Keresés

Részletes keresés

fotozoli Creative Commons License 2026.05.29 0 0 47343

Köszönöm!

Írtam privátban.

Előzmény: bosijani (47342)
bosijani Creative Commons License 2026.05.25 0 0 47342

bosijani Creative Commons License 2026.05.25 0 0 47341

komplett óra van. ugyanilyen

 

Előzmény: fotozoli (47340)
fotozoli Creative Commons License 2026.05.25 0 0 47340

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek.

Van egy karórám és erre keresnék egy számlapot.

Fontos hogy ugyanolyan típusú legyen mint az eredeti.

Tudom, szinte lehetetlen a kérésem,de hátha van valakinek pont illyen.

A dédnagyapámé volt ezért is olyan fontos ha fellelnék egyet.

 

georgechem Creative Commons License 2026.04.07 0 0 47339

Kedves Csoporttagok!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek órás ügyben.

Orosz/szovjet mechanikus stopperórákat gyűjtök (főleg Agat), és most szeretnék nyitni a Slava rattrapante stopperek felé is (pl. 5498, 54604, 54601 szerkezetek).

Tudom, hogy ezek már jóval bonyolultabb, oszlopkerekes, split-second mechanikák, ezért nem minden órás vállalja vagy tudja megfelelően beállítani őket.

Az alábbiakban kérném a tapasztalatotokat:
– Ismertek Magyarországon (elsősorban Budapest, de bárhol az országban is érdekel) olyan órást, aki ténylegesen ért ezekhez a Slava rattrapante stopperekhez?
– Van esetleg személyes, bevált tapasztalatotok konkrét mesterrel?
– Ha igen, vállalnak-e munkára garanciát, illetve mennyire voltatok elégedettek a végeredménnyel?

Kifejezetten olyan szakembert keresek, aki nem csak „kitisztítja”, hanem a rattrapante mechanikát is pontosan be tudja állítani (mutatók együttfutása, pontos nullázás stb.).

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

 

Tsaby Motors Creative Commons License 2026.03.28 0 0 47338

Nem elfelejteni! :o)

 

borandra Creative Commons License 2026.03.17 0 0 47337

2608 bocsi az előző hszben rosszul írtam. 

Előzmény: borandra (47336)
borandra Creative Commons License 2026.03.17 0 0 47336

Sziasztok, 

 

egy nagyon fájó problémám van : nagypapám pobedájában sajnos eltörött a billegő alsó csapja. tud Valaki 2708 vagy egy variánsához billegő komplettet? 😢

nefes Creative Commons License 2026.02.26 0 0 47335

Sziasztok,

tudtok ajánlani valakit, vagy akár az itt megfordulók közül vállalná - hogy egy 2018-ban újonnan vett Amfíbia  2416b szerkezetét leszervizeli március végéig?
Budapest vagy környéke jöhet szóba elsősorban.
köszönöm!

Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.21 0 0 47334

Én pont egy cerozatartót és egy külön fogótartót váltottam ki vele.

 

Ha lesz egy kis időm átfújom RAL6019-re :o)

 

Előzmény: bosijani (47333)
bosijani Creative Commons License 2026.02.21 -1 0 47333

ceruzatartókat nézegettem ilyen célra.

Előzmény: Tsaby Motors (47332)
Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.20 -1 0 47332

Megérkezett egy TEMU-s szerszámtartó.ABS műanyag festve.

Kicsit sorjás, de összerakva kellően masszív.

 

 

Megpakolva már tekintélyes súlya van :o)

Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.18 0 0 47331

Van nekem is.

Idő kellene rá :o)

Előzmény: bosijani (47330)
bosijani Creative Commons License 2026.02.18 0 0 47330

2602-es lehet van itthon. keressek? :-)

Előzmény: Tsaby Motors (47329)
Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.17 0 0 47329

Szegély kijavítva, indexek fényesítve.

Most már kellene valaki aki összekalapál alá egy werket is :o)

 

Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.17 0 0 47328

Nálam eddig a következő volt a legeredményesebb porcelán számlapoknál:

 

- Számlap nagy felbontással történő beszkennelése,

- Számlap képének Photoshop-pal, vagy az AI igénybevételével kijavítása,

- Számlap sérülésének kijavítása - anno te ajánlottad a Technicoll-t, tényleg jó,

- A kijavított kép ún. Transzfer-fóliára nyomtatása,

- A nyomtatott fólia aktuális részének kivágása és átmásolása a számlapra.

 

Előzmény: APT (47327)
APT Creative Commons License 2026.02.17 0 0 47327

Az igazi kihívás egyébként sérült zsebóra porcelán számlapokat szépen javítani és korrigálni. Magához a javításhoz szerencsére a korábban kétséges eredményt adó tradiconális órás emailnál és hasonlóknál van jobb - a Technicoll két komponensű (4:1 arányban használandó) porcelán javító műgyantája némi gyakorlattal egészen kiváló eredményt ad, síkba hozható, porcelánfehér és kötés után kőkemény, stabil, nagyobb sérülések kitöltésére is alkalmas anyag. Viszont a finom skálázást nagy kihívás szépen pótolni - ide sokszor még a legvékonyabb tűfilc is túl vastag. A legjobb eredményt régimódi nagyon vékony Rotring tuskihúzó csőtollak adtak - csak egyszerűen szó szerint vállalhatatlan, hogy egy órás pepecselés, tussal mindent összekenés majd egy napos tisztítás-áztatás van sokszor egyetlen kis vonalka kihúzásáért... 

Nagyon-nagyon igényes és drága zsebóránál fordulhat elő, hogy rászánjam magam, és ezekből az alkoholos tűfilcekből van 0.03-as is, azokkal legtöbbször meg lehet oldani a feladatot.

Előzmény: bosijani (47326)
bosijani Creative Commons License 2026.02.17 0 0 47326

Előzmény: Tsaby Motors (47325)
Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.17 0 0 47325

Igen, ismerős.

A zselésekkel szerencsére más a helyzet. Cserébe lassabban szárad.

 

Ezen a számlapon a 10-es és 11-es indexek között lett javítva zseléssel. Piros körrel jelöltem a javított részt.

Még kihúzom a szélét és felpolírozom az indexeket és elég szép lesz, ahhoz képest, hogy egy vízkáros órából van.


Előzmény: APT (47324)
APT Creative Commons License 2026.02.17 0 0 47324

Számlapok korrigálásához, mutatók igazgatásához folyamatosan veszem ezeket - tök jók, csak nagyobb készletet azért nem vettem többé (egyszer megtettem) - mert most már "sokéves tapasztalat" az, hogy bármit, szó szerint bármit is csináljak, ezek a tűfilcek maximum pár hónap alatt beszáradnak. Az alatt szükségem van rájuk egy tucatszor, és mivel olcsók, így is nagyon megérik az árukat - de "majdcsak jók lesznek egyszer valamire" felkiáltással készletezni értelmetlen, fekete mindig van, egyéb színekből jellemző, hogy ha véletlenül kellene, akkor kiderül, hogy a legutóbb vett olyan már nem ér semmit, és áztathatom amibe akarom, itathatom szesszel, tussal - nem lesz jó, kuka és rendelek a feladathoz újat (a Temun szerencsére egy héten belül megjön..).

Előzmény: Tsaby Motors (47323)
Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.17 0 0 47323

A 0,05 az már tényleg tűvékony.

Előzmény: bosijani (47322)
bosijani Creative Commons License 2026.02.17 0 0 47322

nemrég a temuról vettem 0.05-0.1-0.3-as tűfilceket. 

Előzmény: Tsaby Motors (47321)
Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.16 0 1 47321

Számlapok javításához, lakksérülésekhez gyakran használok zselés tollakat.

Most vettem "néhányat" :o)

Az egyik sor csillámos, a másik natúr színekből áll.

 

Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.15 0 1 47320

2023-ban készítettem egy órát Ligetfalvi Viktor órás témában dolgozó újságírónak.

Anno raktam be ide képeket róla.


Most egy 4 részes sorozatban bemutatta a saját óráit.

1. rész : Búvárórák

2. rész : Hétköznapi és vintage órák

3. rész : Swatch, Casio órák

4. rész : Drága órák


És a Raketa a drága órák közé lett besorolva általa.


No, ezért érdemes sokszor feltenni a nagyítót a kobakra :o)
Raketa 13:30-tól a videóban.
https://youtu.be/vSNdsjDmVEc?si=qJyPp7YQijcwZL8n

 


Előzmény: bosijani (47319)
bosijani Creative Commons License 2026.02.15 0 0 47319

nafene! :-)

Előzmény: Tsaby Motors (47318)
Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.14 0 0 47318

Ma nőttem 5 centit egy óra miatt:o)

Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.13 0 0 47317

Előzmény: Csigabiga 1 (47316)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2026.02.13 0 2 47316

Ugyanezen okból nálam ma ő van használatban:

 

Előzmény: Tsaby Motors (47315)
Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.13 0 2 47315

Néha illik megjáratni a dobozokban pihenő ketyegőket.

Ma ő van soron:

Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.07 0 0 47314

Órás nyelven fogalmazva elég egy rugóra járunk ebben a témában :o)

Én az EBELIN körömcsipeszeket szoktam venni.

Előzmény: APT (47313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!