Keresés

Részletes keresés

Abrash Creative Commons License 2008.01.15 0 0 20
" topikgazda meg hozza a muszeres embert"

jó napot...

nem a műszeres embert, hanem saját magát, a műszert és egy okos kollegát :)
meg pár kalibrált nyomatot csekkolni, meg Gretag Colorcsekert.
Előzmény: y3k (16)
Bobby75 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 19
Én elhiszem:) Az Eizo mennyibe kerül? Lehet privátban is...
Előzmény: y3k (18)
y3k Creative Commons License 2008.01.14 0 0 18
Meg ha errefele jarsz, meg tudod nezni, eg es fold a TN-ekhez kepest, konyorogve kerek mindenkit, hogy ne vegyen olyat.  Az Eizo csak hab a tortan, nulla elhullasunk van, s ez mostansag igen nagy dolog barmibol is.
Előzmény: Bobby75 (17)
Bobby75 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 17
Kíváncsian várom az eredményt.
Előzmény: y3k (16)
y3k Creative Commons License 2008.01.14 0 0 16
Mezei TN panel, abbol is a gyengebbek kozott, eszedbe ne jusson ilyet venni sajat penzbol. Ami sokaknak van az Eizo S1931, s ami sokaknak lesz ha bevalik az az S2231W, holnap bontom az elsot itthon, s elvileg topikgazda meg hozza a muszeres embert.
Előzmény: Bobby75 (14)
madgie Creative Commons License 2008.01.14 0 0 15
Szerintem mezei TN paneles TFT :(
Előzmény: Bobby75 (14)
Bobby75 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 14
üdv! Nekem egy LG Studioworks 900B monitorom van, de nem igazán vagyok vele megelégedve, bár lehet csak kalibrálni kellene a cuccot. Mindenesetre gondolkodom egy jó minőségű LCD vásárlásán. A munkahelyemen most kaptam egy Samsung SyncMaster 931BF monitort és kíváncsi lennék, ismeri-e valaki. Árban elég jó, de nem tudom mennyire jó a színhűsége. (Még nem volt időm így tesztelni)
PanaDoll Creative Commons License 2008.01.13 0 0 13
Uhh... ez fájt. Köszi!
Előzmény: Abrash (12)
Abrash Creative Commons License 2008.01.13 0 0 12
Előzmény: Abrash (11)
Abrash Creative Commons License 2008.01.13 0 0 11
ott ráadásul xy az ábra koordinátarendszere - nem arányosak a területek az érzékelttel. amit feltettem, az ab (Lab-ból az L nélkül), az elvileg arányos (gyakorlatban ez sem :)
Előzmény: PanaDoll (10)
PanaDoll Creative Commons License 2008.01.13 0 0 10
Okés!
Eddig ennyit találtam az EizoS2231W-ről, azt is a japán honlapon. :) Mondjuk ebből sokat nem tudunk meg.
Előzmény: Abrash (9)
Abrash Creative Commons License 2008.01.13 0 0 9
3 pixivel nagyobb csak, igaz, nem szaharta el az az indexengine a jpg felbontást.

DE elméleti profilok, a xl20, dell, eizo, illetve gyáriak, amik vagy igazak, vagy nem, illetve vagy lehet jobbra venni a konfigot (xl20 biztos! az szvsz srgb féle)

ha lesznek ilyen tényleges mért profilok, akkor felteszem valahova a közösbe, addig nem korrekt.
Előzmény: PanaDoll (6)
Abrash Creative Commons License 2008.01.13 0 0 8
jól látszik, hogy

- miért nem sRGBben kéne fotózni, igy milyen sok a szinveszteség
- létezik olyan monitorszín, ami NEM printelhető
- létezik olyan kameraszín, ami nem fér bele csak Profoto RGBbe ÉS printelhető is! Monitorról lelóg...
Előzmény: Abrash (4)
PanaDoll Creative Commons License 2008.01.13 0 0 7
Nem tuszok írni... tudsz... na! :)
Előzmény: PanaDoll (6)
PanaDoll Creative Commons License 2008.01.13 0 0 6
Esetleg tusz ezekből nagyobbat feltenni valahova? Akár mailben is jöhet!
Előzmény: Abrash (4)
Abrash Creative Commons License 2008.01.13 0 0 5
hajrá engine, hajrá...

---------

L=valami

(image1)

-------

ez lett volna a formázás...
Előzmény: Abrash (4)
Abrash Creative Commons License 2008.01.13 0 0 4
namármost...

szürke = samsung 931cw (wide gamut"), mérve, 6500K (olcsóféle)

piros= samsung xl20, elvileg teljes adobeRGB - netről szedett (tuti nem mért!) profilvil.

vil.lila Dell dell 2407wfp-hc

napsárga = Eizo s2231w

fehér: aRGB kontra Canon 12színű nyomat 300g (mért, de csak refi, nem 1000%..) kontra sRGB (kicsi a s, nagy az A, köztes krumpli a nyomat) kontra canon 20d (nagyon cafrangos, nem tudom honnan a profil)

L értékek szignifikáns pontokon

---------
L=90
L90


---------

L=70
L70



----------

L=40

L40

----------

L=25

L25

---------

L= 10

L10

Egyértelmű, az XL20 nem lehetilyen vacak, elvileg 100% adobe kéne legyen.
y3k Creative Commons License 2008.01.13 0 0 3
Ugy-ugy:)
Előzmény: Abrash (1)
y3k Creative Commons License 2008.01.13 0 0 2

Majd par het mulva megmondod, hogy ez milyen:)

 

http://www.eizo.com/products/lcd/s2231w/index.asp

Előzmény: Abrash (0)
Abrash Creative Commons License 2008.01.13 0 0 1
Eizo S2231W - y3k új favoritja
Előzmény: Abrash (0)
Abrash Creative Commons License 2008.01.13 0 0 0
amin én jelenleg töprengek:

dell 2407wfp-hc
samsung xl20

Eizó, de nem tudom melyik...

ha dell-samsung tényleges/mért profilja lenne valakinek, az hasznos lenne, összenézném a gamutot (a gyáriakat nem érdemes, illetve komoly meglepetések látszanak benne..)
Abrash Creative Commons License 2008.01.13 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!