Keresés

Részletes keresés

Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.12 0 0 45794

Van kézi húzósom ilyen színű meg egy ezüst színű számlappal de romos 

mindkettő. na de majd..... majd ..... egyszer rendbe lesznek rakva :D

 

A fali órára kíváncsi leszek, na meg a poljotjaidra is mikor kész lesznek.

 

A búvárokban azt bírom, hogy szinte teljesen egyformák viszont apróságokban mégis eltérnek.

 

Előzmény: Tsaby Motors (45790)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.04.12 0 0 45793

"A tied is felújított a zacskóban?"

 

Igen, az felújított. Csiszolva, feltöltve, újrakrómozva. A koma akivel csináltatom nagyon becsületes munkát végez.

A fémszíjat saját felújításban raktam helyre. Általában tákoltak, fogónyomok, szétnyílt szemek, karcok, drótdarabbal, varrótűvel, kárpitszeggel pótolt hiányzó csapok és egyéb sérülések vannak raktuk.

Ezekkel is el lehet játszadozni. Tisztítás, csiszolás, egyengetés, megint csiszolás, polírozás, visszamattítás, stb.

 

 

Előzmény: Törölt nick (45789)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.04.12 0 0 45792

Tavaly láttam egy megmaradt új tokot az ebay-en. Valami 16 ezer HUF volt az ára.

A szerkezetek egyre csökkenő minőségben és darabszámban talán 2005-ig készültek.

Az utolsó nagyobb tétel amiről tudni lehet Alexander Shorokhoff műhelyében landolt. Ő használta fel őket szétszedés, tisztítás, gravírozás, aranyozás, stb. műveletek után a saját aktuális kollekcióihoz.

De mivel a széthulló Szovjetunió zűrzavarában anno bármi, szó szerint BÁRMI megtörténhetett, így akármikor előkerülhet még 10-15 ZIL platónyi NOS példány mondjuk egy magnyitogorszki  testépítő klub pincéjéből:o)

Előzmény: Törölt nick (45789)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.04.12 0 0 45791

Ilyen RUHLA már van neki. Egész pontosan balról a harmadik. Meg kínai DIAMOND mechanikus ébresztőóra szintén pislogó macskás számlappal, meg Minnie egeres TIMEX, meg egy csomó más.

Ha a JOKER összejön a másodperc mutató tengelyét az orra hegyére pozícionálom és ott egy színes kis pillangó, vagy egy katicabogár fog forogni, mintha leszállt volna az orrára :o)

Előzmény: Ugly Bob (45787)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.04.12 0 0 45790

Ez nem mindegyik saját kép. Van pár példányom és felújítás alatt is van belőlük. Végül is ez és a párnatokos verziók amiket meghagyok magamnak a legnagyobb százalékban.

 

A tied ritka, pláne szép állapotban megmaradt lilás színben ami nagyon gyorsan korrodálódik. Alig találni már belőle ilyen szépet. És a búvárok sem semmik :o)

Előzmény: Ugly Bob (45788)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.12 0 0 45789

Köszönöm szépen, nagyon jó, részletes leírást kaptam.

Ezt a tokot újonnan már nem lehet kapni? A tied is felújított a zacskóban? Szerkezet, egyebek újban?

Előzmény: Tsaby Motors (45785)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.12 0 0 45788

Szép gyűjtemény :D a magasabb verziósat szeretem jobban az olyan kellemesen stílusos.

Előzmény: Tsaby Motors (45785)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.12 0 0 45787

A Joker-es jó ötlet Ruhla-ban voltak hasonló gyerek karórák amiknek mozgott a szeme.... :D

lehet elég volna a másodperc mutatót megcsinálni olyan stilusban, hogy a szem mozogjon

talán jobban bejönne a gyereknek mint a Joker-es.

 

 

Csatoltam a Poljotom kis társaságban :D

 


 

Előzmény: Tsaby Motors (45783)
menut Creative Commons License 2021.04.12 0 0 45786

Jó összefoglaló, köszi.

Előzmény: Tsaby Motors (45785)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.04.12 0 1 45785

POLJOT.

Ez egy tényleg robosztus típus. Az 1970-es évek közepétől a '80-as évek első feléig volt gyártásban.

Rengeteg ment belőle nyugati exportra is, Németország, Anglia volt a fő megrendelő, de jutott belőle az USA és Kanada területére is.

Kúpos, tömör, krómozott réz tok, 42,5 mm-es tokátmérő (korona nélkül). Magassága 10,5 mm (kézihúzós kivitel).

 

Alakja miatt nyugaton a "Volcano", azaz vulkán, vagy "Vulcan Eye", vulkán szeme néven vált ismertté.

Nálunk ismerik "Bikaszem", "Bivalyszem", "UFO" néven, de ezek a nevek inkább más típusokra illenek.

A két alaptípus a 2609.H szerkezetes, a másik a dátumos 2614.2H. Kis mennyiségben készült automata kivitel is.

Kétfajta tok létezett, az egyik sima oldalú, a másikok a plexi alatt van egy kiemelkedő körkörös sáv. Ezeket random variálták.

Jellemzője még a csak ezen a típuson megjelenő lapos, vastag, tömör plexi és bizonyos számlapkivitelek.

 

Sima tok:

 

Peremes tok:

 

Érdekessége még, hogy a kúpos alakja miatt a viszonylag nagy mérete ellenére sem hat óriásnak még vékonyabb csuklón sem.

 

 

Bizonyos fogalmi zavarok elkerülése miatt itt a UFO:

 

És a még 2603-as werkkel gyártott Bikaszem, vagy Bivalyszem:

Előzmény: Törölt nick (45784)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.12 0 0 45784

Laikusként a bal oldali tokról kérhetek valami infót? Képen nem sokat látni, de szeretnék én is egy bumfordi órát és lehet, hogy az oroszból pont jobban is tetszene.

Előzmény: Tsaby Motors (45776)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.04.11 0 0 45783

Tudsz felrakni az automatádról képet? 

 

Amúgy sok érdekes gondolat van megvalósítás előtt-alatt. Az egyik egy "homage", ott is egy POLJOT lesz a főszereplő 2021-es aktualitással. No, az már az "érdekes" kategória lesz:o)

 

Továbbá a barátom kislányának szeretnék megcsinálni egy faliórát Konstantin Chaykin JOKER-ének stílusában, talán nem is egy az egyben, hanem kutya, macska, vagy mackó fejjel. A szerkezet már ki van választva és a számlapmodul is meg van tervezve.

 

Csak szabadidő van nagyon kevés.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Ugly Bob (45782)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.10 0 0 45782

Biztos jó lesz a poljot :) nap + dátummal.... láttam már Luch elektromechanikus tokba rakva

nap dátumos rakéta szerkezetet számlapot lehet elférne benne a poljot is.

 

Persze ez is csak egy kósza ötlet.

 

Érthető ha tele vagy 2414-essel, hogy azt használsz a sima parancsnokikban meg sok

amfiban úgyis az van még hozzáillő is marad.

 

Előzmény: Tsaby Motors (45781)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.04.08 0 0 45781

Sima koronás, így jön a gyári új tok automata hátlappal, tömítéssel, tokgyűrűvel, komplett felhúzótengellyel egyben.

A szerkezetválasztás oka, hogy nem lesz nyúzva napi szinten, tehát felesleges az automatika. Meg kézihúzós werkem van jópár darab, volt miből válogatni.

Persze sokat elkunyeráltak már rokoni, baráti, ismerősi körben "Majd csinálsz magadnak másikat!" bíztató szavak kíséretében...lehet ez is arra sorsra jut :o)

Előzmény: Ugly Bob (45778)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.04.08 0 0 45780

Hiszed, vagy sem már készen van hozzá a szerkezet :o)

Ráadásul Day-Date kivitel, tehát meg kell fúrni-marni majd a tokot a bal oldalon a dátumváltó gombnak, mint az UFO-nál.

 

Akinél krómoztatni szoktam ismeri az orosz technikát, kíváncsi vagyok majd kiszúrja-e az "idegen" nyílást? :o)

 

Előzmény: Ugly Bob (45779)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.08 0 0 45779

Szépek....

Nekem van egy olyan "bikaszem" poljotom amibe automata szerkezet van,

ez is lehet egy irányvonal, csak egy ötlet.

:)

Előzmény: Tsaby Motors (45776)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.08 0 0 45778

Cuki :D

 

A koronát is új verziósra cserélted, ezt nem említetted :)

 

Amúgy miért nem akartad automata szerkezettel megcsinálni?

hordás szempontjából végül is mindegy de az automata

praktikusabb igaz a csak kézi húzós meg klasszikusabb.

 

A szíj is pofás kérdés a betétek hogy fogják bírni nyüstölést?

Előzmény: Tsaby Motors (45772)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.08 0 0 45777

Egy jó! állapotú szervizelve 10-15.e kb., egy hibátlan hordatlan

ha esetleg még dobozában is van akkor 20-30.e kb. persze ez

függ attól is hogyan akarják eladni. Aukcióban bekattanhatnak

az egymásra licitálók és úgy még jóval feljebb is mehet.

 

Az új verzó jól néz ki és ha belegondolunk, hogy egy normálisabb 

acél tok az kb. 20.e új számlap szerkezet stb... úgy reális az ára.

Előzmény: menut (45755)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.04.08 0 0 45776

Igen, hallottam már ezt a meghatározást én is :o)

De végül is ha csak a svájci vonalat nézzük cirka évszázados hagyomány náluk az ebauche gyártás.

Sok ismert nagy márka is valójában csak tokozócégként működött/működik.

Az oroszoknál bár bizonyos kalibereket gyártottak párhuzamosan garantáltan "in-house" a cucc a hajszálrugótól a mutatóig.

 

A most folyamatban lévő projektem pont valami ilyesmiről szól. 2 azonos számlap, 2 azonos szerkezet (2609.H) és 2 különböző stílusú, színű és méretű tok a hozzájuk illő szíjakkal.

 

Ugyanaz, mégis teljesen más :o)

 

Előzmény: hugoneni (45775)
hugoneni Creative Commons License 2021.04.08 0 0 45775

"Nem beszélve arról, hogy egy-egy szovjet-orosz szerkezethez kismillió féle tok, számlap, stb. variáció létezik,"

Igazad van!

Mi orosz óra gyűjtők "tokot és számlapot gyűjtünk"

Előzmény: Tsaby Motors (45774)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.04.08 0 0 45774

Kösz, de ez tényleg csak egy LEGO feladat volt.

Csak a szerkezet régi (persze rendbe lett szedve) és a hátlap lett a gyári automatához valóról a kézihúzóshoz illő lapos verzióra cserélve.

 

A gyári automatától szerkezetben, szíjban, lünettában és a dátumtárcsában különbözik.

 

Nekem amúgy talán egy fekete-fehér Daytona volt a legdrágább órám. De nagy is volt...meg egyszerűen nem éreztem a magaménak valahogy, pedig gyönyörű óra.

Számomra az órák leginkább érzelmi kötődést jelentenek, az oroszok meg különösen a szívem csücske. És mivel valamely génhiba miatt abszolút immunis vagyok a sznobizmusra egy öreg, kopott POBEDA is ugyanazt jelenti számomra ha hozzányúlok, mint egy neves svájci jószág.

Nem beszélve arról, hogy egy-egy szovjet-orosz szerkezethez kismillió féle tok, számlap, stb. variáció létezik, így megvan a lehetőség a testreszabásra.

A VOSTOK Amphibia pedig nyugaton is ismert, mondhatni legendás ketyegő. A megjelenésekor pl. a tömítési megoldásaival iskolát teremtett.

A korabeli nyugati nagy gyártók ugyanezt a nyomásállóságot drága, nehezen szervizelhető, bonyolult megoldásokkal érték el.

Előzmény: Törölt nick (45773)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.08 0 0 45773

Gratulálok.

Ez nagyon tetszetős lett.

Ha jól gondolom a számlap és a lünetta biztosan új alkatrészek.

Minél többet járok ebbe a topicba annál jobban bejönnek ezek a baltával faragott "bájok". :))

A napokban linkelt filléres példányok közül is van amit megkívántam, lehet, hogy egy automatát én is begyűjtök. Töredelmesen bevallom orosz órám nincs egy darab sem. Illetve stopper az van, de az most nem játszik.

Előzmény: Tsaby Motors (45772)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.04.08 0 1 45772

Én már készen vagyok, megjött a szíj.

Valami olyasmi sült ki belőle amit szerettem volna :o)

 

Előzmény: bosijani (45760)
ancsuszkas Creative Commons License 2021.04.08 0 0 45771

Köszönöm a helyesbítést.

Nekem nagyon úgy tűnt mintha azonos lenne 

az anyaga a hőszigetelő anyaggal és a tv dobozban lévő 

mozgás- ütés akadályozó fehér vmivel.

Előzmény: *korom* (45769)
ancsuszkas Creative Commons License 2021.04.08 0 0 45770

Köszönöm szépen.

Ha valóban sok van belőle akkor inkább elsem adom, hisz nekem emlék édesapámtól, bár nem kezelte relikviaként és épp ezért gondoltam, ha vkinek érték lehet akkor inkább megválok tőle. Ha viszont csak egy a kacatok között, akkor nekem többet ér. is II

Előzmény: glashuette (45768)
*korom* Creative Commons License 2021.04.08 0 0 45769

nem

a habszivacs poliuretán

a hungarocell (két "l") pedig polisztirol. a hungarocell "csak" egy márkanév, habosított polisztirol táblákat/lemezeket több cég is gyárt

Előzmény: ancsuszkas (45767)
glashuette Creative Commons License 2021.04.07 0 0 45768

Nincs gyűjtői értéke, milliószám gyártották. 25 ezer Ft felett minden forint ajándék, amit adnak érte...

Előzmény: ancsuszkas (45763)
ancsuszkas Creative Commons License 2021.04.07 0 0 45767

A habszivacs igazából hungarocel.

Előzmény: ancsuszkas (45763)
ancsuszkas Creative Commons License 2021.04.07 0 0 45766

Köszönöm szépen!

Előzmény: APT (45765)
APT Creative Commons License 2021.04.07 0 0 45765

Igazándiból nem túl ritka, de jó óra, van némi gyűjtői értéke és piacképes. Legfőképpen, mert a veterános versenyeken is előszeretettel használják (ott csak mechanikus időmérő használható).

Viszonylagos gyakoriságából adódóan viszont nagy értéke nincs, azt mondanám, hogy ilyen szép, intakt, dobozos-újszerű állapotában is csak kicsi az esélye annak, hogy 30-40 ezernél többet kapjál érte. Nem teljesen lehetetlen - de az sem, hogy még ennyiért is nehezen találj rá vevőt.

Előzmény: ancsuszkas (45764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!