Keresés

Részletes keresés

vjv1 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 10

Buék.

:)

ave én Creative Commons License 2013.08.18 0 0 9

megint kitiltották?

Amerigo61 Creative Commons License 2013.06.02 0 0 8

Kár, hogy világbajnokként abbahagyta, kíváncsi lettem volna egy Karpov-Fischer VB-meccsre. Sajnos, a Szpasszkij elleni VB-meccsen végtelenül sportszerűtlen volt, ráadásul többször megszegte a megállapodásokat. Szerencséjére Szpasszkij úriemberként (vagy inkább balekként) viselkedett, és mindenáron játszani akart, csak közben mentálisan kikészült a sok cirkusztól. Ha Borisz szerződésszegésre hivatkozva otthagyja Reyjkjavikot, akkor Fischer talán sohasem lesz világbajnok, csak egy meg nem értett szuperzseni. Az viszont biztos, hogy Karpov nem hagyta magát volna bepalizni, hanem keményen ragaszkodott volna az aláírt megállapodáshoz.

Előzmény: Sakkozzunk :) (7)
Sakkozzunk :) Creative Commons License 2013.05.31 0 0 7

Bobby Fischer nagyon nagy ember volt ;-)
Jellemben olyan volt amilyen azt senki nem is tagadja, de hogy sakkozni tudott és jól csinálta az is tagadhatatlan. Csak hát a fene nagy egoja félrevitte a pályafutását, mint tudjuk évekig eltűnt.évtizedekig..... lehetett volna jobb karrierje is, de ami volt neki is bőven elég 1 életre, Szerintem

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.19 0 0 6
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 5

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9173754

 

Fórum »  Politika, közélet »  A PoliDili » 

Elhunyt Bobby Fischer. :(((((

A kért topikot töröltük fórumunkról!  

Legalább ez a topic igazán feltámadhatna. :)) (Úristen mi lehetett benne, nem olvastam több napja? :)))

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 4
Eltemették Bobby Fischert
2008. január 22. 15:16

// <![CDATA[ var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write(''); // ]]>

MNO
Szűk körben tartott szertartás keretében eltemették hétfőn Bobby Fischer egykori sakkvilágbajnokot Izlandon.

Fischert, aki 64 éves korában csütörtökön hunyt el veseelégtelenségben, a dél-izlandi Selfoss Laugardalur templomának kertjében helyezték végső nyugalomba - jelentette az izlandi televízió 2. csatornája.
  
Kristinn August Fridfinnsson lelkész a televíziónak elmondta: a temetést olyan gyorsan szervezték meg, hogy mire megérkezett, már vége is volt a szertartásnak. Miután a templom Fischer izlandi barátjának és szóvivőjének, Gardar Sverrissonnak a családi birtokán fekszik, a lelkész engedélyéhez nem volt szükség a temetéshez.
  
A szertartáson maroknyi ember vett részt, közöttük Fischer élettársa, Vatai Mijoko és maga Sverrisson.
  
A chicagói születésű, félig magyar származású versenyző 2005-ben Reykjavíkban telepedett le. Fischer pályafutása legnagyobb sikerének helyszínén élte utolsó napjait: 1972-ben - megszakítva a hosszú évtizedek óta tartó szovjet hegemóniát - Borisz Szpasszkijt legyőzve ebben a városban nyerte el a sakkvilágbajnoki címet.
  
Az izlandiak általános véleménye szerint a Reykjavíkban lejátszott döntő erős befolyással lehetett a helyi törvényhozókra abban, hogy a szigetország befogadja a sakkzsenit. Ezzel nagy valószínűséggel megmentették őt attól, hogy az amerikai igazságszolgáltatás ítélkezzék fölötte, és akár szabadságvesztést rójon ki rá. Fischer ugyanis 1992-ben szembeszegült azzal a washingtoni tilalmi intézkedéssel, amely a Jugoszláviát sújtó amerikai szankciókból fakadt, és a balkáni országban 3,3 millió dollárért egy parti erejéig sakktáblához ült korábbi nagy riválisa, Szpasszkij ellen, akit megint csak legyőzött.
  
Fischer ezt követően már nem tért vissza az Egyesült Államokba, hanem eltűnt a hatóságok szeme elől, és bujkálva a világ számos országában megfordult, egyebek között Budapesten is élt egy ideig

pizarro2429 Creative Commons License 2008.01.18 0 0 1
RIP
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 0

Én is:-( Megint szegényebb lett a világ.

 

http://www.elmundo.es/albumes/2008/01/18/bobby_fischer/

 

 

Az el mundo című spanyol újság tisztelgése a megtörhetetlen és megzabolázhatatlan bajnok előtt.

 

 

Nyugodjék Békében!

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 topiknyitó
nagyon szomorú lettem

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!