Keresés

Részletes keresés

OPi Creative Commons License 2011.06.11 0 0 2833

mennyit kerestem ilyet, és ma már csak hasonlót sem találni :-(

Előzmény: DIE_ROBOTER (2832)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.06.07 0 0 2832

Minden robot 2709w-t használ ezek szerint.

Előzmény: Sanya_67 (2831)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 2831
Előzmény: Törölt nick (2829)
mintAdarab Creative Commons License 2011.06.05 0 0 2830

játék alatt papíron jobb, de ez nem látszik egyértelműen mindenki számára. Az a része ami engem érdekel, arról nemv volt részletes összehasonlítás. Várok teszteket, aztán majd eldöntöm, addig is a dell a befutó

Előzmény: Törölt nick (2828)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.01 0 0 2829

Na, ha mar ilyen jol elvagyok magamban, feltennem a kerdest, hogy tulajdoneppen az elerheto arszegmensbol miert pusztultak ki az S-PVA paneles monitorok? Regebben leteztek, neha elcsipheto 1-1 hasznalthirdetes. IPS hal'istennek terjed, ugy-ahogy, S-PVA halal, s csak felsobb regiokban el tovabb, ez mar igy marad?

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.01 0 0 2828

Azt az infot kaptam nem jobb a homogenitas, sot. Sanya tetelesen alatamaszthatna miiert jobb valasztas? Sajat tapasztalatokra gondolok itt.

Előzmény: mintAdarab (2823)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.01 0 0 2827

LG IPS231P – LG IPS236V - termeszetesen errol beszelek. Szooooval soha sehol szakertoi osszehasonlitast, kimeritot nem olvastam a nem-TN paneles LED-es monitorok vs. csoves hattervilagitasuakrol. Erdekelne pedig.

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.01 0 0 2826

No dilemma van. Penz szuke miatt: Dell U2311H, illetve az LG LED-es verzioja 53-ezerert, annak tipusszamat elfelejtettem most. Ugye fontos lenne a jo fekete es a homogenitas nekem, ezt ugy tunik a LED-es szeria, az LG - IPS panellel - jobban hozza. Vszont mi van a szinekkel...? Nyilvan nem egy RGB led, de fontos lenne a szinhelyesseg is ugyanugy, mivel elsodleges a fotok nezegetese lenne, tehat megeri-e nekem meg +6 ezret osszekuporgatni arra az LG-re?

mintAdarab Creative Commons License 2011.05.27 0 0 2825

köszi! Majd még figyelemmel kísérem az összehasonlító teszteket, mert a "gémer-élmény" számomra nem releváns.

Előzmény: Sanya_67 (2824)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 2824
Előzmény: mintAdarab (2823)
mintAdarab Creative Commons License 2011.05.19 0 0 2823

miben jobb a 2311-nél? színtér terjedelmében, vagy a háttérvilágítás egyenletességében?

Előzmény: Sanya_67 (2822)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 2822

A monitorgurunál már kapható, 53e bruttó és valóban jobb választás mint a 2311-es dell.

Előzmény: dzzsoni (2821)
dzzsoni Creative Commons License 2011.05.15 0 0 2821

Ez egy új monitor. Márciusi. Led a háttérvilágítása. Vélemény? Esetleg ismeri valaki?

http://www.lg.com/hu/szamitastechnika/monitor/LG-led-monitor-IPS231P.jsp

eeos Creative Commons License 2011.05.13 0 0 2820

Szia!

 

Bocs, ritkán vagyok itt. Nos, használt, cca 4-5000 órás. Bp. 13. ker.

Előzmény: Aquabat (2818)
zorn Creative Commons License 2011.05.12 0 0 2819

Rövid tökölés után megvettem az olcsóbbat: 2311

.Le vagyok nyűgözve annyira jó!A képarány csak megszokás kérdése szerintem, függőlegesbe fordítva (pillanatok műve) szenzációsak az álló képek!

Hétfő óta nézegetem, nem veszem észre, hogy bármi baja lenne.

Abszolút megérte az árát!

Előzmény: dzzsoni (2814)
Aquabat Creative Commons License 2011.05.10 0 0 2818

Tömör lényegretörő válasz. Ha nekem szólt. :) És fel is keltette az érdeklődésem ez: 

Eizo S2410W 70.000

Mik a részletek? Használt? Új? Hol található?

 

Köszönöm!

Előzmény: eeos (2817)
eeos Creative Commons License 2011.05.10 0 0 2817

Eizo S2431W 110.000


 

Eizo S2410W 70.000

 

 

 

Eizo S1931   30.000



Aquabat Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2816

Sziasztok!

 

Szeretnék venni egy külső monitort fényképek beállítás/retus egyszóval utómunkához. Két samsung között gondolkodok. Az egyik egy régebbi az XL 20-as 90-ért a másik PX 2370-es 53 ezerért. Komolyabb munkákhoz az előbbit lenne érdemes megvenni úgy érzem. Jól érzem? Vannnak tapasztalatok, vélemények ezekkel kapcsolatban?

Előre is köszönöm!

dzzsoni Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2815

2311-en gondolkodtál? 2209-et megvetted?

Előzmény: taminol (2813)
dzzsoni Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2814

Megéri? Ez a te döntésed! Nálam egyenlőre a kicsi a nyerő(bb).  Mondjuk erre billen a mérleg. Először mindenképpen 1920x(1200 vagy 1080) felbontású monitort akartam.  Mivel filmet tv-re kitolva nézem, így ez nem számít.

 

http://www1.euro.dell.com/hu/hu/otthon-es-otthoni-iroda/monitor/monitor-dell-u2311h/pd.aspx?refid=monitor-dell-u2311h&s=dhs&cs=hudhs1

http://www1.euro.dell.com/hu/hu/otthon-es-otthoni-iroda/monitor/monitor-dell-2209wa-blk/pd.aspx?refid=monitor-dell-2209wa-blk&s=dhs&cs=hudhs1

Fogyasztásuk is más. Homogénebb a képe, cserébe többet eszik.6 fénycső(ami megvilágítja, vagy mi) vs 2(na ehhez nem értek) Pici kontraszt bukta, de valami valamiért. 16:9 vs 16:10 Így elenyésző a különbség, de ott nagyon kijött. Egy 3:2(15:10)-es képen így is van fekete csík, ami 16:9-en zavaróbb volt. A munkafelület is más, de ezt nézd meg személyesen(hatásosabb). Csatlakozók terén alulmarad, ha jól olvastam, csak displayport nincs rajta. Szerintem egyikkel se jár rosszul az ember. Ebbe az árkategóriába nemigazán látok mást. Azért Eizo-ra kíváncsi leszek.:)D

Előzmény: zorn (2812)
taminol Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2813

Én is ugyanerre jutottam.

Előzmény: dzzsoni (2810)
zorn Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2812

Szóval aszondod megéri a plusz 10ezer pénzt a 2209?De a 2311 is tetszett?A képarány a döntő, miért?

Előzmény: dzzsoni (2810)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2811

Én mondtam, hogy ügyfélbarát a hely.

Előzmény: dzzsoni (2810)
dzzsoni Creative Commons License 2011.05.05 0 0 2810

Ma megnéztem a monitorokat. 2211, 2311, 2209wa. Rendes volt a srác, egymás mellé rakta. 2211-nek nemigazán homogén a háttérvilágítása, hiába jobb a feketéje. Ez még világosba is zavaró lehet, sötétben biztos. Színvisszaadás 2209-nek jobb. Kontraszt 2311. Mindhárom kalibrálva volt. Igazából 2211-ről le is beszélt, ott helyben. Tehát 2311, vagy 2209. Az ára tökéletesen tükrözi a tudásukat. Hiába régebbi 2209, úgy látszik, ő lesz a befutó. Kedden még megpislákolok egy E2243-at. Állítólag nem mindenben veri a kis Dell-t. 16:9, 16:10. Már értem miről beszéltnek itt többen. Ez is 2209 mellett szól.

Előzmény: Mercutio_ (2807)
zorn Creative Commons License 2011.04.28 0 0 2809

Közben mán csak 52000 a 2311-es!

Előzmény: vadmurok. (2808)
vadmurok. Creative Commons License 2011.04.25 0 0 2808

Egy cipőben járunk, én is a fotózás mellett munkamonitornak is használnám a mostani TN filmes helyett, mert ez valahogy nem az igazi.

Előzmény: zorn (2806)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.25 0 0 2807

Egy telefont megér szerintem kideríteni, hogy belemennek-e.

Nekem annó egy - az eladó gépén lévő - 27"-oshoz hasonlították, igaz így csak az általam kinézett moncsit kellett rádugni a másik kimenetre, de talán abba is belemennek, hogy 2 általad kiválasztott monitor legyen a gépen.

Előzmény: dzzsoni (2804)
zorn Creative Commons License 2011.04.25 0 0 2806

Engem is pont ez a kettő érdekelne, írjál már a tapasztalataidról, ha sikerül megnézned őket közelebbről!

Vagy bárki, aki tud segíteni, hogy melyiket érdemesebb választani általános használatra! Természesen a fotónézegetés az egyik szempont, de nekem dolgozni is azon kellene!

Előzmény: vadmurok. (2801)
Davidon Creative Commons License 2011.04.23 0 0 2805

Kis segítség kellene, mert vmi nagyon nem ok. Laptopot dugtam össze HDMI kábelen keresztül egy monitorral és vmi egészen ordenáré módon túlélesített lett a kép, elmásztak kicsit a színek is. Ha soros porton vannak összekötve akkor minen szép és jó... Mi lehet ez?

dzzsoni Creative Commons License 2011.04.22 0 0 2804

"Oázisnál egyébként kérheted, hogy összenézhesd egy másik monitorral azt amit kinéztél, és mondjuk ha azt mondod, hogy kíváncsi vagy egyszínű kijelzőnél a homogenitásra, akkor ilyenkor általában az eizo alap tesztrogramját indítják el, ha ezt végigpörgeted ki tudod szúrni, ha van hot/dead pixel, így nem kell ezért külön fizetni."

 

Ez komoly? Engem a 2211 érdekelne, összevetném 2209-el.

Előzmény: Mercutio_ (2803)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!