Keresés

Részletes keresés

peet30 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 2958

Üdv!

 

Tanácsot szeretnék kérni....

Laptopot keresek fotózáshoz!Külső munkákhoz és képek fotózás közbeni visszanézéséhez...

Windows alapút....tudom h a betekintési szög szűk és TN panelesek,de a mobilitás miatt szükségem van rá...és nem 300-400ezret akarok érte adni...

A lényeg az lenne ,h kb színhelyes képet lehessen rajta beállítani....

Milyen Márká és típus lenne erre megfelelő a mai technikában?

Nemrég vettem egy samsungot,de kissé lilás kékes képe van,szóval egy alap felhasználónak tökéletes és szép a kép,de képkorrekcióra alkalmatlan.....Kalibráltattam műszerrel,de egyszerűen a kalibrált ICC profilt,amit a linkelt leírás szerint(http://monitorguru.hu/lap/modul/kat/cikkek/k/tesztek_review/c/Windows7_monitor_display_driver_ICC_color szakszerűen lett feltelepítve,minden újraindítás után felülírja a saját beállításaival....Nem lehet egyszerűen más színprofilt elfogadtatni vele....alapértelmezésben az én profilom látszik,de ő mégis a sajátját jeleníti meg.....

Azt mondta néhány nálam okosabb,h talán azért mert 2 videókártya van benne egy integrált intel és egy Nvidia....és ugrál közöttük,attól függően,h milyen alkalmazás fut...

Nagyon megköszönném,ha vki tudna segíteni v van ebben tapasztalata,h megoldjam ezt a problémát,v ajánl olyan típust ami a fentebb említett paramétereket tudja....

 

taminol Creative Commons License 2012.05.20 0 0 2957

Kifutott termék, érdeklődjön!

Előzmény: htam (2956)
htam Creative Commons License 2012.05.19 0 0 2956

tapasztalata van valakinek ezekről?:

 

(fotózáshoz kell CRT után)

 

HP ZR22W

http://monitorguru.hu/bolt/termekek/hp_zr22w

 

Dell 2209WA

http://monitorguru.hu/bolt/termekek/dell_2209wa__rev_a02_

 

Dell U2311h

http://monitorguru.hu/bolt/termekek/dell_u2311h__fekete__

 

 

y3k Creative Commons License 2012.05.18 0 0 2955

45-50 az uj ara, nyilvan ez alatt valamivel, de erdemesebb latogatottabb helyeken hirdetni.

Előzmény: kukac jani (2953)
kukac jani Creative Commons License 2012.05.18 0 0 2954

utómunka :)

Előzmény: kukac jani (2953)
kukac jani Creative Commons License 2012.05.18 0 0 2953

Bocs, persze nem válogatás, hanem utó munka.  Mennyi lenne a reális ár?

Előzmény: y3k (2952)
y3k Creative Commons License 2012.05.17 0 0 2952

Nem kifejezetten utomunkara valo tipus, az iranyar meg csoppet huzos...

Előzmény: kukac jani (2951)
kukac jani Creative Commons License 2012.05.16 0 0 2951

Eladó egy Samsung SyncMaster S24A300B,     24" LED-es monitor, eredeti dobozban. Fotózáshoz vettem, képeket válogatni, de nem igazán használtam ki. Fél éves, kb 10szer volt használva. Hibátlan, gyári állapotban van. További részletek:


http://www.samsung.com/hu/consumer/printers-monitors-peripherals/monitors/led-monitors/LS24B300BS/EN  

 

irányár: 45e Ft

email: kristof.holvenyi@yahoo.com

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2950

Sziasztok.

Ki milyen panelos monitora esküszik? PL: VA, C-PVA, S-PVA, IPS, NT
Mi a különbségek?

Meg erről a monitorról szeretnék egy két véleményt  ?

benq EW2730V

Köszönöm

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.05 0 0 2949

Sziasztok, keresek Eizo L568, Eizo FlexScan S1921 vagy egyéb PVA paneles monitort. 19"-osnak kell lennie.

y3k Creative Commons License 2012.04.18 0 0 2948

Vagyik vissza a fene, de a melohelyemen TN elottt ulok, s ah tehetem nem nezek ra, a szem faj tole, s raadasul tele van durva megjelenitesi hibakkal, a 2ms nem hazudik, mindent bealdozott erte a Samu..

Előzmény: ph5.5 (2947)
ph5.5 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 2947

Adott 30e Ft és adott a képfeldolgozás... képfeldolgozáshoz az a legjobb ha a monitor színhelyes, és elég nagy a színtere. DE ha ez 17"-19"-os akkor ki fog folyni a szeme a fotósnak és szenvedni fog a felbontás miatt a jobb programokkal. Én erre utaltam a 22-23-24" monitorral ami tudja a fullHD-t, de "gagyi" TN. Kisbergics 27"-os 2600+ felbontással majd 4db A4 méretű képpet tud megjeleníteni pl válogatáshoz. (IPS panel) Ez lenne az ideális... de nem fér bele 30e-be. Még úgy 6-8 évig. 

 

Y3K- Dolgoztam sokat crt monitorral. Nagyon nem vágyom vissza elé. Tudom hogy egy jobb crt sokat tud és jobb képe van, viszont szétszedi a szemet. Meg sok helyet foglal és nehéz :-)

Előzmény: innerimages (2946)
innerimages Creative Commons License 2012.04.17 0 0 2946

TN paneltől mentsen meg az ég: a sárga bizonyos árnyalatainak megjelenítésével hadilábon áll, ami meg ugye az emberi bőrszín egyik összetevője...Tehát még korrekt bőrszínt sem képes megjeleníteni.

Előzmény: ph5.5 (2943)
y3k Creative Commons License 2012.04.13 0 0 2945

Barmit inkabb mint TN panelt, 10 eves crt ele szivesebben ulok le..

Előzmény: ph5.5 (2943)
Mercutio_ Creative Commons License 2012.04.12 0 0 2944

PVA-paneleseket is lehet találni ennyiért, 40-ért meg IPS-eseket.

43-ért pedig van új is.

Előzmény: ph5.5 (2943)
ph5.5 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 2943

Az nem jó, mert használt monitorban max 1.3 Mp-es kamera van... azzal meg nem lehet jól fotózni.

 

 

 

(De hogy ne csak viccelődjünk, használtan sem tudok 30e-ért olyan monitort ami "alkalmas" képfeldolgozásra. De ha másik irányból közelítek akkor meg 30e-ből lehet venni pár hónapos 22-23"-os TN paneles cuccot ami ha nem is színhelyes, nem is kellően nagy a színtere, de legalább jó a felbontása és elfér rajta az LR, PS...)

Előzmény: y3k (2942)
y3k Creative Commons License 2012.04.12 0 0 2942

Hasznaltat..

Előzmény: Törölt nick (2941)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.12 0 0 2941

Milyen monitort ajánlotok fotózáshoz olcsón tehát max.30e Ft körül használtan?

RaYs Creative Commons License 2012.03.27 0 0 2940

2 darab Dell 2007WFP 20"-es monitor eladó. Darabja 25ezer forint, ha egybe viszed 40ért a tiéd a kettő.

 

mynameispek@gmail.com

innerimages Creative Commons License 2012.02.10 0 0 2939

Nyugodtan, publikus a mailem.

Előzmény: ikajli (2938)
ikajli Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2938

Látom vágod ezt a kalibrálás témát. i1D2-vel kapcsolatban lenne kérdésem, de nem akarom terhelni a monitoros topicot. Nem gond, ha emilben kérdezek?

Előzmény: innerimages (2937)
innerimages Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2937

Spyder 2-ről váltottam i1D2-re, majd i1D3-ra. Két monitort használok: egy Eizót és egy Dellt, mindkettő S-PVA. BasICColor validálása alapján sokkal pontosabbak az X-Rite eszközök és szemre sokkal szebb velük a kép, mint a Spyderrel. Szoktam kalibrálni ismerősöknek: hoztak egy TN paneles monitort és mellé egy Spyder 2-őt me egy Huey-t, hogy nem tudják bekalibrálni egyikkel sem. A monitor már annyira határértékeken üzemelt (több éves, széthajtott példány volt), hogy az a két koloriméter hozzá sem tudott szagolni, mindig hibára futottak. Az i1D2 viszont simán bekalibrálta...Jól mondod, tud a Spyder sokmindent, csak mindenből keveset. ;)

Előzmény: Törölt nick (2935)
innerimages Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2934

Azért ez így ebben a formában nem feltétlenül  igaz: a Spyder 2-nél nem minden Express hardver megy a Pro szoftverrel: csak bizonyos szériaszám sorozatokból valók. Szóval rá is lehet faragni, ha valaki úgy indul neki, hogy tutira menni fog, aztán mégse...

 

A Pro szoftver csak az alábbi Spyder 2 Express hardverekkel működik: S2E100, S2E110, S2E120, S2E150.

Előzmény: Törölt nick (2930)
innerimages Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2933

"-Mostanság mi az a kalibráló eszköz amit érdemes megvenni fotós munkához?"

 

Válasz a #2932-ben.

Előzmény: btee (2927)
innerimages Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2932

A Spyder 2 a TN paneles "csodákhoz" elmegy, de a manapság egyre inkább terjedőben lévő nagy színterű monitorokat nem lehet korrekten kalibrálni, azokhoz még a Spyder 3 is kevés. Ha nem csak egy monitorváltásnyi időre akartok kolorimétert venni, akkor legalább i1D2-őt (EODIS2, Eye One Display 2) vagy i1D3-at (EODIS3, Eye One Display Pro) vegyetek. Az i1D2-őt fél éve már nem gyártják, így már csak használtan lehet hozzájutni. Ezt váltotta az i1D3, aminek már USB-n keresztül frissíthető a firmware-je, így dinamikusan alkalmazkodhat az újabb és újabb paneltechnológiákhoz. Én is ilyet használok, ez a legpontosabb koloriméter a piacon jelenleg: 478 referenciapontos méréssel dolgozik.

Előzmény: Törölt nick (2931)
btee Creative Commons License 2012.02.05 0 0 2929

Tudom, de nem ismerem ezeket az eszközöket, és nem tudom, hogy melyik típusát érdemes-szabad megvenni.

Előzmény: Törölt nick (2928)
btee Creative Commons License 2012.02.05 0 0 2927

Stiasztok!

Tanácsot szeretnék kérni:

-Tudtok Tolna, vagy Baranya megyében valakit aki monitorkalibrálást válal?

-Mostanság mi az a kalibráló eszköz amit érdemes megvenni fotós munkához?

tirszinj Creative Commons License 2012.02.03 0 0 2926

 

Sziasztok!

 

Még mindig eladó egy új állapotú, 26"-os TFT monitor, S-IPS panellal, már csak 89eFt-ért.


LG W2600HP-BF, felbontás 1920x1200px, láthatóság 178/178fok, 1000:1 natív-, 5000:1 DFC kontraszt.

Az eladás oka nagyobbra csere. Egyébként nagyon szerettem, nagy mérete ellenére beéri 50W-al.
Pixelhiba- és karcmentes, tökéletesen új állapotú.
Az sRGB-nél szélesebb színtér megjelenítésre képes. Képponttávolság 0.2865 X 0.2865mm, szóval nem aprók a betűk rajta. Képszerkesztésre, grafikai munkára tökéletes választás.

                                        

A Velencei tónál lakom, de hetente 1x Budapesten vagyok.  bicajos (kukac) gmail com  tel: 06 70 299-00-05

emyl Creative Commons License 2012.01.15 0 0 2925

egésség :)

Előzmény: Törölt nick (2921)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.15 0 0 2924

...nem sokáig volt jó...vettem egy másikat :(

Előzmény: Törölt nick (2921)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!