kérdés célravezető lehet.

sok ram, jó akku, a többi kb. mindegy.

nekem fujitsu gépem van kb. egy éve, némi ramot tettem bele, sosem volt baj vele.

Előtte hp. volt, az is műxik rendesen még mindig. Vistával nincstapasztalatom, alapból kerülöm amíg lehet.
TH3R1 Creative Commons License 2008.01.20 0 0 6
jaj bocsi elbénáztam, most látom, hogy nem 6. hó az utolsó hozzászólás. Tök jó ez a topik is, köszi
Előzmény: BigBacon (4)
TH3R1 Creative Commons License 2008.01.20 0 0 5

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást, máris volt értelme topikot nyitnom. Nem is gondoltam, hogy pl  az Acer Aspire gépeket Vistához fejlesztették és szarul fut rajta az XP. Pedig épp az volt a tervem, hogy lesikálom a Visztát, mert minden gépet Vistával vagy Linuxal árulnak. Linux nálam szóba se jön Visztáról meg rosszakat hallottam, hogy pl sok helyet foglal és vannak régebbi, de tök jó progik, amik nem futnak alatta.

prohardver.hu tényleg jó oldal nézegetek ott is, de ide is várom a tapasztalatokat és konkrét márkáról ajánlatokat illetve, hogy miket tegyek a tiltólistára.

Régi archivokat légyszi ne linkeljetek ide, mert nyílván nem az érdekel, hogy 2005-ben vagy akár háromnegyed éve milyen vélemények voltak. Azóta más gépek és más árak vannak én meg ma 2008-ban szeretnék vásárolni.

BigBacon Creative Commons License 2008.01.20 0 0 4
Előzmény: TH3R1 (-)
Via Galvani Creative Commons License 2008.01.20 0 0 3
www.prohardver.hu
JAMIE21 Creative Commons License 2008.01.20 0 0 2
Talán érdemesebb lett volna szétnézni egyéb topicokban,mint újat nyitni.
Amúgy én is nem rég vettem,csak nem volt annyi eszem,hogy körülnézzek elötte.Annyit ajánalnék,hogy nézd meg alaposan,milyen operációs rendszerrel fejlesztik az adott gépet.Az enyém(Acer Aspire 5720z) jó ilyesmire,meg biztos még sok másra is.Viszont Vistához fejlesztették,nekem meg tudatlanság okán XP lett rátelepítve,így nem teljesen
okés a videokártya,játékok+filmnézés problémás.Jövő hónapban megoldjuk,veszek Vistát.
Előzmény: TH3R1 (-)
_hanyi_ Creative Commons License 2008.01.20 0 0 1
Legyen rajta egy alma, az fontos!
bogel Creative Commons License 2008.01.20 0 0 0
0o..
Előzmény: TH3R1 (-)
TH3R1 Creative Commons License 2008.01.20 0 0 topiknyitó
Notebook vásárlás előtt állok, de nem értek hozzá. Milyen paramétereket nézzek meg? Melyik márkát érdemes nézni és melyiket tuti nem? Egyik eladó szerint pl a Fujitsu szar. Acert  viszont dícsérik, de bármennyire is úgy tűnik ért hozzá az eladó sose volt számomra döntő a véleményük, mivel az a dolga, hogy eladja, nem az, hogy lebeszéljen ha szar. Ilyen és hasonló tanácsokat szeretnék. Tudom attól is függ milyet veszek, hogy mire használom, ezért leírom. Netezésre, dvd írásra és zenék letöltésére illetve filmnézésre szeretném használni elsősorban. Hiperszuper videókártyát igénylő játékok nem érdekelnek. USB csatlakozó természetesen legyen benne, de gondolom ez már mindegyikben van és mellékes, de azért előny, ha kártyaolvasót tartalmaz. Árban  150-180 e Ft de mindenképp 200eFt alatt legyen.
Mindenkinek köszönöm előre is a segítséget, hozzászólást.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!