Keresés

Részletes keresés

Aquabat Creative Commons License 2011.05.10 0 0 2818

Tömör lényegretörő válasz. Ha nekem szólt. :) És fel is keltette az érdeklődésem ez: 

Eizo S2410W 70.000

Mik a részletek? Használt? Új? Hol található?

 

Köszönöm!

Előzmény: eeos (2817)
eeos Creative Commons License 2011.05.10 0 0 2817

Eizo S2431W 110.000


 

Eizo S2410W 70.000

 

 

 

Eizo S1931   30.000



Aquabat Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2816

Sziasztok!

 

Szeretnék venni egy külső monitort fényképek beállítás/retus egyszóval utómunkához. Két samsung között gondolkodok. Az egyik egy régebbi az XL 20-as 90-ért a másik PX 2370-es 53 ezerért. Komolyabb munkákhoz az előbbit lenne érdemes megvenni úgy érzem. Jól érzem? Vannnak tapasztalatok, vélemények ezekkel kapcsolatban?

Előre is köszönöm!

dzzsoni Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2815

2311-en gondolkodtál? 2209-et megvetted?

Előzmény: taminol (2813)
dzzsoni Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2814

Megéri? Ez a te döntésed! Nálam egyenlőre a kicsi a nyerő(bb).  Mondjuk erre billen a mérleg. Először mindenképpen 1920x(1200 vagy 1080) felbontású monitort akartam.  Mivel filmet tv-re kitolva nézem, így ez nem számít.

 

http://www1.euro.dell.com/hu/hu/otthon-es-otthoni-iroda/monitor/monitor-dell-u2311h/pd.aspx?refid=monitor-dell-u2311h&s=dhs&cs=hudhs1

http://www1.euro.dell.com/hu/hu/otthon-es-otthoni-iroda/monitor/monitor-dell-2209wa-blk/pd.aspx?refid=monitor-dell-2209wa-blk&s=dhs&cs=hudhs1

Fogyasztásuk is más. Homogénebb a képe, cserébe többet eszik.6 fénycső(ami megvilágítja, vagy mi) vs 2(na ehhez nem értek) Pici kontraszt bukta, de valami valamiért. 16:9 vs 16:10 Így elenyésző a különbség, de ott nagyon kijött. Egy 3:2(15:10)-es képen így is van fekete csík, ami 16:9-en zavaróbb volt. A munkafelület is más, de ezt nézd meg személyesen(hatásosabb). Csatlakozók terén alulmarad, ha jól olvastam, csak displayport nincs rajta. Szerintem egyikkel se jár rosszul az ember. Ebbe az árkategóriába nemigazán látok mást. Azért Eizo-ra kíváncsi leszek.:)D

Előzmény: zorn (2812)
taminol Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2813

Én is ugyanerre jutottam.

Előzmény: dzzsoni (2810)
zorn Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2812

Szóval aszondod megéri a plusz 10ezer pénzt a 2209?De a 2311 is tetszett?A képarány a döntő, miért?

Előzmény: dzzsoni (2810)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2811

Én mondtam, hogy ügyfélbarát a hely.

Előzmény: dzzsoni (2810)
dzzsoni Creative Commons License 2011.05.05 0 0 2810

Ma megnéztem a monitorokat. 2211, 2311, 2209wa. Rendes volt a srác, egymás mellé rakta. 2211-nek nemigazán homogén a háttérvilágítása, hiába jobb a feketéje. Ez még világosba is zavaró lehet, sötétben biztos. Színvisszaadás 2209-nek jobb. Kontraszt 2311. Mindhárom kalibrálva volt. Igazából 2211-ről le is beszélt, ott helyben. Tehát 2311, vagy 2209. Az ára tökéletesen tükrözi a tudásukat. Hiába régebbi 2209, úgy látszik, ő lesz a befutó. Kedden még megpislákolok egy E2243-at. Állítólag nem mindenben veri a kis Dell-t. 16:9, 16:10. Már értem miről beszéltnek itt többen. Ez is 2209 mellett szól.

Előzmény: Mercutio_ (2807)
zorn Creative Commons License 2011.04.28 0 0 2809

Közben mán csak 52000 a 2311-es!

Előzmény: vadmurok. (2808)
vadmurok. Creative Commons License 2011.04.25 0 0 2808

Egy cipőben járunk, én is a fotózás mellett munkamonitornak is használnám a mostani TN filmes helyett, mert ez valahogy nem az igazi.

Előzmény: zorn (2806)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.25 0 0 2807

Egy telefont megér szerintem kideríteni, hogy belemennek-e.

Nekem annó egy - az eladó gépén lévő - 27"-oshoz hasonlították, igaz így csak az általam kinézett moncsit kellett rádugni a másik kimenetre, de talán abba is belemennek, hogy 2 általad kiválasztott monitor legyen a gépen.

Előzmény: dzzsoni (2804)
zorn Creative Commons License 2011.04.25 0 0 2806

Engem is pont ez a kettő érdekelne, írjál már a tapasztalataidról, ha sikerül megnézned őket közelebbről!

Vagy bárki, aki tud segíteni, hogy melyiket érdemesebb választani általános használatra! Természesen a fotónézegetés az egyik szempont, de nekem dolgozni is azon kellene!

Előzmény: vadmurok. (2801)
Davidon Creative Commons License 2011.04.23 0 0 2805

Kis segítség kellene, mert vmi nagyon nem ok. Laptopot dugtam össze HDMI kábelen keresztül egy monitorral és vmi egészen ordenáré módon túlélesített lett a kép, elmásztak kicsit a színek is. Ha soros porton vannak összekötve akkor minen szép és jó... Mi lehet ez?

dzzsoni Creative Commons License 2011.04.22 0 0 2804

"Oázisnál egyébként kérheted, hogy összenézhesd egy másik monitorral azt amit kinéztél, és mondjuk ha azt mondod, hogy kíváncsi vagy egyszínű kijelzőnél a homogenitásra, akkor ilyenkor általában az eizo alap tesztrogramját indítják el, ha ezt végigpörgeted ki tudod szúrni, ha van hot/dead pixel, így nem kell ezért külön fizetni."

 

Ez komoly? Engem a 2211 érdekelne, összevetném 2209-el.

Előzmény: Mercutio_ (2803)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.21 0 0 2803

Oázisnál a cikkek között ha elolvasod a 2311-esről írtat szerintem megtalálod a választ, ami még gond lehet, hogy az LCD-ket natív felbontáson érdemes használni, ott a legélesebb a képük, így viszont 2311-en az elemi pixelméret elég kicsi, és lehet, hogy zavarni fog ha szöveget is olval rajta. Továbbá ha mondjuk játszol a gépen, akkor a VGA nem biztos, hogy ezen a felbontáson bírja a terhelést az újabb játékok esetén.

 

 

Oázisnál egyébként kérheted, hogy összenézhesd egy másik monitorral azt amit kinéztél, és mondjuk ha azt mondod, hogy kíváncsi vagy egyszínű kijelzőnél a homogenitásra, akkor ilyenkor általában az eizo alap tesztrogramját indítják el, ha ezt végigpörgeted ki tudod szúrni, ha van hot/dead pixel, így nem kell ezért külön fizetni.

Előzmény: vadmurok. (2801)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2802

http://www1.euro.dell.com/hu/hu/kis-es-kozepvallalat/monitor/24_inch/cp.aspx?refid=24_inch&s=bsd&cs=hubsdt1

Jó kérdés. Van rendesen visszalépés is. Ami  kettőjüknél jobb, annak az ára már húzós.

Előzmény: vadmurok. (2801)
vadmurok. Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2801

Vajon miért drágább a Dell 2209, mint a 2311? Jobb, vagy csak úgy maradt? Melyiket érdemes inkább venni?

dzzsoni Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2800

Mást nem igazán látok ebben az árkategóriában.

Előzmény: taminol (2799)
taminol Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2799

Ha a feketére gyúrsz, akkor inkább valami használt PVA.

Előzmény: dzzsoni (2798)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2798

Állítólag jobb a feketéje(sötétebb), mint a 23-as kiadásnak. Mérete elég, csak jobb e a2209wa-nál?

Előzmény: taminol (2797)
taminol Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2797

Értelmetlen. Valamiért drágább mint a nagyobb testvére a 23"-os 2311. A 2209-el összehasonlítva pedig 16:9-es a 16:10-es helyett, ami nekem visszalépés használhatóságban. De FULLHD ha valaki ezekre a bűvszavakra bukuk.

Előzmény: dzzsoni (2795)
mintAdarab Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2796

tényleg, most hogy említed beugrott, a hozzáadott szoftvernél van ez az anomália... Egyébként nekem a 1400x1050 is teljesen jó lenne, szegény kis 64MB-os kari már az ennél is kisebb plusz monitort is nehezen hajtotta ki. Persze ott némi 3D is akart futni, így lehet hogy az meg az 1 magos CPU miatt lett limites. (?)

Ekkora használt kijelzőkért mi a reális ár? (1650x1050 vagy 1400x1050, DVI input)

Előzmény: Degeczi (2794)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2795
Degeczi Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2794

nem tudom, egy említett Samut minden további nélkül tudtam Eyeone-al kalibrálni

(bár a monitor saját cuccát nem föltelepítve, nem tudom az lenne-e esetleg összeférhetetlen vmivel)

Előzmény: mintAdarab (2793)
mintAdarab Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2793

Nem pont a samuknál van ez a kalibrálhatatlansági probléma, mert valami egzotikus profile-t használ? ( LG vagy Samsung volt, de már nem emlékszem)

Előzmény: Degeczi (2792)
Degeczi Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2792

pár éve, a 16:10-es monitorok korszakában teljesen általános volt a 1680x1050 fölbontás, pl. a Samsung S-PVA panelos monitorok, de sok másfajta is

Előzmény: mintAdarab (2791)
mintAdarab Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2791

Tudnátok ajánlani régebbi 1050px magasságú monitort, ami nem TN+film és DVI csati van rajta? Egy régebbi laptophoz kellene, azért ez a magassági kritérium.  Valszeg kalibráltatnám is, már amennyire egy ilyet még lehet...

Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.06 0 0 2790

Ajjaj, lehet benne valami, ez van, ha egy topic elnőiesedik:DD

Előzmény: Lara27 (2788)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.05 0 0 2789

2211h-ra gondolsz?

Előzmény: Sanya_67 (2784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!