Keresés

Részletes keresés

Abrash Creative Commons License 2008.01.27 0 0 129
nehéz meghatározni a "normális" fogalmát..

volt egy sonym, amin le lehetett venni a háttérvilágítást. Tök jó feketéje volt e miatt, csak az évek alatt elhalt a színereje.
ha nem printeltetsz, jól el lehetsz egy jó gamutot adó, nem tökfekete moncsival.
a legolcsóbb is jobb kalibrálva, mint nyersen..

de konkrét tanácsot nem tudok adni, nem vagyok monitorban szakember.y3k új eizója szvsz hiper!
Előzmény: IJG (128)
IJG Creative Commons License 2008.01.26 0 0 128
Hobbiként fotózom egy 350D-vel, amin F1,8as 50 mm-es fix objektívet használok. Többnyire. Jelenleg általában laptop kijelzőn nézegetem a képeket. Ami gáz. Néhanéha meg egy 17'-os viewsonic vx monitoron.
Előzmény: Abrash (127)
Abrash Creative Commons License 2008.01.26 0 0 127
van, aki kitobival fotózik, a képeit weben vagy monitoron nézegeti.
van,aki fél- sőt teljesen profi lencséket tart, és nagy printeket készittet.

nem gáz, ha nem egyforma monitort használnak..

szvsz aki tanácsot kér, segitsen az elvárásai megjelölésével.
Előzmény: IJG (126)
IJG Creative Commons License 2008.01.26 0 0 126
Végtére az a véleményetek, hogy ebben az árkategóriában nem lehet normális monitort venni, ennyiért meg szinte mindegy hogy mit vesz az ember. Jól értem? :)
Mindenesetre a jelenlegi lapotop kijelzőhöz képest azt hiszem visszalépés már nem lehet. :)
y3k Creative Commons License 2008.01.26 0 0 125

Teljesen mindegy mennyiert adjak, ha alkalmatlan arra amire szanod. A velemenyek nagy reszere meg folosleges adni, nincs mogottuk semmi.

Előzmény: IJG (119)
y3k Creative Commons License 2008.01.26 0 0 124
Messze nem ennyivel dragabb az Eizo, de ha jol tudom ebben legalabb nem TN panel van.
Előzmény: arnyekxxx (121)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.01.26 0 0 123
nekem a munkaterület nagyjából négyzet, ugyanakkora benne az állokép/fekvökép is, wide monitornál az állóképek "hátrányba" lennének.
Szoval mki használjon olyat ami neki megfelel:)

Előzmény: KTTech (122)
KTTech Creative Commons License 2008.01.26 0 0 122
Én pont emiatt cserélem a monitort szélesvásznúra... ugyanis az eszköztárak túl sok helyet elvesznek a 19"-osomon...
Előzmény: arnyekxxx (121)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.01.26 0 0 121
nekem v.sonic VP930 van és 80e alatt volt az ára igaz "csak" 19-es de fotókhoz szerintem nem elöny a szélesvászon. Egy 1,5-2x ennyibe kerülö eizo biztos jobb, de én spec. (meg ugy általában a teszteken és a felhasználói véleményeken is ez látszik) teljesen megfelelönek találom fotós dolgokhoz.
Előzmény: IJG (119)
PanaDoll Creative Commons License 2008.01.26 0 0 120
Igazából teljesen mindegy milyen márka, a TN+film panel nem alkalmas fotózáshoz.
Előzmény: IJG (119)
IJG Creative Commons License 2008.01.26 0 0 119
Akkor ha a viewsonic ennyire gáz tudsz jobbat ajálani ebben az árkategóriában, mert a legtöbb monitor amiket említettetek a topicban nagyságrendekkel drágább, a vg2230 ára 70 e alatt van, én azért azt lőtem ki mert elvilg grafikai széria és a legtöbben csak dicsérték.
y3k Creative Commons License 2008.01.26 0 0 118

Mint Mako Jeruzsalemtol, TN panel, View meg eleve olyan lett amilyen, hagyjuk.

Előzmény: IJG (117)
IJG Creative Commons License 2008.01.26 0 0 117
Sziasztok
Én egy viewsonic vg2230-as monitorral szimpatizálok, nagyon hálás lennék, ha leírnátok hogy mi a véleményetek róla, illetve a fent említett monitorokhoz mérten mennyire tartjátok jó választásnak.
Köszönöm szépen!
Abrash Creative Commons License 2008.01.24 0 0 116
én vettem, de ha az ár eur függő, akkor nem pofáznék bele
viszont ha beugrasz, megnézheted!
Előzmény: Százbolha (111)
kocsi Creative Commons License 2008.01.23 0 0 115
:-)
Előzmény: palankaizs (113)
palankaizs Creative Commons License 2008.01.23 0 0 114
kb 160k!
Előzmény: Százbolha (109)
palankaizs Creative Commons License 2008.01.23 0 0 113
:) De! :D Hirtelen zavaromban! Azt', azóta az elmúlt! :D
Előzmény: kocsi (107)
y3k Creative Commons License 2008.01.23 0 0 112
Irt mailt:)
Előzmény: Százbolha (111)
Százbolha Creative Commons License 2008.01.23 0 0 111

remélem válaszol!

 

vagy aki már vett ilyet.

Előzmény: KTTech (110)
KTTech Creative Commons License 2008.01.23 0 0 110
Szerintem ezt Y3K-tól kérdezd :)

(az hogy én mennyiért veszem nem mérvadó...)
Előzmény: Százbolha (109)
Százbolha Creative Commons License 2008.01.23 0 0 109
mekkora mennyiségű forintért juthat hozzá egy mezei user?
Előzmény: KTTech (102)
y3k Creative Commons License 2008.01.23 0 0 108

Sok oromet vele, szigoruan a DVI-t hasznaljad.

http://koth.hu/~y3k/S1931Br57.icc

 

Itt egy altalanos profil, ha nincs keznel kalibralo eszkoz.

Előzmény: palankaizs (106)
kocsi Creative Commons License 2008.01.23 0 0 107
Ugye ezt nem komolyan kérdezed? :-)
Előzmény: palankaizs (106)
palankaizs Creative Commons License 2008.01.23 0 0 106
Sziasztok,

Tegnap megérkezett az EIZO S1931-em. Egy kérdésem lenne csak. ugye, ezen van DVI és hagyományos monitor bemenet is. A videokártyámon meg mindkét fajta kimenet. Melyiket érdemes használni?

palankaizs
y3k Creative Commons License 2008.01.21 0 0 105
Input lag allitolag nagyon megnott, ha lesz uj tesztpeldany akkor lovunk is rajta:)
Előzmény: KTTech (104)
KTTech Creative Commons License 2008.01.21 0 0 104
Amint a tesztből látom, jó lesz ez nekem játékra is :)

Alig várom a saját példányomat belőle (persze előtte még sok mindennek össze kell jönnie...) :)
Előzmény: y3k (103)
y3k Creative Commons License 2008.01.21 0 0 103
Na most el is olvastam rendesen, dobbenet ez a monitor, bar ez hamar lejott eloben is.
Előzmény: KTTech (102)
KTTech Creative Commons License 2008.01.21 0 0 102
Már angol :)

http://www.prad.de/en/monitore/review/2008/review-eizo-s2231w.html
Előzmény: MiSaab (91)
Abrash Creative Commons License 2008.01.21 0 0 101
van!


www.color.org

(műszer és célszoftver nélkül nem fog menni)
Előzmény: Törölt nick (100)
y3k Creative Commons License 2008.01.21 0 0 99
Adataimnal talasz egy linket, onnan lehuzod az icc-t a monitorhoz, beallitod, s maris 99%-osan szinhelyes vagyol, s uatan mehetel az Abrash altal vazolt uton.
Előzmény: palankaizs (93)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!