40k-t adnék is egyért, amire van még min. 1,5 év gari.
Oázis:
Ott akartam megvenni, pixelgarival, meg kalibrálással, de az már csak katalógusadat; drágábbért tudnak hozni majd eccer...
Nem értem hogy miért nem frissítik, így nálam fekete pontot kaptak (miután a vinyók is csak virtuálisan léteztnek). Értem én hogy elszállt a forint, meg árvíz van/volt, de ezt akkor sem tartom elfogadhatónak.
Szal most bepróbálkozok egy 2312-vel, hátha nem dob vissza a gép ismét a startvonalra :)
(tudom, sok tekintetben nem egy 2211, de a jelenlegi TN-nel sok weboldalon nincs világosszürke árnyalat, nagyon zavaró hogy nincsenek a mezőknek poziciói és klikkelgetéssel kell kitalálni, ebből lett elegem. Meg lassacskán fotókat is kell editálnom, így mindenképp előrelépés lesz)
Ne haragudj, csak most néztem vissza...A másik topicban azt írtad: "Azt írják, hogy a wide gammut panelek kvázi felokosítják a sok színükre a fotókon egyébként nem is szereplő árnyalatokat." Ez így ebben a formában nem igaz: a wide gamut monitorok nem "felturmixolják" a színeket, hanem ténylegesen meg tudják jeleníteni a videokártya által küldött többi árnyalatot is, amire a 3x8 Bit vagy 3x6 Bit + FRC színfeldolgozásra képes panelok képtelenek. A jpeg képek ugye színcsatornánként 8 Bitet tárolnak, ez akkor RGB 3x8 Bit. Tehát azok a monitorok, amik 3x6 Bit + FRC eljárást alkalmaznak, már alapból nem tudják megjeleníteni még ezeket sem színhelyesen...
Ez az Eizo L887 jó vétel, bár arról nem vagyok meggyőződve, hogy a Sharp ASV panelje annyival jobb lenne, mint az S-PVA, de nézzük el az eladónak, kis túlzás. ;) Az Eizók paneljaira 50000 órát garantálnak, tehát egy darabig még el fog ketyegni nálad is. :)
Most hirtelen amit tudtam volna, az kicsit drága a 80k-s limitedhez képest, de tuti jó (ilyen van nekem is, csak ajánlani tudom): Dell 2709w. S-PVA, 16:10, 1920x1200, HDMI, DVI, VGA, component, composite, PIP, CF-SD kártyaolvasó, stb...
Eizo FlexScan L887 (Sharp ASV panel). 2006-os, 9000 óra körül futott. Használtan. Erre van max. lehetőségem. 60-80 eFt max, amit rá tudok szánni. Tudsz esetleg javasolni, hogy milyet keressek, amit meg is tudok venni és jól is járok vele?!
Egy másik itteni fórumon bővebben kifejtettem mindezt, ha megtennéd, hogy azt is elolvasod:
Szerintetek Eizo monitort vegyek inkább vagy Apple Cinema Dislplay-t? Utóbbiak minősége mindig lenyűgözött, de nem tudom melyik a jobb fotószerkesztésre?
Én is keresek egy kifejezetten fotószerkesztéshez alkalmas monitort olyat, ahol a színre kalibrált monitoron az enyhén alulexponált képeken az emberek bőre nem egy hulla színéhez hasonlít (narancssárga, sárga, piros, zöldes színekben). Jelenleg a SAMSUNG 2243BW monitoromon ezt tapasztalom, pedig egy 80 ezres monitorkalibrálóval rendszeresen ápolom.
Van egy régi CRT monitorom is (az is Samsung), azon minden szép és jó, de már nem mai darab (élesség, fényerő).
A segítségeteket abban kérném, hogy milyen monitor az, ami kifejezetten fotószerkesztésre javasolt? Nem szórólapokat akarok készíteni színhelyes monitoron (nem direktszínnyomáshoz kell), hanem élethű képeket és bőrtónusokat szeretnék látni. Legalább én, ha már annak, akinek készítem a képet úgy is valami vacakot lát. :) ;(
Érdekelne használt monitor is (a pénz miatt elsősorban ez), ha valaki tudna valami nekem valót, nagyon megköszönném vagy hogy hol lelhetek ilyen használt kincsekre.
A következő szempontoknak kellene megfelelnie:
19-24"
legyen minél nagyobb felbontása
és a legfontosabb, hogy emberi ára, használt előnyben.
Megfizethető monitort keresek elsősorban fotószerkesztéshez (PS), de mindenképpen olyat szeretnék, ami játékra is alkalmas. A következő szempontoknak kellene megfelelnie:
Max: 21,5" - nagyobb egyszerűen nem fér el, max. 52 cm széles lehet
Legyen 1920x1080 felbontású
Lehetőleg matt legyen a képernyő felülete
Eddig a következő típusokat találtam:
LG-IPS226V-PN, Dell U2211h, HP ZR22W
Ti melyiket választanátok ezek közül, vagy van-e ezeknél jobb ötletetek?
Van valakinek személyes tapasztalata fentiek bármelyikével?
Nem lesz-e kevés a 8ms a szimulátorokhoz, FPS játékokhoz?
Válaszaitokat és segítségeteket előre is köszönöm!
Az 1680x900 a laptop kijelzőjének a maximális felbontása. Azt, hogy a laptopra integrált videókártya mekkora maximális felbontást tud, és a laptopon található kimeneten keresztül mekkora felbontás küldhető ki egy külső kijelzőre ettől teljesen független dolog.
Koszonom a valaszokat,tanacsokat.Amit sikerult leszurnom az az...:),hogy nekem teljesen megfelelne ez a 2233-as eizo.
nade,1680x1050-es felbontast tud ugye,ehhez kellene a laptop ami legalabb ennyit?vagy pont ennyit tudjon ami asszem szinte lehetelen misszio,en legalabbis nem talatam semmi kezzel foghatot...
1680x900 as van nem is keves,de ugye igy nem sok ertelem van osszekotni a 2233w-vel...
100-150 ezer között újonnan én egy Dell U2410-est vennék az A05-ös javított reviziót, vagy ha kell a nagyobb méret U2711-et, ha pedig az EIZO-hoz ragaszkodik, akkor EV2333W, de én a C-PVA paneltől nem várnék csodát, szóval talán inkább S2233W.
Notebook esetében érdemes előtte utánaolvasni, hogy mekkora felbontást tud a külső kimeneten, mert az LCD monitorokat a natíve felbontásukon érdemes használni, annál kisebbnél a képe nem olyan szép és éles.
Hat nezd, egy 5:4 vagy 4:3 aranyu monitoron a ket, oldalso eszkoztar nyilvan tobb helyet zabal,mint egy 16:9 vagy akar egy 16:10 aranyu monitoron, ez belathato. A javaslo posztja erre iranyult, az aranyokra. Maga a meret az egy mas dolog, az en fejemmel 19" is tokeletesen eleg. Az persze lehet, hogy nem pont neked es nem pont abban a keparanyban... Viszont 16:9-ben pedig a magassag kevesebb, tehat "nincs igazsag". Photoshopra, hasonloakra 16:9, amugy 4:3 - de ez egy regimodi ajanlas, en regimodi vagyok. Muszaj is leszek atallni.
Koszonom az S-PVA-s tippet! Sajnos 100 ezrem most nincs ra.:( Fogalmam sem volt rola, hogy ekkora meretben gyartanak iyen panelt, de orulok!
aki latja mert epp ilyet hasznal,az megtudna erositeni,hogy 19inch-en kisebb lesz a kep mivel a panelek lightroomon-photoshopon elveszik a helyet??
namarmost akkor mi az az idealis meret amikor a kep ugy jelenik meg,hogy a monitor merete miatt ne legyen kisebb mint amit valojaban lathatnek,de ne is lassak fekete szeleket,gondolom ez fugg a laptoptol is.???
gondolom akkor ez valahol 22-23 korul van,es mit latnek pivot modban?
isp,pva ez rendben es akkor konkret monitorokat please...
A méretekkel kapcsolatban személyes tapasztalatom az, hogy a 19"-os (5:4-es arányú) monitorokon akár Photoshop akár Lightroom esetén sok helyet elfoglalnak a különböző panelek, kevés hely marad a képnek. Nem állítom, hogy nem lehet használni őket, de ebből a szempontból jobb lehet egy 22" v. 23"-os "szélesvásznú" monitor.
Amúgy ilyen felhasználás mellett a panel típusa (technológiája) fontosabb szerintem. IPS vagy PVA verziók javallottak.
Arrol erdeklodnek,hogy esetleg tudna valaki 1 osszefoglalo,atlathato,mindenki szamara egyertelmu posztot irni,hanyadan allunk monitorok ugyeben?
Gondolok itt 1 kategoriakra,collra,paneltipusra lebontott fogalmazvanyra,ugyanis repkednek itt ezerrel,atlathatatlanul a kijelzok,monitorok.Ember legyen a talpan aki ezt atlatja,idovel meg mindig lehetne erre a posztra hivatkozni ha valaki uj user erdeklodne.
Remelem van koztetek olyan aki ebben segitseget nyujtana kb 99%-unknak.esetleg ha 1 link lenne ami mindezt megfogalmazza az is nagyon nagy segitseg lenne.
En is beruhaznek 1-re de amit ajanlottak ,kineztem a fujitsu siemens p19-2-je az mar ugy tunik nincs forgalomban,ill lehet van 1 kov.verzioja amirol en meg nem tudok,ha esetleg valaki tud kerem vilagositson fel.
Illetve,ha ebben a meretben lenne kijelzo hasonlo tudassal mint a p19-2 azt is megkoszonnem.