Keresés

Részletes keresés

SyL Creative Commons License 2008.03.18 0 0 286

Sziasztok.

 

Irtátok korábban hogy a 2231w -nek nagyobb az input lag -je mint pl. a 1931 -nek.
Ez mennyi ms -ben? Esetleg valaki mérte már egy CRT referencia monitorhoz képest?

 

Ill. hogy a LUT -miatt. De a 1931 -ben is 10bites Look up table van tudtommal.. Szoval akkor mi is lehet az igazság?

y3k Creative Commons License 2008.03.14 0 0 285
Gratula hozza:)
Előzmény: Törölt nick (284)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.14 0 0 284
Egy Eizo s1932 boldog tulaja lettem végül. A monitort egy GretagMacbeth Eye1-el kalibráltam. Nagyon szuper a képe, jó a kontraszt, élesek a részletek, gyönyörű színei vannak. Sem teljes, sem subpixel hiba nincs. Ezt azért írom le, mert s1932-ről még nem sok infót láttam a neten. Hátha valakinek hasznos a véleményem.

y3k Creative Commons License 2008.03.03 0 0 283
Majd veszunk fasza LG-t:))))
Előzmény: Képkovács (282)
Képkovács Creative Commons License 2008.03.03 0 0 282
Annál is inkább, hogy még 16 bites LUT mellett is előfordulnak épp csak érzékelhető, de ki nem küszöbölhető sávok imitt-amott :-)
Előzmény: y3k (279)
KTTech Creative Commons License 2008.03.03 0 0 281
Annyira azért nem is jó... igaz, 24", de akkor már inkább olcsóbban a Dell 2407WFP-HC-t...

24"-osok grafikára (vagy nagyobb):
http://www.prad.de/en/monitore/buyers-guide/graphic24.html
21-22" grafikára:
http://www.prad.de/en/monitore/buyers-guide/graphic21.html

24" vagy nagyobb, főleg ár alapján történő döntéskor (itt van az LG is, nem túl szép grafikus teljesítménnyel):
http://www.prad.de/en/monitore/buyers-guide/price24.html
Előzmény: Törölt nick (277)
y3k Creative Commons License 2008.03.03 0 0 279
Ennyiert elnezheto egy kis savosodas, mas gondjuk ne legyen.
Előzmény: Képkovács (276)
.szabii. Creative Commons License 2008.03.03 0 0 278
"Ha már be van kalibrálva, akkor nem fogsz lényegi különbséget látni a Dell és az Eizo között"

Ha ez így van, akkor kéne egyáltalán Eizo-ban gondolkozni? ...
Előzmény: Képkovács (274)
Képkovács Creative Commons License 2008.03.03 0 0 276

Nem nagyon lehet pontosat tudni, mert valamiért nem publikusak a LUT-ra vonatkozó adatok :-(

Volt széria az elején, ami bizonyos beállításokkal sávos volt. Gondolom azóta megnövelték kissé a bitmélységet, mert mostanában ilyesmiket nem láttam egyen sem.

Előzmény: y3k (275)
y3k Creative Commons License 2008.03.03 0 0 275

Mondom is mindenkinek, vigyek hozzad ha pontosat akarnak, nekem eleg ha nem HannsG-t vesznek:)

LUT megy egyeb hulyesegek hogyan vannak ennel a Dell-nel?

Előzmény: Képkovács (274)
Képkovács Creative Commons License 2008.03.03 0 0 274

Ha már be van kalibrálva, akkor nem fogsz lényegi különbséget látni a Dell és az Eizo között, de sajnos nehezebb a Delleket jól behúzni, mert az elektronikájuk durvább, és nagyon beállításfüggő a pontosságuk.

 

Mindenesetre pl. a 2407 WFP-HC-t, vagy a 2007WFP-t a durvább elektronika ellenére is simán be lehet húzni olyan pontosságúra, mint amit pl. a Prohardveres fiúk a 2231-es Eizo-ból ki tudtak csiholni, mert azért az nem egy egetrengető pontosság...

Előzmény: y3k (268)
imoka Creative Commons License 2008.03.03 0 0 273
:))
Előzmény: y3k (272)
y3k Creative Commons License 2008.03.03 0 0 272

Van valami banki izenk, de nagyon messze van a kamatmentestol.

Előzmény: Sanya_67 (271)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 271

Nem szeretek hitelre vásárolni de azért megkérdem Eizokat is lehet hitelre venni, főleg kamatmentesre??  Persze a rendes bruttó áron akkor.

Előzmény: y3k (270)
y3k Creative Commons License 2008.03.03 0 0 270

Siman vallalhato, profi szegmensnek azert sokkal inkabb az Eizo vagy ezzel ekvivalens monitorgyartok termekei.

Ha fussa, akkor is, nulla elhullas 17 honap alatt.

Előzmény: .szabii. (269)
.szabii. Creative Commons License 2008.03.03 0 0 269
hát ugye fotófeldolgozok, tehát a cél, hogy ne verjen át a kép, amit a monitoron látok :)
Ha csak egy nagyon-nagynon-nagyon picit ver át, akkor belefér... Pl. a sötét részeket hitelesen sötétnek mutassa...és azért kb. a színek is jók legyenek. Ebből a szempontból a Dell felvállalható választás lenne ideiglenesen? (1-2 évig)

Eizoból pedig akkor a 27-est jobban ajánlanád?
Előzmény: y3k (268)
y3k Creative Commons License 2008.03.03 0 0 268

A 27-es elonye, hogy nem veszesen dragabb mint a 24-es:)

Dell 24-es: elektronika messze nem tud annyit mint az Eizo, ezeket tesztabrakkal gondolom hamar latni is lehet, de ha nem ez a cel, akkor szerintem vigan jo.

Előzmény: .szabii. (267)
.szabii. Creative Commons License 2008.03.03 0 0 267
aha, én is ezeket néztem. A 27-esnek az az előnye, hogy nem annyira aprók a pixelek? (és a 24-esnél zavaróan aprók?)

A Dell wfp-hc -n is gondolkoztam/gondolkozok. Képkovács azt állítja, hogy be tudja viszonylag jól kalibrálni... Hát nemtom. Mennyivel lehet rosszabb egy EIZO-nál? Ha egymás mellé tennénk őket, ég és föld, vagy csak nagyon picit észrevehtő különbség lenne?
Előzmény: y3k (266)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 266

Az uj 24-es vagy 27-es Eizo az SX-ek kozul, de ezek se ket fillerek.

A 24-es Dell meg nem ez a kategoria, de valszeg el lehet vele lenni, es fele mint a 27-es Eizo, nezzed meg valahol. En is ezt a felbontast varom:)

Előzmény: .szabii. (265)
.szabii. Creative Commons License 2008.03.02 0 0 265
Hát igazad van, asszem akkor ezennel le is mondok - egyelőre - a 30-as méretről... :)

Esetleg tudnál ajánlani néhány típust, hogy merrefelé keresgéljek? Nekem az 1900-as hosszabbik oldali felbontás mindenképpen kéne, szóval ez az új 22-es EIZO nem játszik nálam, 24-27-es méret lenne a jó.
Előzmény: y3k (264)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 264
Azt kell venni, ami megoldas, es nem fektet ketvallra.
Előzmény: .szabii. (263)
.szabii. Creative Commons License 2008.03.02 0 0 263
:)

na ez az, nem fussa...

(vagy spórolok 1 évig, vagy veszek valami kisebbet most, azt jónapot... még nem döntöttem el :) )
Előzmény: y3k (262)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 262

Ha fussa:)

De vigyazz milyen autonak tamaszkodol:)

Előzmény: .szabii. (261)
.szabii. Creative Commons License 2008.03.02 0 0 261
az a baj, hogy a múltkor elidőztem egy 30-as elött... te, hogy az én 19-es monitorom milyen rohadt kicsinek tűnt utána.... jajjj...

szóval beleszerettem a 30-as méretbe sajnos...
Előzmény: y3k (258)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 260
Hat jah, ez lesz az uj topikmonitor:)
Előzmény: PanaDoll (259)
PanaDoll Creative Commons License 2008.03.02 0 0 259
Hát még én, hogy örülök.... Bitang jó! :)
Előzmény: y3k (258)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 258

1920X1200-at, a 30"-os Eizobol is fel milla folott van, nagyon durva.

Nem veletlenul orulok az uj 22-esnek, megfizetheto, es gyakorlatilag mindent nyujt  amit nagyok, negy darabot adnak egy 30-as araert:)

Előzmény: .szabii. (257)
.szabii. Creative Commons License 2008.03.02 0 0 257
Köszi. Az új 27-es 1900 x 1020-at tud?
Előzmény: y3k (253)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 256
IPS panel meg minden, nagyon igeretes. De eddig minden Dell-el volt egy vagy tobb bibi..
Előzmény: .szabii. (252)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 255

A NEC profi szeriai durvan jok, de en nem tudok megfizethetorol:)

Előzmény: bestpixel (254)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!