Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.05 0 0 2949

Sziasztok, keresek Eizo L568, Eizo FlexScan S1921 vagy egyéb PVA paneles monitort. 19"-osnak kell lennie.

y3k Creative Commons License 2012.04.18 0 0 2948

Vagyik vissza a fene, de a melohelyemen TN elottt ulok, s ah tehetem nem nezek ra, a szem faj tole, s raadasul tele van durva megjelenitesi hibakkal, a 2ms nem hazudik, mindent bealdozott erte a Samu..

Előzmény: ph5.5 (2947)
ph5.5 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 2947

Adott 30e Ft és adott a képfeldolgozás... képfeldolgozáshoz az a legjobb ha a monitor színhelyes, és elég nagy a színtere. DE ha ez 17"-19"-os akkor ki fog folyni a szeme a fotósnak és szenvedni fog a felbontás miatt a jobb programokkal. Én erre utaltam a 22-23-24" monitorral ami tudja a fullHD-t, de "gagyi" TN. Kisbergics 27"-os 2600+ felbontással majd 4db A4 méretű képpet tud megjeleníteni pl válogatáshoz. (IPS panel) Ez lenne az ideális... de nem fér bele 30e-be. Még úgy 6-8 évig. 

 

Y3K- Dolgoztam sokat crt monitorral. Nagyon nem vágyom vissza elé. Tudom hogy egy jobb crt sokat tud és jobb képe van, viszont szétszedi a szemet. Meg sok helyet foglal és nehéz :-)

Előzmény: innerimages (2946)
innerimages Creative Commons License 2012.04.17 0 0 2946

TN paneltől mentsen meg az ég: a sárga bizonyos árnyalatainak megjelenítésével hadilábon áll, ami meg ugye az emberi bőrszín egyik összetevője...Tehát még korrekt bőrszínt sem képes megjeleníteni.

Előzmény: ph5.5 (2943)
y3k Creative Commons License 2012.04.13 0 0 2945

Barmit inkabb mint TN panelt, 10 eves crt ele szivesebben ulok le..

Előzmény: ph5.5 (2943)
Mercutio_ Creative Commons License 2012.04.12 0 0 2944

PVA-paneleseket is lehet találni ennyiért, 40-ért meg IPS-eseket.

43-ért pedig van új is.

Előzmény: ph5.5 (2943)
ph5.5 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 2943

Az nem jó, mert használt monitorban max 1.3 Mp-es kamera van... azzal meg nem lehet jól fotózni.

 

 

 

(De hogy ne csak viccelődjünk, használtan sem tudok 30e-ért olyan monitort ami "alkalmas" képfeldolgozásra. De ha másik irányból közelítek akkor meg 30e-ből lehet venni pár hónapos 22-23"-os TN paneles cuccot ami ha nem is színhelyes, nem is kellően nagy a színtere, de legalább jó a felbontása és elfér rajta az LR, PS...)

Előzmény: y3k (2942)
y3k Creative Commons License 2012.04.12 0 0 2942

Hasznaltat..

Előzmény: Törölt nick (2941)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.12 0 0 2941

Milyen monitort ajánlotok fotózáshoz olcsón tehát max.30e Ft körül használtan?

RaYs Creative Commons License 2012.03.27 0 0 2940

2 darab Dell 2007WFP 20"-es monitor eladó. Darabja 25ezer forint, ha egybe viszed 40ért a tiéd a kettő.

 

mynameispek@gmail.com

innerimages Creative Commons License 2012.02.10 0 0 2939

Nyugodtan, publikus a mailem.

Előzmény: ikajli (2938)
ikajli Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2938

Látom vágod ezt a kalibrálás témát. i1D2-vel kapcsolatban lenne kérdésem, de nem akarom terhelni a monitoros topicot. Nem gond, ha emilben kérdezek?

Előzmény: innerimages (2937)
innerimages Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2937

Spyder 2-ről váltottam i1D2-re, majd i1D3-ra. Két monitort használok: egy Eizót és egy Dellt, mindkettő S-PVA. BasICColor validálása alapján sokkal pontosabbak az X-Rite eszközök és szemre sokkal szebb velük a kép, mint a Spyderrel. Szoktam kalibrálni ismerősöknek: hoztak egy TN paneles monitort és mellé egy Spyder 2-őt me egy Huey-t, hogy nem tudják bekalibrálni egyikkel sem. A monitor már annyira határértékeken üzemelt (több éves, széthajtott példány volt), hogy az a két koloriméter hozzá sem tudott szagolni, mindig hibára futottak. Az i1D2 viszont simán bekalibrálta...Jól mondod, tud a Spyder sokmindent, csak mindenből keveset. ;)

Előzmény: Törölt nick (2935)
innerimages Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2934

Azért ez így ebben a formában nem feltétlenül  igaz: a Spyder 2-nél nem minden Express hardver megy a Pro szoftverrel: csak bizonyos szériaszám sorozatokból valók. Szóval rá is lehet faragni, ha valaki úgy indul neki, hogy tutira menni fog, aztán mégse...

 

A Pro szoftver csak az alábbi Spyder 2 Express hardverekkel működik: S2E100, S2E110, S2E120, S2E150.

Előzmény: Törölt nick (2930)
innerimages Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2933

"-Mostanság mi az a kalibráló eszköz amit érdemes megvenni fotós munkához?"

 

Válasz a #2932-ben.

Előzmény: btee (2927)
innerimages Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2932

A Spyder 2 a TN paneles "csodákhoz" elmegy, de a manapság egyre inkább terjedőben lévő nagy színterű monitorokat nem lehet korrekten kalibrálni, azokhoz még a Spyder 3 is kevés. Ha nem csak egy monitorváltásnyi időre akartok kolorimétert venni, akkor legalább i1D2-őt (EODIS2, Eye One Display 2) vagy i1D3-at (EODIS3, Eye One Display Pro) vegyetek. Az i1D2-őt fél éve már nem gyártják, így már csak használtan lehet hozzájutni. Ezt váltotta az i1D3, aminek már USB-n keresztül frissíthető a firmware-je, így dinamikusan alkalmazkodhat az újabb és újabb paneltechnológiákhoz. Én is ilyet használok, ez a legpontosabb koloriméter a piacon jelenleg: 478 referenciapontos méréssel dolgozik.

Előzmény: Törölt nick (2931)
btee Creative Commons License 2012.02.05 0 0 2929

Tudom, de nem ismerem ezeket az eszközöket, és nem tudom, hogy melyik típusát érdemes-szabad megvenni.

Előzmény: Törölt nick (2928)
btee Creative Commons License 2012.02.05 0 0 2927

Stiasztok!

Tanácsot szeretnék kérni:

-Tudtok Tolna, vagy Baranya megyében valakit aki monitorkalibrálást válal?

-Mostanság mi az a kalibráló eszköz amit érdemes megvenni fotós munkához?

tirszinj Creative Commons License 2012.02.03 0 0 2926

 

Sziasztok!

 

Még mindig eladó egy új állapotú, 26"-os TFT monitor, S-IPS panellal, már csak 89eFt-ért.


LG W2600HP-BF, felbontás 1920x1200px, láthatóság 178/178fok, 1000:1 natív-, 5000:1 DFC kontraszt.

Az eladás oka nagyobbra csere. Egyébként nagyon szerettem, nagy mérete ellenére beéri 50W-al.
Pixelhiba- és karcmentes, tökéletesen új állapotú.
Az sRGB-nél szélesebb színtér megjelenítésre képes. Képponttávolság 0.2865 X 0.2865mm, szóval nem aprók a betűk rajta. Képszerkesztésre, grafikai munkára tökéletes választás.

                                        

A Velencei tónál lakom, de hetente 1x Budapesten vagyok.  bicajos (kukac) gmail com  tel: 06 70 299-00-05

emyl Creative Commons License 2012.01.15 0 0 2925

egésség :)

Előzmény: Törölt nick (2921)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.15 0 0 2924

...nem sokáig volt jó...vettem egy másikat :(

Előzmény: Törölt nick (2921)
tirszinj Creative Commons License 2012.01.15 0 0 2923

A DVI-D kimenet, a hangot leszámítva megegyezik a HDMI-vel, arra érdemes lehet. A számítógép VGA kimenete analóg, azt inkább ne használd.

Előzmény: dzzsoni (2922)
dzzsoni Creative Commons License 2012.01.11 0 0 2922

Kicsit off, de remélem tudtok segíteni.  Tévét akarom számítógéppel összekötni. Tönkrement a HDMI kábelem. Érdemes lecserélni VGA - DVI-D kábelre? Hang nem érdekel, mert van hangszóró.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.11 0 0 2921

Azt hiszem rátapintottál a hibára. Megint elment az egyik szín, a monitor hátulján hozzáértem a csatlakozóhoz és azonnal helyreállt, azóta is jó...remélem sokáig...

Köszönöm !!! 

Előzmény: emyl (2920)
emyl Creative Commons License 2012.01.11 0 0 2920

"az egyik szín többször elmegy, aztán visszajön"

 

kipróbálnám másik vga-kábellel is, és becsavaroznám rendesen a helyükre a csatlakozókat

(kontakthibánál is szokott ilyet csinálni)

 

ha mán ez megvót és ennek ellenére is ezt csinálja, akkor tényleg véres a torka

Előzmény: Törölt nick (2919)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.11 0 0 2919

Új vagyok itt.

10 éves CRT (azt hiszem jót írok) 17 collos monitoromban az egyik szín többször elmegy, aztán visszajön. Gyanítom, hogy halálán van már, ami nem csoda ennyi idő után.

Sokat fotózom, ezek feldolgozáságoz szerintem még a mai napig is ezek a legjobb monitorok, de kapni már nem lehet őket, meg aztán az áramfogyasztásuk is horror.

Milyen típust ajánlanátok az olcsóbb kategóriából? Használt is érdekel. 20 coll bőven elég.

y3k Creative Commons License 2012.01.05 0 0 2918

Legyen ugy..

Előzmény: G_ArchAngel (2915)
G_ArchAngel Creative Commons License 2012.01.03 0 0 2917

Ezt irtam en is:)

Előzmény: Mercutio_ (2916)
Mercutio_ Creative Commons License 2012.01.03 0 0 2916

Nem vitatva az iMAC-kel kapcsolatos igazadat, azt megjegyezném, hogy ha nem éri fény a "tükröződő" kijelző se tükröz:D

Előzmény: G_ArchAngel (2915)
G_ArchAngel Creative Commons License 2012.01.03 0 0 2915

Nem en allitottam faszsagot eloszor, hanem te.

 

Vagy lehet hibas az iMac-em, mert nem tukrozodik. Igaz nem is iranyitottam ra direkt fenyforrast.

Videki parasztkent ugy oldottunk meg dolgokat, hogy gondolkodtunk: ha ravilagit a lampa vagy a Nap, akkor tukrozodik, ha nem, akkor nem.

 

Azt meg nem zarnam ki, hogy jobban ertek hozza. Ehhez is.

 

:P

Előzmény: y3k (2913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!