Keresés

Részletes keresés

ikajli Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2962
Ha ez boldogít, akkor elmondom, hogy én egy i1 Display 2-vel jutottam ugyanerre az eredményre 5 - 6 különbözô monitorral. A kalibráló eszköz szerintem kb. ugyanaz. Mindenki, aki látta az eredményt, a fos szót találta a legtalálóbbnak. Gondolom nem boldogítt. :)
Előzmény: Davidon (2961)
Davidon Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2961

Kalibrálásban szeretnék segítséget kérni, ha van itt vki aki jártas a dologban!

Egy X-Rite i1 display Pro-val küzdök most már egy ideje, és kezd tele lenni vele...

Adott egy alapból kékes laptop monitor (Samsung), kalibrálás után még szarabb, de zöldes... Segítség kellene. Köszi!

DimensionSeven Creative Commons License 2012.06.17 0 0 2960

Üdv!

 

Régi jó 19 collos Philips katódsugárcsöves monitorom úgy tűnik a végét járja (kb. 10 éves úgyhogy nem csoda), úgyhogy kénytelen voltam szétnézni az aktuális monitor piacon.

 

Bevallom férfiasan el vagyok veszve...

 

Elsősorban fotóretusálásra alkalmas monitort keresek, ami megközelíti a CRT kontraszt-és színviszonyait. Játékra nemigen használom a gépet. Az sem baj, ha rá lehet kötni a TV-t (analógot is akár), de nem feltétel. Túl nagy ne legyen, mert egyrészt nem vagyok krőzus, másrészt viszonylag gyakran költözök.

 

Ja és lehetőleg ne keljen még egyszer annyit beruházni egy kalibrálóba, hogy használható is legyen. Vagy ez manapság már alap?

Kleroo Creative Commons License 2012.06.17 0 0 2959

U2311-> nekem ilyen van.
BAROMI JÓ!
Ennél több nem fontos,hacsaknem milliókat keres az ember a fotókkal,és mégtöbb múlik a dolgon.
Remek felbontás,élesség,gyönyörű színek,tónusok,átmenetek. Egyetlen tekintetben nem kiemelkedő,ez pedig a fekete.
Bár egy sima TN paneles vackot még így is gyaláz,de összességében ezen a területen lehet jobbat is kapni(persze leginkább drágábban)
A masszív,tankszerű,praktikus,tökéletesen beállítható kialakítását már nem is említem :)
Szerintem megfizethető árkategóriában egyértelműen a legjobb.

2312-es utódja is jó. Fél órát néztem egymás mellett a kettőt,mire különbséget láttam.(hajszálnyit gyengébb a 12-es,de ha ehhez fél óra kellett,hogya nüansznyi különbséget megtaláljam,nem hiszem,hogy nagy probléma :) )

Előzmény: htam (2956)
peet30 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 2958

Üdv!

 

Tanácsot szeretnék kérni....

Laptopot keresek fotózáshoz!Külső munkákhoz és képek fotózás közbeni visszanézéséhez...

Windows alapút....tudom h a betekintési szög szűk és TN panelesek,de a mobilitás miatt szükségem van rá...és nem 300-400ezret akarok érte adni...

A lényeg az lenne ,h kb színhelyes képet lehessen rajta beállítani....

Milyen Márká és típus lenne erre megfelelő a mai technikában?

Nemrég vettem egy samsungot,de kissé lilás kékes képe van,szóval egy alap felhasználónak tökéletes és szép a kép,de képkorrekcióra alkalmatlan.....Kalibráltattam műszerrel,de egyszerűen a kalibrált ICC profilt,amit a linkelt leírás szerint(http://monitorguru.hu/lap/modul/kat/cikkek/k/tesztek_review/c/Windows7_monitor_display_driver_ICC_color szakszerűen lett feltelepítve,minden újraindítás után felülírja a saját beállításaival....Nem lehet egyszerűen más színprofilt elfogadtatni vele....alapértelmezésben az én profilom látszik,de ő mégis a sajátját jeleníti meg.....

Azt mondta néhány nálam okosabb,h talán azért mert 2 videókártya van benne egy integrált intel és egy Nvidia....és ugrál közöttük,attól függően,h milyen alkalmazás fut...

Nagyon megköszönném,ha vki tudna segíteni v van ebben tapasztalata,h megoldjam ezt a problémát,v ajánl olyan típust ami a fentebb említett paramétereket tudja....

 

taminol Creative Commons License 2012.05.20 0 0 2957

Kifutott termék, érdeklődjön!

Előzmény: htam (2956)
htam Creative Commons License 2012.05.19 0 0 2956

tapasztalata van valakinek ezekről?:

 

(fotózáshoz kell CRT után)

 

HP ZR22W

http://monitorguru.hu/bolt/termekek/hp_zr22w

 

Dell 2209WA

http://monitorguru.hu/bolt/termekek/dell_2209wa__rev_a02_

 

Dell U2311h

http://monitorguru.hu/bolt/termekek/dell_u2311h__fekete__

 

 

y3k Creative Commons License 2012.05.18 0 0 2955

45-50 az uj ara, nyilvan ez alatt valamivel, de erdemesebb latogatottabb helyeken hirdetni.

Előzmény: kukac jani (2953)
kukac jani Creative Commons License 2012.05.18 0 0 2954

utómunka :)

Előzmény: kukac jani (2953)
kukac jani Creative Commons License 2012.05.18 0 0 2953

Bocs, persze nem válogatás, hanem utó munka.  Mennyi lenne a reális ár?

Előzmény: y3k (2952)
y3k Creative Commons License 2012.05.17 0 0 2952

Nem kifejezetten utomunkara valo tipus, az iranyar meg csoppet huzos...

Előzmény: kukac jani (2951)
kukac jani Creative Commons License 2012.05.16 0 0 2951

Eladó egy Samsung SyncMaster S24A300B,     24" LED-es monitor, eredeti dobozban. Fotózáshoz vettem, képeket válogatni, de nem igazán használtam ki. Fél éves, kb 10szer volt használva. Hibátlan, gyári állapotban van. További részletek:


http://www.samsung.com/hu/consumer/printers-monitors-peripherals/monitors/led-monitors/LS24B300BS/EN  

 

irányár: 45e Ft

email: kristof.holvenyi@yahoo.com

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2950

Sziasztok.

Ki milyen panelos monitora esküszik? PL: VA, C-PVA, S-PVA, IPS, NT
Mi a különbségek?

Meg erről a monitorról szeretnék egy két véleményt  ?

benq EW2730V

Köszönöm

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.05 0 0 2949

Sziasztok, keresek Eizo L568, Eizo FlexScan S1921 vagy egyéb PVA paneles monitort. 19"-osnak kell lennie.

y3k Creative Commons License 2012.04.18 0 0 2948

Vagyik vissza a fene, de a melohelyemen TN elottt ulok, s ah tehetem nem nezek ra, a szem faj tole, s raadasul tele van durva megjelenitesi hibakkal, a 2ms nem hazudik, mindent bealdozott erte a Samu..

Előzmény: ph5.5 (2947)
ph5.5 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 2947

Adott 30e Ft és adott a képfeldolgozás... képfeldolgozáshoz az a legjobb ha a monitor színhelyes, és elég nagy a színtere. DE ha ez 17"-19"-os akkor ki fog folyni a szeme a fotósnak és szenvedni fog a felbontás miatt a jobb programokkal. Én erre utaltam a 22-23-24" monitorral ami tudja a fullHD-t, de "gagyi" TN. Kisbergics 27"-os 2600+ felbontással majd 4db A4 méretű képpet tud megjeleníteni pl válogatáshoz. (IPS panel) Ez lenne az ideális... de nem fér bele 30e-be. Még úgy 6-8 évig. 

 

Y3K- Dolgoztam sokat crt monitorral. Nagyon nem vágyom vissza elé. Tudom hogy egy jobb crt sokat tud és jobb képe van, viszont szétszedi a szemet. Meg sok helyet foglal és nehéz :-)

Előzmény: innerimages (2946)
innerimages Creative Commons License 2012.04.17 0 0 2946

TN paneltől mentsen meg az ég: a sárga bizonyos árnyalatainak megjelenítésével hadilábon áll, ami meg ugye az emberi bőrszín egyik összetevője...Tehát még korrekt bőrszínt sem képes megjeleníteni.

Előzmény: ph5.5 (2943)
y3k Creative Commons License 2012.04.13 0 0 2945

Barmit inkabb mint TN panelt, 10 eves crt ele szivesebben ulok le..

Előzmény: ph5.5 (2943)
Mercutio_ Creative Commons License 2012.04.12 0 0 2944

PVA-paneleseket is lehet találni ennyiért, 40-ért meg IPS-eseket.

43-ért pedig van új is.

Előzmény: ph5.5 (2943)
ph5.5 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 2943

Az nem jó, mert használt monitorban max 1.3 Mp-es kamera van... azzal meg nem lehet jól fotózni.

 

 

 

(De hogy ne csak viccelődjünk, használtan sem tudok 30e-ért olyan monitort ami "alkalmas" képfeldolgozásra. De ha másik irányból közelítek akkor meg 30e-ből lehet venni pár hónapos 22-23"-os TN paneles cuccot ami ha nem is színhelyes, nem is kellően nagy a színtere, de legalább jó a felbontása és elfér rajta az LR, PS...)

Előzmény: y3k (2942)
y3k Creative Commons License 2012.04.12 0 0 2942

Hasznaltat..

Előzmény: Törölt nick (2941)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.12 0 0 2941

Milyen monitort ajánlotok fotózáshoz olcsón tehát max.30e Ft körül használtan?

RaYs Creative Commons License 2012.03.27 0 0 2940

2 darab Dell 2007WFP 20"-es monitor eladó. Darabja 25ezer forint, ha egybe viszed 40ért a tiéd a kettő.

 

mynameispek@gmail.com

innerimages Creative Commons License 2012.02.10 0 0 2939

Nyugodtan, publikus a mailem.

Előzmény: ikajli (2938)
ikajli Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2938

Látom vágod ezt a kalibrálás témát. i1D2-vel kapcsolatban lenne kérdésem, de nem akarom terhelni a monitoros topicot. Nem gond, ha emilben kérdezek?

Előzmény: innerimages (2937)
innerimages Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2937

Spyder 2-ről váltottam i1D2-re, majd i1D3-ra. Két monitort használok: egy Eizót és egy Dellt, mindkettő S-PVA. BasICColor validálása alapján sokkal pontosabbak az X-Rite eszközök és szemre sokkal szebb velük a kép, mint a Spyderrel. Szoktam kalibrálni ismerősöknek: hoztak egy TN paneles monitort és mellé egy Spyder 2-őt me egy Huey-t, hogy nem tudják bekalibrálni egyikkel sem. A monitor már annyira határértékeken üzemelt (több éves, széthajtott példány volt), hogy az a két koloriméter hozzá sem tudott szagolni, mindig hibára futottak. Az i1D2 viszont simán bekalibrálta...Jól mondod, tud a Spyder sokmindent, csak mindenből keveset. ;)

Előzmény: Törölt nick (2935)
innerimages Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2934

Azért ez így ebben a formában nem feltétlenül  igaz: a Spyder 2-nél nem minden Express hardver megy a Pro szoftverrel: csak bizonyos szériaszám sorozatokból valók. Szóval rá is lehet faragni, ha valaki úgy indul neki, hogy tutira menni fog, aztán mégse...

 

A Pro szoftver csak az alábbi Spyder 2 Express hardverekkel működik: S2E100, S2E110, S2E120, S2E150.

Előzmény: Törölt nick (2930)
innerimages Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2933

"-Mostanság mi az a kalibráló eszköz amit érdemes megvenni fotós munkához?"

 

Válasz a #2932-ben.

Előzmény: btee (2927)
innerimages Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2932

A Spyder 2 a TN paneles "csodákhoz" elmegy, de a manapság egyre inkább terjedőben lévő nagy színterű monitorokat nem lehet korrekten kalibrálni, azokhoz még a Spyder 3 is kevés. Ha nem csak egy monitorváltásnyi időre akartok kolorimétert venni, akkor legalább i1D2-őt (EODIS2, Eye One Display 2) vagy i1D3-at (EODIS3, Eye One Display Pro) vegyetek. Az i1D2-őt fél éve már nem gyártják, így már csak használtan lehet hozzájutni. Ezt váltotta az i1D3, aminek már USB-n keresztül frissíthető a firmware-je, így dinamikusan alkalmazkodhat az újabb és újabb paneltechnológiákhoz. Én is ilyet használok, ez a legpontosabb koloriméter a piacon jelenleg: 478 referenciapontos méréssel dolgozik.

Előzmény: Törölt nick (2931)
btee Creative Commons License 2012.02.05 0 0 2929

Tudom, de nem ismerem ezeket az eszközöket, és nem tudom, hogy melyik típusát érdemes-szabad megvenni.

Előzmény: Törölt nick (2928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!