Keresés

Részletes keresés

vadmurok. Creative Commons License 2011.04.25 0 0 2808

Egy cipőben járunk, én is a fotózás mellett munkamonitornak is használnám a mostani TN filmes helyett, mert ez valahogy nem az igazi.

Előzmény: zorn (2806)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.25 0 0 2807

Egy telefont megér szerintem kideríteni, hogy belemennek-e.

Nekem annó egy - az eladó gépén lévő - 27"-oshoz hasonlították, igaz így csak az általam kinézett moncsit kellett rádugni a másik kimenetre, de talán abba is belemennek, hogy 2 általad kiválasztott monitor legyen a gépen.

Előzmény: dzzsoni (2804)
zorn Creative Commons License 2011.04.25 0 0 2806

Engem is pont ez a kettő érdekelne, írjál már a tapasztalataidról, ha sikerül megnézned őket közelebbről!

Vagy bárki, aki tud segíteni, hogy melyiket érdemesebb választani általános használatra! Természesen a fotónézegetés az egyik szempont, de nekem dolgozni is azon kellene!

Előzmény: vadmurok. (2801)
Davidon Creative Commons License 2011.04.23 0 0 2805

Kis segítség kellene, mert vmi nagyon nem ok. Laptopot dugtam össze HDMI kábelen keresztül egy monitorral és vmi egészen ordenáré módon túlélesített lett a kép, elmásztak kicsit a színek is. Ha soros porton vannak összekötve akkor minen szép és jó... Mi lehet ez?

dzzsoni Creative Commons License 2011.04.22 0 0 2804

"Oázisnál egyébként kérheted, hogy összenézhesd egy másik monitorral azt amit kinéztél, és mondjuk ha azt mondod, hogy kíváncsi vagy egyszínű kijelzőnél a homogenitásra, akkor ilyenkor általában az eizo alap tesztrogramját indítják el, ha ezt végigpörgeted ki tudod szúrni, ha van hot/dead pixel, így nem kell ezért külön fizetni."

 

Ez komoly? Engem a 2211 érdekelne, összevetném 2209-el.

Előzmény: Mercutio_ (2803)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.21 0 0 2803

Oázisnál a cikkek között ha elolvasod a 2311-esről írtat szerintem megtalálod a választ, ami még gond lehet, hogy az LCD-ket natív felbontáson érdemes használni, ott a legélesebb a képük, így viszont 2311-en az elemi pixelméret elég kicsi, és lehet, hogy zavarni fog ha szöveget is olval rajta. Továbbá ha mondjuk játszol a gépen, akkor a VGA nem biztos, hogy ezen a felbontáson bírja a terhelést az újabb játékok esetén.

 

 

Oázisnál egyébként kérheted, hogy összenézhesd egy másik monitorral azt amit kinéztél, és mondjuk ha azt mondod, hogy kíváncsi vagy egyszínű kijelzőnél a homogenitásra, akkor ilyenkor általában az eizo alap tesztrogramját indítják el, ha ezt végigpörgeted ki tudod szúrni, ha van hot/dead pixel, így nem kell ezért külön fizetni.

Előzmény: vadmurok. (2801)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2802

http://www1.euro.dell.com/hu/hu/kis-es-kozepvallalat/monitor/24_inch/cp.aspx?refid=24_inch&s=bsd&cs=hubsdt1

Jó kérdés. Van rendesen visszalépés is. Ami  kettőjüknél jobb, annak az ára már húzós.

Előzmény: vadmurok. (2801)
vadmurok. Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2801

Vajon miért drágább a Dell 2209, mint a 2311? Jobb, vagy csak úgy maradt? Melyiket érdemes inkább venni?

dzzsoni Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2800

Mást nem igazán látok ebben az árkategóriában.

Előzmény: taminol (2799)
taminol Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2799

Ha a feketére gyúrsz, akkor inkább valami használt PVA.

Előzmény: dzzsoni (2798)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2798

Állítólag jobb a feketéje(sötétebb), mint a 23-as kiadásnak. Mérete elég, csak jobb e a2209wa-nál?

Előzmény: taminol (2797)
taminol Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2797

Értelmetlen. Valamiért drágább mint a nagyobb testvére a 23"-os 2311. A 2209-el összehasonlítva pedig 16:9-es a 16:10-es helyett, ami nekem visszalépés használhatóságban. De FULLHD ha valaki ezekre a bűvszavakra bukuk.

Előzmény: dzzsoni (2795)
mintAdarab Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2796

tényleg, most hogy említed beugrott, a hozzáadott szoftvernél van ez az anomália... Egyébként nekem a 1400x1050 is teljesen jó lenne, szegény kis 64MB-os kari már az ennél is kisebb plusz monitort is nehezen hajtotta ki. Persze ott némi 3D is akart futni, így lehet hogy az meg az 1 magos CPU miatt lett limites. (?)

Ekkora használt kijelzőkért mi a reális ár? (1650x1050 vagy 1400x1050, DVI input)

Előzmény: Degeczi (2794)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2795
Degeczi Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2794

nem tudom, egy említett Samut minden további nélkül tudtam Eyeone-al kalibrálni

(bár a monitor saját cuccát nem föltelepítve, nem tudom az lenne-e esetleg összeférhetetlen vmivel)

Előzmény: mintAdarab (2793)
mintAdarab Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2793

Nem pont a samuknál van ez a kalibrálhatatlansági probléma, mert valami egzotikus profile-t használ? ( LG vagy Samsung volt, de már nem emlékszem)

Előzmény: Degeczi (2792)
Degeczi Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2792

pár éve, a 16:10-es monitorok korszakában teljesen általános volt a 1680x1050 fölbontás, pl. a Samsung S-PVA panelos monitorok, de sok másfajta is

Előzmény: mintAdarab (2791)
mintAdarab Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2791

Tudnátok ajánlani régebbi 1050px magasságú monitort, ami nem TN+film és DVI csati van rajta? Egy régebbi laptophoz kellene, azért ez a magassági kritérium.  Valszeg kalibráltatnám is, már amennyire egy ilyet még lehet...

Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.06 0 0 2790

Ajjaj, lehet benne valami, ez van, ha egy topic elnőiesedik:DD

Előzmény: Lara27 (2788)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.05 0 0 2789

2211h-ra gondolsz?

Előzmény: Sanya_67 (2784)
Lara27 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 2788
Lehet, hogy összekeversz Schusyval? Sebaj :-))
Előzmény: Mercutio_ (2787)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2787

Hja kérem, aki boszikat nevel:D

Előzmény: Lara27 (2786)
Lara27 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2786
Kössz. Jelenleg az"elhavazva" állapotban vagyok de remélem előbb utóbb odajutok
Előzmény: Mercutio_ (2782)
OPi Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2785

gondoltam hogy ez lesz :-)  azért köszi a választ!

Előzmény: Sanya_67 (2784)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2784

Nincs mit keressél sajnos.  Kolléga egy használt Dell 2709-et (1920x1200) vásárolt pár hete az jó megoldás.

Az utódja nagyobb felbontással jött és 16/9 aránnyal sajnos.

Előzmény: OPi (2783)
OPi Creative Commons License 2011.03.31 0 0 2783

Hali!

 

27-es méretben milyen típust nézzek fotózáshoz is, ha szeretnék megmaradni a 1920 x 1080 felbontásnál?

 

Köszi!

Mercutio_ Creative Commons License 2011.03.24 0 0 2782

Mellé rakod a jó monitorodnak megnyitod mindkettőn ugyanazt a képet (érdemes valami színes tesztábrát leszedni) és addig tologatod a csúszkákat a noti VGA-jának beállítóprogramjában, amíg szemre legközelebb áll a 2 kép egymáshoz.

Nem tudom nálad van-e ilyesmi, de nekem az ATI-kártyához a "Catalyst Control Center"-ben ilyen felület van:

 

 Állítható a gamma, brightness, contrast, valamint a color correction curve aminél színenként és egységesen a 3 színre állíthatsz be dolgokat.

 

Esetleg még azt is megpróbálhatod, hogy google-ba beírod a notebook-od nevét és utána külön, hogy .ICC, és ha van találat, akkor azt lemented. Az ICC egy előre elkészített színprofil amit szintén a felhasználhatsz, ezt pl. a Vezérlőpult/Megjelenítés/Beállítások/speciális gomb, majd az új ablakban "színkezelés" fül és ott hozzáadás gombbal tudod betölteni. Ha megfelel amit látsz, akkor "Hozzáadás alapértelmezettként".

Előzmény: Lara27 (2781)
Lara27 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2781

A nagyjából belövöm az pontosan mit takar? Úgy tűnik a lila-kék van elmászva. Hol tudom ezt beállítani? Máma futottam egy kört a Városban, az általam legjobbnak hitt fotósboltba. Kérdeztem hogy ki foglalkozik ilyennel. Nem tudtak senkit ajánlani, mondván ezzel maguk foglalkoznak. Aztán mikor meg akarta mutatni, hogy hogyan kell fél óráig keresgette a saját gépükön, hogy mit is kell megnyitni :-(( Szerinted?

Előzmény: Mercutio_ (2778)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2780

Van valami jobb vétel mostanában 30-50 ezer körül? A következő lépcső 80 lenne, amit meg tudnék lépni. Van még egy kis gond: itt sajnos sok a por, valami védelmet ki kellene találni, mert akár naponta lehetne törölgetni a képernyőt, ami hosszútávon mindenképp karcokban bosszulja meg magát, van tipp erre?

treo Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2779

sziasztok,

 

korábban itt a fórumon történt tájékozódás, na meg természetesen üzletben történő előzetes összehasonlítás után 2009 decemberben vásárolt DELL U2410  monitor, sajnos családi okok miatt sürgősen eladó, minden tartozékával, dobozával együtt kompletten, tökéletes állapotban, 2012  dec-ig érvényes garanciával, pixelhibamentesen  (oazis-ban vásárolt).

ajánlatokat a nevem alatti mail címre várok.

 

köszi,

 

Attila

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!