Keresés

Részletes keresés

palankaizs Creative Commons License 2008.01.23 0 0 114
kb 160k!
Előzmény: Százbolha (109)
palankaizs Creative Commons License 2008.01.23 0 0 113
:) De! :D Hirtelen zavaromban! Azt', azóta az elmúlt! :D
Előzmény: kocsi (107)
y3k Creative Commons License 2008.01.23 0 0 112
Irt mailt:)
Előzmény: Százbolha (111)
Százbolha Creative Commons License 2008.01.23 0 0 111

remélem válaszol!

 

vagy aki már vett ilyet.

Előzmény: KTTech (110)
KTTech Creative Commons License 2008.01.23 0 0 110
Szerintem ezt Y3K-tól kérdezd :)

(az hogy én mennyiért veszem nem mérvadó...)
Előzmény: Százbolha (109)
Százbolha Creative Commons License 2008.01.23 0 0 109
mekkora mennyiségű forintért juthat hozzá egy mezei user?
Előzmény: KTTech (102)
y3k Creative Commons License 2008.01.23 0 0 108

Sok oromet vele, szigoruan a DVI-t hasznaljad.

http://koth.hu/~y3k/S1931Br57.icc

 

Itt egy altalanos profil, ha nincs keznel kalibralo eszkoz.

Előzmény: palankaizs (106)
kocsi Creative Commons License 2008.01.23 0 0 107
Ugye ezt nem komolyan kérdezed? :-)
Előzmény: palankaizs (106)
palankaizs Creative Commons License 2008.01.23 0 0 106
Sziasztok,

Tegnap megérkezett az EIZO S1931-em. Egy kérdésem lenne csak. ugye, ezen van DVI és hagyományos monitor bemenet is. A videokártyámon meg mindkét fajta kimenet. Melyiket érdemes használni?

palankaizs
y3k Creative Commons License 2008.01.21 0 0 105
Input lag allitolag nagyon megnott, ha lesz uj tesztpeldany akkor lovunk is rajta:)
Előzmény: KTTech (104)
KTTech Creative Commons License 2008.01.21 0 0 104
Amint a tesztből látom, jó lesz ez nekem játékra is :)

Alig várom a saját példányomat belőle (persze előtte még sok mindennek össze kell jönnie...) :)
Előzmény: y3k (103)
y3k Creative Commons License 2008.01.21 0 0 103
Na most el is olvastam rendesen, dobbenet ez a monitor, bar ez hamar lejott eloben is.
Előzmény: KTTech (102)
KTTech Creative Commons License 2008.01.21 0 0 102
Már angol :)

http://www.prad.de/en/monitore/review/2008/review-eizo-s2231w.html
Előzmény: MiSaab (91)
Abrash Creative Commons License 2008.01.21 0 0 101
van!


www.color.org

(műszer és célszoftver nélkül nem fog menni)
Előzmény: Törölt nick (100)
y3k Creative Commons License 2008.01.21 0 0 99
Adataimnal talasz egy linket, onnan lehuzod az icc-t a monitorhoz, beallitod, s maris 99%-osan szinhelyes vagyol, s uatan mehetel az Abrash altal vazolt uton.
Előzmény: palankaizs (93)
y3k Creative Commons License 2008.01.21 0 0 98
Ugy-ugy, filmnezeskor hasznos lehet, itt kerulendo.
Előzmény: DIE_ROBOTER (96)
Abrash Creative Commons License 2008.01.21 0 0 97
ezt részletesen majd az eredeti színezős topikban..
http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9145728&la=75350494

röviden: ha beállitod: picture/a mért profil/6500K-ra, akkor sok meglepetés már nem ér, és innen a printet kell kalibrálni: azaz mérni, profilt gyártani és beállitani.
Előzmény: palankaizs (93)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2008.01.21 0 0 96
Cseszteti a háttérvilágítást. Valami súlyozott átlagot számol a képtartalomból, és az alapján.
Előzmény: Abrash (95)
Abrash Creative Commons License 2008.01.21 0 0 95
a dinamikus kontraszt mit is csinál?
Előzmény: y3k (72)
Abrash Creative Commons License 2008.01.21 0 0 94
lehetnek egyedi eltérések... de ha jól tudom, eizónál hasonlítanak a moncsik egymásra.
a profilok nevében (ill txt a ftp-n) a brightness/kontrast.
nem merültem el minden apró részletben (kaptam egy 2 tonnás ajándékot :))) kicsomagolva is 1 tonnányi digit nyomtató, azzal foglalkozom inkább, érthető okoból)
Előzmény: balinyo (71)
palankaizs Creative Commons License 2008.01.21 0 0 93
Haladjunk tovább a Monitorok Fotózáshoz vezérfonalon. Tegyük fel, a monitor már meg van (EIZO 1931). Mi a következő lépés ahhoz, hogy a monitorral felépített "rendszer" megfelelően, színhelyesen működjön? Hogyan, milyen körülmények mellett érdemes/ kell kalibrálni?

palankaizs
y3k Creative Commons License 2008.01.20 0 0 92

Az a gondolat Toled jott, ezt a tesztet meg mar neztem, no meg en birom ezt a ronda nyelvet:)

TN panel meg fotosoknak nem megoldas, akkorse ha Eizo epitkezik belole.

Előzmény: MiSaab (91)
MiSaab Creative Commons License 2008.01.20 0 0 91

Sziasztok!

 

y3k gondolatát had pontosítsam. nem konkrétan a 2231w-nél nő az input lag a nagyobb LUT miatt, hanem általánosságban értettem. de amint látom a fritzek már tesztelték a bestiát csak még lusták voltak angélusra lefordítani.

 

TESTBERICHT: Eizo S2231WE

http://www.prad.de/new/monitore/test/2008/test-eizo-s2231w.html

 

Aki jó germánban az gyújtson világosságot. Bár még magam sem olvastam a tesztet, azonnal jöttem postolni. :) Első blikkre sajnos ez nem lesz játékra is való monitor :(

Azt tudom, hogy a 2201w is van ami TN és remélhetőleg játékra is jó. Látatlanban viszont nem esküdnék meg rá.

 

na cuppanjatok rá a tesztre.

 

Kezsu Creative Commons License 2008.01.19 0 0 90
Irtam a freemailos cimre..
Kösz
Előzmény: y3k (83)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.19 0 0 89
én megvárom hogy mindeki kiszórja a 19-eseket és veszek mégegyet:)
Előzmény: y3k (75)
y3k Creative Commons License 2008.01.19 0 0 88
Filmet neztem rajt, no meg en most nem cserelek, nehogy man valaki ennyire jol jarjon:)
Előzmény: KTTech (87)
KTTech Creative Commons License 2008.01.19 0 0 87
Akkor előtte meg kell néznem :D
Szükségem van a videó és játék részre is... nem csak melóból áll az élet :D
Előzmény: y3k (84)
y3k Creative Commons License 2008.01.19 0 0 86

Ippeghogy:)

Előzmény: PanaDoll (85)
PanaDoll Creative Commons License 2008.01.19 0 0 85
Aknakeresőre még jó lesz? ;)
Előzmény: y3k (84)
y3k Creative Commons License 2008.01.19 0 0 84
Azt irja egy baratom, hogy az input lag nott a nagyobb szinter miatt, szoval jatszani rosszabb lett, csak hogy hatranyokat is emlitsunk:)
Előzmény: KTTech (76)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!