Keresés

Részletes keresés

arnyekxxx Creative Commons License 2008.01.27 0 0 139
Ugyanannak a tesztnek az utánhúzásos része:

A Samsung 971P és a ViewSonic VP930 ebből a szempontból meglehetősen hasonlóan viselkedett. Bár a Samsung panel elvileg 6 ms-os g2g válaszidővel rendelkezik, ami alacsonyabb, mint az AUO esetében megadott 8 ms, de ez a gyakorlatban nem látszott.

emellett a samu 20e-el többröl indul az árgép szerint (71e vs. 91e), akkor meg már tényleg még egy kicsit hozzátenni, és eizo.

Viszont 70 ezres 22'-os wide TN helyett inkább a 70 ezres MVA 19'

Mármint szerintem.
Előzmény: taminol (138)
taminol Creative Commons License 2008.01.27 0 0 138
ez egy 20ms-es monitor, a tesztelt samsung nem jobb valasztas inkabb?
Előzmény: arnyekxxx (137)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.01.27 0 0 137
a VP930 nem TN paneles (eszembe se jutott volna megemliten, se megvenni, ha az lenne:) ), és bruttó 71e-töl van az árgép-en. Azért emlitettem meg, mert a kérdezö anno 70 ezres nagyságrendben érdeklödött. Lehet neki ajánlani ezután a >112 ezresetet, de ha jol tévedek, nem ennyit akar/tud rászánni. Mivel nem csak én, hanem sokan mások meg a tesztek véleménye szerint is jo kis moncsi, és saját tapasztalat alapján teljesen jo fotókhoz is, ezért mertem javasolni. Ha 100e felett keresne valami igazán jót, nem irnám, hogy vegye inkább a 930at 70ért a többit meg sörözze el :)
Előzmény: y3k (136)
y3k Creative Commons License 2008.01.27 0 0 136

Be szep lenne mondjuk +40%-ert ennyivel jobb autot kapni:)

Viccet felreteve, a topik cime monitorok fotozashoz, s erre TN panelek egyszeruen nem alkalmasak.

Előzmény: arnyekxxx (135)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.01.27 0 0 135
Itt jön be, hogy van akinek max 80 bruttoja van egy monitorra és nem 90+fája :) Ha jo számolom, ez több mint 40%-os árkülönbség.
Előzmény: y3k (132)
palankaizs Creative Commons License 2008.01.27 0 0 134
Megerősíteném ezt a véleményt! EIZO S1931 mellett döntöttem én is. Tegnap kalibráltattam 120cd/m2-re, amin kalibrálás után 0.6 körüli delta E-t produkál.
Én elégedett vagyok! Csak ajánlani tudom.

OFF

Akit esetleg érdekel egy keveset használt Samsung Syncmaster 997MB CRT monitor baráti áron, az keressen a 06209848492 számon!

ON

palankaizs
Előzmény: KTTech (133)
KTTech Creative Commons License 2008.01.27 0 0 133
VP930 helyett inkább az Eizo S1931.. vagy a Samsung 971P (bár utóbbinak agyrém a beállítása, csak SW-vel vezérelhető, ami viszont rendesen tud instabil lenni).
Előzmény: arnyekxxx (130)
y3k Creative Commons License 2008.01.27 0 0 132
90 netto konrnyeke,  ez itt nem a kogazdag sznobok klubja, hanem elerheto megoldasokat keresgelunk:)
Előzmény: arnyekxxx (130)
IJG Creative Commons License 2008.01.27 0 0 131
Köszönöm mindegyőtöknek a segítséget!
Üdv
arnyekxxx Creative Commons License 2008.01.27 0 0 130
Mennyi egy 19-es eizo?

a VP930-ban MVA panel van

http://prohardver.hu/teszt/19_huvelykes_monitorok_tesztje_2_resz/viewsonic_vp930.html

Nem azt mondom, hogy nem jobb egy eizo, de egy nem profinak ez is teljesen jo lehet érzésem szerint alacsonyabb áron.
Előzmény: y3k (124)
Abrash Creative Commons License 2008.01.27 0 0 129
nehéz meghatározni a "normális" fogalmát..

volt egy sonym, amin le lehetett venni a háttérvilágítást. Tök jó feketéje volt e miatt, csak az évek alatt elhalt a színereje.
ha nem printeltetsz, jól el lehetsz egy jó gamutot adó, nem tökfekete moncsival.
a legolcsóbb is jobb kalibrálva, mint nyersen..

de konkrét tanácsot nem tudok adni, nem vagyok monitorban szakember.y3k új eizója szvsz hiper!
Előzmény: IJG (128)
IJG Creative Commons License 2008.01.26 0 0 128
Hobbiként fotózom egy 350D-vel, amin F1,8as 50 mm-es fix objektívet használok. Többnyire. Jelenleg általában laptop kijelzőn nézegetem a képeket. Ami gáz. Néhanéha meg egy 17'-os viewsonic vx monitoron.
Előzmény: Abrash (127)
Abrash Creative Commons License 2008.01.26 0 0 127
van, aki kitobival fotózik, a képeit weben vagy monitoron nézegeti.
van,aki fél- sőt teljesen profi lencséket tart, és nagy printeket készittet.

nem gáz, ha nem egyforma monitort használnak..

szvsz aki tanácsot kér, segitsen az elvárásai megjelölésével.
Előzmény: IJG (126)
IJG Creative Commons License 2008.01.26 0 0 126
Végtére az a véleményetek, hogy ebben az árkategóriában nem lehet normális monitort venni, ennyiért meg szinte mindegy hogy mit vesz az ember. Jól értem? :)
Mindenesetre a jelenlegi lapotop kijelzőhöz képest azt hiszem visszalépés már nem lehet. :)
y3k Creative Commons License 2008.01.26 0 0 125

Teljesen mindegy mennyiert adjak, ha alkalmatlan arra amire szanod. A velemenyek nagy reszere meg folosleges adni, nincs mogottuk semmi.

Előzmény: IJG (119)
y3k Creative Commons License 2008.01.26 0 0 124
Messze nem ennyivel dragabb az Eizo, de ha jol tudom ebben legalabb nem TN panel van.
Előzmény: arnyekxxx (121)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.01.26 0 0 123
nekem a munkaterület nagyjából négyzet, ugyanakkora benne az állokép/fekvökép is, wide monitornál az állóképek "hátrányba" lennének.
Szoval mki használjon olyat ami neki megfelel:)

Előzmény: KTTech (122)
KTTech Creative Commons License 2008.01.26 0 0 122
Én pont emiatt cserélem a monitort szélesvásznúra... ugyanis az eszköztárak túl sok helyet elvesznek a 19"-osomon...
Előzmény: arnyekxxx (121)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.01.26 0 0 121
nekem v.sonic VP930 van és 80e alatt volt az ára igaz "csak" 19-es de fotókhoz szerintem nem elöny a szélesvászon. Egy 1,5-2x ennyibe kerülö eizo biztos jobb, de én spec. (meg ugy általában a teszteken és a felhasználói véleményeken is ez látszik) teljesen megfelelönek találom fotós dolgokhoz.
Előzmény: IJG (119)
PanaDoll Creative Commons License 2008.01.26 0 0 120
Igazából teljesen mindegy milyen márka, a TN+film panel nem alkalmas fotózáshoz.
Előzmény: IJG (119)
IJG Creative Commons License 2008.01.26 0 0 119
Akkor ha a viewsonic ennyire gáz tudsz jobbat ajálani ebben az árkategóriában, mert a legtöbb monitor amiket említettetek a topicban nagyságrendekkel drágább, a vg2230 ára 70 e alatt van, én azért azt lőtem ki mert elvilg grafikai széria és a legtöbben csak dicsérték.
y3k Creative Commons License 2008.01.26 0 0 118

Mint Mako Jeruzsalemtol, TN panel, View meg eleve olyan lett amilyen, hagyjuk.

Előzmény: IJG (117)
IJG Creative Commons License 2008.01.26 0 0 117
Sziasztok
Én egy viewsonic vg2230-as monitorral szimpatizálok, nagyon hálás lennék, ha leírnátok hogy mi a véleményetek róla, illetve a fent említett monitorokhoz mérten mennyire tartjátok jó választásnak.
Köszönöm szépen!
Abrash Creative Commons License 2008.01.24 0 0 116
én vettem, de ha az ár eur függő, akkor nem pofáznék bele
viszont ha beugrasz, megnézheted!
Előzmény: Százbolha (111)
kocsi Creative Commons License 2008.01.23 0 0 115
:-)
Előzmény: palankaizs (113)
palankaizs Creative Commons License 2008.01.23 0 0 114
kb 160k!
Előzmény: Százbolha (109)
palankaizs Creative Commons License 2008.01.23 0 0 113
:) De! :D Hirtelen zavaromban! Azt', azóta az elmúlt! :D
Előzmény: kocsi (107)
y3k Creative Commons License 2008.01.23 0 0 112
Irt mailt:)
Előzmény: Százbolha (111)
Százbolha Creative Commons License 2008.01.23 0 0 111

remélem válaszol!

 

vagy aki már vett ilyet.

Előzmény: KTTech (110)
KTTech Creative Commons License 2008.01.23 0 0 110
Szerintem ezt Y3K-tól kérdezd :)

(az hogy én mennyiért veszem nem mérvadó...)
Előzmény: Százbolha (109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!