Keresés

Részletes keresés

y3k Creative Commons License 2008.02.05 0 0 156

Azzal nagyon ne:)

Előzmény: arnyekxxx (155)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.02.05 0 0 155
kösz, akkor nem esek neki ciffel:)
PanaDoll Creative Commons License 2008.02.05 0 0 154
Ez akkora felület, akár fel is lehetne mosni... :)))
Előzmény: y3k (152)
madgie Creative Commons License 2008.02.05 0 0 153
Én mikrokendő + szemüvegtisztító spray kombinációval csináltam. A tisztító természetesen a kendőre lett fújva :)
Előzmény: arnyekxxx (151)
y3k Creative Commons License 2008.02.05 0 0 152

En mikroszalassal ovatosan letorlom a port.

Van Eizo lotyim, de nehez foltmentesre torolni.

Előzmény: arnyekxxx (151)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.02.05 0 0 151
Mivel lehet/szabad/érdemes nekiesni egy tft tisztitásának?

Fudi Creative Commons License 2008.01.30 0 0 150
Jah, hát ezek ilyen hulladékok... :)

Ez a fizikai kontraszt trükkök nélkül. Ne feledd ekkora képmérethez nem rossz ennyi kontraszt. Amúgy ez a 800:1 ebben a kategóriában engem az S-IPS panelre emlékeztet, ami meg megencsak pozotív.
Előzmény: taminol (149)
taminol Creative Commons License 2008.01.30 0 0 149
hogy lehetseges a 800:1 kontrasztarany????
Eliras?
Előzmény: Gernyo (145)
y3k Creative Commons License 2008.01.29 0 0 148

Az most a jo vetel, mondjuk 10 eve meg a 17-eseimet vettem 100 netto kornyeken, ezek meg jobbak, es ugy tunik nem ket evre szolnak.

Előzmény: Gernyo (147)
Gernyo Creative Commons License 2008.01.29 0 0 147

Pedig engem érdekelne a 24-es 22-es áron..:-)

Mondjuk a 22-es is érdekel ( az komolyan is ) csak még erősítenem kell magam egy kicsit lekileg, hogy egy moncsi 160k froncsi..

Előzmény: y3k (146)
y3k Creative Commons License 2008.01.29 0 0 146
Ezeket vartam, de valahogy biztos vagyok benne, hogy nem ezekbol fogunk a legtobbet eladni:)
Előzmény: Gernyo (145)
Gernyo Creative Commons License 2008.01.29 0 0 145
Előzmény: y3k (45)
y3k Creative Commons License 2008.01.28 0 0 144
Jott par 22-es, igertem hogy szolok, sajnos dragabb lett valamennyivel.
IJG Creative Commons License 2008.01.27 0 0 143
Még egyszer köszönöm a hozzászólásaitokat, tippeiteket, nagyon hálás vagyok a segítségért.
Üdv
y3k Creative Commons License 2008.01.27 0 0 142

A sorozes eleve jo otlet:)

Amugy aki mostansag akar olcson marhajot, az figyelje azokat, akik 19-es Eizot az uj 22-esre.

Előzmény: arnyekxxx (137)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.01.27 0 0 141
Full sötétben teljesen fekete képen agyig felnyomott világosság mellett lehet látni a sarkokban, de ez szerintem csak azt zavarja aki sötétben fekete monitort szeret nézegetni:)
Az elsö generációs 930-on látványosabb volt a dolog (legalábbis ezt irják a forumában) de volt modellfrissités amikor javult pár tulajdonsága, többek között ez is.
Előzmény: KTTech (140)
KTTech Creative Commons License 2008.01.27 0 0 140
Nekem a 930 bevilágítása nem tetszett annó, amikor a Samsung és a Viewsonic közt választottam (igaz akkor még a 970P-t, amit aztán az Eizora cseréltem, megelégedésemre). A Viewsonicon még viszonylag sok fénynél is látszott a sarkok felől érkező bevilágítás. Persze azóta lehet, hogy ezt javították, már kb. 2 éve volt :)
Előzmény: arnyekxxx (139)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.01.27 0 0 139
Ugyanannak a tesztnek az utánhúzásos része:

A Samsung 971P és a ViewSonic VP930 ebből a szempontból meglehetősen hasonlóan viselkedett. Bár a Samsung panel elvileg 6 ms-os g2g válaszidővel rendelkezik, ami alacsonyabb, mint az AUO esetében megadott 8 ms, de ez a gyakorlatban nem látszott.

emellett a samu 20e-el többröl indul az árgép szerint (71e vs. 91e), akkor meg már tényleg még egy kicsit hozzátenni, és eizo.

Viszont 70 ezres 22'-os wide TN helyett inkább a 70 ezres MVA 19'

Mármint szerintem.
Előzmény: taminol (138)
taminol Creative Commons License 2008.01.27 0 0 138
ez egy 20ms-es monitor, a tesztelt samsung nem jobb valasztas inkabb?
Előzmény: arnyekxxx (137)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.01.27 0 0 137
a VP930 nem TN paneles (eszembe se jutott volna megemliten, se megvenni, ha az lenne:) ), és bruttó 71e-töl van az árgép-en. Azért emlitettem meg, mert a kérdezö anno 70 ezres nagyságrendben érdeklödött. Lehet neki ajánlani ezután a >112 ezresetet, de ha jol tévedek, nem ennyit akar/tud rászánni. Mivel nem csak én, hanem sokan mások meg a tesztek véleménye szerint is jo kis moncsi, és saját tapasztalat alapján teljesen jo fotókhoz is, ezért mertem javasolni. Ha 100e felett keresne valami igazán jót, nem irnám, hogy vegye inkább a 930at 70ért a többit meg sörözze el :)
Előzmény: y3k (136)
y3k Creative Commons License 2008.01.27 0 0 136

Be szep lenne mondjuk +40%-ert ennyivel jobb autot kapni:)

Viccet felreteve, a topik cime monitorok fotozashoz, s erre TN panelek egyszeruen nem alkalmasak.

Előzmény: arnyekxxx (135)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.01.27 0 0 135
Itt jön be, hogy van akinek max 80 bruttoja van egy monitorra és nem 90+fája :) Ha jo számolom, ez több mint 40%-os árkülönbség.
Előzmény: y3k (132)
palankaizs Creative Commons License 2008.01.27 0 0 134
Megerősíteném ezt a véleményt! EIZO S1931 mellett döntöttem én is. Tegnap kalibráltattam 120cd/m2-re, amin kalibrálás után 0.6 körüli delta E-t produkál.
Én elégedett vagyok! Csak ajánlani tudom.

OFF

Akit esetleg érdekel egy keveset használt Samsung Syncmaster 997MB CRT monitor baráti áron, az keressen a 06209848492 számon!

ON

palankaizs
Előzmény: KTTech (133)
KTTech Creative Commons License 2008.01.27 0 0 133
VP930 helyett inkább az Eizo S1931.. vagy a Samsung 971P (bár utóbbinak agyrém a beállítása, csak SW-vel vezérelhető, ami viszont rendesen tud instabil lenni).
Előzmény: arnyekxxx (130)
y3k Creative Commons License 2008.01.27 0 0 132
90 netto konrnyeke,  ez itt nem a kogazdag sznobok klubja, hanem elerheto megoldasokat keresgelunk:)
Előzmény: arnyekxxx (130)
IJG Creative Commons License 2008.01.27 0 0 131
Köszönöm mindegyőtöknek a segítséget!
Üdv
arnyekxxx Creative Commons License 2008.01.27 0 0 130
Mennyi egy 19-es eizo?

a VP930-ban MVA panel van

http://prohardver.hu/teszt/19_huvelykes_monitorok_tesztje_2_resz/viewsonic_vp930.html

Nem azt mondom, hogy nem jobb egy eizo, de egy nem profinak ez is teljesen jo lehet érzésem szerint alacsonyabb áron.
Előzmény: y3k (124)
Abrash Creative Commons License 2008.01.27 0 0 129
nehéz meghatározni a "normális" fogalmát..

volt egy sonym, amin le lehetett venni a háttérvilágítást. Tök jó feketéje volt e miatt, csak az évek alatt elhalt a színereje.
ha nem printeltetsz, jól el lehetsz egy jó gamutot adó, nem tökfekete moncsival.
a legolcsóbb is jobb kalibrálva, mint nyersen..

de konkrét tanácsot nem tudok adni, nem vagyok monitorban szakember.y3k új eizója szvsz hiper!
Előzmény: IJG (128)
IJG Creative Commons License 2008.01.26 0 0 128
Hobbiként fotózom egy 350D-vel, amin F1,8as 50 mm-es fix objektívet használok. Többnyire. Jelenleg általában laptop kijelzőn nézegetem a képeket. Ami gáz. Néhanéha meg egy 17'-os viewsonic vx monitoron.
Előzmény: Abrash (127)
Abrash Creative Commons License 2008.01.26 0 0 127
van, aki kitobival fotózik, a képeit weben vagy monitoron nézegeti.
van,aki fél- sőt teljesen profi lencséket tart, és nagy printeket készittet.

nem gáz, ha nem egyforma monitort használnak..

szvsz aki tanácsot kér, segitsen az elvárásai megjelölésével.
Előzmény: IJG (126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!