Keresés

Részletes keresés

zorn Creative Commons License 2011.04.28 0 0 2809

Közben mán csak 52000 a 2311-es!

Előzmény: vadmurok. (2808)
vadmurok. Creative Commons License 2011.04.25 0 0 2808

Egy cipőben járunk, én is a fotózás mellett munkamonitornak is használnám a mostani TN filmes helyett, mert ez valahogy nem az igazi.

Előzmény: zorn (2806)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.25 0 0 2807

Egy telefont megér szerintem kideríteni, hogy belemennek-e.

Nekem annó egy - az eladó gépén lévő - 27"-oshoz hasonlították, igaz így csak az általam kinézett moncsit kellett rádugni a másik kimenetre, de talán abba is belemennek, hogy 2 általad kiválasztott monitor legyen a gépen.

Előzmény: dzzsoni (2804)
zorn Creative Commons License 2011.04.25 0 0 2806

Engem is pont ez a kettő érdekelne, írjál már a tapasztalataidról, ha sikerül megnézned őket közelebbről!

Vagy bárki, aki tud segíteni, hogy melyiket érdemesebb választani általános használatra! Természesen a fotónézegetés az egyik szempont, de nekem dolgozni is azon kellene!

Előzmény: vadmurok. (2801)
Davidon Creative Commons License 2011.04.23 0 0 2805

Kis segítség kellene, mert vmi nagyon nem ok. Laptopot dugtam össze HDMI kábelen keresztül egy monitorral és vmi egészen ordenáré módon túlélesített lett a kép, elmásztak kicsit a színek is. Ha soros porton vannak összekötve akkor minen szép és jó... Mi lehet ez?

dzzsoni Creative Commons License 2011.04.22 0 0 2804

"Oázisnál egyébként kérheted, hogy összenézhesd egy másik monitorral azt amit kinéztél, és mondjuk ha azt mondod, hogy kíváncsi vagy egyszínű kijelzőnél a homogenitásra, akkor ilyenkor általában az eizo alap tesztrogramját indítják el, ha ezt végigpörgeted ki tudod szúrni, ha van hot/dead pixel, így nem kell ezért külön fizetni."

 

Ez komoly? Engem a 2211 érdekelne, összevetném 2209-el.

Előzmény: Mercutio_ (2803)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.21 0 0 2803

Oázisnál a cikkek között ha elolvasod a 2311-esről írtat szerintem megtalálod a választ, ami még gond lehet, hogy az LCD-ket natív felbontáson érdemes használni, ott a legélesebb a képük, így viszont 2311-en az elemi pixelméret elég kicsi, és lehet, hogy zavarni fog ha szöveget is olval rajta. Továbbá ha mondjuk játszol a gépen, akkor a VGA nem biztos, hogy ezen a felbontáson bírja a terhelést az újabb játékok esetén.

 

 

Oázisnál egyébként kérheted, hogy összenézhesd egy másik monitorral azt amit kinéztél, és mondjuk ha azt mondod, hogy kíváncsi vagy egyszínű kijelzőnél a homogenitásra, akkor ilyenkor általában az eizo alap tesztrogramját indítják el, ha ezt végigpörgeted ki tudod szúrni, ha van hot/dead pixel, így nem kell ezért külön fizetni.

Előzmény: vadmurok. (2801)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2802

http://www1.euro.dell.com/hu/hu/kis-es-kozepvallalat/monitor/24_inch/cp.aspx?refid=24_inch&s=bsd&cs=hubsdt1

Jó kérdés. Van rendesen visszalépés is. Ami  kettőjüknél jobb, annak az ára már húzós.

Előzmény: vadmurok. (2801)
vadmurok. Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2801

Vajon miért drágább a Dell 2209, mint a 2311? Jobb, vagy csak úgy maradt? Melyiket érdemes inkább venni?

dzzsoni Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2800

Mást nem igazán látok ebben az árkategóriában.

Előzmény: taminol (2799)
taminol Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2799

Ha a feketére gyúrsz, akkor inkább valami használt PVA.

Előzmény: dzzsoni (2798)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2798

Állítólag jobb a feketéje(sötétebb), mint a 23-as kiadásnak. Mérete elég, csak jobb e a2209wa-nál?

Előzmény: taminol (2797)
taminol Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2797

Értelmetlen. Valamiért drágább mint a nagyobb testvére a 23"-os 2311. A 2209-el összehasonlítva pedig 16:9-es a 16:10-es helyett, ami nekem visszalépés használhatóságban. De FULLHD ha valaki ezekre a bűvszavakra bukuk.

Előzmény: dzzsoni (2795)
mintAdarab Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2796

tényleg, most hogy említed beugrott, a hozzáadott szoftvernél van ez az anomália... Egyébként nekem a 1400x1050 is teljesen jó lenne, szegény kis 64MB-os kari már az ennél is kisebb plusz monitort is nehezen hajtotta ki. Persze ott némi 3D is akart futni, így lehet hogy az meg az 1 magos CPU miatt lett limites. (?)

Ekkora használt kijelzőkért mi a reális ár? (1650x1050 vagy 1400x1050, DVI input)

Előzmény: Degeczi (2794)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2795
Degeczi Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2794

nem tudom, egy említett Samut minden további nélkül tudtam Eyeone-al kalibrálni

(bár a monitor saját cuccát nem föltelepítve, nem tudom az lenne-e esetleg összeférhetetlen vmivel)

Előzmény: mintAdarab (2793)
mintAdarab Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2793

Nem pont a samuknál van ez a kalibrálhatatlansági probléma, mert valami egzotikus profile-t használ? ( LG vagy Samsung volt, de már nem emlékszem)

Előzmény: Degeczi (2792)
Degeczi Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2792

pár éve, a 16:10-es monitorok korszakában teljesen általános volt a 1680x1050 fölbontás, pl. a Samsung S-PVA panelos monitorok, de sok másfajta is

Előzmény: mintAdarab (2791)
mintAdarab Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2791

Tudnátok ajánlani régebbi 1050px magasságú monitort, ami nem TN+film és DVI csati van rajta? Egy régebbi laptophoz kellene, azért ez a magassági kritérium.  Valszeg kalibráltatnám is, már amennyire egy ilyet még lehet...

Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.06 0 0 2790

Ajjaj, lehet benne valami, ez van, ha egy topic elnőiesedik:DD

Előzmény: Lara27 (2788)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.05 0 0 2789

2211h-ra gondolsz?

Előzmény: Sanya_67 (2784)
Lara27 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 2788
Lehet, hogy összekeversz Schusyval? Sebaj :-))
Előzmény: Mercutio_ (2787)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2787

Hja kérem, aki boszikat nevel:D

Előzmény: Lara27 (2786)
Lara27 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2786
Kössz. Jelenleg az"elhavazva" állapotban vagyok de remélem előbb utóbb odajutok
Előzmény: Mercutio_ (2782)
OPi Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2785

gondoltam hogy ez lesz :-)  azért köszi a választ!

Előzmény: Sanya_67 (2784)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2784

Nincs mit keressél sajnos.  Kolléga egy használt Dell 2709-et (1920x1200) vásárolt pár hete az jó megoldás.

Az utódja nagyobb felbontással jött és 16/9 aránnyal sajnos.

Előzmény: OPi (2783)
OPi Creative Commons License 2011.03.31 0 0 2783

Hali!

 

27-es méretben milyen típust nézzek fotózáshoz is, ha szeretnék megmaradni a 1920 x 1080 felbontásnál?

 

Köszi!

Mercutio_ Creative Commons License 2011.03.24 0 0 2782

Mellé rakod a jó monitorodnak megnyitod mindkettőn ugyanazt a képet (érdemes valami színes tesztábrát leszedni) és addig tologatod a csúszkákat a noti VGA-jának beállítóprogramjában, amíg szemre legközelebb áll a 2 kép egymáshoz.

Nem tudom nálad van-e ilyesmi, de nekem az ATI-kártyához a "Catalyst Control Center"-ben ilyen felület van:

 

 Állítható a gamma, brightness, contrast, valamint a color correction curve aminél színenként és egységesen a 3 színre állíthatsz be dolgokat.

 

Esetleg még azt is megpróbálhatod, hogy google-ba beírod a notebook-od nevét és utána külön, hogy .ICC, és ha van találat, akkor azt lemented. Az ICC egy előre elkészített színprofil amit szintén a felhasználhatsz, ezt pl. a Vezérlőpult/Megjelenítés/Beállítások/speciális gomb, majd az új ablakban "színkezelés" fül és ott hozzáadás gombbal tudod betölteni. Ha megfelel amit látsz, akkor "Hozzáadás alapértelmezettként".

Előzmény: Lara27 (2781)
Lara27 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2781

A nagyjából belövöm az pontosan mit takar? Úgy tűnik a lila-kék van elmászva. Hol tudom ezt beállítani? Máma futottam egy kört a Városban, az általam legjobbnak hitt fotósboltba. Kérdeztem hogy ki foglalkozik ilyennel. Nem tudtak senkit ajánlani, mondván ezzel maguk foglalkoznak. Aztán mikor meg akarta mutatni, hogy hogyan kell fél óráig keresgette a saját gépükön, hogy mit is kell megnyitni :-(( Szerinted?

Előzmény: Mercutio_ (2778)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2780

Van valami jobb vétel mostanában 30-50 ezer körül? A következő lépcső 80 lenne, amit meg tudnék lépni. Van még egy kis gond: itt sajnos sok a por, valami védelmet ki kellene találni, mert akár naponta lehetne törölgetni a képernyőt, ami hosszútávon mindenképp karcokban bosszulja meg magát, van tipp erre?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!