A múlkoriban egy természetfotós barátom vett valami samut, ami nettóban kb. ebben az ártartományban mozgott és kalibráltatta velem a játékszert.
TN paneles a kütyü, ennek ellenére egészen elfogadható volt a betekintési szöge és a színminősége is. Egyedül fekete közelében nem ütötte meg a grafikai munkában megkívánt színminőséget, de a többi tónusban szinte hibátlan lett, jó alaposan le is esett az állam...
Az a baj, hogy a konkrét típusra már nem emlékszem, talán 245B?
Irtátok korábban hogy a 2231w -nek nagyobb az input lag -je mint pl. a 1931 -nek. Ez mennyi ms -ben? Esetleg valaki mérte már egy CRT referencia monitorhoz képest?
Ill. hogy a LUT -miatt. De a 1931 -ben is 10bites Look up table van tudtommal.. Szoval akkor mi is lehet az igazság?
Egy Eizo s1932 boldog tulaja lettem végül. A monitort egy GretagMacbeth Eye1-el kalibráltam. Nagyon szuper a képe, jó a kontraszt, élesek a részletek, gyönyörű színei vannak. Sem teljes, sem subpixel hiba nincs. Ezt azért írom le, mert s1932-ről még nem sok infót láttam a neten. Hátha valakinek hasznos a véleményem.
Annyira azért nem is jó... igaz, 24", de akkor már inkább olcsóbban a Dell 2407WFP-HC-t...
24"-osok grafikára (vagy nagyobb): http://www.prad.de/en/monitore/buyers-guide/graphic24.html 21-22" grafikára: http://www.prad.de/en/monitore/buyers-guide/graphic21.html
24" vagy nagyobb, főleg ár alapján történő döntéskor (itt van az LG is, nem túl szép grafikus teljesítménnyel): http://www.prad.de/en/monitore/buyers-guide/price24.html
Nem nagyon lehet pontosat tudni, mert valamiért nem publikusak a LUT-ra vonatkozó adatok :-(
Volt széria az elején, ami bizonyos beállításokkal sávos volt. Gondolom azóta megnövelték kissé a bitmélységet, mert mostanában ilyesmiket nem láttam egyen sem.
Ha már be van kalibrálva, akkor nem fogsz lényegi különbséget látni a Dell és az Eizo között, de sajnos nehezebb a Delleket jól behúzni, mert az elektronikájuk durvább, és nagyon beállításfüggő a pontosságuk.
Mindenesetre pl. a 2407 WFP-HC-t, vagy a 2007WFP-t a durvább elektronika ellenére is simán be lehet húzni olyan pontosságúra, mint amit pl. a Prohardveres fiúk a 2231-es Eizo-ból ki tudtak csiholni, mert azért az nem egy egetrengető pontosság...
hát ugye fotófeldolgozok, tehát a cél, hogy ne verjen át a kép, amit a monitoron látok :) Ha csak egy nagyon-nagynon-nagyon picit ver át, akkor belefér... Pl. a sötét részeket hitelesen sötétnek mutassa...és azért kb. a színek is jók legyenek. Ebből a szempontból a Dell felvállalható választás lenne ideiglenesen? (1-2 évig)
A 27-es elonye, hogy nem veszesen dragabb mint a 24-es:)
Dell 24-es: elektronika messze nem tud annyit mint az Eizo, ezeket tesztabrakkal gondolom hamar latni is lehet, de ha nem ez a cel, akkor szerintem vigan jo.
aha, én is ezeket néztem. A 27-esnek az az előnye, hogy nem annyira aprók a pixelek? (és a 24-esnél zavaróan aprók?)
A Dell wfp-hc -n is gondolkoztam/gondolkozok. Képkovács azt állítja, hogy be tudja viszonylag jól kalibrálni... Hát nemtom. Mennyivel lehet rosszabb egy EIZO-nál? Ha egymás mellé tennénk őket, ég és föld, vagy csak nagyon picit észrevehtő különbség lenne?
Hát igazad van, asszem akkor ezennel le is mondok - egyelőre - a 30-as méretről... :)
Esetleg tudnál ajánlani néhány típust, hogy merrefelé keresgéljek? Nekem az 1900-as hosszabbik oldali felbontás mindenképpen kéne, szóval ez az új 22-es EIZO nem játszik nálam, 24-27-es méret lenne a jó.