Keresés

Részletes keresés

tirszinj Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2872

Sziasztok!

Eladó egy új állapotú 26"-os TFT monitor S-IPS panellal 99eFt-ért.
LG W2600HP-BF, 2 éves, felbontása 1920x1200px, láthatósága 178/178fok, 1000:1 natív-, 5000:1 DFC kontraszt.

Az eladás oka nagyobbra csere, egyébként nagyon szerettem, csendes, nagy mérete ellenére beéri 50W-al.
Pixelhiba-, karc- és pormentes, tökéletesen új állapotú.
Az sRGB-nél szélesebb színtér megjelenítésre képes. Képponttávolság 0.2865 X 0.2865mm, szóval nem aprók a betűk rajta. Képszerkesztésre, grafikai munkára tökéletes választás lehet.

                                         

A Velencei tónál lakom, de hetente 1x Budapesten vagyok.  bicajos @ gmail com  tel: 06 70 299-00-05

mintAdarab Creative Commons License 2011.11.09 0 0 2871

remélem még egy darabig nálad lesz az eszköz  :)

 

Következőnek lehet hogy egy 2209-et veszek használtan, azt pont passzolna a laptophoz "magasságban".

A 27-es egyelőre a kivánságlistán sincs  :)

Előzmény: i are robot (2870)
i are robot Creative Commons License 2011.11.09 0 0 2870

Én is azért 2312-t vettem végül, mert most 2410-re nem futotta, meg jelenleg ez is tökéletesen megfelel. Csak azért mondtam a 2410-est, mert láttam élőben (kalibráltam is többet is, ld. lejjebb), meg 2709-es S-PVA-s monitort is, szóval tapasztalatból tudom, hogy ezek miben jobbak. Akinél a feketék/sötét árnyalatok nagyon kritikusak, annak nyilván többet kell erre áldoznia.

 

Szoktam kalibrálgatni, van ilyen eszközöm, épp most hirdetem eladásra egy másik topikban. :D Ha el tudom adni, akkor egy eggyel okosabbat/gyorsabbat vennék, csak előbb menjen el.

Előzmény: mintAdarab (2869)
mintAdarab Creative Commons License 2011.11.08 0 0 2869

értem én, hogy ez a 24-es a minimum egy fotóeditáláshoz, de per momentán fele ennyire volt pénz. Azt talán majd jövőre, ez mellé.

A jelenlegihez képest így is kvantumlíp...

Sokszor beégtem olyan dolgokkal, hogy túlszaturáltam, meg elúsztattam sárgába, stb. Apróbb hibákkal együtt tudok élni, de ordító bakövésekre sajnálom az elfecsérelt időt. Így meg, hogy nem nyomdának dolgozok, nem fenyeget semmilyen anyagi bukta a pici eltérések miatt.

 

Oázis:

Csak zavart, hogy vásárolni akartam tőlük és nem kaptam konkrét infót. Így vettem máshol másmilyet, "huzavona" nélkül. (szerencsére nincs rajta döglött/beragadt pixel)

A hozzáértésükben nem kételkedem, sokan dícsérik őket, nyilván nem ok nélkül; de nekem ez most hülyén jött ki  :)

Azért le nem írom őket, csak nagyhirtelen okafogyottá vált az új monitor, használtat meg valszeg máshonnét veszek.

 

te tudsz egyébként kalibrálni?

Előzmény: i are robot (2868)
i are robot Creative Commons License 2011.11.07 0 0 2868

A 6bit+afrc-nél sem olyan jó a fekete, de ez igazából a paneltípustól függ, vagyis hogy e-IPS. Én nemrég vettem egy DELL U2312-est, és ennek is a fekete a gyenge pontja (van összehasonlítási alapom, korábban volt S-PVA-s DELL-em, mindegyiket kalibrálva használtam/-om), ezt leszámítva szépen be lehet kalibrálni. A színtere kb ugyanaz mint a 2211/ 2311-nek, talán minimálisan kisebb, de ha fotókat bizgerálsz, akkor legalább egy U2410-es kéne, abban 10bites panel van, ráadásul a színtere is sokkal nagyobb mint a kisebbeknek, mert ezeknek csak sRGB körül van, az meg fotózáshoz kicsit kevés lehet. Igaz a 24-es jóval drágább is.

 

Az meg hogy 60-75 Hz-es, tudtommal a színek tekintetében semmit nem számít, legfeljebb biznyos típusú filmeknél.

 

Az Oazis-t meg ne írd le ilyen könnyen, korrektek egyébként, és nem utolsó sorban hozzáértők, csak valószínűleg pont akkor lett kifutó a 2211/2311 amikor venni akartál, mert először én is azt néztem ki (2311), de aztán mondták, hogy egy ideje már nem is gyártják, és sajnos már beszerezni sem tudják, így lett belőle 2312. A vétel előtt meg vihettem saját laptopot/kolorimétert, és megengedték hogy csináljak próbakalibrálást, ezt nem sok helyen tehettem volna meg, nem is beszélve a pixelgaranciáról.

 

Újdonság amúgy, hogy nem túl régóta, de a DELL monitorok is helyszíni garosok lettek, vagyis ha beüt valami, akkor nem kell visszavinni a boltba/szervízbe, hanem kijönnek, és intézik ők.

Előzmény: mintAdarab (2867)
mintAdarab Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2867

köszi!
Fotóeditálásnál a két tipus között mi nyom többet a latba? 8bit nem olyan jó feketével, vagy 6bit+afrc? (2209 vs 2311/2211)

Filmnézésre szinte egyáltalán nem használom, csak munkára...

Előzmény: Mercutio_ (2866)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2866

Feketén kívül minden másban jobb.

Itt egy teszt ahol részletesen leírják a tapasztalatokat, itt pedig a műszaki háttérinfó ami az okokra is rávilágít - 6bit+A-FRC vs. valódi 8bit csatornánként.

Előzmény: mintAdarab (2863)
mintAdarab Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2865

a 4/3-as monitor egy külön projekt...

(bocs a sok posztért mindenkitől)

mintAdarab Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2864

egyébként kalibrálásnál számít, hogy 60 v. 72Hz-en fogom használni? Ahogy olvastam, némelyik monitor nem tud DVI-on, csak 60Hz-et, mert single csati van rajta és azon nem fér át több adat.

 

A régi ~4/3-as monitorok közül melyikbe érdemes beszállni? Laptop mellé tenném, így egy 1650(?)x1050-es felbontás lenne az ideális, hogy a kiterjesztett asztal valódi folytatása/helyettesítője legyen a laptopnak.

mintAdarab Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2863

árnyalat-terjedelemben vagy feketeszintben, vagy homogenitásban jobb?

Előzmény: Mercutio_ (2861)
mintAdarab Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2862

40k-t adnék is egyért, amire van még min. 1,5 év gari.

 

Oázis:

Ott akartam megvenni, pixelgarival, meg kalibrálással, de az már csak katalógusadat; drágábbért tudnak hozni majd eccer...

Nem értem hogy miért nem frissítik, így nálam fekete pontot kaptak (miután a vinyók is csak virtuálisan léteztnek). Értem én hogy elszállt a forint, meg árvíz van/volt, de ezt akkor sem tartom elfogadhatónak.

 

Szal most bepróbálkozok egy 2312-vel, hátha nem dob vissza a gép ismét a startvonalra  :)

(tudom, sok tekintetben nem egy 2211, de a jelenlegi TN-nel sok weboldalon nincs világosszürke árnyalat, nagyon zavaró hogy nincsenek a mezőknek poziciói és klikkelgetéssel kell kitalálni, ebből lett elegem. Meg lassacskán fotókat is kell editálnom, így mindenképp előrelépés lesz)

 

Ja és köszi a bíztatást!

Előzmény: benro (2860)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2861

Ha már használt inkább egy 2209WA-t próbálj találni, jobb a képe, mint a 2211-nek.

Előzmény: mintAdarab (2859)
benro Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2860

Oázis...MonitorGuru.....45500-52000 Huf  (Új!)(3 év gari) (pixelgari)

Ha lenne eladó használt az is 40 ezer környékén lenne...Akkor miért nem új?!

Nagy pénz az 50 ezer tudom, de ezért a monitorért minden forintját megéri.

Miért mondom ezt : ez a monitor mást mutat mint mások, nagyon megközelítően a valóságot !

Jó választás, sok szerencsét !

 

Előzmény: mintAdarab (2859)
mintAdarab Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2859

vennék használt (de garis) dell 2211-es monitort; ha valaki megválna tőle reális áron, kérem jelezze.

Sanya_67 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 2858

Ha kell a 3" és a 1920x1200-nál nagyobb felbontás 170e körül akkor jó.

 

De a 24"-ban nagyobb választék van.

Előzmény: szugyii (2857)
szugyii Creative Commons License 2011.10.20 0 0 2857

Sziasztok!

Van valakinak tapasztalta DELL ULTRASHARP U2711 monitorral kapcsolatban?

 

spacer Creative Commons License 2011.10.17 0 0 2856

LG W2220P E-IPS monitor új gazdiját keresi!

 

Keveset használt karcmentes, újszerü, dobozában, másfél év hivatalos, számlával, garanciával, pixelhiba mentesen, minden gyári tartozékkal.

Érdeklődni  a teki75@gmail.com címen tessenek.

Ára: 41000 forint

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.17 0 0 2855

elado:


-Eizo FlexScan S2231W monitor még 3 év garival: iranyar 85e

 

 


minden Bp-en nézhető meg és próbálható ki. érdeklődni oliver.schottner@gmail.comon illetve a 308491758 telefonszámon lehet

 

Karaya Creative Commons License 2011.09.06 0 0 2854

Eladó lett az Eizo S1931 monitorom. Tökéletes, hibamentes állapot, 5000üzemóra, 35e.  -karaya&fremail.hu

innerimages Creative Commons License 2011.09.04 0 0 2853

Én inkább azt mondanám, hogy egyre többen: tárgyfotóhoz tökéletes fényforrás. ;)

Előzmény: G_ArchAngel (2851)
innerimages Creative Commons License 2011.09.04 0 0 2852

Ne haragudj, csak most néztem vissza...A másik topicban azt írtad: "Azt írják, hogy a wide gammut panelek kvázi felokosítják a sok színükre a fotókon egyébként nem is szereplő árnyalatokat." Ez így ebben a formában nem igaz: a wide gamut monitorok nem "felturmixolják" a színeket, hanem ténylegesen meg tudják jeleníteni a videokártya által küldött többi árnyalatot is, amire a 3x8 Bit vagy 3x6 Bit + FRC színfeldolgozásra képes panelok képtelenek. A jpeg képek ugye színcsatornánként 8 Bitet tárolnak, ez akkor RGB 3x8 Bit. Tehát azok a monitorok, amik 3x6 Bit + FRC eljárást alkalmaznak, már alapból nem tudják megjeleníteni még ezeket sem színhelyesen...

 

Ez az Eizo L887 jó vétel, bár arról nem vagyok meggyőződve, hogy a Sharp ASV panelje annyival jobb lenne, mint az S-PVA, de nézzük el az eladónak, kis túlzás. ;) Az Eizók paneljaira 50000 órát garantálnak, tehát egy darabig még el fog ketyegni nálad is. :)

 

Most hirtelen amit tudtam volna, az kicsit drága a 80k-s limitedhez képest, de tuti jó (ilyen van nekem is, csak ajánlani tudom): Dell 2709w. S-PVA, 16:10, 1920x1200, HDMI, DVI, VGA, component, composite, PIP, CF-SD kártyaolvasó, stb...

 

http://hardverapro.hu/apro/dell_2709w_monitor_elado/friss.html

Előzmény: porszasz (2849)
G_ArchAngel Creative Commons License 2011.09.03 0 0 2851

Gondolom egyre kevesebben fotóznak monitorral...

Előzmény: taminol (2850)
taminol Creative Commons License 2011.09.03 0 0 2850

Halott ez a topic. Az új IPS monitorok "özöne" senkit sem dob fel?

porszasz Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2849

Eizo FlexScan L887 (Sharp ASV panel). 2006-os, 9000 óra körül futott. Használtan. Erre van max. lehetőségem. 60-80 eFt max, amit rá tudok szánni. Tudsz esetleg javasolni, hogy milyet keressek, amit meg is tudok venni és jól is járok vele?!

 

Egy másik itteni fórumon bővebben kifejtettem mindezt, ha megtennéd, hogy azt is elolvasod:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9180775

 

Köszönöm előre is!

Előzmény: innerimages (2848)
innerimages Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2848

Rubik kocka, vagy egy megcsócsált alma? ;) Egyértelmű, hogy Eizo. :) Konkrét típus van már?

Előzmény: porszasz (2847)
porszasz Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2847

Szerintetek Eizo monitort vegyek inkább vagy Apple Cinema Dislplay-t? Utóbbiak minősége mindig lenyűgözött, de nem tudom melyik a jobb fotószerkesztésre?

porszasz Creative Commons License 2011.08.08 0 0 2846

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni!

 

Én is keresek egy kifejezetten fotószerkesztéshez alkalmas monitort olyat, ahol a színre kalibrált monitoron az enyhén alulexponált képeken az emberek bőre nem egy hulla színéhez hasonlít (narancssárga, sárga, piros, zöldes színekben). Jelenleg a  SAMSUNG 2243BW monitoromon ezt tapasztalom, pedig egy 80 ezres monitorkalibrálóval rendszeresen ápolom.

 

Van egy régi CRT monitorom is (az is Samsung), azon minden szép és jó, de már nem mai darab (élesség, fényerő).

 

A segítségeteket abban kérném, hogy milyen monitor az, ami kifejezetten fotószerkesztésre javasolt? Nem szórólapokat akarok készíteni színhelyes monitoron (nem direktszínnyomáshoz kell), hanem élethű képeket és bőrtónusokat szeretnék látni. Legalább én, ha már annak, akinek készítem a képet úgy is valami vacakot lát. :) ;(

 

Érdekelne használt monitor is (a pénz miatt elsősorban ez), ha valaki tudna valami nekem valót, nagyon megköszönném vagy hogy hol lelhetek ilyen használt kincsekre.

 

A következő szempontoknak kellene megfelelnie:

 

19-24"

legyen minél nagyobb felbontása

és a legfontosabb, hogy emberi ára, használt előnyben.

 

A segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdv,

 

Krisztián

sonyzs Creative Commons License 2011.07.06 0 0 2845

Sziasztok!

 

Megfizethető monitort keresek elsősorban fotószerkesztéshez (PS), de mindenképpen olyat szeretnék, ami játékra is alkalmas. A következő szempontoknak kellene megfelelnie:

 

Max: 21,5" - nagyobb egyszerűen nem fér el, max. 52 cm széles lehet

Legyen 1920x1080 felbontású

Lehetőleg matt legyen a képernyő felülete

 

Eddig a következő típusokat találtam:

 

LG-IPS226V-PN, Dell U2211h, HP ZR22W

 

Ti melyiket választanátok ezek közül, vagy van-e ezeknél jobb ötletetek?

Van valakinek személyes tapasztalata fentiek bármelyikével?

Nem lesz-e kevés a 8ms a szimulátorokhoz, FPS játékokhoz?

 

Válaszaitokat és segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdv,

sonyzs

Mercutio_ Creative Commons License 2011.06.18 0 0 2844

Kevered a dolgokat.

 

Az 1680x900 a laptop kijelzőjének a maximális felbontása. Azt, hogy a laptopra integrált videókártya mekkora maximális felbontást tud, és a laptopon található kimeneten keresztül mekkora felbontás küldhető ki egy külső kijelzőre ettől teljesen független dolog.

Előzmény: romitomi (2843)
romitomi Creative Commons License 2011.06.18 0 0 2843

Koszonom a valaszokat,tanacsokat.Amit sikerult leszurnom az az...:),hogy nekem teljesen megfelelne ez a 2233-as eizo.

 

nade,1680x1050-es felbontast tud ugye,ehhez kellene a laptop ami legalabb ennyit?vagy pont ennyit tudjon ami asszem szinte lehetelen misszio,en legalabbis nem talatam semmi kezzel foghatot...

 

1680x900 as van nem is keves,de ugye igy nem sok ertelem van osszekotni a 2233w-vel...

 

magyarul:I need help...!!!!...:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!