Keresés

Részletes keresés

dzzsoni Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2800

Mást nem igazán látok ebben az árkategóriában.

Előzmény: taminol (2799)
taminol Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2799

Ha a feketére gyúrsz, akkor inkább valami használt PVA.

Előzmény: dzzsoni (2798)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2798

Állítólag jobb a feketéje(sötétebb), mint a 23-as kiadásnak. Mérete elég, csak jobb e a2209wa-nál?

Előzmény: taminol (2797)
taminol Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2797

Értelmetlen. Valamiért drágább mint a nagyobb testvére a 23"-os 2311. A 2209-el összehasonlítva pedig 16:9-es a 16:10-es helyett, ami nekem visszalépés használhatóságban. De FULLHD ha valaki ezekre a bűvszavakra bukuk.

Előzmény: dzzsoni (2795)
mintAdarab Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2796

tényleg, most hogy említed beugrott, a hozzáadott szoftvernél van ez az anomália... Egyébként nekem a 1400x1050 is teljesen jó lenne, szegény kis 64MB-os kari már az ennél is kisebb plusz monitort is nehezen hajtotta ki. Persze ott némi 3D is akart futni, így lehet hogy az meg az 1 magos CPU miatt lett limites. (?)

Ekkora használt kijelzőkért mi a reális ár? (1650x1050 vagy 1400x1050, DVI input)

Előzmény: Degeczi (2794)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2795
Degeczi Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2794

nem tudom, egy említett Samut minden további nélkül tudtam Eyeone-al kalibrálni

(bár a monitor saját cuccát nem föltelepítve, nem tudom az lenne-e esetleg összeférhetetlen vmivel)

Előzmény: mintAdarab (2793)
mintAdarab Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2793

Nem pont a samuknál van ez a kalibrálhatatlansági probléma, mert valami egzotikus profile-t használ? ( LG vagy Samsung volt, de már nem emlékszem)

Előzmény: Degeczi (2792)
Degeczi Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2792

pár éve, a 16:10-es monitorok korszakában teljesen általános volt a 1680x1050 fölbontás, pl. a Samsung S-PVA panelos monitorok, de sok másfajta is

Előzmény: mintAdarab (2791)
mintAdarab Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2791

Tudnátok ajánlani régebbi 1050px magasságú monitort, ami nem TN+film és DVI csati van rajta? Egy régebbi laptophoz kellene, azért ez a magassági kritérium.  Valszeg kalibráltatnám is, már amennyire egy ilyet még lehet...

Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.06 0 0 2790

Ajjaj, lehet benne valami, ez van, ha egy topic elnőiesedik:DD

Előzmény: Lara27 (2788)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.05 0 0 2789

2211h-ra gondolsz?

Előzmény: Sanya_67 (2784)
Lara27 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 2788
Lehet, hogy összekeversz Schusyval? Sebaj :-))
Előzmény: Mercutio_ (2787)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2787

Hja kérem, aki boszikat nevel:D

Előzmény: Lara27 (2786)
Lara27 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2786
Kössz. Jelenleg az"elhavazva" állapotban vagyok de remélem előbb utóbb odajutok
Előzmény: Mercutio_ (2782)
OPi Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2785

gondoltam hogy ez lesz :-)  azért köszi a választ!

Előzmény: Sanya_67 (2784)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2784

Nincs mit keressél sajnos.  Kolléga egy használt Dell 2709-et (1920x1200) vásárolt pár hete az jó megoldás.

Az utódja nagyobb felbontással jött és 16/9 aránnyal sajnos.

Előzmény: OPi (2783)
OPi Creative Commons License 2011.03.31 0 0 2783

Hali!

 

27-es méretben milyen típust nézzek fotózáshoz is, ha szeretnék megmaradni a 1920 x 1080 felbontásnál?

 

Köszi!

Mercutio_ Creative Commons License 2011.03.24 0 0 2782

Mellé rakod a jó monitorodnak megnyitod mindkettőn ugyanazt a képet (érdemes valami színes tesztábrát leszedni) és addig tologatod a csúszkákat a noti VGA-jának beállítóprogramjában, amíg szemre legközelebb áll a 2 kép egymáshoz.

Nem tudom nálad van-e ilyesmi, de nekem az ATI-kártyához a "Catalyst Control Center"-ben ilyen felület van:

 

 Állítható a gamma, brightness, contrast, valamint a color correction curve aminél színenként és egységesen a 3 színre állíthatsz be dolgokat.

 

Esetleg még azt is megpróbálhatod, hogy google-ba beírod a notebook-od nevét és utána külön, hogy .ICC, és ha van találat, akkor azt lemented. Az ICC egy előre elkészített színprofil amit szintén a felhasználhatsz, ezt pl. a Vezérlőpult/Megjelenítés/Beállítások/speciális gomb, majd az új ablakban "színkezelés" fül és ott hozzáadás gombbal tudod betölteni. Ha megfelel amit látsz, akkor "Hozzáadás alapértelmezettként".

Előzmény: Lara27 (2781)
Lara27 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2781

A nagyjából belövöm az pontosan mit takar? Úgy tűnik a lila-kék van elmászva. Hol tudom ezt beállítani? Máma futottam egy kört a Városban, az általam legjobbnak hitt fotósboltba. Kérdeztem hogy ki foglalkozik ilyennel. Nem tudtak senkit ajánlani, mondván ezzel maguk foglalkoznak. Aztán mikor meg akarta mutatni, hogy hogyan kell fél óráig keresgette a saját gépükön, hogy mit is kell megnyitni :-(( Szerinted?

Előzmény: Mercutio_ (2778)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2780

Van valami jobb vétel mostanában 30-50 ezer körül? A következő lépcső 80 lenne, amit meg tudnék lépni. Van még egy kis gond: itt sajnos sok a por, valami védelmet ki kellene találni, mert akár naponta lehetne törölgetni a képernyőt, ami hosszútávon mindenképp karcokban bosszulja meg magát, van tipp erre?

treo Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2779

sziasztok,

 

korábban itt a fórumon történt tájékozódás, na meg természetesen üzletben történő előzetes összehasonlítás után 2009 decemberben vásárolt DELL U2410  monitor, sajnos családi okok miatt sürgősen eladó, minden tartozékával, dobozával együtt kompletten, tökéletes állapotban, 2012  dec-ig érvényes garanciával, pixelhibamentesen  (oazis-ban vásárolt).

ajánlatokat a nevem alatti mail címre várok.

 

köszi,

 

Attila

 

Mercutio_ Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2778

Laptopban TN+Film panelek vannak, (talán egyes méregdrága macbook modellekben IPS) azoktól kalibrálás ide vagy oda ne várj csodát.

Egy kalibrálás pénzért laptop esetén szvsz kidobott pénz, nagyjából belövöd az asztali LCD-d mellé rakva, "oszt jónapot", vagy veszel egy másik LCD-t (PVA/IPS panelest) oda ahol a laptopot használod, és arra kötöd.

Előzmény: Lara27 (2775)
[Goon] Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2777

Egy érdekes tapasztalattal lettem gazdagabb!

Adott egy DELL U2410 + ASUS ENGT240 videokártya (D-sub + HDMI + DVI) DVI-n hajtva. Iszonyatosan túlszaturált képek, ráadásul PS; LR; CNX2-ben akármit csinálok egy zöles árnyalat minden képen (egyszerűen nem tudom beállítani a WB-t normálisan!

 

Monitort kalibráltam, színprofilt cserélgettem, (már-már le is "sz@ptam" csak jó legyen), de semmi értékelhető eredmény nem született.

Ma délelőtt fogom a régi monitort (LG FLATRON 1730S) és a meglévő monitorom mellé a D-sub csatlakozón (csak az van neki) keresztül második monitornak beállítottam.

Láss csodát! Normálisak lettek a DELL színei, természetesen sokkal több árnyalat látszik rajta mint a régi LG-n.

Egy hirtelen ötlettől vezérelve leszerelem az LG-t és minden visszaáll az előző sz@r állapotra.

AZ LG-t mégis visszadugom a gépre és ismét penge minden! Szóval eszem-f@szom megáll, hogy ez mitől van én nem tudom, de majd ti megmondjátok (remélem).

Azt még kipróbálom, hogy csak a DELL van a videokártyán, de nem DVI-n hanem D-sub-on, esetleg HDMI-in....

ikajli Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2776

A szemre kalibrálós szoftverek helyett inkább javaslom a hardveres kalibrálást. Vannak, akik csinálnak ilyet, 4-5eFt körül hirdetik a szolgáltatásaikat. Láttam már olyat, ahol komoly változást eredményezett a hardveres kalibrálás.

Előzmény: Lara27 (2775)
Lara27 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2775

Hát, két éve vettem, nem volt egy ócsóó laptop, igaz hogy akkor még nem volt olyan célzatom, hogy fényképeket nézegetek és szerkesztek rajta :-(

Nem akaródzik még lecserélni, jobb lenne ha használhatóvá tudnám tenni. Bár most már abban is bizonytalan vagyok, hogy biztos hogy ennek rossz-e a kalibrálása?

Előzmény: ikajli (2774)
ikajli Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2774

Biztos létezik olyan laptop. amiben korrelt panel van, de azért a legtöbb olcsó panellel van szerelve. Pont mostanában szembesültem és is ezzel, hogy ez a kis lila virág egészen kék a gép kijelzőjén.

 

 

Mondjuk egy fényképezőgép LCD-je és egy akármilyen laptom monitorja azért nem azonos kategória. Nem biztos, hogy érdemes összehasonlítani.

Előzmény: Lara27 (2773)
Lara27 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2773

Ahan! A fényképező kijelzőjén olyan volt mint az én laptopomon, ezért nem volt gyanús :-( Aztán este a "nagy gépen" listáztam s akkor jött a döbbenet. Arra lennék kíváncsi ti milyennek látjátok?

Előzmény: ikajli (2772)
ikajli Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2772

Szia!

 

A krókusz lett más színű?

Előzmény: Lara27 (2771)
Lara27 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2771

Sziasztok!

Tegnap döbbentem rá hogy, én teljesen más színeket látok az Asus V1V laptopomon, mint az otthoni gépen monitorról. Állítólag az be van kalibrálva. Az lenne a kérdésem, hogy laptopot is lehet-e kalibrálni, érdemes-e. A korábbi  hozzászólásaitok között találtam egy jónak tűnő programot, de rá kellett jöjjek, hogy ehhez én kevés vagyok:-((

Merre tovább??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!